آرتا رسانه

CTA چیست؟

اگر درباره بازاریابی یا بازاریابی محتوا مطالعه کرده باشید حتما عبارت CTA را دیده یا شنیده باشید
CTA مخفف Call to Action که اگر تحت الفظی ترجمه کنیم اقدام به عمل خوانده میشود ولی معمولا بصورت فراخوان ترجمه می شود.

فرض کنید می خواهید برای دوره آموزش ديجيتال ماركتينگ خود ثبت نام کنید. “ثبت نام برای دوره ديجيتال ماركتينگ ” به وضوح نشان می دهد که با کلیک بر روی دکمه، کاربران برای کلاس مورد نظرثبت نام می کنند. ساده و ساده. با یک CTA واضح و مستقیم، همه برنده می شوند. شما بالقوه های علاقه مند را به مشتری تبدیل می کنید.

چرا فراخوان برای اقدام مهم است؟

دعوت به اقدام شما بخش مهمی از صفحه فرود شما است. شما ممکن است ارزش پیشنهادی خود را به خوبی بیان کنید، اما برای تبدیل واقعی مشتری بالقوه خود، باید اقدامی برای آنها وجود داشته باشد. صفحه فرود خود را بدون CTA تصور کنید – مشتریان بالقوه شما در حاشیه قیف بازاریابی شما شناور می شوند و جایی برای رفتن ندارند! CTA ها جهت روشن و آسانی را در مورد نحوه تبدیل ارائه می دهند.

چگونه یک تماس برای اقدام از هدف تبدیل شما پشتیبانی می کند
هدف تبدیل شما هر چه باشد، هدف CTAها پشتیبانی از عمل تبدیل است.

همانطور که گفته شد، شما نمی توانید فقط یک دکمه بزرگ و براق را روی صفحه فرود خود قرار دهید و انتظار داشته باشید که نرخ تبدیل شما افزایش یابد. CTA های شما برای هر کمپین متفاوت خواهد بود. بنابراین برای اینکه هر بار تبدیل ها را به حداکثر برسانید، ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید.

تعیین هدف تبدیل شما

هدف تبدیل یک هدف قابل اندازه گیری است که بر اساس اقدامی که می خواهید کاربران در صفحه فرود شما انجام دهند، می باشد. بسته به کمپین و صنعت شما، برخی از اهداف رایج تبدیل ممکن است عبارتند از:

 • افزایش فروش
 • جذب سرنخ های با کیفیت بالا
 • جذب اعضای جدید
 • به دست آوردن اشتراک
 • مشاوره رزرو
 • افزایش ثبت نام کنندگان
 • هدف تبدیل
  اصل مطلب را دریافت کنید؟ هنگامی که هدف خود را مشخص کردید، نوشتن کپی و طراحی دکمه ای که هدف شما را پشتیبانی می کند بسیار آسان تر خواهد بود. برای برخی از کارشناسان، نگاهی به این نمونه‌های CTA ضرری ندارد – برای اینکه ببینید دقیقاً برای کسب چند کلیک باید چه کاری انجام دهید.

—————————————————————-
س: چرا صفحه فرود من تبدیل نمی شود؟
آیا CTA شما آنطور که انتظار داشتید عمل نمی کند؟ شاید هدف تبدیل شما را به درستی منعکس نکند.

یک اشتباه رایج استفاده از CTAهای بالای قیف برای مشتریان بالقوه پایین قیف است.

ما همیشه آنها را می‌بینیم – «تماس بگیر»، «بیشتر به من نشان بده» و «ادامه مطلب» – پس باید کار کنند، درست است؟ خوب، زمان و مکانی برای آنها وجود دارد. اگر مشتریان بالقوه یا مخاطبان جدیدی (که با برند شما ناآشنا هستند) را هدف قرار می دهید، راهنمایی آنها به اطلاعات بیشتر منطقی است. شما آنها را گرم می کنید تا در نهایت تبدیل شوند.

اما اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان علاقه‌مند را به مشتری تبدیل کنید، آن‌ها در انتهای قیف بازاریابی نشسته‌اند و آماده هستند تا از پای خود خارج شوند. آنها نیازی به «یادگیری بیشتر» ندارند – پس چرا به آنها زمان یا دلایلی بدهید تا نظر خود را تغییر دهند؟

یک CTA، همانطور که از نامش پیداست، در مورد بلند کردن افراد برای کمک به دستیابی به هدف کمپین شما است. اگر یک سگ‌گردان حرفه‌ای هستید و به دنبال مشتریان بیشتری هستید، «نرخ‌های من را ببینید»، بالاترین CTA قیفی است، در حالی که «رزرو یک پیاده‌روی» برای مشتریان بالقوه پایین‌قیف مناسب است. تفاوت را ببین؟ سوالی که باید دائماً از خود بپرسید این است: آیا این CTA الهام بخش عملی است که من واقعاً می خواهم آنها انجام دهند؟ اگر قرار است نرخ های شما را ببینید، عالی است! اما اگر می خواهید برای پیاده روی رزرو کنید، باید صحبت درستی داشته باشید.

———————————–

cta چیست

چگونه یک فراخوان کامل را بنویسیم

برای نوشتن یک فراخوان قوی، درخواست در واقع بسیار ساده است: با قصد بنویسید. بسیاری از بازاریابان این وظیفه را نادیده می گیرند زیرا معمولاً فقط چند کلمه است. اگرچه این درست است («برای شنیدن تاکتیک‌های بازاریابی 2021 در وبینار ساعت ظهر ما ثبت‌نام کنید» واقعاً جوابی ندارد) اجازه دهید مطمئن شویم که خیلی ساده نیست – تا حد ابهام. هر کلمه را برای هدف تبدیل خود به حساب بیاورید.

وقتی دکمه‌های CTA مانند «شروع کن» و «اکنون امتحان کن» را می‌خوانید، آیا انتظار دارید یکی دو کلمه دیگر هم داشته باشید؟ با چه چیزی شروع کنید؟ امتحان کن…چی؟ تا زمانی که مخاطبان شما به CTA می رسند، دیگر سوالی نخواهند داشت – آنقدر به تبدیل نزدیک هستند که می توانید آن را حس کنید! اما اگر فضایی را برای سؤال کردن از آنچه که آنها متعهد هستند باقی بگذارید، همچنین برای آنها جایی برای پرش کردن باقی می گذارید.

ما می دانیم که CTA ها به راحتی در چند کلمه جمع نمی شوند. برای کمک به علامت زدن کادرها، این سؤالات را در نظر بگیرید:

 • آیا CTA من پیشنهاد ارزش من را منعکس می کند؟
 • آیا CTA من شامل اقدامات لازم برای تبدیل می شود؟
 • آیا بازدیدکننده می تواند به راحتی با CTA من تبدیل کند؟
 • آیا مشخص است که کاربران با کلیک کردن بر روی CTA من به چه چیزی متعهد هستند؟
 • آیا CTA من با هدف تبدیل من مطابقت دارد؟
  نکته کپی‌نویسی: استفاده از ضمایر اول و دوم – کلماتی مانند “من” و “من” یا “شما” و “مال شما” به مخاطب کمک می‌کند تا خود را در حال خرید یا استفاده از محصول شما تصور کند. حتی قبل از اینکه آن را بخرند آنها را هیجان زده کنید!

دکمه CTA چیست؟

یک CTA معمولاً به شکل یک دکمه قابل کلیک است. چرا؟ این عمل مورد نیاز برای تبدیل را ساده می کند. “برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.” (همین – واقعاً!) بدون هیاهو، بدون سر و صدا. پس از کلیک کردن، سرنخ های شما را از طریق قیف بازاریابی منتقل می کند و آنها را به تبدیل های ارزشمند تبدیل می کند.

هدف از دکمه‌های CTA جلب توجه خواننده به CTA و ترغیب کاربران به تبدیل آن با کلیک کردن بر روی آن است. بنابراین وقتی شروع به طراحی صفحه فرود خود می کنید، به این فکر کنید که چگونه می توانید دکمه را برجسته کنید. این ممکن است به معنای کاهش سایر عناصر نیز باشد، بنابراین لازم نیست با آنها رقابت کند.

نکته طراحی: وقتی صحبت از دکمه‌های CTA می‌شود، نیازی به تجملات نیست. به اصول اولیه وفادار بمانید و مطمئن شوید:

 • آنها یک شکل یا حاشیه مشخص دارند.
 • آنها یک رنگ متفاوت و متضاد با پس زمینه هستند.
 • آنها کپی عمدی و کنش گرا روی خود دارند.
 • لینک کار می کند! (به طور جدی، این مورد مهم است.)

از تاکتیک های ساده برای جلب نگاه کاربر استفاده کنید – مانند کاری که Mixmax در اینجا انجام می دهد. برای متمایز شدن، Mixmax به سادگی یک دکمه سبز روشن را روی یک پس‌زمینه تاریک قرار می‌دهد تا واقعاً توجه را به CTA خود جلب کند. یا اگر CTA متنی است، مطمئن شوید که هایپرلینک دارای رنگ متضاد است تا بازدیدکنندگان بدانند که قابل کلیک است.

 

دکمه CTA

————–
س: آیا CTA همیشه به شکل یک دکمه است؟
لزوماً نیازی نیست که CTA شما یک دکمه باشد—مثلاً می تواند متن لنگر یا تصویر باشد. اما به همین دلیل است که ما آنها را توصیه می کنیم: آنچه هستند (و آنچه که نشان می دهند) برای اکثر بازدیدکنندگان آشنا است. این قسمتی از صفحه فرود شماست که نیازی به خلاقیت فوق العاده ندارد!


محل قرارگیری دکمه های CTA

هنگام قرار دادن دکمه(های CTA) خود، در نظر بگیرید که کاربران چگونه محتوای شما را مصرف می کنند و در میان آنها پیمایش می کنند و آن را در جایی قرار دهید که برای کلیک کردن آنها راحت باشد. با پیروی از جریان خواندن استاندارد، می‌توان فرض کرد که بیشتر کاربران صفحه را ادامه می‌دهند. بنابراین برای صفحه فرود شما، منطقی است که یک صفحه در بالا (نزدیک به عنوان خود) و همچنین در پایین صفحه فرود خود داشته باشید. اگر صفحه فرود شما طولانی است، فلفل کردن آنها در کل ضرری ندارد. در اینجا تکرار کردن خود کاملاً اشکالی ندارد.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


س: آیا می توانم چندین دکمه CTA را در یک صفحه فرود قرار دهم؟
بله کاملا. اما این دکمه‌های CTA – حتی اگر به شکلی متفاوت بیان شوند – باید یک هدف تبدیل را منعکس کنند.

مانند صفحه فرود خود، دعوت به اقدام شما نیز باید متمرکز باشد. ترکیب چندین CTA که اهداف تبدیل متفاوتی را منعکس می‌کنند، ممکن است حواس مخاطبان را از تبدیل آن‌طور که می‌خواهید منصرف کند یا منصرف کند.

تصور کنید به تازگی یک زمین برای سرویس پیاده روی سگ خود درست کرده اید – آنقدر متقاعد کننده که مشتریان احتمالی شما آماده هستند سگ خود را در دستان شما بسپارند! آنها به پایین اسکرول می کنند و «رزرو برای پیاده روی» و «مشاهده نرخ های من» را می بینند. شاید آنها بلافاصله متعهد می شدند. اگرچه با ارائه اطلاعات بیشتر در مورد قیمت، آنها احتمالا ابتدا نگاهی به آن خواهند داشت. و اگر قیمت آن چیزی نیست که آنها در ذهن داشتند، ممکن است حتی قبل از اینکه به خدمات شما فرصتی بدهند، جهش کنند.

انسان ها موجوداتی بی تصمیم هستند. ارائه انتخاب‌های بیشتر ممکن است شما (و نرخ تبدیل‌تان) را در پشت سر قرار دهد.

——————————————————–

چگونه Call to Action خود را بهینه کنیم

پس از تسلط بر اصول اولیه، وقت آن است که بهینه سازی CTA را بررسی کنید. شما تمام کارها را انجام داده اید – چرا همه تبدیل هایی را که می توانید از آن خارج کنید فشرده نکنید؟ به علاوه، اگر برای ترافیک هزینه می‌کنید، اثربخشی CTA شما می‌تواند نقش بزرگی در کاهش هزینه هر سرنخ یا فروش داشته باشد.

در بازاریابی، بهینه‌سازی فرآیند بهبود محتوای شماست تا بازدیدکنندگان بیشتری اقدام کنند و شما تبدیل‌های بیشتری را به روشی مقرون‌به‌صرفه دریافت کنید. چه تغییراتی را می توان برای بهینه سازی CTA برای افزایش تبدیل ایجاد کرد؟

این یک سوال عالی است، هی؟ اما پاسخ می تواند برای هر کمپین بسیار متفاوت باشد. توصیه می کنیم برای کشف مسیر بهینه سازی، مقداری تست A/B انجام دهید. با این حال، به جای آزمایش دو دکمه در یک صفحه فرود، انواع مختلفی از صفحه فرود خود را ایجاد کنید تا بتوانید هر CTA را که آزمایش می کنید، ایزوله کنید. این به شما درک واضح تری می دهد که کدام یک بهترین عملکرد را دارد.

دقیقا چه چیزی را باید تست کنید؟

کپی: باور کنید یا نه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در چند کلمه به کسی بگویید که خرید کند. با ضمایر، افعال، فونت‌ها و اندازه‌های مختلف بازی کنید تا ببینید چگونه می‌توانید بیشترین الهام‌بخشی را داشته باشید!
رنگ: رنگ های روشن و متضاد برای دکمه CTA شما عالی هستند. اما اوه، گزینه ها! قرمز؟ سبز؟ رنگ زرد؟ نارنجی؟ خوب، همه آنها را امتحان کنید و ببینید چه چیزی باعث جذب کلیک می شود.
شکل و اندازه: تغییر شکل و اندازه ممکن است به اندازه تعویض رنگ نباشد، اما آزمایش گزینه‌های مختلف ارزش بررسی دارد. شما می خواهید مطمئن شوید که از بقیه کپی ها و طراحی ها متمایز است. فراموش نکنید که ببینید در موبایل چگونه به نظر می رسد!
محرک های کلیک: اگرچه ممکن است اینها در واقع روی خود دکمه CTA نباشند، ارزش آزمایش کپی و طراحی اطراف را نیز دارد. به عنوان مثال، توجه به منابع محدود یا پیشنهادات زمان‌دار، دو تاکتیک نوشتن کپی‌رایت برای وادار کردن مردم به کلیک کردن فوری هستند.
نکته پیگیری: همچنین می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار Heat Map بر تعامل بازدیدکنندگان خود با صفحه فرود خود نظارت کنید. آیا مردم به سمت CTA شما جذب می شوند یا درست از کنار آن می گذرند؟ این یک ابزار عالی برای ردیابی تجربه بازدیدکنندگان و کشف بخش هایی از صفحه فرود شما است که نیاز به تنظیم دقیق دارند.

بهینه سازی مبتنی بر هوش مصنوعی

اگر واقعاً به دنبال کشف پتانسیل تبدیل خود هستید، تلاش‌های بهینه‌سازی خود را با استفاده از ویژگی ترافیک هوشمند Unbounce افزایش دهید. با استفاده از یادگیری ماشین، نوع صفحه فرود مناسب را با توجه به ترجیحات بازدیدکننده برای بازدیدکننده ارسال می کند. شما می توانید انواع مختلف را با CTA های مختلف ایجاد کنید، و Smart Traffic اطمینان حاصل می کند که بازدیدکنندگان شما یکی را که احتمال بیشتری برای تبدیل دارد می بینند. دیگر نیازی به آزمایش طولانی برای یافتن صفحه فرود قهرمان “یک اندازه مناسب” نیست.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا