آرتا رسانه

آژانس دیجیتال مارکتینگ آرتا رسانه با سالها تجربه کنار شماست

آکادمی آرتا رسانه با دوره های آموزشی رایگان

آيا تابحال به بازآفرینی محتوا فكر كرديد .آنهايي كه با بازاريابي محتوا آشنا هستند يا توليد محتوا مي كنند، مي دانند كه كار توليد محتوا، پيدا كردن ايده جديد و تحقيق و جستجو و در نهايت انتشار آن كاري زمان بر است
آيا واقعا بايد اين فرآيند را چندين بار تكرار كنيم؟
پاسخ منفي است شايد بتوان با كمي تلاش كم تر كار بيشتري انجام داد. اينجاست كه استفاده مجدد از محتواهاي قبلي به كمك شما مي آيد.
اگر شما هم به اين فكر افتاديد كه محتواهاي قديمي خود را بازآفريني كنيد اما نمي دانيد چطور با ما همراه باشيد.

 • اگر می‌خواهید قبل از مطالعه با اصطلاحات بازاريابي آشنا شويد ، می‌توانید خواندن مقالات آموزش ديجيتال ماركتينگ را در اولويت قرار دهيد.

گاهی اوقات، تمام نیازهای محتوای شما نياز به بازآفريني دارد است تا مخاطبان شما را علاقه مند نگه دارد. بنابراین برای الهام بخشیدن به تلاش‌های شما برای استفاده مجدد، چند مزایا و مثال‌ها را در زیر گردآوری می‌کنم. آنها را بررسی کنید

چرا باید محتوا را تغییر دهید

یکی از نکات مورد علاقه من در مورد بازاریابی محتوا از سوی درک هالپرن، بنیانگذار Social Triggers، در پستی در مورد چرایی شکست وبلاگ نویسان آمده است.

«لازم نیست هر روز محتوا تولید کنید. هالپرن توضیح می‌دهد که فقط باید روی این کار کنید که محتوایی را که از قبل دارید در دست افراد بیشتری قرار دهید.»

و این ایده اصلی در پس بازآفريني محتوا از محتوا است: چیزی را که خلق کرده‌اید بردارید، چرخشی جدید به آن بدهید و به آن جان تازه‌ای بدهید.

جدای از این واقعیت که کار سخت از قبل انجام شده است، در اینجا چند مزیت دیگر برای استفاده مجدد محتوا وجود دارد:

رسیدن به مخاطبان جدید

وقتی برای اولین بار یک محتوا را منتشر می کنید، ممکن است عملکرد متوسط باشد. با این حال، با گذشت زمان، کشش پیدا می کند و کمی بهتر عمل می کند. وقتی آن محتوا را در قالبی جدید تغییر کاربری می دهید و/یا آن را به روز می کنید، می توانید به بخش های مخاطب جدیدی دست پیدا کنید که در غیر این صورت ممکن است هرگز آن را پیدا نکرده باشند.

تقویت پیام شما

هنگام بحث در مورد مزایای بازآفريني محتوا (Repureposting content)، کوان لی از بافر اشاره می کند که تکرار در بازاریابی مهم است. قانون هفت بازاریابی بیان می کند که خریداران باید قبل از بستن معامله، پیام شما را تقریباً هفت بار بشنوند.

به جای اینکه یک موضوع را یک بار پوشش دهید و اجازه دهید آن را در آرشیو ناپدید کنید، مقالات خود را تغییر دهید تا پیام خود را به طور مداوم به مخاطبان خود ارائه دهید. اگر با محتوای با ارزش و معتبر شروع کنید، این عالی کار می کند. پیدا کردن راه های منحصر به فرد برای تقویت پیام خود را آسان تر می کند.

 

بهبود دید ارگانیک

جستجوی ارگانیک همچنان اکثریت ترافیک سایت را تامین می کند. یک مطالعه از BrightEdge نشان داد که جستجوی ارگانیک 51 درصد سهم را در بین منابع ترافیک دارد. اگر این مورد درست است، پس بازآفريني محتوا از محتوای بهینه شده در قالب‌های مختلف می‌تواند به شما افزایش قابل توجهی در دید ارگانیک و ترافیک بدهد.

انتشار انواع محتوا به شما امکان دسترسی بیشتری به  جستجوهای هدفمند می دهد. اگر محتوای خود را در سایت های دیگر منتشر کنید، در این صورت (گاهی اوقات) از مزایای بک لینک نیز برخوردار خواهید شد.

نحوه انتخاب مطلب برای بازآفريني محتوا

هنگام انتخاب محتوا برای بازآفريني، به معیارهای خود نگاه کنید. توجه داشته باشید که چه چیزی خوب عمل کرده است و به این فکر کنید که برای ارائه یک تجربه جدید چه کاری می توان انجام داد. در آرشیوهای خود جستجو کنید تا محتوایی را بیابید که از به روز شدن آن سود می برد.

موفقیت های قبلی و موضوعات مرتبط دو شاخصی هستند که اگر محتوا را تغییر کاربری می دادیم ارزشمند می شد. اگر  ایده‌ اي نداريد، چند مورد را در زیر فهرست کرده‌ایم:

فهرستی برای نحوه بازآفريني محتوا

نحوه استفاده مجدد از محتوا

 1. پست های وبلاگ را به پادکست تبدیل کنید
 2. داده های داخلی را به مطالعات موردی تبدیل کنید
 3. از محتوای وبلاگ برای محتوای ویدیویی استفاده کنید
 4. جمع آوری محتوا برای یک کتاب الکترونیکی
 5. یک عرشه اسلاید برای SlideShare بسازید
 6. از توصیفات برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید
 7. پست های وبلاگ قدیمی را با اطلاعات جدید به روز کنید
 8. از آمار برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید
 9. برای دوره های آنلاین به مطالب وبلاگ مراجعه کنید
 10. برای موضوعاتی که قبلاً پوشش داده اید، مشارکت مهمان را ارائه دهید

هنگامی که محتوای خود را برای تغییر کاربری انتخاب کردید، گام بعدی این است که نحوه انجام این کار و توزیع آن را بیابید. بیایید در مورد چند ایده صحبت کنیم.

 

1. پست های وبلاگ را به پادکست تبدیل کنید.

اگر به یک پست وبلاگ با محتوایی که می خواهید آن را گسترش دهید برخورد کردید، آن را به یک قسمت پادکست تبدیل کنید. پادکست ها می توانند بستری مناسب و جذاب برای ارائه محتوای «خشک» یا «سخت» به روشی قابل هضم و شنيدني باشند. راهنمای نهایی که با بخش‌های زیادی نوشته‌اید، می‌تواند رقیب یک قسمت پادکست باشد.

پادکست ها در دسترس تر هستند. شنوندگان می توانند به جای خواندن یک پست وبلاگ روی دسکتاپ، به اطلاعات در حال حرکت دسترسی داشته باشند. این مورد همچنین می تواند دسترسی به محتوای شما را افزایش دهد.

یک قسمت پادکست یا مجموعه ای از قسمت های پادکست به شما امکان می دهد اطلاعات را گسترش دهید و نمونه هایی را که از پست برداشته اید به صورت مکالمه ارائه دهید. همچنین می توانید حقایق به روز شده ای را که پیدا کرده اید ارائه دهید. برای توزیع، پادکست را در بالای پست وبلاگ موجود قرار دهید و آن را از طریق رسانه های اجتماعی و استراتژی های محتوای لیست ایمیل تبلیغ کنید.

2. داده های داخلی را به مطالعات موردی تبدیل کنید

چه نوع داده هایی را جمع آوری می کنید و چگونه آنها را تفسیر می کنید؟ اگر معیارهای رسانه‌های اجتماعی را جمع‌آوری می‌کنید، داده‌های SEO را جمع‌آوری می‌کنید یا عملکرد ترافیک را تجزیه و تحلیل می‌کنید، فضا برای استفاده از آن داده‌ها برای مطالعه موردی وجود دارد. می توانید از داده هایی که در گذشته جمع آوری کرده اید استنتاج کنید و سعی کنید چیز جدیدی یاد بگیرید.

یکی از مزایای تبدیل داده های جمع آوری شده به مطالعه موردی این است که به خوانندگان شما نشان می دهد که در تفسیر داده ها مؤثر هستید. این باعث می شود وبلاگ شما معتبرتر به نظر برسد. مورد دیگر این است که با انجام مطالعه، این شانس را خواهید داشت که علت و معلول تصمیمات مهمی را که برای کسب و کار خود گرفته اید، کشف کنید.

برای توزیع، می توانید مطالعه موردی را به یک پست وبلاگ تبدیل کنید، اما همچنین می توانید آن را به یک پیشنهاد محتوا برای افزایش بالقوه تبدیل تبدیل کنید. همچنین می تواند یک پیشنهاد دانلود ویژه برای مشترکین ایمیل باشد.

3. از محتوای صفحه وب برای محتوای ویدیویی استفاده کنید.

85 درصد از کاربران اینترنت از محتوای ویدیویی لذت می برند. پست‌های وبلاگ در حال حاضر حاوی اطلاعات ارزشمند زیادی هستند و یک جایگزین برای تولید پادکست برای ارائه اطلاعات، ساخت یک ویدیوی کوتاه است.

ویدیوها جذاب و سرگرم کننده هستند. من شخصاً از تماشای نسخه‌های ویدیویی پست‌های وبلاگ لذت می‌برم زیرا یک یادگیرنده بصری هستم، حتی اگر فقط کسی صحبت کند. ویدیویی که دارای چند گرافیک جالب باشد، واقعاً می تواند بیننده را جذب کند.

اگر استراتژی محتوای YouTube دارید، تولید یک ویدیو با اطلاعات پست وبلاگ می تواند مانند یک دستکش در آن استراتژی قرار گیرد. این تاکتیک باعث می شود محتوای شما در بیش از یک پلتفرم در دسترس باشد.

یکی دیگر از ایده های توزیع محتوای ویدیویی اضافه کردن آن به پست وبلاگ شما است. می‌توانید «Video» را به عنوان اضافه کنید، مقدمه را حفظ کنید و از ویدیو برای بدنه استفاده کنید. یک پست کوتاه تر، اسکیمرهایی را که می خواهند اطلاعات را سریع و مختصر هضم کنند، جذب می کند.

 

4. برای یک کتاب الکترونیکی محتوا جمع آوری کنید.

اگر یکی از اهداف کسب‌وکار شما افزایش حجم پیشنهادات محتوایی است، جمع‌آوری مجموعه‌ای از محتوا، مانند قالب‌هایی که ایجاد کرده‌اید، فرآیندهای تجزیه و تحلیل داده‌ها، یا محتوای مصاحبه در یک کتاب الکترونیکی را در نظر بگیرید.

کتاب‌های الکترونیکی اعتبار کسب‌وکار شما را تقویت می‌کنند و به خوبی کار می‌کنند. موضوعات زیادی وجود دارد که می توانید با یک کتاب الکترونیکی پوشش دهید 

انتشار یک کتاب الکترونیکی از اطلاعاتی که از قبل دارید کار را برای شما کم می کند، زیرا اکثر آن از قبل نوشته شده است. تنها چیزی که باقی می ماند سازماندهی محتوا، انتشار آن است و توزیع.

به غیر از تبدیل کتاب الکترونیکی به یک فرصت تبدیل، می‌توانید تبلیغ کتاب الکترونیکی را نیز به استراتژی محتوای لینکدین اضافه کنید. از آنجایی که لینکدین یک پلتفرم برای شبکه سازی حرفه ای است، اعلام یک کتاب الکترونیکی برای ارتباطات صنعتی شما مخاطبان مرتبط را جذب می کند.

5. یک اسلاید برای SlideShare بسازید.

فرض کنید یک گزارش داده دارید که می‌خواهید آن را تغییر دهید. برای این کار، می‌توانید با اطلاعات گزارش داده یک اسلاید بسازید و آن را در SlideShare آپلود کنید. SlideShare یک پلتفرم در LinkedIn است که به طور خلاصه به شما امکان می دهد اسلایدهای عمومی و قابل اشتراک گذاری را آپلود کنید.

اگر متوجه شده‌اید که داده‌هایی که می‌خواهید به SlideShare تبدیل شوند، گسترده است، می‌توانید فهرست داده‌ها را به مجموعه‌ای از عرشه‌های اسلاید تبدیل کنید که بر اساس موضوع یا بخش از هم جدا شده‌اند. به این ترتیب، کفگیرها می توانند به عرشه مناسب بپرند تا اطلاعات مورد نیاز خود را به سرعت پیدا کنند.

گزارش داده در SlideShare محتوای LinkedIn شما را گسترش می دهد و کسب و کار شما را در LinkedIn متمایز می کند. هر کسب‌وکاری از SlideShare استفاده نمی‌کند، بنابراین شما این شانس را دارید که اتصالاتی را در فید خود جذب کنید که به داده‌ها علاقه‌مند هستند و می‌خواهند روشی در دسترس برای خواندن آن داشته باشند.

6. از توضيحات رضايت مشتريان برای محتوای رسانه های اجتماعی یا صفحات محصول استفاده کنید.

آیا برخی از تعريف هاي خوب مشتريان در مورد محصول خود دریافت کرده اید؟ شما می توانید از این محتوا برای تقویت صفحه محصول خود یا گنجاندن استراتژی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

افزودن گزينه رضايت مشتريان در جاهاي قابل مشاهده، مشتریانی را جذب می‌کند که بدون خواندن گواهینامه، خرید از یک کسب‌وکار را در نظر نمی‌گیرند. همچنین به مشتریان این امکان را می دهد که بدانند کسب و کار شما از قبل مورد اعتماد مخاطبان قرار گرفته است.

تعريف ها همچنین می تواند روابط مشتری را بهبود بخشد. قرار دادن نظرات یا تعريف در کانون توجه، این پیام را به مشتریان ارسال می کند که صدای آنها شنیده می شود و اهمیت دارد.

 

7. پست های وبلاگ قدیمی را با اطلاعات جدید به روز کنید.

اگر یک وبلاگ دارید، به روز رسانی پست های وبلاگ باید بخشی از استراتژی محتوای شما باشد. تعداد زیادی از پست هایی که حاوی اطلاعات خوب هستند، لازم نیست در گذشته گم شوند. همانطور که در حال بررسی آرشیو وبلاگ خود هستید، پست هایی را انتخاب کنید که با چند ترفند همچنان می توانند ارزشمند باشند.

به روز رسانی پست های وبلاگ نیز یک صرفه جویی عالی در زمان است. شما مجبور نیستید یک پست کاملاً جدید بنویسید و بیشتر محتوا از قبل آماده انتشار است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات را به روز کنید.

وقتی صحبت از توزیع می شود، می توانید در عنوان یادداشت کنید که پست با اطلاعات جدید به روز شده است. خوانندگانی را که به دنبال آخرین داده‌ها هستند جذب می‌کند و خوانندگانی که قبلاً از این پست لذت می‌بردند، تازه‌سازی خوبی خواهند داشت.

8. از آمار برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

در اینجا یک کاربرد عالی برای داده‌های جمع‌آوری‌شده وجود دارد – آن را به یک تصویر تبدیل کنید و از آن برای تنوع بخشیدن به محتوای رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر آماری در مورد خوانندگان وبلاگ  دارید، می توانید آن را به یک تجربه بصری تبدیل کنید.

آمار در یک صفحه رسانه های اجتماعی، مانند اینستاگرام یا لینکدین، صفحه شما را به طور کلی معتبر جلوه می دهد. به مردم نشان می دهد که کسب و کار شما به داده های صنعت به عنوان بخشی از برند شما اهمیت می دهد.

اگر آماری در فید اصلی با استراتژی فعلی شما مطابقت ندارد، سعی کنید از سایر ویژگی های پلت فرم برای توزیع استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک هایلایت استوری اینستاگرام برای آمار ایجاد کنید و آنها را در آنجا آپلود کنید. به این ترتیب، می توانید آمار را به بخشی از استراتژی محتوای خود تبدیل کنید، به گونه ای که آن را قطع نکنید.

9. برای دوره های آنلاین به مطالب وبلاگ مراجعه کنید.

فرض کنید یکی از اهداف بازاریابی فعلی شما این است که واقعاً تولید محتوای ویدیویی را سرکوب کنید. شما در حال حاضر محتوای انباشته ای دارید که می توانید برای ایده به آن مراجعه کنید. تبدیل پست های وبلاگ به یک دوره آنلاین را در نظر بگیرید.

اگر وبلاگ شما بر اساس دسته های موضوعی مختلف، به عنوان مثال، «تبلیغات محلی» و «راهنماهای نهایی» مرتب شده است، می توانید یک دوره آموزشی بر اساس محتوایی که برای خوشه موضوعی نوشته اید ایجاد کنید. یا اگر کسب و کار شما دارای یک تیم یا دپارتمان بر اساس موضوعات خاص است، می توانید برای ساختار یک دوره با آنها همکاری کنید.

دوره های آنلاین در نشان دادن نظر تخصصی کسب و کار شما در مورد موضوعات موثر است، بنابراین برای توزیع، مشترکین ایمیل بخش بندی شده را در نظر بگیرید. مشترکین ایمیل قبلاً اعلام کرده اند که برای محتوای اضافی کسب و کار شما ارزش قائل هستند و احتمالاً دوره آنلاین شما را بررسی خواهند کرد.

10. برای موضوعاتی که قبلاً پوشش داده اید، مشارکت مهمان را ارائه دهید.

بازآفريني همچنین می تواند روابط صنعتی را ایجاد کند. فرض کنید موضوعی وجود دارد که احساس می کنید در آن متخصص هستید، اما قبلاً یک پست وبلاگی در مورد آن نوشته اید. آیا برای مصاحبه در مورد این موضوع با مشاغل مشابه در صنعت تماس گرفته اید؟

مصاحبه می تواند در مورد محتوایی باشد که در پست وبلاگ پوشش داده اید و اینکه چرا اطلاعات ارزشمندی است. یا، یک پست مهمان می تواند از اطلاعاتی که در وبلاگ اولیه قرار داده اید استفاده کند.

این تاکتیک برای تغییر کاربری محتوا، رابطه ای با یک کسب و کار در صنعت شما ایجاد می کند که می تواند در تلاش های آینده مفید باشد. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض، مخاطبان آن کسب و کار را به سمت شما می آورد.

منبع : Hubspot

پیمایش به بالا