آرتا رسانه

طراحی بلاکچین اختصاصی
طراحی دی اپ و قرارداد های هوشمند در بلاکچین

آرتا رسانه با سابقه ۱۷ سال کار برنامه نویسی هم اکنون در عرصه نوین بلاکچین و برنامه نویسی اتریوم و قرارداد های هوشمند درحال توسعه نرم افزار های دی اپ و nft مارکت و قرارداد های هوشمند بر بستر بلاکچین آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی بلاکچین خصوصی و دی اپ میباشد

تقاضا برای فناوری بلاک چین با ظهور Web3، یک جهان غیرمتمرکز جدید، به شدت افزایش یافته است. Web3 این پتانسیل را دارد که تجارت و معاملات را متحول کند. با این کار، صاحبان web3 می توانند یک سیستم توزیع شده بسازند که هم به خوبی طراحی شده باشد و هم برای همه شرکت کنندگان باز باشد.

در حالی که محبوبیت بلاک چین افزایش می یابد، برخی ممکن است تعجب کنند که آیا بازده سرمایه گذاری ارزشمندی را فراهم می کند یا خیر. طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی جالب برای فناوری بلاک چین وجود دارد. به گفته کارشناسان صنعت، سرمایه گذاری در بلاک چین در آینده نزدیک به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، گزارشی از Grand View Research پیش بینی می کند که تا سال 2028، ارزش بازار جهانی فناوری بلاک چین به 394.60 میلیارد دلار خواهد رسید. بین سال‌های 2021 تا 2028، این گزارش CAGR را 82.4 درصد برآورد می‌کند. این نشان می‌دهد که صنعت بلاک چین چقدر برای استارت‌آپ‌های هوشمند جدید که آن را اتخاذ می‌کنند، سودآور است.

همانطور که راه حل های مبتنی بر بلاک چین همچنان در حال توسعه هستند، سوالات زیادی مطرح می شود. متداول ترین سوال این است که هزینه توسعه بلاک چین چقدر است.

هزینه توسعه بلاک چین می تواند بر اساس عوامل مختلفی در نوسان باشد. تخمین زده شده است که بین 50000 تا 85000 دلار هزینه معمول توسعه بلاک چین است. بیایید بیشتر بررسی کنیم تا جزئیاتی را که تعیین می کند پروژه بلاک چین شما چقدر هزینه دارد، را بهتر بیان کنیم.


عوامل موثر بر هزینه توسعه بلاک چین

 

قیمت ایجاد یک برنامه بلاک چین می تواند تحت تأثیر متغیرهای زیر باشد:


اندازه شرکت

به طور معمول، مشاغل کوچکتر قیمت های پایین تری نسبت به همتایان بزرگ و متوسط ​​خود ارائه می دهند. این به این دلیل است که آنها فوراً به مجموعه ای از کار خود نیاز دارند. از سوی دیگر، شرکت‌های بزرگ به دلایل مختلف، از جمله تمایل به حفظ ترکیب استاندارد پرتفوی، هزینه‌های تخمینی بالاتری دارند.


پیچیدگی کاربردهای بلاک چین

بسته به پیچیدگی پروژه خود، می توانید کم و بیش برای توسعه بلاک چین هزینه کنید.

پیچیدگی یک پروژه بلاک چین به عوامل زیادی بستگی دارد. هدف برنامه شما دامنه تلاش توسعه Blockchain مورد نیاز را تعیین می کند.

 • توسعه بلاک چین پیچیده سطح پایین
 • توسعه قرارداد هوشمند پایه
 • برنامه های پرداخت بر اساس ارزهای دیجیتال موجود
 • توسعه بلاک چین پیچیده سطح متوسط
 • برنامه هایی با تمرکز جزئی
 • برنامه های ساخته شده بر روی پلتفرم های بلاک چین مانند Ethereum Hyperledger Fabric/Sawtooth EOS و بسیاری دیگر.
 • توسعه بلاک چین پیچیده سطح بالا
 • توسعه بلاک چین از ابتدا
 • ساخت شبکه توزیع شده

چارچوب ها و  فناوری توسعه بلاک چین

 • ترافل
 • هاردهت
 • اوپن زپلین
 • براونی
 • web3.js
 • بوت استرپ
 • ترافل باکس

API بلاکچین

در حالی که بسیاری از APIهای آماده به فرآیند توسعه کمک می کنند، ممکن است شما وظیفه ایجاد یک API سفارشی را برای انجام وظایفی مانند احراز هویت و ممیزی داده ها، تولید کلید و ذخیره آدرس، بازیابی داده ها، مدیریت تعاملات قراردادهای هوشمند و غیره داشته باشید.


UI/UX

پس از نهایی شدن زیرساخت، مرحله بعدی توسعه رابط کاربری و کنترل پنل است. فرآیند توسعه front-end به شما امکان می دهد سرورها، پایگاه داده های خارجی و زبان برنامه نویسی front-end را انتخاب کنید.

نوع پروف یا اثبات

اگر با توسعه اپلیکیشن بلاک چین شروع کرده اید، بهتر است از یک استراتژی حداقل محصول قابل دوام (MVP) به جای طراحی کامل استفاده کنید. به جای انتشار راه حل کامل، توصیه می شود یک راه حل کاری با ویژگی های اصلی برنامه برنامه ریزی شده ایجاد کنید و آن را آزمایش کنید.

ابزارهای شخص ثالث برای توسعه بلاک چین

شرکت توسعه وب 3 به ساخت پروژه های بلاک چین کمک می کند، اما ابزارهایی وجود دارد که این شرکت باید از منبع اصلی دریافت کند. شرکت توسعه دهنده نیاز به دسترسی به زیرساخت های ساخته شده بر روی سرویس های رایانش ابری مانند خدمات وب آمازون (AWS)، پلتفرم ابری گوگل (GCP)، IBM Cloud (ابر) و غیره دارد.

خدمات وب آمازون (AWS):

مفید برای ذخیره داده ها، ارسال بسته ها، و اجرای محاسبات، AWS مخفف خدمات وب آمازون است. در صورت افزایش چشمگیر تعداد افرادی که از شبکه بلاک چین استفاده می کنند، هزینه های بین 100 تا 1500 دلار ممکن است ضروری باشد. این جایی است که تمام داده ها ذخیره می شوند.

منابع اشکال یابی:

برای موفقیت اپلیکیشن روش‌هایی برای ردیابی باگ‌ها مهم است. این به تولید یک محیط بدون اشکال برای توسعه برنامه کمک می کند. هزینه اشتراک یک ماهه می تواند بین 50 تا 150 دلار باشد.

خدمات مانیتورینگ:

به عنوان سرویسی که همه چیز را زیر نظر دارد: برای اطمینان از عملکرد روان یک پلت فرم جدید ساخته شده، باید تحت ارزیابی و نظارت دائمی قرار گیرد. گران است و 60 دلار می آید.
مشتری چه ویژگی های پیشرفته ای را باید اضافه کند؟

سه دلیل اصلی برای موفقیت برنامه وجود دارد: کاربرپسند بودن آن، ویژگی های پیشرفته ای که صاحب برنامه ارائه می دهد و بازاریابی برنامه.

پیشنهادهای فروش منحصر به فرد (USP) از ویژگی های برنامه ها هستند و هرچه این ویژگی ها پیشرفته تر باشند، بهتر است. هر بار که یک ویژگی جدید اضافه می شود، هزینه توسعه یک برنامه بلاک چین به میزان اندکی افزایش می یابد.

ردیابی مخارج پروژه توسعه اپلیکیشن بلاک چین با کمک یک ماشین حساب اختصاصی هزینه توسعه بلاک چین بسیار ساده تر است. از سوی دیگر، هر چه یک اپلیکیشن دارای ویژگی های پیشرفته تر باشد، احتمال دریافت بازخورد مثبت کاربران و جذب کاربران جدید بیشتر می شود.

یکی از بهترین راه‌ها برای پیگیری میزان سرمایه‌گذاری در پروژه، استفاده از یک محاسبه‌گر هزینه توسعه بلاک چین است. در مقابل، احتمال پاسخ مثبت کاربر و جذب کاربران جدید با افزایش پیچیدگی برنامه افزایش می یابد.


دسته بندی های توسعه پروژه بلاک چین

برنامه‌های مبتنی بر ارز دیجیتال: برنامه‌های ساخته شده بر روی بلاک چین ارزهای دیجیتال، مانند برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، کیف پول‌های رمزنگاری، پیشنهادات اولیه سکه (ICO) که راه‌حل‌های کاربردی غیرمتمرکز ارائه می‌دهند و غیره. به دلیل نیاز، هزینه اضافی برای استفاده از این برنامه‌ها وجود دارد. برای تهیه کیف پول های ارزهای دیجیتال.

برنامه غیر مبتنی بر ارزهای دیجیتال: برنامه هایی که به ارزهای دیجیتال متکی نیستند همچنان به راه حل های ذخیره سازی نیاز دارند. با این حال، پیاده‌سازی و استفاده از آن‌ها نسبت به اپلیکیشن‌های مبتنی بر ارز دیجیتال ساده‌تر است، زیرا به بازار ارزهای دیجیتال وابسته نیستند.


استفاده از قرارداد هوشمند

این فناوری به برنامه های غیرمتمرکز (dApps) اجازه می دهد تا با بلاک چین تعامل داشته باشند. توسعه یک قرارداد هوشمند همچنین به هزینه یک برنامه غیرمتمرکز می‌افزاید.
ماهیت شبکه بلاک چین

تصمیم بین یک شبکه بلاک چین عمومی و خصوصی به طور قابل توجهی بر هزینه کلی ایجاد یک برنامه مبتنی بر بلاک چین تأثیر می گذارد. قیمت توسعه یک برنامه بلاک چین افزایش یافته است زیرا بلاک چین های خصوصی قبل از پردازش هر تراکنش نیاز به تایید دائمی از یک نهاد واحد دارند. هزینه پایین بلاک چین عمومی به این دلیل است که هر کسی برخلاف شبکه بلاک چین خصوصی می تواند در فرآیند اجماع شرکت کند.

سطح عدم تمرکز

وقتی درجه تمرکززدایی پایین باشد، فرآیند آسان است و برنامه ارزان است. پیاده سازی سیستم غیرمتمرکزتر دشوارتر و پرهزینه تر خواهد بود.

همکاری با شرکت توسعه بلاک چین

در مورد توسعه نرم افزار، این می تواند بهترین گزینه شما باشد. شرکت توسعه وب 3 دارای گروه بزرگی از توسعه دهندگان برنامه های بسیار ماهر با سال ها تجربه است.

استخدام یک شرکت توسعه بلاکچین ایده خوبی برای دسترسی به منابع قابل اعتماد و تحویل پروژه به موقع است. توسعه اپلیکیشن بلاک چین یک زمینه تخصصی است، اما این شرکت ها سال ها تجربه به مدیران پروژه، طراحان و توسعه دهندگان ارائه می دهند.

مزایای همکاری با یک شرکت توسعه حرفه ای برای ایجاد برنامه شامل موارد زیر است:

 • دسترسی به تخصص آنها
 • یک تیم باتجربه از توسعه دهندگان
 • آرامش خاطر از شناخت کارشناسانی که اپلیکیشن شما را ساخته اند.

پول زیادی در این نوع سرمایه گذاری در خطر است، بنابراین به طور طبیعی، همه می خواهند اطمینان حاصل کنند که روند درخواست تا حد امکان به آرامی پیش می رود تا از تاخیرهای غیر ضروری جلوگیری شود.

کار با یک شرکت توسعه بار نظارت بر توسعه برنامه را از بین می برد و به کسب و کار اجازه می دهد تا بر گسترش پایگاه کاربران خود از طریق بازاریابی استراتژیک تمرکز کند.
خدماتی که ما ارائه می کنیم

 

خدماتی که ما ارائه می کنیم

ما یک شرکت توسعه نرم افزار با بیش از ۱۸ سال تجربه و یک شرکت توسعه بلاک چین با بیش از ۷ سال تجربه هستیم. توسعه بازار NFT و پلتفرم Metaverse نیز زمینه هایی هستند که   شرکت ما  در آنها تجربه دارد.

ما همچنین یک مشاوره رایگان برای توسعه بازار، خدمات بازاریابی، تعمیر و نگهداری پلتفرم و یک تیم داخلی اختصاصی برای مشتریان خود ارائه می دهیم تا زمانی که کارکنان آنها آماده پذیرش مسئولیت کامل برنامه باشند.

نتیجه

هزینه توسعه یک بازار بلاک چین تنها یک تخمین است. هزینه واقعی ایجاد چنین محصولی ممکن است به عواملی مانند تعداد ویژگی های پیشرفته برنامه، مکان تیم توسعه، گستردگی شرکت و موارد دیگر بستگی داشته باشد. ما هزینه تقریبی توسعه یک برنامه بلاک چینی را که ارائه می کنیم با این اطلاعات شرح داده ایم.

 

 

حوزه های تخصصی در زمینه توسعه بلاکچین

تیم ما در زمینه ساخت و پیاده سازی بلاکچین اختصاصی برای سازمان ها و صنایع مختلف آماده سفارش ساخت بلاکچین خصوصی می باشد.

ساخت بلاکچین خصوصی

بلاکچین عمومی و خصوصی سفارشی به شما کمک میکند تا همزمان با مدیریت پرداخت ها و کاهش ریسک قراردادها، خدمات خود را خارج از مرزهای سازمان خود نیز ارائه دهید.

توسعه NFT

تبدیل دارایی های غیر قابل معاوضه مانند آثار هنری، بلیط رویدادهای مختلف و غیره به دارایی های دیجیتال منحصر به فرد جهت ترید و تبادل آنها در شبکه بلاکچین ضد جعل (tamper-proof)

توسعه و پیاده سازی قراردادهای هوشمند

خودکار سازی پرداخت ها، انتقال مالکیت و تبادل اطلاعات در سیستم و عدم امکان دستکاری کدها پس از تایید شرایط قراردادها

توسعه حوزه ی دیفای

تبدیل اپلیکیشن مالی شما به یک سیستم شفاف و بی همتا با قابلیت اجرای خودکار در یک محیط غیرمتمرکز و بدون واسطه

ترید دارایی های دیجیتال

ساخت بلاکچین اختصاصی برای ترید دارایی های دیجیتال، خرید و فروش سریع بدون محدودیت جغرافیایی و جذب سرمایه 

کیف پول های دیجیتال

ذخیره سازی امن اطلاعات کاربران در کیف پول های رمزنگاری شده، تلفیق سادگی و رمزگذاری پیشرفته جهت اطمینان از امنیت در برابر نفوذ هکرها

سفارش ساخت بلاکچین اختصاصی برای صنایع مختلف

ما به در جایگاه یک شرکت توسعه دهنده بلاکچین پیشرو، آماده ارائه خدمات تخصصی به سازمان های دولتی، کسب و کارهای کوچک و بزرگ و استارتاپ ها در حوزه های مختلف میباشد، از جمله :

 • زنجیره تامین – سلامت – املاک – لجستیک – خودرو – کشاورزی – تبلیغات – حقوق – بیمه

آرتا رسانه ارائه دهنده راهکارهای سازمانی و تجاری در زمینه فناوری بلاک چین

فرآیند طراحی بلاکچین اختصاصی

فعالیت های ما در حوزه بلاکچین

آموزش بیش از ۲۰۰۰ دانشجو در حوزه بلاکچین

اجرای بیش از ۲۰۰ پروژه خصوصی در حوزه بلاکچین

ایجاد کامیونیتی فعال در حوزه بلاکچین

ایجاد چندین بلاکچین خصوصی برای صنایع مختلف

طراحی اولین nft مارکت ایرانی در حوزه طرح های گرافیکی

فرآیند طراحی بلاکچین اختصاصی

۱. تحقیق و بررسی

آنالیز کامل فرآیندها و نیازهای کسب و کار شما جهت پیشنهاد مناسب ترین راهکارهای متناسب با اهداف شما


۲. ایجاد نمونه اولیه

ساخت نمونه های اولیه جهت آزمایش و ارزیابی سازگاری آن با سازمان و کسب و کار شما


۳. توسعه

به کارگیری بهترین ابزارها و معماری بلاکچین جهت ساخت و پیاده سازی راهکار بلاکچین اختصاصی شما


۴. پشتیبانی

ارائه آپدیت ها، آموزش ها و ارتقای امکانات موجود جهت هماهنگی با رشد و تغییرات کسب و کار


تکنولوژی های مورد استفاده ما :

تکنولوژی هایی که برای پروژه های سفارش ساخت بلاکچین اختصاصی استفاده میکنیم عبارتند از:

 • هایپرلجر – گرافن – اتریوم – سالیدیتی – نود جی اس – داکر – ترون – پایتون – ری اکت – جاوا – لاراول

تکنولوژی های مورد استفاده در بلاکچین

Ethereum

Bitcoin

cpanel

linux

polygon

gitlab

bootstrap

Javascript

Vue.js

Laravel

php

React

ویدئوی توسعه دی اپ در حوزه دیفای و بلاکچین

 در این دی اپ شما ذخیره سازی با موبایل سیستم بلاکچین را مشاهده مینمایید.

این پروژه یک قرارداد هوشمند Solidity است که یک فروشگاه موبایل را مدل‌سازی می‌کند. این قرارداد هوشمند امکان ایجاد محصولات جدید در فروشگاه موبایل را فراهم می‌کند و به کاربران امکان فروش و خرید محصولات را با استفاده از اتریوم فراهم می‌کند.

کاربرد :

۱-ساخت و ثبت محصول در بلاکچین     ۲- شفافیت ذخیره سازی و امنیت داده     ۳- عیر متمرکز بودن ذخیره اطلاعات

دی اپ جمع آوری سرمایه در بستر بلاکچین

  در این دی اپ شما ایجاد پروژه دیفای را  سیستم بلاکچین را مشاهده مینمایید.

این پروژه، یک قرارداد هوشمند Solidity برای یک کمپین جمع‌آوری سرمایه است. در این کمپین، افراد می‌توانند پروژه‌های خود را ایجاد کنند و سرمایه‌گذاری در آنها انجام دهند. به کمک این قرارداد هوشمند، می‌توان پروژه‌های مختلف را ایجاد کرده و سرمایه‌گذاری در آنها را انجام داد. در صورت رسیدن به میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز، سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را دریافت کنند و در غیر اینصورت، سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را استرداد کنند.

 

دی اپ ایجاد توکن

  در این دی اپ شما ایجاد توکن را  سیستم بلاکچین را مشاهده مینمایید.

این پروژه در واقع یک پلتفرم ساخت توکن است. این قرارداد به کاربران امکان می‌دهد تا قراردادهای ERC20Token را با استفاده از پارامترهای مورد نظر خودشان ایجاد کنند. کاربران می‌توانند نام، نماد، تعداد اعشار و تعداد کل را برای توکن مورد نظر تنظیم کنند و با استفاده از این پلتفرم، توکن‌های سفارشی خود را به راحتی ایجاد و مدیریت کنند.

 

دی اپ قرارداد حراجی

این پروژه یک قرارداد حراجی (Auction) است. به طور کلی، این قرارداد حراجی به کاربران امکان می‌دهد تا مزایده‌ها را ایجاد و مدیریت کنند، پیشنهادهای خود را ارسال کنند و برنده مزایده شوند. همچنین، فراهم می‌کند تا پول و موجودی‌ها را مدیریت و منتقل کنند.

نمونه کارهای توسعه دی اپ و قرارد داد هوشمند

زنجیره تامین سیمان در بستر اتریوم و با استفاده از زبان برنامه نویسی سالیدیتی

زنجیره تامین دارو در بستر اتریوم و با استفاده از زبان برنامه نویسی سالیدیتی

تخصص برنامه نویسی بلاکچین را با ما بیاموزید

پیمایش به بالا