آرتا رسانه

بازآفرینی چیست

بازآفرینی محتوا چیست؟

شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر، مسلماً کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و زمان کافی برای انجام آن ندارید. با توجه به این چالش‌ها،  همیشه به دنبال راه‌هایی برای آسان‌تر کردن کار خود هستید و در عین حال به تولید محتوای با کیفیت بالا در یک برنامه منظم نیاز دارید. خوشبختانه،بازآفرینی محتوا اینجاست که به کمک شما می آید  تا مقداری زیادی از حجم کار شما را کمتر کند.

در نگاه اول، بازآفرینی محتوا ممکن است راهی برای فریب دادن سیستم به نظر برسد، اما اینطور نیست. شما محتوای موجود و باکیفیت خود را دوباره کار می کنید و آن را به شکلی متفاوت در کانال های جدید ارائه می دهید.

در این مقاله از سری مقالات آموزش دیجیتال مارکتینگ از وب سایت آرتارسانه، اصول اولیه بازآفرینی محتوا را پوشش می‌دهیم، مزایایی را که می‌تواند برای کسب‌وکار شما به ارمغان بیاورد را بیان می‌کنیم، و در مورد استراتژی‌های خاصی برای تغییر هدف محتوایی که قبلاً ایجاد کرده‌اید بحث می‌کنیم.

چرا باید محتوا را تغییر دهیم

«لازم نیست هر روز محتوا تولید کنید. هالپرن توضیح می‌دهد که فقط باید روی این کار کنید که محتوایی را که از قبل دارید در دست افراد بیشتری قرار دهید.»

و این ایده اصلی در پس بازآفريني محتوا از محتوا است: چیزی را که خلق کرده‌اید بردارید، یک چرخش جدید به آن بدهید و به آن جان تازه‌ای بدهید.

جدول محتوا

رسیدن به مخاطبان جدید

وقتی برای اولین بار یک محتوا را منتشر می کنید، ممکن است عملکرد شما متوسط باشد. با این حال، با گذشت زمان، ایده شما پخته تر میشود  و کمی بهتر عمل می کنید. وقتی محتوا را در قالبی جدید ارائه می دهید یا آن را به روز می کنید، می توانید به مخاطب جدیدی دست پیدا کنید که قبلا نداشتید.

تقویت پیام شما

هنگام بحث در مورد مزایای بازآفريني محتوا (Repureposting content)، کوان لی از بافر اشاره می کند که تکرار در بازاریابی مهم است. قانون هفت بازاریابی بیان می کند که خریداران باید قبل از بستن معامله، پیام شما را تقریباً هفت بار بشنوند.

به جای اینکه یک موضوع را یک بار پوشش دهید و اجازه دهید آن را در آرشیو ناپدید کنید، مقالات خود را تغییر دهید تا پیام خود را به طور مداوم به مخاطبان خود ارائه دهید. اگر با محتوای با ارزش و معتبر شروع کنید، این کار عالی است. پیدا کردن راه های منحصر به فرد برای تقویت پیام خود را آسان تر می کند.

بازآفرینی محتوا چیست

بهبود دید ارگانیک

جستجوی ارگانیک یا طبیعی اغلب ترافیک سایت شما را تامین می کند. یک مطالعه از BrightEdge نشان داد که جستجوی ارگانیک 51 درصد سهم را در بین منابع ترافیک دارد. اگر این مورد درست است، پس بازآفريني محتوا از محتوای بهینه شده در قالب‌های مختلف می‌تواند به شما در افزایش بازدبد ارگانیک یا سئو سایت تان کمک کند.

انتشار انواع محتوا به شما امکان دسترسی بیشتری به  جستجوهای هدفمند می دهد. اگر محتوای خود را در سایت های دیگر منتشر کنید، در این صورت از مزایای بک لینک نیز برخوردار خواهید شد.

نحوه انتخاب مطلب برای بازآفريني محتوا

هنگام انتخاب محتوا برای بازآفريني، به معیارهای خود نگاه کنید. توجه داشته باشید که چه محتوایی خوب عمل کرده است و به این فکر کنید که برای ارائه یک تجربه جدید چه کاری می توان انجام داد. در آرشیوهای خود جستجو کنید تا محتوایی را بیابید که از به روز شدن آن به سود شماست. می توانید مقاله هوش مصنوعی تولید محتوا رایگان را مطالعه کنید.

 اگر  ایده‌ اي نداريد، چند مورد را در زیر فهرست کرده‌ایم:

هنگامی که محتوای خود را برای تغییر کاربری انتخاب کردید، گام بعدی این است که نحوه انجام این کار و توزیع آن را بیابید. بیایید در مورد چند ایده صحبت کنیم.

اهمیت بازافرینی محتوا

1. پست های وبلاگ را به پادکست تبدیل کنید.

اگر به یک پست وبلاگ با محتوایی که می خواهید آن را گسترش دهید برخورد کردید، آن را به یک قسمت پادکست تبدیل کنید. پادکست ها می توانند بستری مناسب و جذاب بجای ارائه محتوای «خشک» یا «سخت» به روشی قابل هضم و شنيدني باشند. 

پادکست ها در دسترس تر هستند. شنوندگان می توانند به جای خواندن یک پست وبلاگ روی دسکتاپ، به اطلاعات شما در حال حرکت دسترسی داشته باشند. این مورد باعث می شود دسترسی به محتوای شما را افزایش یابد.

یک قسمت پادکست یا مجموعه ای از قسمت های پادکست به شما این امکان را می دهد اطلاعات را گسترش دهید و نمونه هایی را که از پست برداشته اید به صورت مکالمه و به زبان ساده ارائه دهید. همچنین می توانید موارد به روز شده ای را که پیدا کرده اید به آن اضافه کنید.. برای انتشار، پادکست را در بالای مقاله وبلاگ خود قرار دهید و بنویسید اگر حوصله خواندن متن را ندهید به فایل صوتی آن گوش دهید و فایل خود را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

2. از محتوای صفحه وب برای محتوای ویدیویی استفاده کنید.

85 درصد از کاربران اینترنت از محتوای ویدیویی لذت می برند. پست‌های وبلاگ در حال حاضر حاوی اطلاعات ارزشمند زیادی هستند و یک جایگزین برای تولید پادکست برای ارائه محتوا، ساخت یک ویدیوی کوتاه است.

ویدیوها جذاب و سرگرم کننده هستند. من شخصاً از تماشای نسخه‌های ویدیویی پست‌های وبلاگ لذت می‌برم زیرا یک یادگیرنده بصری هستم، حتی اگر فقط کسی صحبت کند. ویدیویی که دارای چند گرافیک جالب باشد، واقعاً می تواند بیننده را جذب کند.

اگر استراتژی تولید محتوای YouTube دارید، تولید یک ویدیو با اطلاعات پست وبلاگ می تواند سودمند باشد. این تاکتیک باعث می شود محتوای شما در بیش از یک پلتفرم در دسترس باشد.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از يوتيوب؛ پولسازترین و بهترین روش کدام است؟

3. با جمع آوری محتواهای خود یک کتاب الکترونیکی درست کنید

باجمع‌آوری مجموعه‌ای از محتوا، مانند قالب‌هایی که ایجاد کرده‌اید، فرآیندهای تجزیه و تحلیل داده‌ها، یا محتوای مصاحبه در یک کتاب الکترونیکی را در نظر بگیرید.

کتاب‌های الکترونیکی اعتبار کسب‌وکار شما را تقویت می‌کنند و خیلی خوب عمل می کنند. موضوعات زیادی وجود دارد که می توانید با یک کتاب الکترونیکی پوشش دهید 

انتشار یک کتاب الکترونیکی از اطلاعاتی که از قبل دارید کار را برای شما کم می کند، زیرا اکثر آن از قبل نوشته شده است. تنها چیزی که باقی می ماند سازماندهی محتوا، و انتشار آن است .

به غیر از تبدیل کتاب الکترونیکی به یک فرصت تبدیل، می‌توانید تبلیغ کتاب الکترونیکی را نیز به استراتژی محتوای لینکدین اضافه کنید. از آنجایی که لینکدین یک پلتفرم برای شبکه سازی حرفه ای است، اعلام یک کتاب الکترونیکی برای ارتباطات صنعتی شما مخاطبان مرتبط را جذب می کند.

بیشتر بخوانید : آموزش لینکدین

4. از توضيحات رضايت مشتريان برای محتوای رسانه های اجتماعی یا صفحات محصول استفاده کنید.

آیا شما تعريف هاي خوب مشتريان در مورد محصول خود را دریافت کرده اید؟ شما می توانید از این محتوا برای تقویت صفحه محصول خود یا گنجاندن استراتژی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

افزودن گزينه رضايت مشتريان در جاهاي قابل مشاهده، مشتریانی را جذب می‌کند که بدون خواندن گواهینامه، خرید از یک کسب‌وکار را در نظر نمی‌گیرند. همچنین به مشتریان این امکان را می دهد که بدانند کسب و کار شما از قبل مورد اعتماد مخاطبان قرار گرفته است.

تعريف ها همچنین می تواند روابط مشتری را بهبود بخشد. قرار دادن نظرات یا تعريف در کانون توجه، این پیام را به مشتریان ارسال می کند که صدای آنها شنیده می شود و اهمیت دارد.

5. پست های وبلاگ قدیمی را با اطلاعات جدید به روز کنید.

اگر یک وبلاگ دارید، به روز رسانی پست های وبلاگ باید بخشی از استراتژی محتوای شما باشد. تعداد زیادی از پست هایی که حاوی اطلاعات خوب هستند، لازم نیست در گذشته گم شوند. همانطور که در حال بررسی آرشیو وبلاگ خود هستید، پست هایی را انتخاب کنید که با چند ترفند همچنان می توانند ارزشمند باشند.

به روز رسانی پست های وبلاگ نیز یک صرفه جویی عالی در زمان است. شما مجبور نیستید یک پست کاملاً جدید بنویسید و بیشتر محتوا از قبل آماده انتشار است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات را به روز کنید.

وقتی صحبت از انتشار می شود، می توانید در عنوان یادداشت کنید که پست با اطلاعات جدید به روز شده است. خوانندگانی را که به دنبال آخرین داده‌ها هستند جذب می‌شوند و خوانندگانی که قبلاً از این پست لذت مبردند، بروزرسانی خوبی خواهند داشت.

6. از آمار برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

در اینجا یک کاربرد عالی برای داده‌های جمع‌آوری‌شده وجود دارد – محتوا را به یک تصویر تبدیل کنید و از آن برای تنوع بخشیدن به محتوای شبکه های اجتماعی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر آماری در مورد خوانندگان وبلاگ  دارید، می توانید آن را به یک اینفوگرافیک تبدیل کنید.

آمار در یک صفحه شبکه های اجتماعی، مانند اینستاگرام یا لینکدین، صفحه شما را به طور کلی معتبر جلوه می دهد. به مردم نشان می دهد که کسب و کار شما به داده های صنعت به عنوان بخشی از برند شما اهمیت می دهد.

7. برای موضوعاتی که قبلاً پوشش داده اید، مشارکت مهمان را ارائه دهید.

بازآفريني همچنین می تواند روابط  خوبی  ایجاد کند. فرض کنید موضوعی وجود دارد که احساس می کنید در آن متخصص هستید، اما قبلاً یک پست وبلاگی در مورد آن نوشته اید. آیا برای مصاحبه در مورد این موضوع با مشاغل مشابه در صنعت تماس گرفته اید؟

مصاحبه می تواند در مورد محتوایی باشد که در پست وبلاگ پوشش داده اید و اینکه چرا اطلاعات ارزشمندی است. یا، یک پست مهمان می تواند از اطلاعاتی که در وبلاگ اولیه قرار داده اید استفاده کند.

این تاکتیک برای تغییر کاربری محتوا، رابطه ای با یک کسب و کار در صنعت شما ایجاد می کند که می تواند در تلاش های آینده مفید باشد. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض، مخاطبان آن کسب و کار را به سمت شما می آورد.

منبع : Hubspot

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا