آرتا رسانه

پلت فرم بلاك چيني

پلتفرم‌های بلاکچینی برای کسب درآمد از تولید محتوا

پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین فرصت های منحصر به فردی را برای توليدكنندگان محتوا فراهم كرده است تا از مالکیت معنوی خود محافظت کنند، درآمد عادلانه دریافت کنند و با مخاطبان خود تعامل کنند.

فناوری بلاک چین اخیراً در تعدادی از بخش‌ها نفوذ کرده است و نحوه انجام تجارت، ذخیره داده‌ها و تعامل با دارایی‌های دیجیتال را تغییر داده است. ماهیت غیرمتمرکز و شفاف بلاک چین به تولیدکنندگان محتوا از جمله نویسندگان، موسیقی‌دانان، هنرمندان و عکاسان نیز سود می‌رساند.

این مقاله از وب سايت آرتارسانه هفت پلتفرم مبتنی بر بلاک چین را بررسی می‌کند که تولیدکنندگان محتوا را قادر می‌سازد تا از کار خود درآمد کسب کنند و در عین حال کنترل خلاقانه خود را حفظ کنند.

Steemit

یک شبكه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین به نام Steemit به تولیدکنندگان محتوا با ارزهای دیجیتال پول پرداخت می کند. با انتشار مطالب خلاقانه، حمایت از محتوای ارزشمند و تعامل با افراد، کاربران می‌توانند توکن‌های «Steem» کسب کنند.

ماهیت غیرمتمرکز شبکه تضمین می کند که تولیدکنندگان محتوا مالکیت و کنترل تولیدات خود را حفظ می کنند. به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی، Steemit محبوبیت زیادی پیدا کرده است و تولیدکنندگان محتوا را از كسب و كارهاي مختلف جذب كرده است.

LBRY

LBRY

LBRY یک پلت فرم غیرمتمرکز برای انتشار و به اشتراک گذاری محتوا است که از فناوری بلاک چین استفاده می کند. با حذف واسطه ها، تولیدکنندگان محتوا را قادر می سازد تا آثار خود را مستقیماً در پلتفرم منتشر کنند.

به لطف سیستم مبتنی بر بلاک چین LBRY، سازندگان،مالکیت کاملی بر آثار خود دارند و برای مشارکت‌های خود مبالغ عادلانه دریافت می‌کنند. به‌علاوه، کاربران می‌توانند به لطف معماری متمایز LBRY اطلاعات مختلفی را بیابند و به آن دسترسی داشته باشند، زیرا هیچ مرجع متمرکزی آنچه را که در دسترس است کنترل نمی‌کند.

Ujo Music

Ujo Music یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین است که به طور خاص برای نوازندگان و دیگر متخصصان صنعت موسیقی طراحی شده است. این پلت فرم محیطی را فراهم می کند که در آن نوازندگان می توانند آثار خود را منتشر کنند، حقوق خود را داشته باشند و مستقیماً از مشتریان پول دریافت کنند.

برای اطمینان از اینکه هنرمندان به طور مناسب برای کار نظارت دارند و کنترل بیشتری روی مجوزها و حق امتیازها دارند، Ujo Music از شفافیت و قراردادهای هوشمند ارائه شده توسط فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

Po.et

Po.et یک پلت فرم بلاک چین است که به دنبال ایجاد یک پایگاه داده غیرمتمرکز و غیرقابل تغییر برای تولیدات هنری است. به تولیدکنندگان محتوا این امکان را می‌دهد تا تمام دارایی‌های دیجیتال خود مانند متون، عکس‌ها، ویدئوها و موارد دیگر را روی بلاک چین مهر زمانی(Timestamp) بگذارند.

سازندگان می‌توانند با انجام این کار مالکیت و سابقه وجود اثر خود را نشان دهند، که می‌تواند در موقعیت‌های مربوط به نقض حق نسخه‌برداری بسیار مفید باشد. Po.et به تولیدکنندگان محتوا توانایی اعمال حقوق مالکیت معنوی خود را می دهد و بازاری برای صدور مجوز و پاداش برای تولیدات خود ارائه می دهد.

SuperRare

هنر دیجیتال را می توان در SuperRare، یک بازار مبتنی بر بلاک چین، خریداری کرد. هنرمندان را قادر می‌سازد تا آثار هنری دیجیتال اصلی را در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تولید و به بازار عرضه کنند.

به لطف فناوری بلاک چین، هر NFT نشان دهنده یک اثر هنری منحصر به فرد است و بدون شک نادر است. SuperRare به سازندگان بستری برای به اشتراک گذاری و کسب درآمد از آثار دیجیتالی خود می دهد و مجموعه داران ممکن است آثار هنری دیجیتال منحصر به فرد را خریداری کرده و داشته باشند.

Audius

یک سرویس پخش موسیقی غیرمتمرکز به نام Audius به دنبال بهبود صنعت موسیقی است. این امکان را به نوازندگان می دهد تا بدون استفاده از واسطه، کار خود را به اشتراک بگذارند و از آن سود ببرند. Audius از فناوری بلاک چین استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که سازندگان مسئولیت محتوای آنها را بر عهده دارند و به طور عادلانه ای برای تلاش های آنها جبران می شود.

ساختار غیرمتمرکز پلتفرم این امکان را برای یک اکوسیستم موسیقی فراگیرتر و متنوع‌تر فراهم می‌کند و همچنین به نوازندگان جدید کمک می‌کند تا دیده شوند و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

BitClout

تولیدکنندگان محتوا می توانند از حضور خود در شبكه های اجتماعی با BitClout، یک پلتفرم رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین، کسب درآمد کنند. از یک مدل کسب‌وکار جدید استفاده می‌کند که در آن کاربران می‌توانند Creator Coin را خریداری کرده و مبادله کنند که نشان‌دهنده ارقام قابل توجهی در پلتفرم است.

طرفداران می توانند با خرید سکه های سازنده از توسعه سازندگان مورد علاقه خود حمایت کنند. BitClout به تولیدکنندگان محتوا روش جدیدی برای تعامل با مخاطبان خود و باز کردن جریان های درآمدی ارائه می دهد.

سخن پاياني

در اين مقاله به بررسی هفت پلتفرم مبتنی بر بلاکچین برای خلق محتوا پرداختيم. این پلتفرم‌ها شامل Steemit، LBRY، Ujo Music، Po.et، SuperRare، Audius و BitClout هستند. با استفاده از این پلتفرم‌ها، خالقان محتوا می‌توانند از فناوری بلاکچین برای حفاظت از مالکیت معنوی خود، دریافت درآمد منصفانه و همچنین ارتباط با مخاطبین بين الملل خود استفاده کنند. هر یک از این پلتفرم‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که به خالقان محتوا کمک می‌کنند تا از کار خود بهره مند شوند و همچنین کنترل خلاقیت خود را حفظ کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا