آرتا رسانه

7 اشتباه رایج ديجيتال ماركتينگ

در ادامه مباحث آموزش آموزش ديجيتال ماركتينگ در وب سايت آرتارسانه 7 اشتباه ديجيتال ماركتينگ که باید از آنها اجتناب کرد را بيان مي كنيم.
دیجیتال مارکتینگ به عنوان در حال توسعه ترین زمینه، چالش های مهمی را برای بازاریابان و کسب و کارها دارد. اگر به تازگی حرفه بازاریابی آنلاین خود را شروع کرده اید، باید بسیار مراقب باشید. مهم نیست چقدر در بازاریابی دیجیتال متخصص هستید، همه شما مرتکب اشتباهاتی می شوید که نتایج شما را از بین می برد.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
اشتباهات دیجیتال مارکتینگ
Loading
/

 

شما باید از خطاهای مختلفی که بر فروش کلی شما تأثیر می گذارد آگاه باشید. اگر در این صنعت تازه کار هستید، این مقاله به شما کمک می کند رایج ترین اشتباهاتی را که بر عملکرد آنلاین شما تأثیر می گذارد بیابید. در زیر لیست کوچکی از هفت اشتباه عمده بازاریابی دیجیتال که باید بدانید آورده شده است:

1- نداشتن اهداف واقع بینانه و قابل اندازه گیری

آیا می دانید مهم ترین اشتباه ديجيتال ماركتينگ کار بر روی یک کمپین بازاریابی بدون تمرکز است؟ شما می توانید به سرعت عملکرد کمپین خود را با یک کمپین بازاریابی آنلاین متمرکز با اندازه گیری نتایج بلادرنگ شناسایی کنید.

یکی از عالی ترین مزایای بازاریابی آنلاین، اندازه گیری نتایج با ردیابی آنها در موقعیت های واقعی است. این بدان معناست که اگر نتایج مناسبی دریافت نکردید، می توانید هر لحظه تغییراتی در کمپین ایجاد کنید.

2- مخاطبان بالقوه خود را هدف قرار نمی دهید

یکی از بزرگترین دلایل فروش پایین، عدم هدف گذاری مخاطبان است. زمانی که مخاطب خاصی را هدف قرار نمی دهید، وب سایت شما نرخ پرش زیادی دریافت می کند. دلیل آن این است که شما همه را هدف قرار می دهید، خواه به خدمات شما نیاز داشته باشند یا نه.

این باعث می شود کاربران به محض بازدید از وب سایت شما خارج شوند زیرا هیچ چیزی به نیازهای آنها مربوط نمی شود. اگر می خواهید مخاطبان آنلاین خود را تشویق کنید تا به انتهای قیف فروش برسند، باید مخاطبان مرتبط را هدف قرار دهید. وقتی کاربران چیزی را پیدا می کنند که به دنبال آن هستند، بلافاصله درباره آن تحقیق بیشتری می کنند و آن را خریداری می کنند.

3-اندازه گیری معیارهای اشتباه

بزرگترین اشتباه ديجيتال ماركتينگ جدید این است که معیارهای اشتباه را به عنوان میزان موفقیت خود در نظر می گیرند. اگر به مثال رسانه های اجتماعی نگاه کنیم، بیشتر بازاریابان موفقیت خود را بر حسب فالوور می سنجند تا حضور و محبوبیت. با این حال، محبوبیت شما به تعداد تعامل شما، تعداد افرادی که در مورد برند شما صحبت می کنند، اشتراک محتوای شما و غیره بستگی دارد.

وقتی معیارهای اشتباه را اندازه گیری می کنید، کل تلاش بازاریابی دیجیتال شما به هدر می رود. هنگامی که به یک موسسه آموزشی حرفه ای مانند آرتا رسانه ملحق می شوید، یاد خواهید گرفت که هنگام اندازه گیری عملکرد کمپین خود، بین معیارهای درست و نادرست تفاوت قائل شوید.

4- نادیده گرفتن رقابت

آیا راهی جز موفقیت رقیب خود برای ردیابی عملکرد کسب و کار آنلاین خود می شناسید؟ پلتفرم آنلاین پر از رقابت است و شما باید بسیار فعال بمانید تا از رقبای خود جلوتر بمانید. هرکسی که رقابت را نادیده بگیرد اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

شما باید عملکرد رقبای خود و استراتژی های بازاریابی آنها را تجزیه و تحلیل کنید. اگر می خواهید یک حرکت هوشمندانه انجام دهید، باید باهوش تر از رقبای خود باشید. برای این کار، باید در مورد استراتژی ها و روش های آن ها به خوبی به روز باشید.

5- عدم تمرکز بر هدف گذاری مجدد مشتری

اکثر کسب و کارهای آنلاین هنوز نمی دانند که چرا فروش آنها افزایش نمی یابد. مشتریان آنلاین شما گزینه های زیادی پیش روی خود دارند. بنابراین، اگر می خواهید در زمان خرید در ذهن آنها باشید، باید بر روی هدف گذاری مجدد تمرکز کنید.

با فعالیت های بازاریابی ایمیلی موثر و خدمات پیام کوتاه انبوه، می توانید به سرعت مخاطبان خود را در مورد آخرین محصولات و پیشنهادات خود مطلع کنید. آنها موثرترین روش های هدف گذاری مجدد هستند که توسط کارشناسان بازاریابی دیجیتال برای افزایش حجم فروش اتخاذ شده است.

6- ارائه محتوای با کیفیت

همه ما می دانیم که بازاریابی محتوا چقدر بر عملکرد آنلاین شما تأثیر می گذارد. اگر می خواهید کسب و کار آنلاین خود را به موفقیت برسانید، به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی نیاز دارید. امروزه مردم حتی برای کوچکترین اطلاعات به اینترنت مراجعه می کنند. یک وبلاگ یا مقاله خوب به مخاطبان شما کمک می کند تا در مورد موضوعات مورد علاقه خود اطلاعات کسب کنند.

با استفاده از محتوای جذاب می توانید ارتباط خوب و سالمی با مخاطبان خود حفظ کنید. سعی کنید از زبانی آسان، محتوای منحصر به فرد و با کیفیت استفاده کنید تا پیوند خاصی با خوانندگان خود ایجاد کنید. یک مقاله خوب تحقیق شده با حقایق و داده ها به بهبود علاقه و اعتماد مخاطبان شما کمک می کند.

7-  فقط از تبلیغات پولی استفاده کنید

اکثر افراد فکر می کنند که تبلیغات پولی یک راه عالی برای رشد سریع کسب و کار شما است. با این حال، آنها مرتکب اشتباه بزرگی می شوند زیرا نتایج آن بلندمدت نیست. برای اثرات بلندمدت، تکیه کامل به روش های تبلیغات پولی راه حلی نیست.

اگر می خواهید با ایجاد تقاضا در بازار به یک برند اصیل تبدیل شوید، استفاده از روش های سئو ارگانیک بهترین گزینه است. با این حال، اگر هدف شما فقط فروش بدون حفظ روابط با مشتری است، باید به روش‌های پولی پایبند باشید. همچنین با انتخاب روش ارگانیک در هزینه های زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

نتیجه

مهم نیست که شما یک بازاریاب دیجیتال متخصص هستید یا تازه کار، همه اشتباه می کنند. این مقاله 7 اشتباه اصلی را ارائه کرده است که باید در اسرع وقت از انجام آنها دست بردارید. اگر می خواهید یک متخصص بازاریابی آنلاین باشید، باید از موارد مختلفی که عملکرد شما را مختل می کند آگاه باشید. نکات ذکر شده در بالا به شما کمک می کند تا مشکلات را سریع حل کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا