آرتا رسانه

تماس گرم

تماس گرم چيست و چگونه کار می کند؟

تماس گرم درخواست مشتری بالقوه ای است که نماینده فروش یا شرکت آنها قبلاً با او تماس داشته اند. احتمالا هنگام مطالعه مباحث آموزش ديجيتال ماركتينگ اين عبارت را زياد شنيده باشيد. این به تماس فروش، بازدید یا ایمیلی اشاره دارد که قبل از آن نوعی تماس با مشتری احتمالی وجود دارد، مانند یک کمپین پست مستقیم، معرفی در یک رویداد تجاری یا یک ارجاع.

تماس گرم مخالف تماس سرد است، درخواست مشتریان بالقوه ای که چنین تعاملی را پیش بینی نمی کردند و نماینده فروش یا کسب و کار با آنها تماس قبلی نداشته است.

نكات کلیدی

  • تماس گرم به معنای تماس با مشتری بالقوه ای است که شما یا شرکتتان قبلاً با او تماس داشته اید.
  • تماس گرم مخالف تماس سرد است و به طور کلی کارآمدتر و موثرتر است.
  • تماس‌های گرم می‌تواند تا حدودی غیررسمی و شخصی باشد و ارتباط بین شما و مشتری احتمالی را تصدیق کند.

تماس گرم چگونه کار می کند

تماس گرم معمولاً یک عنصر شخصی سازی شده دارد، زیرا می توان به تماس قبلی اشاره کرد یا اشاره کرد، مانند “سلام، خانم احمدي، دیدم شما شرکت ما را در توییتر دنبال کردید” یا “سلام، آقای ايماني، ما هفته گذشته در کنفرانس ABC” همديگر را ملاقات كرديم.

مخاطب قبلی به عنوان یک یخ شکن برای تماس گرم بعدی عمل می کند. تماس گرم با مشتریان احتمالی که تمام جعبه‌های مناسب بودن مشتری را بررسی می‌کنند، بهتر عمل می‌کند، حتی اگر هنوز علاقه‌ای به محصول یا خدماتی ابراز نکرده‌اند.

شما مجبور نیستید در طول یک تماس گرم به مشتری چيزي بفروشید. در واقع شاید بهتر باشد به جای آن از تماس برای تنظیم قرار ملاقات یا یک جلسه مجازی استفاده کنید.
تماس گرم  یک تکنیک مشارکت در کلاس را توصیف می کند که به دانش آموزان امکان می دهد از قبل بدانند که قرار است برای مشارکت در یک نمایش یا پاسخ آماده باشند. فرض این است که تماس سرد با دانش آموزان می تواند باعث ایجاد اضطراب شود و این كار می تواند یادگیری را خنثی کند.

نکات تماس گرم

یک معرفی آسان یخ را با مشتری می شکند، تماس گرم موفق هنوز مقدار زیادی تلاش می کند.در اینجا نکاتی را ذكر مي كنيم

مشتریان بالقوه خود را هدف قرار دهید

بالقوه هایی را هدف قرار دهید که شبیه به رایج ترین مشتریان شرکت شما هستند. کار کردن از یک نمایه آشنا به شما ایده بهتری در مورد آنچه که این افراد بالقوه به دنبال آن هستند و نحوه جذب آنها به شما می دهد. در برابر وسوسه رفتن به دنبال چشم اندازهای بزرگتر مقاومت کنید. آنها کمتر و دورتر هستند.

تحقیق کنيد

با تحقیق در مورد شرکت هدف خود و تصمیم گیرندگان آن آماده شوید. دانستن نیازها و ارزش‌های آن‌ها به شما کمک می‌کند تا زمین خود را تنظیم کنید و بهتر به آنها خدمت کنید.

توجه هدف خود را جلب کنید

شما باید توجه هدف را جلب کنید و آن را به سرعت انجام دهید. مطمئن شوید که آهنگ خود را تغییر دهید تا مطمئن شوید که مختصر است و سریع به نقطه اصلی می رسد و در عین حال ارزش پیشنهادی خود را نشان می دهد. سعی کنید تمام نکات کلیدی خود را در حداقل زمان و کلمات بنویسید. حتما به وقت آنها احترام بگذارید.

طنز اشکالی نداره

از به کار بردن طنز یا تلاش برای غیررسمی بودن و با شخصیت بودن در هنگام برقراری تماس نترسید. ممکن است محصول به اندازه کافی خوب باشد که بتواند خودش را بفروشد، اما اگر توجه هدف را از دست بدهید یا فرصت اتصال را از دست بدهید، هرگز به آن نقطه نخواهید رسید.

از روش های مختلف استفاده کنید

مطمئن شوید که از روش‌های مختلفی برای اطمینان از چندین نقطه تماس استفاده می‌کنید، مانند پست‌های صوتی که شامل پیشنهادی برای ارائه اطلاعات بیشتر و ایمیل‌هایی است که راهنمایی و کمک از طریق ویدیو ارائه می‌دهند.

سوالات متداول

تماس گرم چقدر موفق است؟

لینکدین نشان داده است که تماس گرم می تواند 2٪ تا 30٪ مؤثرتر از تماس سرد باشد، اما میزان موفقیت شما به تکنیک شما و آمادگی شما برای ایجاد سرنخ بستگی دارد.

عیب تماس گرم چیست؟

تماس گرم مستلزم داشتن سرنخ های گرم است: مشتریان احتمالی که قبلاً با آنها تماس داشته اید. ایجاد آنها ممکن است کمی طول بکشد و نیاز به تلاش‌های اولیه داشته باشد، مانند یک ایمیل یا کمپین پست مستقیم یا شرکت در رویدادهایی که احتمالاً با نوع مصرف‌کننده‌ای که به دنبال آن هستید، تماس برقرار می‌کنید. این تلاش‌ها می‌تواند هزینه داشته باشد، بنابراین تماس گرم می‌تواند گران‌تر از تماس سرد باشد.

تفاوت بین تماس گرم و تماس گرم چیست؟

تماس گرم و تماس گرم اساساً یک مفهوم هستند و اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. اما تماس داغ معمولاً شامل تماس و تعامل با مشتری بالقوه ای است که قبلاً به طور فعال به محصول یا خدمات شما ابراز علاقه کرده است. ممکن است با شما تماس گرفته باشند و پیامی گذاشته باشند و درخواست صحبت کنند.

پي نوشت 

تماس گرم و استفاده از کانال‌های فروش مؤثر مانند ایمیل، بازاریابی پیامکی و پورتال‌های رسانه‌های اجتماعی، همگی در تولید سرنخ‌های جدید کارآمدتر و مؤثرتر از تماس سرد هستند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مدرن مانند لینکدین، توییتر و فیس‌بوک همچنین فرصت‌هایی را برای مشتریان بالقوه فراهم می‌کنند تا با ارسال نظرات در وبلاگ، اشتراک‌گذاری مقاله با همتایان، یا توییت کردن چیزی که مورد علاقه است، به طور غیرمستقیم یا مستقیم با کسب‌وکارها ارتباط برقرار کنند.

منبع : investopedia

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا