آرتا رسانه

ico

عرضه اوليه سكه يا ICO چيست؟

در ادامه آموزش مفاهيم بلاك چين قصد داريم در مورد عرضه اولیه سکه (ICO) صحبت كنيم كه يك راهی برای افزایش سرمایه برای پروژه شما با فروش دارایی های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است.

تصور کنید یک ایده درخشان برای راه اندازی جدید بلاک چین دارید. شاید بخواهید اولین کامپیوتر غیرمتمرکز جهان را بر روی بلاک چین بسازید که می تواند برای ایجاد دارایی های دیجیتال بومی و توسعه برنامه های غیرمتمرکز استفاده شود. کاربران شبکه با استفاده از توکن‌ها، که دارایی‌های دیجیتالی هستند که با استفاده از بلاک چین (و برنامه‌های غیرمتمرکز بسیار خوبی که می‌توانید در بالای آن بسازید) ایجاد شده‌اند، تراکنش خواهند کرد.

ایده بسیار خوبی به نظر می رسد. اما، مانند هر استارتاپی، ابتدا باید مقداری سرمایه جذب کنید.

برای یک استارت‌آپ سنتی، گزینه‌های شما عبارتند از: سرمایه‌گذاری اولیه از سرمایه‌گذاران خصوصی، راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز (یا صد مورد از آنها، به احتمال زیاد)، یا تلاش برای تأمین مالی جمعی با استفاده از یک پلتفرم تأمین مالی جمعی.

با این حال، با راه اندازی بلاک چین، گزینه دیگری دارید: چرا با فروش توکن هایی که شبکه در نهایت استفاده می کند، سرمایه را افزایش نمی دهید؟ همانطور که شبکه رشد می کند، به این معنی که توکن ها تقاضای بیشتری پیدا می کنند، ارزش آنها افزایش می یابد و به سرمایه گذاران پاداش می دهد. این روش افزایش سرمایه ICO است.

چرا ICO ها روشی محبوب برای افزایش سرمایه هستند

ICO ها چندین مزیت دارند:

  • سرعت: برای ایجاد یک توکن مبتنی بر اتریوم مانند ERC-20 فقط به 100 خط کد نیاز است و از نظر تئوری، توکن ها می توانند در یک بازه زمانی بسیار کوتاه ایجاد و توزیع شوند.
  • نقدینگی: توکن ها به یک بازار جهانی فروخته می شوند که 24/7 کار می کند.
  • بدون دروازه‌بان: ICOها می‌توانند مستقیماً از هر کسی که دارای کیف پول رمزنگاری است، در هر کجای دنیا سرمایه جذب کنند.
  • مالکیت: توکن‌ها حق مالکیت را به دارندگان توکن اعطا نمی‌کنند مگر اینکه به صراحت در قرارداد هوشمند برنامه‌ریزی شده باشد.
  • انجمن: ICO ها پذیرندگان اولیه را جذب می کنند و پایگاه کاربران اولیه را پشت سر موفقیت شما همسو می کنند.
  • حداقل بوروکراسی: الزامات افشا و کاغذبازی (بسته به وضعیت نظارتی توکن شما) می تواند حداقل باشد.

اگرچه مزایا بسیار زیاد است، اما ICO ها در پارک راه نمی روند. بازار کریپتو بسیار رقابتی است و پروژه شما هم از سوی رگولاتورها و هم از سوی خود جامعه کریپتو مورد بررسی جدی قرار خواهد گرفت. این مقاله از سايت آرتا رسانه به شما یک نمای کلی از کار انجام شده در ایجاد یک ICO موفق ارائه می دهد.

پیش فروش: هر چیزی که قبل از راه اندازی لازم است

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است که آیا ICO استراتژی مناسبی برای افزایش سرمایه برای کسب و کار شما است؟

چشم انداز تکمیل یک دور سرمایه گذاری عظیم در عرض چند ماه (یا حتی روزها) همچنان می تواند کارآفرینان بیش از حد غیرتمند را وسوسه کند که خطرات را نادیده بگیرند.

هر پروژه ای نمی تواند با موفقیت با ICO سرمایه جذب کند. اولاً، درک این نکته مهم است که یک ICO فقط افزایش سرمایه نیست. قبل از تصمیم گیری در مورد ICO، باید بدانید:

  1. چگونه استفاده از یک توکن (و یک بلاک چین) واقعاً یک تجارت، محصول یا خدمات را بهبود می بخشد، فراتر از تزریق سریع سرمایه در کوتاه مدت؛
  2. چگونه می توان بازده سرمایه گذاری منصفانه را برای دارندگان توکن در دراز مدت ایجاد کرد.

موفق‌ترین ICO‌ها دارای کاربرد قانع‌کننده‌ای برای بلاک چین و مانند هر کسب‌وکار موفق، محصول یا خدماتی هستند که مردم می‌خواهند.

هزاران توکن وجود دارد. بدون پاسخ بسیار قانع‌کننده به این سؤالات اساسی، سرمایه‌گذاران بعید به نظر می‌رسند که ریسک سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهایی را بپذیرند که به خوبی فکر نشده‌اند.

یک تیم بسازید

ICO یک پروژه عظیم و چند وجهی است. برای موفقیت به یک تیم عالی نیاز دارید. در واقع، تیم پشت یک ICO یکی از قابل اعتمادترین شاخص‌های موفقیت یا عدم موفقیت آن است و سرمایه‌گذاران به آن توجه خواهند کرد.

ico چيست

قانون را درک کنید و حوزه قضایی مناسب را انتخاب کنید

قانون‌ و قانون‌گذاران در درک خود از بلاک‌چین و رمزنگاری پیچیده‌تر می‌شوند، اما به‌عنوان یک صنعت نسبتاً جدید با فناوری کاملاً جدید، هنوز هم در یک منطقه خاکستری قانون وجود دارد – این مورد شامل ICO‌ها نیز می‌شود.

با این حال، شما نباید این مسئله را به این معنا تفسیر کنید که ICO شما مشمول قوانین و مقررات محلی نخواهد بود. این مورد در واقع به این معنی است که شما قطعاً به تخصص حقوقی نیاز دارید تا ماهیت دقیق قانونی توکن خود را روشن کنید، چگونه ممکن است تنظیم شود و چه کاری باید انجام دهید تا مطابقت داشته باشید – به ویژه در رابطه با قانون اوراق بهادار که بر انتشار ابزارهای مالی طبقه بندی شده به عنوان اوراق بهادار (مانند سهام، اوراق قرضه و گاهی اوقات توکن) و قانون ضد پولشویی (ضد پولشویی) و جلوگیری از پولشویی و جلوگیری از پولشویی است.

مقرراتی که برای ICO شما اعمال می‌شود، بسته به حوزه قضایی که در آن فعالیت می‌کنید، متفاوت خواهد بود. برای مثال، توکن‌هایی که به ساکنان ایالات متحده فروخته می‌شوند، می‌توانند مشمول مقررات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) باشند و آزمون Howey می‌تواند برای تعیین اینکه آیا رمز شما توسط SEC به عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفته می‌شود (و در نتیجه توسط قوانین اوراق بهادار فدرال تنظیم می‌شود) استفاده شود.

برخی از کشورها به داشتن چارچوب های قانونی مطلوب برای راه اندازی ICOها و پروژه های رمزنگاری مانند سنگاپور، سوئیس، هنگ کنگ، جزایر ویرجین بریتانیا، لیختن اشتاین، جزایر کیمن، برمودا، قبرس، مالت و جبل الطارق شناخته شده اند.

فناوری های مناسب را انتخاب کنید (یا بسازید).

جای تعجب نیست که انتخاب فناوری های مناسب برای ICO شما برای جمع آوری سرمایه موفقیت آمیز ضروری است. فناوری‌های ضروری که باید وجود داشته باشند عبارتند از یک بلاک چین، یک قرارداد هوشمند، یک توکن و مجموعه‌ای از زیرساخت‌های امنیتی و وب بک‌اند.

بلاک چین: برخی از پروژه ها تصمیم می گیرند بلاک چین خود را توسعه دهند و از آن برای اجرای ICO خود استفاده کنند، اما اکثریت قریب به اتفاق از پلتفرم های شناخته شده ای مانند اتریوم استفاده می کنند. ساخت بلاکچین کاری پیچیده و زمان‌بر است و واقعاً فقط در پروژه‌هایی استفاده می‌شود که بلاک چین سفارشی ضروری است. در حالی که این بلاک چین ها ممکن است ویژگی های منحصر به فرد و انعطاف پذیری بیشتری ارائه دهند، اما به زمان و تخصص بیشتری نیز نیاز دارند.

قرارداد هوشمند: قرارداد هوشمند موتور ICO شما است. خرید توکن های دریافتی را مدیریت می کند، دارندگان توکن را قادر می سازد تا توکن ها را منتقل و بفروشند، به کیف پول توکن شما متصل می شود و موارد دیگر. بنابراین بسیار مهم است که قرارداد هوشمند خود را به درستی بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاملاً ایمن و کاربردی است، به عنوان مثال، هکرها به دنبال سوء استفاده در قرارداد هوشمند برای سرقت پول از شما و سرمایه گذاران شما هستند.

توکن ها: از آنجایی که توکن ها کد هستند، می توان آنها را با ویژگی های مختلف برنامه ریزی کرد. توکن ها را می توان به عنوان ابزار، مشارکت، سرمایه گذاری یا دارای پشتوانه دسته بندی کرد. هر نوع می تواند به الزامات قانونی خود محدود شود و بنابراین بسیار مهم است که وضعیت توکن خود را روشن کنید. در اینجا چند توضیح در مورد انواع مختلف توکن ها آورده شده است:

زیرساخت: علاوه بر فناوری‌های خاص بلاک چین که برای ICO شما ضروری هستند، به سرورهایی نیز برای مدیریت ترافیک وب‌سایت و کاربران داخلی نیاز دارید. این معمولاً با خدمات خودکار شناخت مشتری (KYC) یا تأیید دستی است.

امنیت: در حالی که بلاک چین ها بسیار ایمن هستند، قراردادها و وب سایت های هوشمند می توانند توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گیرند و ICO ها می توانند یک «گلدان عسل» برای کلاهبرداران و هکرها باشند. شما در برابر نام دامنه و فیشینگ اجتماعی، نقض اطلاعات شخصی، هک قرارداد هوشمند و حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) آسیب پذیر خواهید بود. داشتن امنیت عالی در محل، سرمایه گذاران را در مورد پروژه شما محافظت و اطمینان می دهد. داشتن یک قرارداد هوشمند حسابرسی شده حرفه ای، خدمات میزبانی قابل اعتماد با کیفیت بالا (با حفاظت DDoS) و نظارت بر دامنه برای فیشینگ، و همچنین خرید نام های دامنه مشابه خودتان، همگی به امنیت پروژه و سرمایه گذاران شما کمک می کنند.

توکنومیک خود را طراحی کنید

به طور کلی، شما می خواهید تعادلی بین عرضه و قیمت توکن خود برای ICO خود پیدا کنید. اگر عرضه خیلی زیاد باشد، قیمت هر توکن رقیق و کم می‌شود، اما اگر عرضه خیلی کم باشد، ممکن است توکن‌های کافی برای رضایت پایه سرمایه‌گذار شما وجود نداشته باشد، یا ممکن است سرمایه‌گذاران به دلیل قیمت بالای توکن به تعویق بیفتند. این عوامل به عنوان توکنومیک ICO شما شناخته می شوند.

توکنومیک پروژه شما باید از ماهیت محصول یا خدمات شما و همچنین قیمت توکن شما پشتیبانی کند. دو عاملی که باید در مورد آنها فکر کرد، تخصیص و توزیع توکن و تامین توکن است.

تخصیص و توزیع: برای تصمیم گیری در مورد نحوه تخصیص و توزیع توکن باید تصمیمات زیادی بگیرید. یکی از اولین موارد این است که آیا بهتر است یک ICO خصوصی یا عمومی راه اندازی کنیم یا از هر دو استفاده کنیم. یک ICO خصوصی توکن های از پیش استخراج شده را به گروه محدود و منتخبی از سرمایه گذاران ارائه می دهد، که اغلب در یک رویداد پیش فروش قبل از یک ICO عمومی است. ICOهای عمومی تقریباً به هر کسی که کیف پول رمزنگاری دارد اجازه می دهد تا در یک توکن سرمایه گذاری کند و گاهی اوقات به عنوان سرمایه گذاری جمعی توکن نامیده می شود.

در اینجا باید تعادل برقرار شود. اگر کارمندان و سرمایه گذاران اولیه درصد بالایی از توکن ها را کنترل کنند، در صورت فروش یکی از آنها، قیمت توکن می تواند به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. بسیاری از ICOها شامل قراردادهای قفلی برای کمک به تثبیت قیمت در کوتاه مدت تا میان مدت خواهند بود. اگر مقدار زیادی از عرضه توکن شما در اختیار نهنگ‌ها باشد (هر کسی که درصد قابل توجهی از توکن‌ها را در اختیار دارد)، در این صورت این یک پرچم قرمز برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی است که از رها شدن آنها احتیاط می‌کنند.

عرضه توکن: توکن شما دارای حداکثر عرضه (حداکثر تعداد توکن‌هایی است که می‌توان ایجاد کرد/ استخراج کرد)، یک عرضه کل (تعداد توکن‌هایی که در حال حاضر وجود دارد) و یک عرضه در گردش (تعداد توکن‌هایی که در حال حاضر در گردش هستند، یعنی قفل یا سوخته نشده‌اند). ارزش توکن شما تا حدی توسط عرضه و همچنین وعده پروژه شما تعیین می شود.

شما می توانید بسته به ماهیت پروژه خود، عرضه توکن خود را تورمی یا کاهش تورم طراحی کنید. توکن های تورمی حداکثر عرضه ندارند (توکن های جدید همیشه می توانند ایجاد شوند) اما توکن های تورمی مانند بیت کوین (BTC) دارای حداکثر عرضه محدود هستند.

یک مدل تورمی می تواند به کاهش ارزش توکن شما در طول زمان منجر شود، اما همچنین دارندگان توکن را تشویق می کند تا از توکن های خود استفاده کنند. استفاده از یک مدل کاهش تورم به افزایش یا حداقل حفظ ارزش هر توکن با افزایش تقاضا کمک می کند، اما همچنین می تواند منجر به احتکار توکن توسط دارندگان توکن به جای استفاده از آنها شود. شما باید تصمیم بگیرید که کدام مدل برای پروژه شما مناسب است.

مدل فروش توکن خود را انتخاب کنید

پس از تصمیم گیری در مورد توکنومیک پروژه خود، باید تصمیم بگیرید که چگونه فروش توکن ها را مدیریت کنید. مدل فروش توکن باید سادگی را با تنوعی که برای جذب و پاداش دادن به ترکیبی از سرمایه گذاران لازم است، متعادل کند.

Caps نرم، سخت و پنهان: Soft Cap حداقل مبلغی است که ICO شما باید جمع کند (چه از نظر تعداد توکن های فروخته شده یا مقدار جمع آوری شده) و سقف سخت حداکثر مقداری است که ICO باید قبل از پایان آن جمع کند. سقف ها قبل از شروع ICO تنظیم می شوند. کلاه‌های پنهان می‌توانند سخت یا نرم باشند، اما سرمایه‌گذاران نمی‌توانند تا زمانی که تخصیص نهایی نشده است، بدانند که ارزش سرمایه وجود دارد.

بدون سقف یا سقف با نرخ های ثابت: می توانید یک قیمت ثابت برای توکن ها در مرحله اولیه ICO ایجاد کنید که معمولاً با قیمتی تخفیف خورده است و در مرحله بعد آنها را به قیمت ثابت دیگری منتقل می کنید. سرمایه گذاران را برای خرید زود هنگام تشویق می کند.

حراج هلندی و حراج معکوس هلندی: در حراج هلندی، تنها پس از دریافت تمام پیشنهادات، از قرارداد هوشمند برای محاسبه قیمت توکن استفاده می‌شود و بالاترین پیشنهادها در اولویت قرار دارند. حراج معکوس هلندی با یک قیمت توکن بالا و سقف شروع می شود، که سپس هر روز که فروش اجرا می شود یا برای هر بلوکی که استخراج می شود کاهش می یابد. پس از رسیدن به سقف، فروش به پایان می رسد.

جمع آوری و برگرداندن (C&R): با C&R، درپوش ثابت است اما با انعطاف پذیری خاصی. یک قرارداد هوشمند کمک‌هایی را جمع‌آوری می‌کند که از سقف ثابت از پیش تعیین‌شده فراتر می‌رود و سپس تخصیص نهایی توکن‌ها را بر اساس نسبت تنظیم می‌کند، با هر تفاوتی که به مالکان بازگردانده می‌شود.

سقف پویا: ICOهای سقف پویا به جای اینکه کل سقف را به یکباره در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند، مجموعه ای از سقف های سخت را ایجاد می کنند که سرمایه را به صورت مرحله ای افزایش می دهد. این نوع ICO این مزیت را دارد که از خرید یکباره کل تخصیص توسط نهنگ ها جلوگیری می کند، که می تواند سرمایه گذاران کوچکتر را از خرید مسدود کند.

نقشه راه محصول خود را ایجاد کنید

ICO شما وسیله ای برای رسیدن به هدف است. سرمایه گذاران شما می خواهند بدانند که چرا این سرمایه را افزایش می دهید، برای چه چیزی استفاده می شود و شرکت شما به کجا می رود. یک نقشه راه دقیق محصول برای متقاعد کردن سرمایه‌گذاران به قانونی بودن کسب‌وکار شما و احتمال موفقیت ضروری است.

نقشه راه باید شامل موارد زیر باشد:

  • یک چشم انداز خوب از پروژه خود – استخدام یک کپی رایتر می تواند به شما در ایجاد این کار کمک کند.
  • مجموعه ای از نقاط عطف و اهداف SMART (مشخص، قابل اندازه گیری، عملی، واقع بینانه، محدود به زمان).

وايت پيپر خود را بنویسید

وايت پيپر برای ICO شما مناسب است. این مورد ماده اولیه مطالعه برای سرمایه گذارانی خواهد بود که در پروژه شما دقت لازم را انجام می دهند. این سند برای متقاعد کردن سرمایه‌گذاران به اینکه پروژه شما قانونی و معتبر است، حیاتی خواهد بود، و شما در حالت ایده‌آل می‌خواهید که قبل از ایجاد جامعه خود و دستیابی به سرمایه‌گذاران، چه در حال انجام یک ICO خصوصی یا عمومی باشید، آن را اجرا کنید.

وايت پيپر شما باید شامل همه چیزهایی باشد که در بالا ذکر شد، از تحقیقات بازار و تیم شما گرفته تا فناوری، توکنومیک و نقشه راه محصول شما. هرچه وايت پيپر شما بهتر نوشته شود پروژه شما بهتر به نظر می رسد.

آماده شدن برای راه اندازی

وب سایت و برند خود را ایجاد کنید

سرمایه گذاران یک پروژه را بر اساس کیفیت وب سایت شما قضاوت می کنند. با طراحي سايت خوب پروژه خود را بيشتر معرفي كنيد بهترین توسعه دهندگان و طراحان وب را که می توانید از عهده آن برآیید، استخدام کنید و دست به کار شوید. اگر پروژه شما بین المللی است و می خواهید سرمایه گذاران بین المللی را جذب کنید، باید مترجمان حرفه ای استخدام کنید تا وب سایت شما را به زبان های بومی حوزه های قضایی مورد نظر خود ترجمه کنند.

قبل از راه اندازی ICO، وب سایت شما باید یک صفحه فرود فروش توکن نیز داشته باشد. این صفحه باید یک عکس فوری از پروژه شما و بزرگترین نقاط فروش آن را ارائه دهد، و همچنین وايت پيپر شما را به وضوح علامت گذاری کند. یک صفحه فرود که به خوبی اجرا شده باشد می تواند یک سرنخ قدرتمند برای ICO شما باشد.

جامعه خود را بسازید

انجمن همه چیز در کریپتو است. یک جامعه اختصاصی، وفادار و مشتاق، در بازاریابی پروژه و ICO شما، بازی را تغییر خواهد داد. شما با یک روابط عمومی جدی (PR) و فشار بازاریابی به ایجاد جامعه خود کمک خواهید کرد.

به طور کلی، آژانس‌های روابط عمومی و بازاریابی متخصص در ICO و رمزنگاری بهترین خدمات را به شما خواهند داد. رمزارز منحصربه‌فرد است و اکثر شرکت‌ها و متخصصان سنتی درک کافی از اکوسیستم، سرمایه‌گذاران یا رسانه‌ها ندارند.

روابط عمومی:  روابط عمومی‌ها می‌توانند شما را در بخش‌های رهبری فکری در نشریات رمزنگاری سطح بالا معرفی کنند، شما را به عنوان یک متخصص معرفی کنند تا در داستان‌های پرطرفدار مهم نقل‌قول کنید، بیانیه‌های مطبوعاتی را بنویسید و مهمتر از همه، بدانید که چگونه پروژه خاص خود را برای روزنامه‌نگاران مطرح کنید. آنها همچنین می توانند بنیانگذاران را در پادکست ها معرفی کنند و در کانال های یوتیوب که توسط شخصیت های رمزنگاری معروف میزبانی می شوند، مصاحبه کنند.

گروه‌های انجمن: می‌خواهید مطمئن شوید که قبل، در طول و بعد از ICO خود دائماً با جامعه خود درگیر هستید. یک مدیر انجمن، کانال‌های Slack، Telegram و Discord شما را سازماندهی و ایجاد می‌کند، در حالی که سرمایه‌گذاران کنجکاو و مشتاق شما را مدیریت می‌کند. در انجمن هایی مانند Reddit و BitcoinTalk فعال باشید، وبلاگ Medium خود را بنویسید و مرتباً GitHub خود را به روز کنید.

شبكه های اجتماعی: حضور فعال در محبوب ترین کانال های رسانه های اجتماعی برای آگاه نگه داشتن سرمایه گذاران و سرمایه گذاران بالقوه ضروری است. ادمين شبكه های اجتماعی را استخدام کنید که بتواند حضوری سرگرم کننده و جذاب به شما بدهد.

پرداخت برای بازی: بسیاری از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی جریان اصلی تبلیغات مربوط به ICO را در سال 2018 ممنوع کردند (اگرچه از آن زمان برخی از این ممنوعیت‌ها را کاهش داده‌اند) اما همچنان می‌توانید تبلیغات پولی را در نشریات رمزنگاری و سایر رسانه‌ها اجرا کنید. ارزش آزمایش انواع مختلفی از مدل‌های تبلیغاتی و قیمت‌گذاری (به عنوان مثال، برداشت‌ها در مقابل پاسخ مستقیم) در مراحل مختلف فروش توکن را دارد.

اینفلوئنسر مارکتینگ: حضور یک سلبریتی قابل توجه می تواند شناخت و اعتماد به پروژه شما را به ارتفاعات جدیدی برساند. اطمینان حاصل کنید که دقت زیادی انجام می دهید و تأثیرگذاران مناسب را انتخاب می کنید – شهرت خود را به آنها گره می زنید.

برنامه‌های Bounty: می‌توانید با قرار دادن پاداش‌ها در گزارش باگ‌ها، ارتقای پروژه‌تان، نگهداری از انجمن‌ها و سایر پروژه‌های طرفدار و سایر وظایف، به پروژه خود علاقه‌مند شوید. آنها یک راه عالی برای تشویق افراد دارای رمزنگاری به درگیر شدن با جزئیات پروژه شما هستند.

تقویم های ICO: باید مطمئن شوید که ICO شما در همه محبوب ترین تقویم های ICO مانند تقویم ICO Cointelegraph فهرست شده است.

 

لیست در صرافی های رمزنگاری

داشتن یک پروژه درخشان، توکنی که همه بخواهند بخرند و مطلقاً جایی برای فروش آن وجود ندارد، خوب نیست. بسیار مهم است که توکن را قبل از تاریخ ICO خود در صرافی ها فهرست کنید. فهرست کردن در صرافی‌های رمزنگاری با کیفیت، ایمن و منطبق با قانون نیز به ارتقای ارگانیک ICO شما کمک می‌کند.

همه صرافی‌ها نیازمندی‌های خاص خود را دارند تا به شما امکان فهرست‌بندی را بدهند، اغلب بسته به ماهیت توکن و تجارت شما. برخی از این الزامات جهانی خواهند بود، مانند داشتن یک قرارداد هوشمند حسابرسی شده.

از آنجایی که صرافی‌ها با دریافت کارمزد در معاملات کسب درآمد می‌کنند، فهرست کردن توکن‌های جدید مورد تقاضا به نفع آنهاست. اگر جامعه قابل توجهی دارید و می‌توانید تقاضای بالایی برای توکن خود داشته باشید، برای یافتن صرافی برای فهرست کردن شما مشکلی ندارید. فرآیند درخواست و فهرست بندی معمولاً 1 تا 2 ماه طول می کشد، بنابراین آن را در جدول زمانی و نقشه راه کلی ICO خود در نظر بگیرید.

پس از فروش: راه اندازی کرده اید. حالا چی؟

آنچه را قبلاً گفتیم به خاطر بسپارید: ICO شما وسیله ای برای رسیدن به هدف است. اگر سرمایه مورد نیاز خود را جمع آوری کرده اید، به شما تبریک می گویم. اکنون، زمان آن فرا رسیده است که با جامعه خود در ارتباط بمانید و آنچه را که در وایت پیپر خود وعده داده بودید را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا