آرتا رسانه

چگونه کپی رایتر شویم

چگونه کپی رایتر شویم

کپی رایتر کسی است که با هدف آموزش، متقاعد کردن یا تأثیرگذاری بر مخاطبان خود، اغلب با هدف فروش یک محصول یا خدمات، می نویسد. کپی رایترها درک درستی از مخاطبان خود دارند و می دانند که چگونه با کلمات و پیشنهادات تصمیم گیری را تحت تاثیر قرار دهند. اگر از نوشتن لذت می برید، ممکن است بخواهید شغلی در کپی رایتینگ داشته باشید.

در این مقاله از سری مقالات آموزش دیجیتال مارکتینگ به بررسی کارهایی که یک کپی رایتر انجام می دهد، انواع  کپی رایتینگ، مهارت های رایج کپی رایترها و چگونگی تبدیل شدن به یک کپی رایتر می پردازیم. اگر شما هم این سوال را دارید که چگونه کپی رایتر شویم، این مقاله را تا پایان بخوانید.

انواع کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایترها متن می نویسند و اطلاعات مربوط به یک سرویس یا محصول خاص را در اختیار مصرف کنندگان و مشتریان قرار می دهند. سه نوع اصلی کپی رایترها عبارتند از:

کپی رایترهای آژانس تبلیغاتی

کپی رایترهای آژانس تبلیغاتی، موقعیتی را در آژانسی که به چندین مشتری خدمات می دهد، تضمین می کنند و معمولاً انتظار می رود که تمام وقت کار کنند. شما اغلب پروژه هایی را تکمیل می کنید که می توانند چالش برانگیز باشند و برای کمک به مشتریان در ایجاد هویت برند به خلاقیت نیاز دارند.

کپی رایترهای شرکتی

کپی رایترهای شرکتی تمایل دارند ثبات شغلی بیشتری داشته باشند و فقط برای محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شرکت خاصی که برای آن کار می کنند می نویسند. این موقعیت‌ها معمولاً از نظر موضوع سازگارتر هستند و به خلاقیت کمتری نیاز دارند.

کپی رایترهای آزاد

کپی رایتینگ آزاد بیشترین میزان آزادی را از نظر موضوع، نوع پروژه و تعهد زمانی ارائه می دهد. این برنامه بسیار منعطف است و کپی‌نویسان آزاد می‌توانند تا حد امکان به تعداد زیادی یا کمترین شغل متعهد شوند.

یک کپی رایتر چه کار می کند؟

کپی رایترها بر نوشتن محتوای جذاب برای توزیع در رسانه های مختلف متمرکز هستند. کپی رایتینگ شکلی از نوشتن متقاعد کننده است که هدف آن آموزش، درگیر کردن و ترغیب مخاطب به خرید کالا یا خدمات فوری یا در آینده است.

یک کپی رایتر خلاصه تبلیغاتی مشتری را می گیرد یا برنامه ریزی می کند و ایده هایی را برای جلب توجه مخاطب هدف ایجاد می کند. به عنوان یک کپی رایتر، باید به جزئیات و انتخاب کلمه یا دیکشنری توجه زیادی داشته باشید. هنگام نوشتن کپی، هر قطعه هدفمند است و هر کلمه کارکردی دارد.

از کپی‌رایترها انتظار می‌رود محتوای بدون خطا یا تقریباً بدون خطا تولید کنند تا به بازاریابی و ساده‌سازی برندسازی محصول در ایجاد هویت برند مؤثر کمک کنند. کپی رایترها معمولاً روی چندین پروژه مختلف به طور همزمان کار می کنند و باید در انجام چند کار ماهر باشند. برخی از وظایف کپی رایتر ممکن است شامل نوشتن محتوا برای موارد زیر باشد:

 • ایمیل ها
 • کمپین ها و کاتالوگ های رسانه ای
 • اعلامیه های مطبوعاتی
 • بیلبوردها
 • تراکت های تبلیغاتی
 • تبلیغات رادیویی
 • پلاگین های تلویزیون و تبلیغات رسانه های اجتماعی

پیشنهاد مطالعه: کسب درآمد از تولید محتوا

میانگین درآمد کپی رایتر

حقوق بالقوه یک کپی رایتر می تواند بر اساس تعهد زمانی، در دسترس بودن، تجربه، سابقه تحصیلی و تقاضاها و جدول زمانی مورد نیاز پروژه متفاوت باشد. متوسط حقوق یک کپی رایتر که تمام وقت کار می کند 51691 دلار در سال است. برخی حقوق از 14000 تا 114000 دلار در سال متغیر است.

مهارت های مورد نیاز کپی رایتر

چه یک آژانس تبلیغاتی، شرکت یا نویسنده آزاد باشید، اینها برخی از ویژگی های اصلی هستند که در حرفه خود از آنها استفاده خواهید کرد:

مهارت های نوشتن

عمل نوشتن کپی یک فرآیند بازگشتی است. برای شروع نیازی نیست که یک نویسنده ماهر باشید، اما تمرین روزانه به شما کمک می کند تا مهارت های نوشتاری خود را اصلاح کنید و در طول زمان پیشرفت کنید.

طبیعت کنجکاو

نوشتن کپی موثر نیاز به تحقیق در زمینه موضوع شما و تمرکز مخاطبان دارد. داشتن یک ذهن کنجکاو طبیعی و تمایل به یادگیری چیزهای جدید می تواند این حرفه را به یک انتخاب چالش برانگیز و هیجان انگیز تبدیل کند.

توجه به جزئیات 

شما باید بتوانید کار خود را از منظر عینی ارزیابی کنید. برای تضمین یک قطعه با کیفیت، باید کار خود را برای ویرایش اسکن کنید، به دنبال دستور زبان، املا و علائم نگارشی صحیح و تصحیح بگردید.

مهارت های ارتباطی

شما از این مهارت ها برای درک واضح دیگران و درک کامل آنها استفاده می کنید. آنها به شما کمک می کنند تا خود را اثبات کنید و خود را به عنوان یک مرجع در نوشتن کپی قرار دهید. گوش دادن با دقت به مشتریان، تفسیر دیدگاه آنها و نوشتن برای هدف مورد نظر، همگی به مهارت های ارتباطی کلامی و نوشتاری عالی نیاز دارند.

خلاقیت

توانایی دیدن چیزها از منظری جدید یک مهارت منحصر به فرد است.

پیشنهاد مطالعه: چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم

نکات مهم کپی رایتینگ

هم کپی رایترهای با تجربه و هم مبتدی در چینش و تنظیم مجدد کلمات و تصاویر برای دستکاری دیدگاه و احساسات مخاطب برای اهداف متقاعدکننده پیشرفت می کنند. چند نکته برای کپی رایتینگ که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • یک محدودیت کلمه تعیین کنید و پاراگراف های کوتاه بنویسید. مختصر نگه داشتن اطلاعات و تقسیم آن به بخش ها به خواننده کمک می کند آن را به طور روشمند جذب کند و حفظ اطلاعات را بهبود بخشد.
 • جملات مختصر و مستقیم بنویسید. استفاده از صدای فعال با افعال قوی به جریان نوشتار و افزایش روان خواندن برای مخاطبان شما کمک می کند.
 • از عناوین فرعی استفاده کنید استفاده از عناوین فرعی با ایجاد جذابیت بصری و اسکن آسان اطلاعات، خوانایی را بهبود می بخشد. این به خواننده کمک می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را سریع و آسان پیدا کند.
 • شامل حقایق باشد اطلاعات آماری و قابل سنجش به اطلاعات شما جذابیت منطقی می بخشد.
 • فونت ها را با هدف انتخاب کنید. شما می‌خواهید که فونت‌ها به راحتی قابل درک و دیدن باشند، اما جذابیت زیبایی‌شناختی را نیز به خلق شما اضافه کنند. باید به صورت بصری آنچه را که قطعه به صورت شفاهی ارتباط می دهد، به اشتراک بگذارد. هر تصمیمی که یک کپی رایتر می گیرد یک هدف دارد و باید در جهت یک هدف کلی و منسجم کار کند.
 • از زبان روزمره استفاده کنید استفاده از زبان روزمره همه چیز را شامل می شود و آن را حفظ می کند

اطلاعات قابل دسترسی برای مخاطبان گسترده هرچه متن شما به افراد بیشتری برسد، علایق مشتری شما بهتر برآورده می شود.

الزامات کپی رایتر

کپی رایتینگ مهارتی است که با تمرین و زمان می توان آن را تقویت کرد. اگرچه الزامات یک کپی رایتر از موقعیتی به موقعیت دیگر بسیار متفاوت است، چند مورد رایج عبارتند از:

 • مهارت های نوشتن، خواندن، ویرایش و تصحیح
 • مهارت های پژوهشی موثر
 • توانایی قوی برای مدیریت زمان و سازماندهی
 • آگاهی از محتوای آنلاین و استراتژی های مختلف بازاریابی
 • تجربه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
 • مدرک نویسندگی، ادبیات انگلیسی، بازاریابی، مدیریت بازرگانی یا رشته های مرتبط

پیشنهاد مطالعه: نکات مهم برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی

چگونه یک کپی رایتر شویم

مانند هر شغل دیگری، هیچ مسیر منحصر به فردی برای دستیابی به شغل مورد نظر شما وجود ندارد، با این حال، چند اصل اساسی برای موفقیت وجود دارد. کپی رایتینگ نیازی به مدرک ندارد، اما سابقه تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری، بازاریابی، تحقیقات بازاریابی یا نویسندگی می‌تواند به شما کمک کند که بازاری‌تر شوید. در اینجا چند نکته برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر وجود دارد:

اصول کپی رایتینگ را بدانید

یک کپی‌رایتر مؤثر بودن چیزی فراتر از پیروی از دستورالعمل‌های اولیه یا نوشتن واضح اطلاعات است. کپی رایتینگ مستلزم درک عمیق نیازهای مشتری و روانشناسی انسان است. این امر مستلزم توانایی جلب توجه سریع و مؤثر مخاطب در حین مرتب کردن کلمات، تصاویر و عناصر دعوت به اقدام به شیوه ای جذاب است.

آگاه باشید که چرا صنایع از کپی رایترها استفاده می کنند

بخشی از یک برنامه بازاریابی موثر، شناخت مخاطب هدف شماست. درک دلایلی که مردم کپی‌رایترها را استخدام می‌کنند به شما اجازه می‌دهد تا در سطح پایه برای آن نیازها تبلیغ کنید. شرکت‌ها، کسب‌وکارها و سایر سازمان‌ها موظفند حجم زیادی از محتوای اصلی را برای برانگیختن علایق مشتریان ایجاد کنند.

جایگاه خود را شناسایی و ایجاد کنید

خود را برای مشتریانی تثبیت کنید که آنچه را که می دانید هدف قرار می دهد. این مسئله به شما کمک می کند تا اعتبار خود را به عنوان یک کپی رایتر در یک حوزه خاص ایجاد کنید و نتایج را به حداکثر برسانید. به عنوان مثال، اگر از سفر لذت می برید، می توانید بر نوشتن برای وبلاگ های سفر یا نشریات مشابه تمرکز کنید.

یک نمونه کار ایجاد کنید

یک نمونه کار کپی رایتینگ، که به عنوان “حداقل نمونه کارها (MVP)” نیز شناخته می شود، شامل نمونه کارهایی است که در جهت منافع مشتری هدف قرار می گیرد. MVP یک نمونه نوشتاری از کار شما است که به دقت ساخته شده است، حدود 200 تا 400 کلمه طول دارد و نمایشی ملموس از کیفیت نوشتاری که به مشتریان خود ارائه می دهید ارائه می دهد.

مختصر است، اما باید دقت و کارایی را در مثال زدن ویژگی هایی که کارفرمای بالقوه شما به آنها علاقه مند است، هدف قرار دهد و شامل انتخاب کلمات خاص برای انتقال پیام شما باشد.

بازار را بیاموزید و بدانید که چگونه برندسازی کنید

یکی از اهداف یک کپی رایتر توانایی حفظ، جذب و به دست آوردن مشتریان جدید برای مشتریان خود از طریق زبان، قرار دادن تصویر و متقاعدسازی است. یک کپی رایتر برای تبلیغ و ایمن سازی مشتریان خود باید اصول تبلیغات را بداند.

استراتژی های بازاریابی، قرار دادن محصول، مخاطبان هدف، هویت برند، نام تجاری و هویت برند برای شما به عنوان یک کپی رایتر باید در استراتژی شما تعبیه شود تا مشتریانی که به دنبال مهارت های شما هستند را به دست آورید.

پیشنهاد مطالعه: شعار برند چیست و چطور آنرا بنویسیم؟

نحوه جذب مشتری برای کپی رایترها

برای کپی رایترهای مبتدی و با تجربه، جلب مشتری یک تمرکز است. در اینجا چهار روش وجود دارد که می توانید از آنها برای جذب مشتری استفاده کنید.

آگهی کار

بسیاری از آگهی های شغلی روزانه به روز می شوند و راهی موثر برای مشاهده تعداد زیادی فرصت هستند. این روش به شما امکان می‌دهد فرصت‌هایی را که مورد علاقه‌تان است انتخاب کنید و سرنخ‌های امیدوارکننده‌ای را به دست آورید.

ارجاعات

این یک تاکتیک بازاریابی رشد قوی است. هنگامی که تجربه ای به دست آوردید، از مشتریان خود بپرسید که آیا می خواهند دیگران را به شما ارجاع دهند یا حتی فقط برای شما و کارتان نظری بنویسند. این شکل از بازاریابی دهان به دهان در جذب مشتریان جدید بسیار موثر است.

پلتفرم های شبکه های اجتماعی

تبلیغ خدمات شما در پلتفرم های شبکه های اجتماعی یک راه سریع برای جلب توجه است. اطلاعات ثابتی را ارائه دهید و مطمئن شوید که آنچه ارائه می‌دهید، اطلاعات مفیدی است و نه تبلیغاتی که ممکن است افراد آن را پنهان کنند. شما می خواهید توجه را به خود جلب کنید، مهارت های خود را نشان دهید و خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید.

سوالات متداول

شما به درک درستی از گرامر، املا، تصحیح و ساختار جمله (نحو) نیاز دارید، اما تجربه نوشتن شما ممکن است برای شروع حداقل باشد. شما باید از روند نوشتن و چالش جذب مخاطب با کلمات خود در کپی رایتینگ لذت ببرید. از طریق فرآیند نوشتن، شما برای ایجاد محتوای باکیفیت برای رفع نیاز خاصی کار خواهید کرد.

کپی رایترها می توانند مجموعه ای از درخواست های مختلف را دریافت کنند. ممکن است از شما خواسته شود که وبلاگ، محتوای وب، پست های رسانه های اجتماعی، کپی تبلیغاتی، نوشتن خلاقانه یا محتوای وب بنویسید. با این حال، مشتریان مرتباً یک راهنما به شما ارائه می دهند و شما به طور هماهنگ با ویراستارانی کار خواهید کرد که به تمرکز محتوا و قالب کمک می کنند.

نوع مناسب کپی رایتینگ بر اساس شخصیت، اهداف شغلی و ترجیحات کاری شما متفاوت خواهد بود. نوشتن آزاد انعطاف‌پذیری و راحتی را ارائه می‌دهد، اما از نظر ثبات می‌تواند چالش برانگیز باشد.

اگر در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دنبال‌کننده‌ای ایجاد نکرده‌اید، یا اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، ممکن است مدتی طول بکشد تا مخاطب ایجاد کنید و منبع درآمدی مناسب ایجاد کنید. با اشتیاق به نوشتن و قاطعیت، ممکن است در نوشتن آزاد برای موضوعات انتخابی خود موفق شوید.

با این حال، اگر به دنبال شغلی در دفتری با پتانسیل پیشرفت هستید، ممکن است از موقعیتی به عنوان یک آژانس یا کپی رایتر شرکتی بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا