آرتا رسانه

پلتفرم فروش NFT Phygital

NFT Sales Platform Phygital

شکاف بین دنیای فیزیکی و مجازی را از طریق یک بازار NFT فیجیتال که به نقطه ورود نهایی برای پذیرندگان جدید Web3 در آینده تبدیل خواهد شد

NFT های Phygital (مبتنی بر دارایی های فیزیکی) چیست؟

NFT های Phygital (مبتنی بر دارایی های فیزیکی) چیست؟

Phygital NFT ها دارایی های فیزیکی هستند که از طریق برنامه های کاربردی انحصاری به دارایی های مجازی دسترسی خواهند داشت.

اگرچه توکن‌های مشابه برای مدت طولانی وجود داشته‌اند، اما جنبه‌های دارایی‌های فیزیکی و دیجیتالی را در کنار هم به ارمغان می‌آورند (NFT‌های فیزیکی قبلی مبتنی بر بازخرید توکن‌ها بودند). این NFT‌های مبتنی بر دارایی‌های فیزیکی عمدتاً توسط برندهایی استفاده می‌شوند که در حال حاضر می‌خواهند با ارائه تجربیات معتبر به مشتریان خود، جایگاهی در دنیای Web3 کسب کنند. اقلامی مانند نوشیدنی های الکلی، کلکسیون های عتیقه، پوشاک و حتی اسباب بازی های جفت شده با دارایی های دیجیتالی درون بازی، نمونه هایی هستند که از NFT های مبتنی بر محصول فیزیکی استفاده می شود.

خدمات توسعه بازار NFT Phygital

توسعه بازار NFT Phygital در طول سال‌ها از زمان معرفی NFT‌های قابل بازخرید تکامل یافته است. چنین پلتفرم هایی دیدگاه مخالفان را در مورد NFT ها میبندند زیرا   استفاده ان اف تی در دنیای واقعی را به نمایش می گذارند. با گذشت زمان، NFT های فیجیتال نیز رشد کرده اند تا عملکرد همزمان را فعال کنند، که تا آنجا که به دنیای وب 3 مربوط می شود، انقلابی بر پا شد. بنابراین، یک بازار NFT فیجیتال میتواند کاری کند  تا در روندی باقی بمانید که برای مدت طولانی باقی خواهد ماند.

کارشناسان ما مهارت توسعه بازار NFT Phygital را از طریق دسترسی به فن‌آوری‌های پیشرفته و کد های Web3 نشان داده‌اند. ما خانواده بزرگی از توسعه‌دهندگان، طراحان، آزمایش‌کنندگان و بازاریاب‌های ماهر را گرد آورده ایم  که می‌توانیم راه‌حل‌های کامل بازار NFT Phygital را برای شما ایجاد کنیم که تمام نیازهای کسب‌وکار شما را به سرعت و با قیمت مناسب برآورده می‌کند.

ان اف تی فروش کالای فیزیکی چگونه کار می کند؟

ان اف تی فروش کالای فیزیکی چگونه کار می کند؟

یک بازار NFT برای کلکسیون های فیزیکی (و نه فیجیتال) به طور مشابه با هر بازار NFT دیگری کار می کند، با یک فرآیند اضافی برای ارائه مکان تحویل کار فیزیکی شما . اگرچه دریافت NFT ها و اقلام فیزیکی بیشتر یک فرآیند احراز هویت است، NFT های فیجیتال کاربرد گسترده تری دارند. این دارایی ها با استفاده از NFT به عنوان مجوز دسترسی به رویدادهای انحصاری و ایردراپ ها، تلاش می کنند به مشتریان وفادار یک برند احترام بگذارند.

فرآیند کار در پشت بازار NFT فیجیتال با ایجاد حساب های کاربری و پیوند کیف پول های رمزنگاری شده توسط کاربران شروع می شود. سپس، آنها می توانند از طریق پلتفرم جستجو کرده و دارایی های فیجیتال خود را از طریق مناقصه یا پرداخت مستقیم خریداری کنند. پس از آن، آنها باید آیتم فیزیکی را دریافت کنند و به NFT هایی که پشتیبان آن هستند دسترسی داشته باشند. برعکس نیز می تواند درست باشد، جایی که کاربر می تواند NFT را دریافت کند و از آن برای دریافت ویژگی فیزیکی استفاده کند. سپس آنها می توانند NFT و محصول فیزیکی را داشته باشند و با هم از آنها استفاده کنند. در برخی موارد، آنها حتی می توانند NFT ها را به صورت ثانویه بدون از دست دادن آیتم فیزیکی معامله کنند.

ویژگی های بازار NFT Phygital

ویترین

این پورتال همه چیز را در مورد یک محصول نشان می دهد، از جمله توضیحات، قیمت، امکانات و تاریخچه مالکیت، که به کاربران در تصمیم گیری آگاهانه کمک می کند

کیف پول داخلی

کیف پول‌های رمزنگاری داخلی یا خارجی جایی هستند که کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال و توکن‌های دیجیتالی دارایی‌های فیزیکی را که خریداری کرده‌اند نگهداری کنند

موتور جستجو

کاربران می توانند از موتورهای جستجوی پیشرفته داخلی استفاده کنند تا به راحتی به دنبال مارک یا دارایی های مورد علاقه خود بگردند تا در زمان پیمایش صرفه جویی کنند

ویژگی های DeFi

توسعه بازار NFT Phygital حتی ویژگی‌های DeFi سهام برای کسب درآمد را برای کاربران ادغام می‌کند تا تعامل کاربر را از طریق توکن‌های بومی پلتفرم افزایش دهد

فیلتر / مرتب سازی

معمولاً یک ویژگی فرعی موتور جستجو، فیلتر و مرتب‌سازی به کاربران کمک می‌کند تا نتایج جستجوی خود را اصلاح کنند که به بررسی سریع آن کمک می‌کند

پورتال حراج زنده

در این پورتال، خریداران می توانند برای دارایی های NFT فیگیتال پیشنهاد دهند و وضعیت زنده حراج و تاریخچه را بررسی کنند

بازار NFT Phygital مبتنی بر متاورس

بازار NFT فیجیتال مبتنی بر متاورس، پلتفرمی است که در آن دارایی‌های دیجیتال خریداری شده می‌توانند در متاورس‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

به عنوان مثال، اگر شخصی یک جفت کفش را به عنوان NFT فیژیتال خریداری کند، می تواند از محصول فیزیکی در زندگی واقعی و نسخه مجازی آن برای آواتار خود در متاورس استفاده کند. امروزه، متاورزهایی مانند Sandbox با بازارهای NFT فیجیتال برای ادغام چنین NFT ها در پلتفرم شریک شده اند. Metaverses امروزه دارای ویژگی‌های AR و VR هستند که تجربه‌های فراگیرتری را در دنیای مجازی به کاربران ارائه می‌دهند. NFT‌های Phygital با موارد و ویژگی‌های کاربردی آینده‌نگر خود به تجربه‌ای شبیه دنیای واقعی می‌افزایند.

فیجیتال و کاربرد آن در بلاکچین و دنیای متاورس

ابتدا بدانیم NFT چیست؟ NFT یک کالای دیجیتال منحصر به فرد است که روی یک بلاک‌چین ذخیره می‌شود. تمام NFTها دارای این ویژگی‌های مشترک هستند: آنها توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شوند، غیرقابل تغییر هستند و سابقه مالکیت دیجیتال آنها دائمی است.

NFT های فیجیتال چیستند ؟

NFT های فیجیتال، که گاهی اوقات “وابسته به فیزیکی” نامیده می شوند، نوع خاصی از NFT هستند که دارای عناصر فیزیکی و دیجیتال هستند. برندها در تقریباً هر صنعتی، از پوشاک پوشیدنی گرفته تا اسباب‌بازی و حتی کالاهای لوکس، در حال آزمایش NFT های فیجیتال به منظور پیوند بهتر دنیای فیزیکی و دیجیتال هستند.

چگونه یک NFT فیزیکی-دیجیتال خریداری کنیم ؟

برای به دست آوردن یک NFT فیزیکی-دیجیتال دو راه وجود دارد:

  1. راه اول خرید یک NFT به روش معمول است، که بعداً قابل بازخرید برای دریافت یک کالای فیزیکی خواهد بود.
  2. راه دوم خرید یک محصول در فروشگاه فیزیکی یا شرکت در یک تجربه حضوری است که هنگام خرید، یک NFT نیز به همراه آن ارائه می شود.

NFT های فیزیکی-دیجیتال به دلیل اینکه می توانند برای افرادی که به طور معمول خود را مالک NFT نمی دانند، نقطه ورود آسانی به دنیای دیجیتال و NFT های وب ۳ ایجاد کنند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در ادامه به برخی از این نمونه ها خواهیم پرداخت.

NFT های فیزیکی-دیجیتال در مقابل NFT های قابل بازخرید چه تفاوتی دارند ؟

اگرچه NFT های قابل بازخرید و NFT های فیزیکی-دیجیتال تا حدی با هم همپوشانی دارند، اما توجه به تفاوت های آنها مهم است.

یک کالای فیزیکی-دیجیتال شامل هر دو مورد، یک NFT دیجیتال و یک کالای فیزیکی است. NFT های یک کالای فیزیکی-دیجیتال را می توان از طریق یک بازار NFT مانند OpenSea خریداری کرد، یا ممکن است کالای فیزیکی NFT فیزیکی-دیجیتال به صورت حضوری از یک فروشگاه فیزیکی خریداری شود یا از طریق تجربه یک برند به دست آید. بنابراین، در برخی موارد، ممکن است ابتدا NFT را دریافت کنید و در موارد دیگر، ابتدا کالای فیزیکی را دریافت کنید. برخی از NFT های فیزیکی-دیجیتال همچنین به دارندگان دسترسی مستقیم به یک کالای دیجیتال و فیزیکی را بدون نیاز به “بازخرید” یکی برای دیگری اعطا می کنند.

اینجاست که تفاوت بین NFT های قابل بازخرید و NFT های فیزیکی-دیجیتال آشکار می شود. همه NFT های قابل بازخرید (NFT هایی که می توانند برای یک کالای فیزیکی یا دیجیتال بازخرید شوند) به صورت دیجیتالی خریداری می شوند. علاوه بر این، برخی از NFT های قابل بازخرید دسترسی به یک کالای فیزیکی-دیجیتال را به دارندگان اعطا می کنند، اما همه آنها اینطور نیستند. برخی از NFT های قابل بازخرید برای یک کالای دیجیتال دیگر بازخرید می شوند و جنبه فیزیکی ندارند.

نکات کلیدی :

در یک NFT فیزیکی-دیجیتال، شما همیشه هر دو جزء دیجیتال و فیزیکی را دریافت می کنید. NFT های قابل بازخرید ممکن است به شما یک کالای فیزیکی، یک کالای دیجیتال دیگر یا هر دو را ارائه دهند.

مزایای NFT های فیزیکی-دیجیتال چیست ؟

NFT های فیزیکی-دیجیتال به پر کردن شکاف بین دنیای فیزیکی و دیجیتال کمک می کنند. این امر به ویژه برای افرادی که به تازگی وارد دنیای وب ۳ شده اند، در ملموس کردن دنیای مجازی بسیار مفید است.

NFT را قابل لمس می کند

پذیرندگان جدید وب ۳ ممکن است زمانی که یک کالای فیزیکی یا تجربه ای به آن ضمیمه شود، به احتمال زیاد مزایای دنیای دیجیتال را درک کنند. به خصوص اگر NFTای که از یک فروشگاه فیزیکی خریداری می کنند، به آنها امکان دسترسی به تجربیات فیزیکی و دیجیتال را بدهد.

سهولت خرید

برخلاف سایر NFT ها، NFT های فیزیکی-دیجیتال را می توان بسته به نحوه ساخت NFT، به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کرد که این امر می تواند تجربه مشتری را بهبود بخشد. تسهیل تجربیات منحصر به فرد بسیاری از NFT های فیزیکی-دیجیتال به فعال سازی برند، برنامه های وفاداری مشتری یا تجربیات مرتبط هستند. بنابراین، NFT های فیزیکی-دیجیتال می توانند به عنوان پاداش یا یادگاری عمل کنند و تجربیات فیزیکی و دیجیتال را به هم پیوند دهند.

سازنده جامعه و برند

شرکت ها می توانند از NFT های فیزیکی-دیجیتال برای تشویق مشارکت جامعه یا ایجاد آگاهی از برند استفاده کنند. به عنوان مثال، استارباکس از NFT های فیزیکی-دیجیتال برای ایجاد یک تجربه مجازی استفاده می کند که در آن مشتریان می توانند با گذر از تجربه دیجیتال، نشان هایی در دنیای دیجیتال و جوایز حضوری به دست آورند.

بهره مندی از مزایای اصلی بلاک‌چین

NFT های فیزیکی-دیجیتال یک سابقه مالکیت پاک نشدنی بر روی بلاک‌چین ایجاد می کنند، که این امر برای مشتریانی که می خواهند منشأ را ثابت کنند و اطمینان حاصل کنند محصول یا تجربه ای را خریداری می کنند که اصلی و قابل تأیید است، ایده آل است.

NFT های من کجا ذخیره می شوند ؟

همانطور که سایر NFT ها که از این فناوری دیجیتال استفاده می کنند، اجزای دیجیتال یک NFT فیزیکی-دیجیتال در یک کیف پول ارز دیجیتال ذخیره می شوند.

کیف پول ارز دیجیتال برنامه ای است که به شما در خرید، فروش و نگهداری NFT هایتان کمک می کند. آن را به عنوان آدرس خود در بلاک‌چین در نظر بگیرید – می توانید اقلام دیجیتال را از آن ارسال و دریافت کنید، اقلام دیجیتال خود را در آن ذخیره می کنید و می خواهید آن را قفل و ایمن نگه دارید.

اتصال دنیای فیزیکی و دیجیتال

NFT های فیزیکی-دیجیتال به طور معمول برای اتصال سرگرم کننده، جذاب و در حال تکامل دنیای فیزیکی و دیجیتال استفاده می شوند. NFT های فیزیکی-دیجیتال با ارائه یک نمایش فیزیکی ملموس که با قابلیت های دیجیتال فناوری بلاک‌چین مرتبط است، دنیای فیزیکی و دیجیتال را با هم ترکیب می کنند. این همگرایی، امکانات جدیدی را برای سازندگان، کلکسیونرها و علاقه مندان به منظور کشف روش های نوآورانه مالکیت و مشارکت در عصر دیجیتال باز می کند. در حالی که برخی از افراد ممکن است ماهیت ملموس اشیاء فیزیکی را ترجیح دهند، برخی دیگر جذابیت اقلام دیجیتال را بیشتر ترجیح می دهند. NFT های فیزیکی-دیجیتال این شکاف را پر می کنند و برای کلکسیونرهای سنتی و علاقه مندان به فناوری جذاب هستند. کلکسیون کردن NFT های فیزیکی-دیجیتال به دارندگان این امکان را می دهد تا خود را در یک تجربه کلکسیون داری چندبعدی غوطه ور کنند. آنها می توانند در حالی که از آنها به صورت دیجیتالی در گالری های مجازی، نمایشگرهای تعاملی یا تجربیات واقعیت افزوده لذت می برند، اشیاء فیزیکی خود را در خانه، گالری ها یا نمایشگاه های خود به نمایش بگذارند. NFT های فیزیکی-دیجیتال نمایانگر یکپارچه سازی قدرتمند دنیای فیزیکی و دیجیتال هستند و فرصت های جدیدی را برای نوآوری سازندگان و تعامل کلکسیونرها ارائه می دهند.

نمونه های قابل توجه از NFT های فیزیکی-دیجیتال

جامعه Timex x  Bored Ape

NFT های فیزیکی-دیجیتال به برندها کمک کرده اند تا راه های هیجان انگیزتری برای ارتباط با جوامع جدید و موجود ایجاد کنند. برای مثال، در سال ۲۰۲۲، تایمکس (شرکت ساعت‌سازی) با Bored Ape و Mutant Ape برای ایجاد یک فعال سازی فیزیکی-دیجیتال که در Art Basel در میامی شروع شد و چند هفته بعد ادامه یافت، همکاری کرد. در طول Art Basel، در یک مهمانی افتتاحیه که فقط با دعوتنامه قابل حضور بود، شرکت کنندگان می توانستند یک NFT فیزیکی-دیجیتال بخرند که به آنها امکان می داد یک ساعت تایمکس فیزیکی سفارشی بسازند که بعداً با یک NFT مناظر که به عنوان جزء دیجیتال عمل می کرد، ارسال می شد. یک هفته یا بیشتر پس از رویداد حضوری، اعضای جامعه موجود Bored Ape و Mutant Ape نیز فرصت منحصر به فردی برای خرید آنلاین NFT فیزیکی-دیجیتال به دست آوردند.

RTFKT x Nike Air Force 1

شرکت کفش‌های مجازی RTFKT شهرت پیدا کرده است که رویدادهای فورجینگ (رویدادهایی که دارندگان NFT می‌توانند کالاهای فیزیکی و مجازی را باهم دریافت کنند) را حول محور آخرین همکاری‌های فیزیکی-دیجیتالی خود برگزار می‌کند. بهار گذشته، این رویداد حول محور مجموعه Nike Air Force 1 متمرکز بود. این مجموعه شامل طرح‌های با تعداد محدود از طراح معاصر ژاپنی، تاکاشی موراکامی بود که در ۲۴ آوریل راه‌اندازی شد و تا ۸ می ادامه داشت. با خرید یکی از این NFT های فیزیکی-دیجیتال، کاربران می‌توانستند در رویداد فورجینگ شرکت کنند که به آن‌ها امکان می‌داد تا کفش‌های فیزیکی را دریافت کنند.

 اسباب‌بازی‌های Pudgy Penguins

مجموعه‌ای از ۸,۸۸۸ NFT است که در جولای ۲۰۲۱ با هدف تسریع نوآوری وب ۳ از طریق استفاده از مالکیت فکری و توانمندسازی جامعه ایجاد شد. این برند که به استراتژی فیزیکی-دیجیتالی خود در فروش NFT ها و عروسک‌های پنگوئن و مجسمه‌ها شهرت دارد، در ماه می ۲۰۲۳، Pudgy Toys، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی‌های فیزیکی همراه با NFT های همراه را در آمازون منتشر کرد. Pudgy Toys با فروش بیش از ۲۰,۰۰۰ اسباب‌بازی و درآمدی بیش از ۵۰۰,۰۰۰ دلار از طریق فروشگاه آمازون خود به موفقیت چشمگیری دست یافت. این اسباب‌بازی‌ها شامل عروسک‌های پنگوئن و مجسمه‌ها هستند که هر کدام با یک کد QR همراه هستند که دسترسی به Pudgy World  را می‌دهد. Pudgy World به یک کیف پول بلاک‌چین، NFT با روحیه (غیرقابل انتقال) و NFT قابل معامله متصل است که از طریق ثبت ایمیل قابل دسترسی است. Pudgy Penguins از اسباب‌بازی فیزیکی به عنوان یک «اسب تروا» برای معرفی روان NFT ها به خریداران اسباب‌بازی استفاده کرد و بدین ترتیب آن را به یک محصول فیزیکی-دیجیتال تبدیل کرد.

NFT های صندوقچه گنج لویی ویتون

لویی ویتون یکی از قابل توجه‌ترین برندهای دنیای مد است که از NFT های فیزیکی-دیجیتالی استفاده کرده است. این برند در تاریخ ۸ ژوئن، مجموعه‌ای از NFT های دیجیتال صندوقچه گنج را معرفی کرد که با یک نسخه فیزیکی همراه هستند. این NFT های مرتبط با فیزیکی، به چند صد مورد محدود شده‌اند و بخشی از ابتکار جدید “Via” لویی ویتون هستند. صندوقچه‌های گنج با قیمتی نزدیک به ۴۰,۰۰۰ دلار، به دارندگان امکان دسترسی به کلکسیون‌های آینده لویی ویتون را می‌دهند که برخی از آنها شامل عناصر فیزیکی، تجربیات و جامعه‌ای از سایر دارندگان است. در حالی که دارندگان نمی توانند NFT صندوقچه گنج با روحیه (غیرقابل انتقال) خود را بفروشند یا انتقال دهند، اما می توانند اقلامی را که در آینده از طریق مالکیت آن ضرب می کنند، بفروشند یا انتقال دهند. مالکیت یک NFT صندوقچه گنج Via به دارندگان دسترسی به تجربیات دیجیتال و فیزیکی می دهد، از جمله حق خرید کلیدهای دیجیتال که به آنها امکان دسترسی به کلکسیون‌های آینده لویی ویتون از جمله اولین کلکسیون‌های فارل ویلیامز به عنوان مدیر خلاق این برند را می دهد.

سوالات متداول

هزینه گس (Gas Fee) هنگام خرید یک NFT فیزیکی-دیجیتال چقدر است؟

در وب ۳، اصطلاح “هزینه گس” به پرداختی گفته می شود که برای اجرای تراکنش ها در بلاکچین مورد نیاز است.
OpenSea هزینه گس را کنترل نمی کند، تعیین نمی کند و هیچ کدام از هزینه های گس متحمل شده توسط کاربران در پلتفرم را دریافت نمی کند. در عوض، همه آنها به اعتبارسنج های شبکه یا استخراج کنندگان می رسند. هنگامی که فرآیند خرید NFT را با استفاده از OpenSea شروع می کنید، هزینه گس توسط ارائه دهنده کیف پول شما تفکیک می شود، بنابراین می توانید به روز شدن هزینه را مشاهده کنید و تراکنش را زمانی که کم است، تکمیل کنید.

 

NFT ها روی دفتر کل توزیع شده جهانی که به عنوان فناوری بلاک چین شناخته می شود، عمل می کنند و امکان تأیید مالکیت آنها و انتقال آنها از یک مالک به مالک دیگر را فراهم می کند. اتریوم، سولانا و کلایتن سه نمونه از بلاکچین هایی هستند که NFT ها را ذخیره می کنند. بلاکچین یک دفتر کل دیجیتال است که تراکنش ها و اطلاعات را در سراسر یک شبکه غیرمتمرکز ثبت می کند. اکثر بلاکچین ها توسط گره های مستقل زیادی (کامپیوترها را بخوانید) تأیید می شوند، بر خلاف نهادها، به همین دلیل است که آنها را به عنوان “غیرمتمرکز” توصیف می کنید. ممکن است بلاکچین های مختلف از روش های مختلفی برای تأیید تراکنش های خود استفاده کنند، اما در نهایت عملکرد مشابهی دارند. فناوری بلاکچین به کاربران امکان انتقال، جمع آوری و تأیید آسان NFT های فیزیکی-دیجیتال خود را می دهد.

 

فناوری وب ۳ همچنان جدید است و دائماً در حال تغییر است، بنابراین در حالی که هیچ اقدام واحدی تضمین کننده محافظت نیست، اما بهترین روش هایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. بهترین قانون کلی این است که اگر چیزی خیلی خوب به نظر می رسد تا واقعی باشد، احتمالاً همینطور است. هرگز عبارت کلیدی (seed phrase) کیف پول خود را به اشتراک نگذارید، هنگام انجام اقدامات با استفاده از کیف پول خود احتیاط کنید و قبل از خرید، NFT ها را به طور کامل ارزیابی کنید.
پلتفرم nftmarket همچنین یک نماد را از طریق نشانگر تیک آبی روی یک مجموعه یا حساب نشان می دهد. نشانگر تیک آبی روی یک حساب به این معنی است که حساب توسط nftmarket برای اصالت تأیید شده است. نشانگر تیک آبی روی یک مجموعه به این معنی است که مجموعه متعلق به یک حساب تأیید شده است و دارای علاقه یا فروش قابل توجهی است.
(nftmarket از حساب های تأیید شده یا مجموعه های دارای نشان تأیید حمایت نمی کند و nftmarket هیچ گونه ادعایی در مورد NFT های موجود در یک حساب تأیید شده یا مجموعه دارای نشان تأیید نمی کند.)
nftmarket هیچ گونه ادعا یا تضمینی در مورد مجموعه هایی که در این مقاله برجسته شده اند، ارائه نمی دهد. کاربران باید قبل از خرید هر NFT، از جمله موارد موجود در مجموعه های برجسته شده در این مقاله، تحقیقات خود را انجام دهند و قضاوت خود را به کار گیرند. توضیحات مجموعه های برجسته شده در این مقاله از توضیحات ارائه شده توسط سازندگان NFT اقتباس شده است

پیمایش به بالا