آرتا رسانه

تكنيك بازاريابي

7 تکنیک بازاریابی محبوب برای مشاغل کوچک

وقتی بودجه زیادی ندارید، بازاریابی می تواند چالش برانگیز باشد، اما صاحب یک کسب و کار کوچک کارهای زیادی می تواند برای جذب و حفظ پایگاه مشتری انجام دهد. افزایش بازاریابی دیجیتال، یافتن راهی برای حضور و جذب خریداران آگاه را برای صاحبان مشاغل کوچک آسان‌تر کرده است.

هنگامی که یک کسب و کار ایجاد می کنید، اولین چیزی که می خواهید ایمن کنید پایگاه مشتری است. سپس، با یک چاپگر مناسب، یک تلفن، و یک دستگاه متصل به اینترنت، می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی نسبتاً گسترده بدون پرداخت هزینه فضای دیجیتال ایجاد کنید. در اینجا هفت تکنیک بازاریابی کسب و کار کوچک از مباحث مهم دوره آموزش ديجيتال ماركتينگ وجود دارد که می توانید از آنها برای رونق کسب و کار خود استفاده کنید.

 • نكات کلیدی

  کسب‌وکارهای کوچک بودجه تبلیغاتی رقبای بزرگ‌تر را ندارند، اما راه‌های ارزان‌قیمتی برای ایجاد پایگاه مشتری وجود دارد.

 • ضربه زدن به سنگفرش با بروشورهای توزیع شده درب به در (در صورت امکان) و قرار دادن پوسترها به صورت استراتژیک می تواند به اطلاع رسانی کمک کند.

 • برای تقویت پیام اولیه، پس از اولین دور تبلیغات، مشتریان را دنبال کنید و از تماس‌ سرد نترسید – این تبلیغات می‌توانند موثر باشند.

 • ارزش افزوده‌ها، مانند تخفیف‌ها یا هزینه‌های رایگان برای مشتریان مکرر، پس از راه‌اندازی و راه‌اندازی کسب‌وکار، یک امتیاز بزرگ است.

  ارجاعات – از مشتری به مشتری و کسب و کار به تجارت – نیز مهم هستند.

 • بازاریابی دیجیتال از جمله وب سایت های سنتی و رسانه های اجتماعی را در اولویت قرار دهید.

  5 تا از بزرگترین چالش پیش روی کسب و کار کوچک شما

قبل از شروع بازاریابی

قبل از اینکه کسب و کار شما بازاریابی یک محصول را شروع کند، به ایجاد شخصیت خریدار کمک می کند که می خواهید با مواد تبلیغاتی خود به او دسترسی پیدا کنید. هنگامی که مشتری ایده آل خود را پیدا کردید، انتخاب گسترده ای از روش های بازاریابی خواهید داشت. بیشتر اینها تاکتیک های کم هزینه یا بدون هزینه هستند (که گاهی اوقات به آن بازاریابی چریکی می گویند). شما ممکن است در مراحل مختلف چرخه تجاری خود از انواع مختلفی استفاده کنید – یا ممکن است از زمان شروع کسب و کار خود از همه آنها استفاده کنید.

 1. بروشور

 2. این روش بمباران فرش تبلیغاتی ارزان است. منطقه‌ای را پیدا می‌کنید که می‌خواهید در آن تجارت کنید و آگهی‌هایی را در تمام صندوق‌های پستی در دسترس توزیع کنید. بروشور شما باید مختصر و دقیق باشد و خدماتی که ارائه می‌دهید یا محصولاتی را که می‌فروشید برجسته کند و اطلاعات تماس را ارائه کند. ارائه یک ارزیابی، کوپن یا تخفیف رایگان می تواند به جذب اولین مشتریان شما کمک کند.

تراکت ها را نباید با پوستر اشتباه گرفت. آگهی‌ها اطلاعات بیشتری دارند، خدمات یا محصولات ارائه‌شده، اطلاعات تماس، آدرس‌ها و تخصص‌ها را فهرست می‌کنند.

 1. پوستر

  اکثر سوپرمارکت ها، فضاهای عمومی و مراکز خرید، فضای تابلوی اعلانات رایگان را برای اطلاعیه ها و تبلیغات ارائه می دهند. این روش ضربه یا از دست دادن است، اما شما باید سعی کنید پوستر خود را قابل مشاهده کنید و دارای برگه های قابل جابجایی باشد که مشتریان بتوانند با تخفیف ارائه کنند.

هر مکان را به رنگی متفاوت درآورید تا از برگه هایی که بیشترین سرنخ در آن ها تولید می شود ایده بگیرید. اگر یک منطقه بیشتر سرنخ های شما را تولید می کند، می توانید کمپین خود را بهتر هدف قرار دهید (بروشورها، تبلیغات در رسانه های محلی که به آن مناطق ارائه می شود، تماس های سرد و غیره)

پوسترها باید دارای تصاویر جذاب و عباراتی جذاب و به یاد ماندنی باشند تا بینندگان آن را به خاطر بیاورند وقتی که بدانند برای هر چیزی که نیاز دارند کجا بروند.

نكته مهم :روش های بازاریابی سنتی مانند رادیو، تبلیغات چاپی و بیلبوردها را نباید نادیده گرفت. هرچه از کانال های بیشتری استفاده کنید، در معرض دید بیشتری قرار خواهید گرفت.

 1. ارزش افزوده

  ارزش افزوده (یا تبلیغات ارزش) امتیاز فروش قدرتمندی برای هر محصول یا خدماتی است. در ظاهر، ارزش افزوده بسیار شبیه به کوپن ها و ارزیابی های رایگان است، اما هدف آنها افزایش رضایت مشتری و افزایش شکاف بین شما و رقبا است.

ارزش افزوده های رایج معمولاً شامل موارد زیر است:

 • ضمانت ها
 • تخفیف برای مشتریان مکرر
 • کارت های امتیاز
 • جوایز ارجاع

عامل تعیین کننده برای انتخاب مشتری بین دو فروشگاه مشابه ممکن است فروشگاهی باشد که کارت امتیاز یا کارت مشتری ترجیحی را ارائه می دهد. لازم نیست به ماه قول بدهید که ارزش بیافزایید – در عوض، به چیزی اشاره کنید که ممکن است مشتری در مورد محصول یا خدمات شما متوجه نشود. مهم است که هنگام ایجاد مواد تبلیغاتی خود، ارزش های افزوده شده را برجسته کنید.

 1. شبکه های ارجاع

  شبکه های ارجاع برای یک کسب و کار بسیار ارزشمند هستند که اغلب شامل ارجاع مشتری می شود. اینها را می توان از طریق تخفیف یا سایر جوایز در هر ارجاع تشویق کرد. با این حال، شبکه های ارجاع شامل ارجاعات تجاری به کسب و کار نیز می شود. اگر تا به حال متوجه شده اید که می گویید: «ما این کار را در اینجا انجام نمی دهیم یا نمی فروشیم، اما X در خیابان انجام می دهد،» ممکن است بخواهید خود را به صاحب Xs معرفی کنید و با آنها در مورد ارجاع quid-pro-quo صحبت کنید.

هنگامی که با مشاغل یقه سفید سروکار دارید، این شبکه حتی قوی تر است. برای مثال، یک وکیل ممکن است شما را به یک حسابدار ارجاع دهد. به نوبه خود، حسابدار ممکن است شما را به یک برنامه ریز مالی ارجاع دهد، که می تواند شما را به یک کارگزار ارجاع دهد. در هر موقعیتی، فرد اعتبار حرفه ای خود را در ارجاع به خطر می اندازد. با توجه به

در کسب و کار خود، مطمئن شوید که شبکه ارجاعی ایجاد کرده اید که همان چشم انداز و تعهد به کیفیت شما را دارد.

نكته كليدي: به یاد داشته باشید که رقابت شما همیشه دشمن شما نیست. اگر آنقدر سرتان شلوغ است که نمی‌توانید کاری را انجام دهید، آن را به راه خود بیاندازید. غالباً این لطف را به شما برگردانده می شود – علاوه بر این، اگر مشتری بیش از حد منتظر بماند، می تواند برای شهرت شما بد باشد.

 1. پیگیری

  تبلیغات می تواند به جذب مشتری کمک کند، اما کاری که پس از ورود آنها انجام می دهید اغلب می تواند ابزار بازاریابی بسیار قوی تری باشد. پرسشنامه های پیگیری یکی از بهترین منابع بازخورد در مورد نحوه پیشروی کمپین تبلیغاتی شما هستند. سوالاتی که می توانید بپرسید عبارتند از:

 • چرا مشتری کسب و کار شما را انتخاب کرد؟
 • آنها از کجا در مورد آن شنیده اند؟
 • کدام شرکت های دیگر را در نظر گرفته بودند؟
 • چه چیزی بیشترین رضایت مشتری را ایجاد کرد؟
 • چیزی که کمترین رضایت را داشت

همچنین، اگر شغل شما مستلزم مراجعه به مشتری است، مطمئن شوید که یک بروشور را به صندوق پستی نزدیک ببرید، زیرا افرادی با نیازها و علایق مشابه تمایل دارند در همان منطقه زندگی کنند.

 1. تماس های سرد

  ناخوشایند؟ مهم؟ بله، و بله.

تماس سرد – چه از طریق تلفن و چه از طریق خانه به خانه – برای بسیاری از مشاغل کوچک یک غسل آتش است. تماس سرد شما را مجبور می کند که خودتان و همچنین کسب و کارتان را بفروشید. اگر مردم نتوانند شما را بخرند (کسی که با آنها صحبت می کند)، چیزی از شما نمی خرند.

از طریق تلفن، شما از لبخند یا مکالمه رودررو بهره ای ندارید—تلفن برای برخی افراد مجوزی است که تا حد امکان تند و ناگهانی باشند (همه ما در این مورد مقصریم. ). با این حال، تماس سرد باعث می‌شود که روی پای خود فکر کنید و خلاقیت و سازگاری را در مواجهه با مشتریان بالقوه تشویق می‌کند.

ترکیبی از کوبیدن قدیمی روی پیاده‌رو و ضربه زدن مدرن به صفحه‌کلید بهترین نتایج را برای کسب‌وکار کوچکی که به دنبال بازاریابی خود هستند، ارائه می‌کند.
تماس گرم جایگزینی برای تماس های سرد است. شما از طریق رویدادهای اجتماعی، کمپین های ایمیلی یا فعالیت های دیگر با افرادی که قبلاً ملاقات کرده اید یا خود را با آنها معرفی کرده اید تماس می گیرید.

 1. بازاریابی آنلاین

  اهمیت اینترنت در ایجاد یک کسب و کار موفق قابل اغراق نیست. روش های بازاریابی در طول 50 سال گذشته تقریباً ثابت مانده است، به جز تولد و تکامل سریع اینترنت. هیچ شرکتی (حتی یک کافه محلی) نباید حداقل وب سایتی با جزئیات حیاتی مانند مکان و ساعات کاری نداشته باشد. برای هرکسی که وقتی می‌خواهد برای خرید تصمیم بگیرد ابتدا اینترنت را جستجو می‌کند، به یک نقطه دسترسی نیاز دارید.

همچنین ممکن است نیاز داشته باشید:

حضور در رسانه های اجتماعی: فیس بوک، اینستاگرام، تیک تاک یا توییتر
یک سیستم مدیریت محتوا (CMS): Word Press، Hubspot، Joomla یا Drupal
مهارت‌های بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO): بهینه‌سازی محتوای خود برای جستجوها، پیوندهای داخلی و خارجی، برچسب‌های عنوان، تگ‌های جایگزین و سرفصل‌ها
این همه مهارت دیجیتال ممکن است در ابتدا ترسناک باشد. با این حال، فناوری انتشار تا جایی تکامل یافته است که یک سیستم مدیریت محتوای متن باز می تواند تمام این نیازها را برآورده کند.

چگونه ارزش پیشنهادی، مخاطبان و اهداف خود را شناسایی کنید
قبل از شروع چاپ و توزیع مواد خود، بهتر است بفهمید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و چگونه محصول یا خدمات خود را برای آنها ارزشمند کنید. سپس، اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی را برای کسب و کار و تلاش های بازاریابی خود تعیین کنید.

گزاره ارزش

پیشنهاد ارزش دلیلی است که مشتری باید محصول یا خدمات شما را به جای رقیب بخرد. به جای آنچه محصول شما دارد، به دنبال آنچه مخاطب هدف شما از شما نیاز دارد، باشید. این نیازها معمولاً مزایا نامیده می شوند، جایی که ویژگی های فیزیکی یک محصول یا آنچه انجام می دهد ویژگی ها نامیده می شوند.

برای فروش محصول یا خدمات شما بسیار مهم است، شناسایی کارهایی که برای مردم انجام می دهید که دیگران آن را انجام نمی دهند (یا خیلی خوب انجام نمی دهند). برای تعیین ارزش پیشنهادی خود، آنچه را که ارائه می دهید با رقابت مقایسه کنید. ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها را برای خودتان شناسایی کنید و راه‌هایی برای توصیف ویژگی‌های خود ایجاد کنید که بیشتر از رقبا هستند.

ارزش پیشنهادی شما باید منحصر به فرد باشد و آن را برای مخاطبان شما جذاب کند. به عنوان مثال، تصور کنید یک کافی شاپ و رستوران دارید. این یک راحتی مد روز است که در بسیاری از شهرها و شهرها یافت می شود، بنابراین شما باید رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید و از تخیل خود برای کشف چیزی که شما را متمایز می کند استفاده کنید.

همچنان می‌توانید ویژگی‌ها را برجسته کنید، اما باید از آنها با مزیتی پشتیبان‌گیری شود که با نیازهای مخاطبان شما همسو باشد.
بگویید که دستور پخت نان را از سرتاسر جهان کامل کرده اید، مانند Pao de Qeuijo (یک نان برزیلی بدون گلوتن که از آرد و پنیر تهیه می شود) یا Aesh Baladi (یک نان مصری)، و قهوه را از کشورهایی که نان درست می کنید وارد کنید. شما ممکن است یک مزیت رقابتی و یک ارزش پیشنهادی عالی داشته باشید—تجربی را ارائه می دهید که هیچ کافه دیگری در شهر انجام نمی دهد.

حضار

شما باید مشخص کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. برای انجام این کار، اگر محصول خود را به طور خاص برای یکی طراحی نکرده باشید، باید تحقیق کنید تا بفهمید مخاطبان شما چه کسانی هستند.

شما باید مشخص کنید که می خواهید به چه کسانی بیشتر بفروشید و از محصول یا سرویس خود اطمینان حاصل کنید

معاون به آنها پاسخ می دهد. برای مثال، اگر ایده یک کافه جهانی با نان و قهوه از سراسر جهان را دوست دارید، برای فروش آن به یک پایگاه مشتری نیاز دارید.

می توانید شروع کنید به صحبت کردن با مردم و گوش دادن به نگرانی های قهوه آنها. سن و میانگین درآمد آنها را بیابید، ببینید چه چیزی را دوست دارند، و از آنها بپرسید که چه مشکلات فعلی برای گرفتن قهوه و تجربه ای که می خواهند دارند. تا جایی که ممکن است درباره آنها بیاموزید – عادات خرج کردن، نیازها، سطح درآمد، سرگرمی ها یا هر چیز دیگری که ممکن است بینشی در مورد آنچه ممکن است آنها را جذب کند ارائه دهد.

هنگامی که مخاطبان خود و نیازهای آنها را مشخص کردید، می توانید پیامی را که قرار است ارسال کنید، بفهمید.
مخاطب کلید بازاریابی است. اگر یک جمعیت شناسی را هدف قرار می دهید که حضور زیادی در منطقه شما ندارد، ممکن است خیلی موفق نباشید مگر اینکه یک خرده فروش آنلاین باشید.
اهداف
یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به هدف، تعیین هدف است. با این حال، شما نمی خواهید یک هدف تعیین کنید – باید یک هدف نهایی و چندین هدف کوچک دست یافتنی تعیین کنید که به هدف نهایی کمک می کند. همراه با اهداف کوچکتر، جدول زمانی و تاریخ هایی را تنظیم کنید که می خواهید اهداف کوچک را تکمیل کنید. به این ترتیب، شما قدم های کوچکی برای راهنمایی و راهی برای سنجش پیشرفت و موفقیت خود دارید.

کانال های بازاریابی

اینترنت و فناوری‌ها و پلتفرم‌های مختلفی که با استفاده از آن ایجاد شده‌اند، فرصت‌های بازاریابی عظیمی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند تا کسانی که می‌دانند چگونه از آن استفاده کنند. در اینجا بهترین کانال های بازاریابی مورد استفاده آمده است. به احتمال زیاد شما در مورد آنها شنیده اید یا در معرض آنها قرار گرفته اید.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در زمینه بازاریابی بهترین کار است. این شامل ساختاردهی وب سایت و محتوای شما به گونه ای است که تا حد امکان در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل رتبه بالایی داشته باشد. گوگل از تکنیکی به نام خزیدن وب استفاده می کند که صفحات وب را پیدا می کند تا به فهرست خود اضافه کند. هنگام ایجاد یا تنظیم صفحه وب یا سایت خود برای سئو، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، مانند پیروی از بهترین شیوه های Google و سیاست های هرزنامه.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا تکنیکی است که برای ترویج علاقه به برند شما بدون تبلیغ صریح محصول یا خدمات استفاده می شود. نمونه‌هایی از این مورد را در وب‌سایت‌های بسیاری از شرکت‌ها می‌بینید که در آن وبلاگ یا مقاله درباره موضوعی بحث می‌کند و اینکه شرکت چگونه با آن ارتباط دارد یا برای کمک به افراد در انجام کاری کار می‌کند. به طور کلی، در پایان مقاله یک فراخوان برای اقدام وجود دارد، مانند “اگر در مورد XYZ به کمک نیاز دارید، همین امروز با ما تماس بگیرید” یا موارد مشابه.

بازاریابی محتوا تخصص ایجاد می کند و به مشتریان بالقوه یک نام تجاری برای به خاطر سپردن می دهد.

بازاریابی ایمیلی

پیش بینی شده است که بیش از 4.5 میلیارد نفر تا سال 2025 آدرس ایمیل خواهند داشت. برای دسترسی به این اقیانوس از مردم، به یک برنامه بازاریابی ایمیلی نیاز دارید. شما می توانید صدها برنامه بازاریابی ایمیلی را پیدا کنید که به شما امکان ایجاد کمپین های بازاریابی ایمیلی را می دهد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

همه ما تبلیغاتی را در صفحات رسانه‌های اجتماعی خود دیده‌ایم که به نظر می‌رسد ما را با چیزی که خرید کرده‌ایم هدف قرار می‌دهند. بر کسی پوشیده نیست که استفاده از رسانه های اجتماعی باعث افزایش قرار گرفتن در معرض برند و ایجاد علاقه می شود، بنابراین به نفع یک کسب و کار کوچک است که حداقل یک نمایه رسانه اجتماعی برای خود ایجاد کند و شروع به ارسال محتوا کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها افرادی هستند که بر اساس پلتفرم انتخابی خود، بیننده و فالوور زیادی دارند. به عنوان مثال، شخصی که به طور منظم مطالبی را در اینستاگرام پست می کند، می تواند میلیون ها فالوور داشته باشد. سپس این شخص در زندگی پیروان خود تأثیرگذار می‌شود و به کسب‌وکارها در معرض دید دیگری قرار می‌گیرد. به احتمال زیاد کسی را دیده اید که در مورد یک محصول یا خدمات در پلتفرم رسانه اجتماعی خود صحبت می کند. آنها توسط یک شرکت حمایت مالی شده اند تا در مورد خدمات آن کسب و کار صحبت کنند. اینفلوئنسر ماركتينگ می توانند به شما کمک کنند تا علاقه زیادی به خود جلب کنید.

بازاریابی کسب و کارهای کوچک چیست؟

بازاریابی کسب و کار کوچک ایجاد کمپینی برای کسب و کار کوچک شما برای ایجاد علاقه و پایگاه مصرف کننده است. این شامل استفاده از تکنیک های بازاریابی سنتی و مدرن برای توسعه یک کمپین بازاریابی است.

کدام بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک بهترین است؟

مؤثرترین بازاریابی، رسانه های اجتماعی، شبکه و روش های سنتی مانند بروشور، پوستر و تماس سرد را ترکیب می کند. با این حال، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی سریع‌ترین زمان به دست اکثر مردم می‌رسد.

چگونه می توانم کسب و کار کوچک خود را تبلیغ کنم؟

رسانه های اجتماعی سریع ترین روش برای تبلیغ کسب و کار شما هستند. برای خود تبلیغ، می‌توانید برای معرفی، قیمت‌های تبلیغاتی، شرکت در رویدادهای انجمن خود یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید، تخفیف ارائه دهید. فناوری کانال های بسیار بیشتری ایجاد کرده است که می توانید از آنها استفاده کنید، اما این شما هستید که باید راه هایی برای بهره برداری از آنها بیابید.

پي نوشت 

به احتمال زیاد، خواهید دید که نرخ تبدیل در بازاریابی بسیار پایین است. حتی موفق‌ترین کمپین‌ها، سرنخ‌ها (و فروش تبدیل شده از آن سرنخ‌ها) را در بازه 10 تا 20 درصد اندازه‌گیری می‌کنند. با این حال، در نظر گرفتن این نکته مفید است که اگر 0.5٪ از 1 میلیون سرنخ را به فروش تبدیل کنید،شما 5000 فروش دارید
هر چه بیشتر در معرض دید قرار بگیرید، می توانید سرنخ های بیشتری تولید و تبدیل کنید. در نهایت، این به فروش، سود و رشد تبدیل می شود.

https://www.investopedia.com/articles/financial-theory/11/small-business-marketing-techniques.asp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا