بلاک چین:

یک سیستم توزیع شده ثبت اطلاعات می باشد. سیستم بلاک چین همتا به همتا و غیر متمرکز است. به عبارتی دیگر در بلاک چین هیچ مرکز خاصی کنترل روی این سیستم ندارد. بلاک چین تشکیل شده از بلوک هایی است که ثیت اطلاعات بر روی این بلوک ها انجام میشود واز طریق اطلاعاتی این بلوک ها به هم متصل میشوند و مجموعه زنجیره بلاک چین تشکیل میشود اطلاعات بلوک ها بر روی هم تاثیر میگذارند و در نهایتتابع هش ریت این اطلاعات را رمزنگاری میکند و یک رمز به ما میدهد کوچکترین تغییر بر هر قسمت از اطلاعات باعث تغییر رمز میشود بنابراین ثبت اطلاعات بر روی سیستم بلاک چین بسیار امن می باشد.

ارز دیجیتال:

ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که در بستر وب می باشند. میتوانیم ارزهای دیجیتال را به دو دسته کوین و توکن تقسیم بندی کنیم. کوین شامل ارزهای دیجیتالی می باشد که بلاک چین مخصوص خودش را دارد یعنی تمام معملات این ارز دیجیتال در بلاک چین ثبت می شود. توکن ها ارزهای دیجیتالی هستند که بلاک چین مخصوص خودشون رو ندارند و روی بستر ارزهای دیجیتال دیگر که بلاک چین مخصوص خود را دارند سوار هستند.

بیت کوین:

پادشاه ارز های دیجیتال و هر چیزی غیر از بیت کوین آلت کوین نام دارد. بیت کوین بلاک چین مخصوص خودش را دارد در نتیجه یک کوین است. هدف بیت کوین تغییر سیستم بانکداری دنیاست. واحد خورد بیت کوین را ساتوشی می گویند که از اسم خالق ن ساتوشی ناکاموتو برداشت شده است.بیت کوین minable است.بیت کوین cash less می باشد یعنی هیچ پول نقدی در آن جابجا نمشود و همچنین این ارز همتا به همتا هست و هیچ واسطه ای در آن وجود ندارد در واقع غیر متمرکز است.

استیبل کوین:

کوین های با ثابت که با پشتوانه هستند متل ارز تتر که پشتوانه دلار را دارد.

ICO:

به معنای پیش عرضه ارزهای دیجیتال، زمانی که پروژه ای قصد شروع فعالیتی را داشته باشد از طریق ICO ها سرمایه پذیری می کنند. سرمایه گذاری در ico ها دارای ریسک می باشد. زیرا امکان دارد پروژه scam باشد. (پروژه ای که ویترین خوبی دارد ولی در واقع پوج و تو خالی است و معمولا از پلن های زیرمجموعه گیری و networking استفاده می کنند.) یا مشکلاتی از قبیل fishing ، legal issue و از این دست رو ممکنه داشته باشند.

White paper :

هر ico ای که بخواهد عرضه شود و هر کوینی که بخواد روی بستر بلاک چین بیاید باید یک سفید نامه داشته باشد که این سفید نامه بر روی سایت اون ارز دیجیتال موجود است و اطلاعاتی شامل ماهیت اون ارز هدف و آینده ارز مجموعه فعالیت ها و افراد پشت اون ارز و اطلاعات این چنینی در سفید نامه ارز ها موجود است.

کیف پول‌ ارز دیجیتال

چه به‌تازگی وارد فضای ارزهای دیجیتال شده باشید و چه کارکُشتۀ این عرصه باشید، می‌دانید در دنیای غیرمتمرکز که هرکس باید بانک خودش باشد، بدون کیف پول ارز دیجیتال نمی‌توانید قدم از قدم بردارید!

کیف پول‌های دیجیتالی نرم‌افزارها یا سخت‌افزارهایی هستند که ارزهای دیجیتال شما را ذخیره و نگهداری می‌کنند. با کمک یک کیف پول دیجیتال می‌توانید دارایی‌های دیجیتال را ذخیره یا ارسال کنید؛ مانند یک حساب بانکی.

 در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین‌ها مسئولیت دارایی‌های هرشخص برعهده خودش است و در این حوزه، یک اشتباه کوچک می‌تواند آخرین اشتباه شما باشد.

نکته دیگر این است که سطح ایمنی دارایی‌های دیجیتال در کیف پول‌های مختلف شبیه به هم نیست؛ چراکه امکانات و قابلیت‌های کیف پول‌های دیجیتالی پله‌پله با رشد و توسعه بلاک چین و ارزهای دیجیتال بیشتر و متنوع‌تر می‌شوند. پس، شناخت کارکرد و ویژگی‌های انواع کیف پول به‌اندازه شناخت ارز دیجیتالی که قصد دارید با آن کار کنید، اهمیت و ضرورت دارد.

همچنین، با توجه به پیشرفت‌های این حوزه، اکنون ۱۳,۰۰۰ ارز دیجیتال متنوع در بازار خریدوفروش می‌شود. بنابراین، اگر کیف پول‌ها را نشناسید و ندانید که چطور باید کیف پول ارز دیجیتال مدنظرتان را پیدا کنید، هر بار با مشکل مواجه می‌شوید.

علاوه بر این، کارکرد کیف پول‌ها فقط به ذخیره ارزهای دیجیتال محدود نمی‌شود و کیف پول‌های دیجیتالی سرویس‌های مختلف دیگری مثل معامله (صرافی‌های غیرمتمرکز) و سهام‌گذاری هم در اختیارمان قرار می‌دهند.

 

اولین نفری باشید که نظر ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *