آرتا رسانه

چگونه یک تقویم محتوایی بسازیم

در ادامه مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ در وب سایت آرتارسانه به مراحل تولید تقویم محتوا می پردازیم . وقتی متوجه شدید بازاریابی محتوا واقعاً چیست، متوجه مي شويد که به معنای پایبندی به یک برنامه زمان‌بندی انتشار است. فقط یک تاخیر کوچک می تواند همه چیز را از بین ببرد.

به همین دلیل است که یک تقویم محتوای کاربردی می تواند روشی را که شما قادر به توسعه، یافتن و انتشار مداوم محتوا هستید تغییر دهد. تقویم‌های محتوای عالی می‌توانند ساده باشند – به آسانی کار با صفحه‌گسترده اکسل. حتی بهتر؟ هزاران قالب آماده برای استفاده برای کمک به شما برای شروع وجود دارد.

 آماده اید تا کل تجربه بازاریابی محتوای خود را تغییر دهید؟ بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا تقویم‌های محتوا ابزار ارزشمندی هستند و به برخی از قالب‌های بازاریابی محتوای عالی که می‌توانید بلافاصله استفاده کنید، نگاهی بیندازیم.

ابزار سریع:

 • تقویم های محتوا ابزارهای مهمی هستند که تیم های محتوا را در مسیر خود نگه می دارند.
 • استفاده از قالب تقویم محتوا راه خوبی برای شروع فرآیند است.
 • برای اینکه یک تقویم محتوا موثر باشد، باید قابل اجرا نیز باشد.
 • تقویم محتوای پویا به شما امکان می دهد چابک باشید و در زمان واقعی به روز می شويد.

تقویم محتوایی چیست؟

یک تقویم محتوایی یک برنامه مستند از تمام پروژه های محتوایی شما با سررسید. برنامه ریزی، زمان بندی و سازماندهی محتوا را در بر می گیرد.

بهترین تقویم های محتوا راز انتشار مداوم محتوای مرتبط هستند؟ استفاده از قالب های تقویم محتوا می تواند جنبه عملیاتی بازاریابی محتوای شما را متحول کند.

آیا واقعاً به یک تقویم محتوایی نیاز دارید؟

پاسخ ساده: بله!

تقویم محتوا “عملکرد اجباری” هر استراتژی ديجيتال ماركتينگ  موثر است.

برنامه ریزی محتوای سالانه باید استراتژیک، موثر و مفید باشد. شما باید مطمئن شوید که به اهداف خود می رسید، نیازهای ذینفعان داخلی و خارجی را برآورده می کنید و از منابع خود حداکثر استفاده را می کنید. 

تیم‌های بازاریابی محتوا برای برنامه‌ریزی کمپین‌ها در کانال‌ها و تاکتیک‌های مختلف به این موارد تکیه می‌کنند.

یک تقویم محتوا استراتژی محتوای شما در عمل است. البته ممکن است به همین دلیل باشد که از یک تقويم استفاده نمی کنید – استراتژی محتوا ندارید. مؤسسه بازاریابی محتوا (CMI) گزارش می‌دهد که اکثر شرکت‌ها دارای یک تقویم هستند، اما هنوز هم برخی از آنها عقب مانده‌اند.

 

این نقطه شروعی است برای هدایت بازگشت سرمایه بازاریابی محتوا. و استراتژی شما باید مشخص کند که تقویم محتوای شما شامل چه چیزهایی می شود و پارامترهای پیرامون گردش کاری که از آن پشتیبانی می کند.

رد کردن تقویم‌های محتوا به‌عنوان توپ دیگری برای دستکاری به جای ابزاری ارزشمند برای کمک به مدیریت محتوایتان آسان است. اما حدس بزنید چه مي شود؟ مدیران محتوایی که تقویم محتوا را خسته‌کننده می‌دانند تا مفید، احتمالاً از یک الگوی بد استفاده می‌کنند یا زمانی را برای کارآمد کردن آن اختصاص نمی‌دهند.

مانند هر ابزار مدیریت پروژه، تقویم‌های محتوا متعهد هستند، مخصوصاً در ابتدای کار، زمانی که از ابتدا یکی را می‌سازید و خود را با روال به‌روزرسانی هر هفته یا ماه تنظیم می‌کنید.

اما در برابر اصرار برای انداختن آن تقویم به کنار كار خود مقاومت کنید! تقویم‌های محتوا نه تنها فرآیند مدیریت محتوا را لذت‌بخش‌تر و کمتر استرس‌زا می‌کنند، بلکه منجر به محتوایی با عملکرد بهتر می‌شوند که احتمالاً در بین مخاطبان طنین‌انداز می‌شود و به برند شما کمک می‌کند تا اهدافش را محقق کند.

در اینجا برخی از مهمترین مزایای یک تقویم محتوای خوب آورده شده است:

 • شما را سازماندهی و پاسخگو نگه می‌دارد – وقتی از قبل با یک تقویم محتوا برنامه‌ریزی می‌کنید، برای انتشار تلاش نمی‌کنید و بیشتر نسبت به برنامه محتوا پاسخگو خواهید بود زیرا آن را از قبل مشخص کرده‌اید.
 • به شما درک بهتری از محتوای شما می دهد – تقویم محتوای شما به شما دیدی بهتر از محتوای شما می دهد. به جای اینکه همیشه روی پست بعدی تمرکز کنید، در طول زمان درک جامع تری از موضوعات و روندهای محتوای خود به دست خواهید آورد.
 • به شما در شناسایی فرصت‌ها کمک می‌کند – آیا می‌دانستید که ۹۰ درصد شرکت‌ها احساس می‌کنند که محتوایشان از داشتن مشارکت‌کنندگان بیشتر سود می‌برد؟ نگه داشتن یک تقویم محتوا می تواند به شما کمک کند فرصت هایی را برای همکاری و منبع ایده های محتوایی از سایر اعضای تیم و اتفاقات شرکت خود شناسایی کنید.
 • منجر به محتوای بهتر (و نتایج بهتر) می‌شود – با گذشت زمان، محتوای شما با برنامه‌ریزی عمدی‌تر بهتر می‌شود. محتوای بهتر به معنای تعامل بهتر است و تعامل بیشتر به معنای بازده بازاریابی بالاتر است.

مزایای تقویم محتوایی چیست؟

استفاده از تقویم مزایای فراوانی دارد، از جمله:

 •  شما را با اهداف تولید خود صادق نگه می‌دارد: اگر بگویید که در ماه شش قطعه محتوا تولید می‌کنید اما ضرب‌الاجل‌ها و وظایف را دنبال نمی‌کنید، به اهداف خود نخواهید رسید.
 •  شفافیت را برای همه فراهم می کند: هر کسی باید بتواند به تقویم محتوای شما نگاه کند و بداند چه چیزی در صف است. علاوه بر این، نمایش 360 درجه پروژه های محتوایی را امکان پذیر می کند.
 • شما متوجه خواهید شد که گلوگاه های شما کجاست: وقتی موعد مقرر می گذرد و همه چیز از ریل خارج می شود، می توانید دلیل آن را ببینید. آیا فرآیند تایید است؟ کمبود منابع طراحی؟ یا چیز دیگری؟ شما می توانید آن را شناسایی کنید و برای رفع آن تلاش کنید.
 • برنامه ریزی از قبل فشار را از بین می برد: هیچ کس دوست ندارد در یک فرهنگ واکنشی کار کند. یک تقویم به شما امکان می دهد فعال باشید و برای 30، 60 یا 90 روز به جلو نگاه کنید، بنابراین هیچ احساس دائمی از عقب ماندن وجود ندارد.
 • همه چیز را در یک نقطه مرکزی سازماندهی می‌کند: تقویم از جریان‌های کاری محتوا برای ساده‌سازی فرآیندها استفاده می‌کند، همه در یک مکان هستند و بهره‌وری را بهبود می‌بخشند.
 • همکاری آسان‌تر است: آیا برای برخی از گروه‌ها کار کردن با هم روی یک پروژه مشکل است؟ یک تقویم محتوایی که شامل یادداشت‌ها، نظرات، فایل‌ها و سایر اطلاعات در یک نقطه است، همکاری را ساده می‌کند و کار سنگینی نیست.
 •  به مسئولیت پذیری کمک می کند: هر یک از اعضای تیم نقشی دارد. اگر آنها آن را برآورده نمی کنند، به راحتی در تقویم قابل مشاهده است. می توانید آن را به طور مستقیم مدیریت کنید.

در حالی که می توانید این مزایا را به دست آورید، همه تقویم های محتوا یکسان نیستند. همه آنها عملکرد یا پیکربندی یکسانی ندارند و یکی از بزرگترین تفاوت ها استاتیک در مقابل پویا است.

تقویم محتوای پویا چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

ما از یک تقویم محتوای پویا استفاده می کنیم که بخشی از یک پلتفرم بازاریابی محتوا با بالاترین امتیاز است. پویا به این معنی است که به صورت آنلاین كار می کند، مراحل مختلف تولید محتوا، صاحبان هر مرحله را شناسایی می کند و تغییرات وضعیت را به کاربران اطلاع می دهد.

کاربران می توانند همزمان با آن تعامل داشته باشند. در زمان واقعی به روز می شود و اعلان هایی را بر اساس اقدامات کاربر ارائه می دهد. به عنوان مثال، هنگامی که یک پروژه جدید با تکالیف انجام می شود، گیرنده یک هشدار دریافت می کند.

اگر از یک تقویم ثابت، به معنای برگه اکسل استفاده می‌کنید، اینطور نیست، حتی اگر در یک درایو مشترک باشد. این هنوز فقط یک صفحه گسترده است. همچنین نمی توانید اسناد را پیوست کنید یا از برچسب ها استفاده کنید.

یک تقویم پویا زنده است.  ابزاری است که پروژه ها را در حرکت نگه می دارد، هر مرحله را ردیابی می کند و عملکردی را ارائه می دهد که از بهره وری پشتیبانی می کند.

اگر فقط از یک صفحه گسترده استفاده کنید، در نهایت کارهای دستی زیادی انجام خواهید داد و احتمالاً چندین نسخه از یک تقویم را خواهید داشت. برای یک شرکت در حال رشد در بلندمدت پایدار نیست.

قبل از ایجاد تقویم محتوای پویا، باید با یک الگوی تقویم محتوا شروع کنید. گزینه های زیادی وجود دارد و چیزهای مختلفی که می توانید در آن گنجانده باشید.

چگونه یک تقویم محتوا می سازید و یک الگوی تقویم محتوا باید شامل چه مواردی باشد؟

در ساخت یک الگوی تقویم محتوا، می‌توانید قطعاتی را از چندین الگو انتخاب و انتخاب کنید که به زودی آنها را به اشتراک خواهیم گذاشت. هدف این است که آن را مطابق با نیازهای خاص شرکت خود سفارشی کنید.

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی را در قالب خود قرار دهید، باید تمرینی را با تیم خود انجام دهید. این مراحل به شما کمک می کند تا کار را به روشی منطقی انجام دهید.

اهداف خود را مشخص کنید

قبل از اینکه شروع به ساختن تقویم خود کنید، به وضوح مشخص کنید که برند شما در تلاش است تا با محتوای خود چه کاری انجام دهد. تمام اهداف خود را فهرست کنید و سپس آنها را نیز اولویت بندی کنید. این مورد برای هر شرکتی متفاوت به نظر می رسد.

به عنوان مثال، اولویت اصلی برند A ممکن است ایجاد کتابخانه محتوای وبلاگ آنها باشد، در حالی که برند B ممکن است بر ایجاد یک دنبال کننده بزرگتر در رسانه های اجتماعی متمرکز باشد.

اهداف شما می توانند در طول زمان تغییر کنند، بنابراین ایده خوبی است که اهداف کوتاه مدت و بلندمدت را شناسایی کنید و به صورت دوره ای مجدداً ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که برنامه محتوای شما هنوز همسو است.

ابزار خود را انتخاب کنید

از چه ابزارهایی برای تقویم محتوای خود استفاده خواهید کرد؟ قبلاً به اهمیت پویا بودن اشاره کردیم که می توانید آن را در یک پلتفرم نرم افزاری اجرا کنید. محصولات زیادی در بازار وجود دارد.

برای پیدا کردن یک تقويم که برای شما مناسب است، این نکات را در نظر بگیرید:

 • آیا مخزن ایده دارد؟ این موضوع موضوعات را در یک نقطه نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد آن‌ها را مشخص کنید.
 • آیا می توانید یک فرم درخواست ایجاد کنید؟ ذینفعان متعدد، از فروش گرفته تا مدیران محصول، ممکن است نیازهای محتوایی داشته باشند. ارسال آنها را برای آنها آسان کنید.
 • چه نوع ویژگی های برنامه ریزی دارد؟ مواردی مانند زمان‌بندی کشیدن و رها کردن، فیلتر کردن، اولویت‌بندی کارها و چندین نمایش به شما کمک می‌کنند بهتر و هوشمندانه‌تر برنامه‌ریزی کنید.
 • معماری تقویم چگونه کار می کند؟ ممکن است بخواهید نماهای تقویم متفاوتی داشته باشید (بر اساس پروژه، گروه، تاریخ و غیره) و آن ها را با افراد غیرکاربر به اشتراک بگذارید.
 • آیا عملکرد مدیریت وظیفه دارد؟ وظایف برای ساخت محتوا حیاتی هستند.
 • آیا می توانید گردش کار سفارشی ایجاد کنید؟ کارهای مختلف به گردش کار متفاوتی نیاز دارند، بنابراین می‌خواهید در اینجا انعطاف‌پذیری داشته باشید.
 • آیا امکان اعلان های خودکار را می دهد؟ شما نمی خواهید هر بار که چیزی تغییر می کند مجبور به ارسال ایمیل باشید.
 • آیا می توانید نظر بدهید و کاربران را تگ کنید؟ توانایی انجام این کار، همکاری را ساده می کند.
 • آیا تغییرات را دنبال می کند؟ شما نمی خواهید مشکل نسخه سازی داشته باشید.
 • آیا شامل کتابخانه دارایی است؟ این باعث می شود که به راحتی آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.
 • آیا این سیستم با پلتفرم های دیگر یکپارچه می شود؟ باز هم، این می تواند برای اتوماسیون و بهره وری بسیار مفید باشد.
 • استفاده از آن چقدر آسان است؟ شما چیزی می خواهید که بتوانید آن را گسترش دهید و کاربران را فوراً با آن درگیر کنید. اگر منحنی یادگیری خیلی بزرگ باشد، تیم شما ممکن است آن را قبول نکند.
 • آیا تجزیه و تحلیل را ردیابی می کند؟ می تواند به مرکزی برای بررسی عملکرد محتوا و داده ها تبدیل شود.

پرسیدن این سوالات و ارائه راه حل های متعدد بهترین راه برای یافتن چیزی است که با نیازهای تیم شما مطابقت دارد.

تعیین کنید که قالب تقویم محتوای شما چه فیلدهایی باید داشته باشد

قبل از اینکه بتوانید از یک الگو استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید اضافه کنید. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

 • عنوان محتوا
 • ستون محتوا
 • تمرکز کلمه کلیدی
 • طول مطالب مورد انتظار
 • نوع محتوا
 • شخصیت خریدار
 • مرحله قیف بازاريابي (بالا، وسط یا پایین)
 • تاریخ اتمام هر کار
 • هدف (تولید رهبری، رهبری فکر، یا هر هدف دیگری در استراتژی محتوای شما)
 • پیشنهاد یا CTA (تماس برای اقدام)
 • لینک های داخلی پیشنهادی
 • پیوندهای جستجو
 • یادداشت های متفرقه
 • نحوه توزیع آن (رسانه های اجتماعی، خبرنامه ایمیل، کانال های پولی و غیره)

کانال های خود را فهرست کنید

هر کانالی را که برای انتشار محتوا استفاده می کنید فهرست کنید و این لیست را قابل مشاهده نگه دارید تا بتوانید هنگام کار بر روی تقویم محتوای خود به آن مراجعه کنید. فهرست کردن کانال‌های خود به دو روش کمک می‌کند: اول، این اطمینان را می‌دهد که هیچ کدام را در برنامه محتوای خود حذف نمی‌کنید. دوم، به شما کمک می کند محتوای خود را بهتر اولویت بندی کنید و تشخیص دهید که چه زمانی از یک کانال خاص بیش از حد یا کمتر استفاده می کنید.

گردش کار خود را توسعه دهید

هنگامی که گردش کار محتوای خود را تعریف می کنید، تقویم ها بیشترین تأثیر را بر تولید خواهند داشت.

اینها بسته به نوع محتوا متفاوت به نظر می رسند، اما بیشتر آنها قابل تکرار خواهند بود. هر کدام از آنها یک منتصب نیز خواهند داشت. مثالها عبارتند از:

 • تحقیق کلمات کلیدی: متخصص سئو یا بازاریاب محتوا تعیین می کند که از چه کلمات کلیدی استفاده شود.
 • تحقیق: نویسندگان محتوا یا محققین داده ها و آمار را استخراج می کنند.
 • نوشتن: این اولین پیش نویس است.
 • بررسی: ممکن است افراد متعددی نیاز به بررسی محتوا داشته باشند، از جمله مدیران، حقوقی، انطباق، مدیران محصول یا سایر SMEها (کارشناسان موضوع).
 • ویرایش ها: نویسنده بازخورد را از بازبینان می گیرد و به روز رسانی می کند.
 • ویرایش کپی: ویرایشگر کپی دستور زبان، نحو، سبک و موارد دیگر را بررسی می کند.
 • بهینه سازی سئو: یک متخصص سئو ممکن است دوباره محتوا را بررسی کند تا هر گونه ترفند اضافی برای بهینه سازی انجام دهد.
 • طراحی: هر قطعه محتوا نیاز به طراحی دارد، از تصاویر وبلاگ گرفته تا پست های رسانه های اجتماعی تا پروژه های بزرگتر مانند کتاب های الکترونیکی. همچنین ممکن است یک بررسی زیرمجموعه برای خلاق نیز وجود داشته باشد.
 • انتشار: محتوا پخش می شود!
 • توزیع: ارسال مطالب در شبکه های اجتماعی یا هر کانال دیگری.
 • اندازه‌گیری و بررسی: عملکرد محتوا را در مورد رتبه‌بندی SEO، تعامل رسانه‌های اجتماعی، بازدید از صفحه و تبدیل‌ها پیگیری کنید.

جدول زمانی را تعیین کنید

پس از اینکه گردش کار خود را تأیید کردید، باید یک جدول زمانی برای آنها تنظیم کنید. فکر می کنید انجام هر مرحله چقدر طول می کشد؟ آیا داده های قبلی برای بررسی دارید که می تواند کمک کند؟

در غیر این صورت، شما یک تخمین زده و در حین حرکت آن را ارزیابی خواهید کرد. به عنوان مثال، ممکن است سه روز کاری به داوران فرصت دهید. پس از چند ماه، ممکن است متوجه شوید که به زمان بیشتری نیاز دارند.

این چیزی است که باید از منظر عملیاتی نظارت کنید تا اطمینان حاصل کنید که ضرب الاجل های شما از بین نمی رود.

مهلت ها باید مشخص باشد. شما باید با تیم خود ارتباط برقرار کنید که اینها سخت هستند، نه فقط برای نمایش. در ابتدا احتمالاً پر از دست انداز خواهد بود، اما شما می خواهید مردم را پاسخگو نگه دارید.

در اینجا چیزی است که در ایجاد جدول زمانی تقویم محتوای خود به دنبال آن باشید:

داخلی – چیزهایی که در شرکت شما اتفاق می افتد

 • راه اندازی محصول
 • کمپین های فصلی
 • مناسبت ها
 • مجموعه یا قطعات محتوای ویژه

خارجی – چیزهایی که خارج از شرکت شما اتفاق می افتد

 • اخبار و رویدادهای صنعت
 • اخبار و رویدادهای محلی/ملی/جهانی
 • تعطیلات و مراسم
 • روندها و چالش های رسانه های اجتماعی

همه چیز را مستند کنید

تمام مراحل مورد بحث باید در استراتژی محتوای شما مستند باشد. به این ترتیب، وقتی کارکنان جدید را سوار می‌کنید، منبعی از حقیقت در مورد تدارکات تولید محتوا دارند.

 این كار انعطاف پذیر است و همانطور که تجارت شما تغییر می کند. نکته این است که یک فرآیند داشته باشید و به آن پایبند باشید. از سردرگمی و ناامیدی جلوگیری خواهید کرد.

یک تقویم محتوای مؤثر همچنین شامل کلیه وظایف فرعی لازم برای تولید یک محتوا می باشد. دارای برچسب هایی است که اطمینان حاصل می کند که شما به ستون های محتوای خود ضربه می زنید و تمام نیازهای ذینفعان را برآورده می کنید.

برچسب ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • نوع محتوا (وبلاگ، اینفوگرافیک، کتاب الکترونیکی، کاغذ سفید، ویدئو، ایمیل، پست های رسانه های اجتماعی و غیره)
 • شخصیت خریدار (بیشتر سازمان ها برای حداقل 3 بخش مخاطب محتوا تولید می کنند)
 • تمرکز کلمه کلیدی
 • مرحله قیف (بالا، وسط یا پایین)

استفاده از برچسب ها همچنین به شما امکان می دهد حسابرسی کنید تا در مسیر استراتژی محتوای خود باقی بمانید.

همچنین در مورد تعیین نقش است. هر کار و منابع مورد نیاز (نویسنده، طراح، متخصص سئو و غیره) را ترسیم می کند.

آن را طرح اولیه عملیات محتوایی خود در نظر بگیرید.

جاهای خالی را با محتوای همیشه سبز پر کنید

بعد از اینکه محتوای محدود شده خود را اضافه کردید، می توانید محتوای همیشه سبز خود را (یا محتوایی که به زمان حساس نیست) بسازید. موضوعات همیشه سبزی را که می توانید پوشش دهید و مخاطبان شما را علاقه مند می کند، شناسایی کنید. این لیست را در هر جایی که ایده های محتوایی و طوفان فکری خود را نگه می دارید نگه دارید. سپس، از آن بیرون بکشید تا موضوعات همیشه سبز را مرتباً در تقویم محتوای خود قرار دهید.

همچنین می‌توانید محتوای قبلی را که قبلاً منتشر کرده‌اید و در این دسته قرار می‌گیرد شناسایی کنید و با به اشتراک گذاشتن آن در کانال‌های دیگر از آن استفاده مجدد کنید. همچنین می توانید آن را به شکل دیگری تغییر کاربری دهید (مانند تبدیل یک پست وبلاگ به یک اینفوگرافیک) یا به روز رسانی های جدیدی به آن بدهید تا تازه شود.

یک طرح انتشار تهیه کنید

دانستن اینکه چه کسی مسئول ایجاد و انتشار محتوای شما است بسیار مهم است. اگر با یک تیم محتوای چند نفره کار می کنید، ایده بدی نیست که آن را در تقویم محتوای خود بگنجانید به گونه ای که نشان دهد چه کسی مسئول کدام نوع محتوا است.

همچنین می‌توانید از ابزارهای انتشار مانند Hootsuite و SproutSocial برای کمک به خودکارسازی انتشار رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید و از ویژگی «پست زمان‌بندی» در وردپرس یا هر سیستم مدیریت محتوای وب که استفاده می‌کنید برای برنامه‌ریزی پست‌های وبلاگ خود از قبل استفاده کنید.

چه چیزی یک تقویم محتوا را قابل اجرا می کند؟

 یک تقویم محتوای عملی چیست؟ به زبان ساده، با مراحل بالا که به طور منظم به آن پایبند هستید، یکی را ایجاد می کند.

تقویم فقط ثابت نیست؛ پویا است و گردش کار برای رفتن از یک کار به کار دیگر در جای خود قرار دارد. یک تقویم محتوای کاربردی تقویمی است که مورد استفاده قرار می گیرد و برای همه طرف ها قابل مشاهده است.

الگوهای تقویم محتوا

می توانید از ابتدا شروع کنید، اما ما این الگوهای تقویم محتوا را پيدا كرديم که ارزش بررسی دارند.

ابتدا این قالب ها را برای استفاده در کارگاه های بازاریابی محتوا ایجاد کردیم.  ساده است و شما از آن برای تمام تلاش های بازاریابی محتوای خود استفاده می کنید.

 

DivvyHQ

DivvyHQ یک پلت فرم بازاریابی محتوا است که به شما امکان می دهد تقویم محتوای خود را سفارشی کنید. می‌توانید قالب برنامه‌ریزی تقویم محتوای آنها را دانلود کنید و از آن برای ساخت قالب خود در پلتفرم آنها استفاده کنید. آنها همچنین این مقایسه شگفت انگیز را از تمام پلتفرم های بازاریابی محتوا ایجاد کرده اند.

به خاطر داشته باشید که تقویم محتوای شما نیازی به تکرار هیچ یک از این موارد ندارد. می توانید آن را به اندازه نیاز ساده یا تكي درست کنید.

ممکن است متوجه شوید که می خواهید برخی از فیلدها را اگر مفید نیستند حذف کنید. افزودن موارد دیگر نیز ممکن است مناسب باشد. شما این آزادی را دارید که در صورت نیاز آن را تغییر دهید. شما می خواهید چابک بمانید زیرا هرگز نمی دانید چه چیزی ممکن است تغییر کند.

تقویم رسانه های اجتماعی Hootsuite

Hootsuite یک قالب رایگان برای پست های رسانه های اجتماعی ارائه می دهد. ممکن است بیش از یک تقویم محتوا داشته باشید که یکی صرفاً بر روی پست های اجتماعی تمرکز دارد.

 

تقویم محتوای HubSpot

HubSpot چندین قالب دارد که می توانید دانلود کنید و سپس سفارشی کنید. به عنوان مثال، می توانید از این یکی به عنوان نسخه چاپی تقویم خود استفاده کنید. کدگذاری رنگ را به خوبی انجام می دهد.

 

Trello Board

Trello یک ابزار مدیریت کار و همکاری است که برای ایجاد تقویم محتوا نیز عالی است. ما انعطاف‌پذیری ایجاد فهرست‌ها و تبدیل آن‌ها به تقویم را دوست داریم، و این گزینه‌های ویرایش انعطاف‌پذیر است. 

تقویم تحریریه وبلاگ Smartsheet

ما سادگی این الگوی تقویم سرمقاله وبلاگ را از Smartsheet می‌پسندیم، که بر ایجاد برنامه‌های ماهانه تمرکز دارد و همچنین شامل برگه‌هایی برای طوفان فکری و نگهداری آرشیو محتوای منتشر شده است.

 

الگوی تقویم محتوای سالانه CoSchedule

قالب تقویم محتوای CoSchedule واقعاً مفید است زیرا قالب هایی را برای محتوای عمومی، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی ارائه می دهد. همچنین شامل یک الگوی تقویم متمرکز برای کنار هم قرار دادن همه آن و کدگذاری رنگی برای سازماندهی ماندن است. اگر با یک تیم کار می کنید، این یک الگوی عالی برای کمک به مدیریت تمام قطعات متحرک است.

 

Backlinko

Backlinko نسخه ای برای Excel یا Google Sheet ارائه می دهد. جزئیات زیادی در خود دارد، به ویژه در مورد تکنیک های SEO. همچنین دارای یک گردش کار داخلی است. این شامل یک نمای تقویم واقعی برای محتوای شما نیز می باشد.

الگوی تقویم محتوای خود را به سطح بعدی ببرید

بازاریابی محتوا یک بازی طولانی است. كه نیاز به تعهد برای تولید محتوای عالی دارد. یک تقویم محتوا قطعا می تواند کمک کند، اما گاهی اوقات کافی نیست.

در مواردی که به سادگی نمی توانید همه این کارها را انجام دهید، باید شریکی پیدا کنید که بتواند محتوای شما را در جریان نگه دارد. ما اینجا هستیم تا این کمک را ارائه دهیم.

اگر می‌خواهید ترافیک بیشتری را به سایت خود با محتوای باکیفیت منتشر شده به طور مداوم دریافت کنید، تيم توليد محتواي آرتا رسانه در كنار شماست.

منبع :

marketinginsidergroup

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا