آرتا رسانه

UGC چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

UGC یا (User-Generated Content) با نام محتوای تولید شده توسط کاربر، به طور فزاینده ای محبوب شده است. وب سایت های تخصصی ، کارشناسان بازاریابی و مربیان در سراسر جهان از نتایج عالی که با UGC به دست می آورند ابراز خوشحالی می کنند.

اما UGC دقیقا چیست و چگونه آن را در کمپین بازاریابی بعدی خود وارد خواهید کرد؟

همانطور که استراتژی‌ها، ابزارها، مثال‌ها و مشوق‌های مختلف را تجزیه می‌کنیم، بخوانید. پس از خواندن این راهنما، ایده بسیار خوبی خواهید داشت که برای یک کمپین بازاریابی موفق UGC از کجا شروع کنید و چه چیزی را دنبال کنید.

UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر از مباحث مهم در آموزش دیجیتال مارکتینگ می باشد.

UGC در بازاریابی چیست؟

UGC در بازاریابی مخفف (User-Generated Content) محتوای تولید شده توسط کاربر است. انواع مختلفی از محتوایی که کاربران در رابطه با برند، شرکت، محصولات یا کارمندان شما ایجاد می کنند را تعریف می کند.

بله، حتی آن میم تند و زننده مدیر عامل شرکت شما همچنان به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر به حساب می آید.

UGC معمولاً یکی از اجزای کلیدی استراتژی های بازاریابی میکرو اینفلوئنسر است. درباره نحوه ایجاد یک استراتژی موفق با راهنمای نهایی ما برای بازاریابی میکرو اینفلوئنسر بیشتر بیاموزید.

هدف این است که مطمئن شوید مشتریان وفادار شما نوع مناسبی از UGC را ایجاد می کنند.
اول، موقعیت های ناخوشایند با پتانسیل بالا برای تولید محتوای مشکوک آنلاین را تا حد امکان به حداقل برسانید.

دوم، نشانه ها و دستورالعمل های واضحی را به مشتریان خود ارائه دهید.

بسیاری از شرکت ها در انجام این کار مردد هستند.

به اندازه کافی درست است، مردم واقعی به طور فزاینده ای در برابر تبلیغات سنتی مقاوم شده اند. اینجاست که UGC می تواند شما را شگفت زده کند.

بیش از نیمی از مشتریان شما انتظار این دستورالعمل‌های واضح را دارند، بنابراین از ایجاد یک استراتژی محتوا که شامل محتوای تولید شده توسط کاربر نیز باشد، نترسید.

در این مرحله همه چیز می تواند پیچیده شود.

شما می توانید یک استراتژی برای کمپین های بازاریابی محتوای خود ایجاد کنید و در صورت داشتن تجربه مناسب، می توانید نتایج آن را با دقت منصفانه پیش بینی کنید. مشکل این است که شما باید افسار کمپین UGC خود را با هزاران مشتری از همه اقشار به اشتراک بگذارید.این ما را به نقطه بعدی می رساند.

پلتفرم UGC چیست؟

پلتفرم مخاطب بسیار متنوع، محتوای زیادی ایجاد می‌کند و آن را در سراسر اینترنت ارسال می‌کند. شما باید آن را پیدا کنید و درمان کنید.

به احتمال زیاد، چیزهای ارزشمند زیادی را دریافت خواهید کرد که می توانید در کتابخانه محتوای خود نگه دارید و در زمان مناسب دوباره از آنها استفاده کنید. همچنین برخی از بینش های منحصر به فرد در مورد برند خود را کشف خواهید کرد.

فرض کنید روسری می‌فروشید و یک کمپین UGC ترتیب می‌دهید تا مردم را تشویق کنید تا عکس‌هایی را با پوشیدن آن روسری در اینستاگرام پست کنند. در کمال تعجب متوجه می‌شوید که تعداد کمی از مادران جوان از محصولات شما به عنوان ابزار اضطراری برای نوزادان بی‌قرار خود برای ساکت کردن کودکان استفاده می‌کنند.

محتواي توليد شده توسط كاربر

به عنوان مثال، بسیاری از والدین جدید، کارهای خود را در زمان چرت نوزادانشان برنامه ریزی می کنند – اما آن نوزادان کوچک اغلب زمانی بیدار می شوند که شما اصلا انتظارش را ندارید. آن وقت است که روسری شما برای راحتی و آرام کردن نوزاد ضروری می شود.

این استفاده های غیرمنتظره برند شما را برجسته می کند، زیرا مقاومت، تطبیق پذیری و طرح های شیک روسری ها را ثابت می کند.

نکته جانبی: بعداً درباره انگیزه‌ها و هشتگ‌ها صحبت خواهیم کرد، اما در واقع، از مشتریان وفادار خود بخواهید که از آن هشتگ‌ها استفاده کنند—این مورد به شما کمک می‌کند محتوا را سریع‌تر سازماندهی کنید.

با این حال، UGC با خطر همراه است.

گاهی اوقات، مشتریان واقعی شما می توانند محتوایی کمتر از چاپلوسی پست کنند، حتی اگر شما کاملاً مراقب دستورالعمل های خود باشید.

اینجاست که پلتفرم های UGC وارد می شوند.

پلتفرم UGC نرم افزاری است که به شما امکان می دهد:

 • محتوای ارسال شده توسط مشتریان واقعی خود را پیدا کنید
 • سرپرستی کنید
 • آن را سازماندهی کنید
 • استفاده مجدد از آن
 • اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که UGC را پست کنند

بنابراین یافتن بهترین پلتفرم UGC با توجه به نیازتان ضروری است.

به عنوان مثال، ممکن است به محتوایی که توسط کاربران یا مشتریان معمولی رسانه های اجتماعی ارسال شده است نیاز داشته باشید. این محتوا عالی است زیرا صادقانه، منحصر به فرد و شهودی است. از جنبه منفی، بسیاری از مشتریان می توانند تصاویر بدون کیفیت یا اضافی ارسال کنند.

اگر به کنترل بیشتری بر فرآیند ایجاد نیاز دارید، یک پلتفرم UGC را انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد:

 • کمپین های خود را به طور موثر ایجاد و مدیریت کنید
 • نوع محتوای مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا بتوانید عدم اطمینان را محدود کنید و فروش خود را یکپارچه افزایش دهید
 • با اینفلوئنسرهای خاص و سازندگان محتوا از فهرست بررسی شده شریک شوید

در عوض، شما دریافت خواهید کرد:

 • UGC ستاره ای که به استراتژی شما احترام می گذارد
 • مشارکت های بلندمدت احتمالی با اینفلوئنسرهای قابل اعتماد که تأثیر زیادی بر مخاطبان خود دارند
 • کلیه حقوق مربوط به محتوایی که بدین ترتیب ایجاد شده است

با این حال، UGC ایجاد شده توسط اینفلوئنسرها و سفیران برند، 100٪ توسط کاربر ایجاد نمی شود.

برخی از پلتفرم‌های UGC به شما این امکان را می‌دهند که فقط بر روی محتوای ایجاد شده توسط مشتریان خوشحال خود تمرکز کنید تا بتوانید از این ابزارها برای موارد زیر استفاده کنید:

 • تمام محتوای ایجاد شده توسط برند خود را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پیدا کنید
 • محتوای قابل خرید را انتخاب کنید
 • از فیلترهای جستجوی کامل استفاده کنید
 • برای محتوای خود برنامه ریزی کنید
 • مستقیماً از پلتفرم با مشتریان درگیر شوید
 • سبدهای خرید رها شده را ببینید
 • محتوای بومی سازی شده را دریافت کنید

این ابزارهای نرم افزاری به شما کمک می کنند تا محتوای UGC خود را مطابق با اهداف کمپین خود سازماندهی و استفاده کنید. و همه ما می دانیم که داشتن یک برنامه در بازاریابی ضروری است – اگر در نهایت می خواهید تصمیمات خرید را افزایش دهید و فروش خود را افزایش دهید، می توانید فرصت کمی را به دست آورید.

انواع UGC چیست؟

اکنون که می‌دانید می‌توانید از این پلتفرم‌ها برای سازماندهی یک کمپین مؤثر UGC استفاده کنید، همچنین می‌دانید که می‌توانید UGC خاصی را از تأثیرگذاران، مشتریان یا کارمندان خود درخواست کنید. به یاد داشته باشید که این محتوا در کانال‌هایی منتشر می‌شود که مخاطبان شما بیشترین فعالیت را دارند، بنابراین پست‌هایی که دریافت می‌کنید باید متناسب با آن کانال باشند.

بنابراین، چه نوع UGC باید در نظر گرفته شود، و در کجا بهتر است آنها را منتشر کنیم؟

 • می توانید محتوای UGC را بر اساس شکل آن به متن، ویدیوی تولید شده توسط کاربر یا تصاویر طبقه بندی کنید.
 • همچنین می‌توانید UGC را بر اساس محتوای آن در بررسی‌های مشتریان، توصیفات یا ویژگی‌های محصول سازماندهی کنید.

در این مرحله همه چیز آشکارتر می شود. به عنوان مثال، شما نمی توانید نظرات طولانی محصول را در اینستاگرام منتشر کنید. اگر برنامه شما این است، می‌توانید از پست‌های وبلاگ، بررسی ویدیوهای YouTube یا بازاریابی ایمیلی استفاده کنید.

تفاوت بین نظرات و توصیفات در مقابل ویژگی محصول چیست؟

نظرات مشتریان و توصیفات مبتنی بر متن هستند، بنابراین شامل استدلال های خاصی می شوند. چه به صورت ویدئویی یا کتبی، این بررسی ها:

 • دلایل دقیقی را ارائه می دهد که چرا مردم روزمره باید یک محصول خاص را بخرند/یک نام تجاری را امتحان کنند
 • هدف این است که کاربردهای مختلف را روشن کنید
 • بسیار متقاعد کننده هستند زیرا FOMO را ایجاد می کنند
 • می تواند در چندین هدف کمپین، مانند افزایش آگاهی یا تعیین تصمیمات خرید، دوباره ظاهر شود
 • ویژگی محصول مبتنی بر تصویر است، شبیه به قرار دادن محصول سنتی در برنامه های تلویزیونی. به عنوان مثال، مشتریان وفادار/اینفلوئنسرها تصاویر یا ویدیوهایی را با استفاده از برند شما بدون هیچ استدلال دیگری ارسال می کنند.

چگونه آن نظرات/ویژگی های محصول را دریافت می کنید؟

1. یکی از راه ها استفاده از اینفلوئنسرهایی است که محصولات شما را آزمایش می کنند و متون آنها را می سازند. به عنوان مثال، inBeat با اینفلوئنسر یوتیوب کارتر سالیوان برای تبلیغ Mogo.ca کار کرد. Mogo یک برنامه تلفن همراه است که عمدتاً Gen-Z-ers را هدف قرار می دهد و به افراد امکان می دهد هزینه های خود را بودجه بندی کنند، از بدهی خارج شوند و در این فرآیند پاداش دریافت کنند.

همانطور که از ویدیوهای یوتیوب او در مورد Mogo می بینید، کارتر بسیار علاقه مند به این برنامه است. می توانید حس کنید که او از آن استفاده کرده است، بنابراین او از تمام ویژگی ها و پیچیدگی های برنامه آگاه است. در نتیجه،  ممکن است این برنامه را به بینندگان خود توصیه کند.

نظراتی که حاوی برخی از معایب واقعی هستند معتبرتر هستند – تاکید زیادی روی “واقعی” است. شما نمی توانید جملاتی مانند “اوه، این محصول برای من خیلی زیبا یا خیلی خوش ساخت است” بگویید. باید بپذیرید که سفیران برند شما، برند/محصولات شما را با شکوه خام خود به نمایش خواهند گذاشت.

2. راه دیگر برای دریافت نظرات/محصولات این است که آنها را از مشتریان خود بخواهید. از کانال‌هایی استفاده کنید که این مشتریان به احتمال زیاد درخواست شما را می‌بینند، از اینستاگرام گرفته تا TikTok یا ایمیل‌های شخصی.

می توانید در ازای آن به مشتریان خود قولی بدهید:

 • فرصتی برای برجسته شدن در وب سایت شما
 • فرصتی برای اینکه بخشی از جامعه شما باشید
 • به رسمیت شناختن
 • یک جایزه خاص اگر نظرات آنها برنده یک مسابقه شود
  به عنوان مثال، انگیزه برای بررسی می تواند یک کارت هدیه باشد.

بهترین نمونه های UGC

قبلاً در این مقاله چند نمونه UGC را مورد بحث قرار دادیم، اما لیست تقریباً بی پایان است.

Trivago #TrivagoFaves

فقط به این مسابقه که توسط Trivago در سال 2017 برگزار شد نگاه کنید. این برند از مردم عادی خواست تا برای شانس برنده شدن 500 دلار یک عکس اصلی با هتل مورد علاقه خود پست کنند.

مطمئناً، این پست 37663 بازدید و هزاران پست از کاربران رسانه های اجتماعی که هتل ها را از پیشنهاد Trivago تبلیغ می کردند، داشت.

بنابراین با تنها 500 دلار، Trivago دریافت کرد:

 • هزاران آگهی رایگان
 • آگاهی برای برند خود
 • دسترسی گسترده به جمعیت های مختلف
  #DoUsAlvour می کند

این مسابقه برای اولین بار در سال 2012 برای جشن گرفتن 75مین سالگرد Lays آغاز شد، اما در طول سال ها دوباره احیا شده است. به عنوان مثال، رقابت 2021 دانشجویان بالای 18 سال را مخاطب قرار می دهد که در ایجاد طعم جدید Lays برای شانس بردن یک جایزه پنج رقمی شرکت خواهند کرد.

شرکت کنندگان باید طعم جدیدی را برای این چیپس ها ایجاد کنند و کیسه را طراحی کنند. داوران سه طعم را انتخاب می کنند که در فروشگاه ها موجود می شود. سپس مشتریان می توانند به برنده رای دهند.

جایزه عظیم این کمپین بخشی از موفقیت آن است.

اما این همه چیز نیست.

ممکن است چنین بودجه ای نداشته باشید، اما همچنان می توانید مسابقه ای مشابه ترتیب دهید. راز این است که مشتریان را در فرآیند ایجاد خود مشارکت دهید، بنابراین به آنها نشان دهید که چقدر برای ورودی آنها ارزش قائل هستید.

البته، شما باید به آن‌ها نیز به رسمیت بپردازید که شایسته آن است. افرادی که UGC را ایجاد می کنند اغلب به این شناخت علاقه مند هستند تا جوایز پولی.

 

نمونه ugc

Aerie #AerieREAL

این کمپین از مردم خواسته بود عکس های اصلی خود را با لباس شنا یا لباس زیر پست کنند. Aerie قول داد برای هر یک از این عکس ها 1 دلار به انجمن ملی اختلالات خوردن اهدا کند.

ابتکار عمل کرد: 251801 نفر عکس های خود را پست کردند. این برند شهرت زیادی پیدا کرد و ارتباط خود را با مفاهیم زیبایی طبیعی و مثبت بودن بدن تقویت کرد.کمپین Aerie UGC در اینستاگرام موفقیت آمیز بود. 
با این حال، به خاطر داشته باشید که Aerie یک کمپین آگاهی UGC را اجرا کرد، نه یک کمپین برای افزایش فروش. هدف آن این بود که خود را در سلسله مراتب ذهنی افراد در مورد مارک های لباس زیر که مثبت بودن بدن را ترویج می کنند، قرار دهد.

از آنجایی که مردم احساس می کنند با برندهایی مرتبط هستند که ارزش های آنها را به اشتراک می گذارند، این در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.

چرا UGC مهم است؟

همانطور که از مثال های بالا می بینید، UGC تأثیرگذار است زیرا به شما اجازه می دهد:

 • با مشتریان خود همراه شوید
 • جوامع ایجاد کنید
 • نام تجاری خود را با یک مفهوم کلیدی مرتبط کنید
 • تبلیغات رایگان دریافت کنید
 • شهرت، آگاهی یا FOMO را در مورد برند/محصولات خود ایجاد کنید
 • به بسیاری از مخاطبان جدید دست پیدا کنید
 • احساس مرتبط بودن و قابل اعتماد بودن داشته باشید – مردم به تبلیغات سنتی اعتماد دارند

این لیست گسترده از مزایا در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.

چگونه می توانم UGC دریافت کنم؟

همانطور که از مثال های بالا می بینید، UGC یک راه مقرون به صرفه برای دستیابی به اهداف بازاریابی چندگانه است. شما می توانید محتوای تولید شده توسط کاربر را از طریق:

 • استفاده از یک پلتفرم خاص
 • درخواست از مردم برای ارسال عکس با استفاده از هشتگ کمپین برای شانس برنده شدن در هدایا
 • درخواست از مشتریان برای ارسال نظرات در مورد برند و محصولات شما.
 • از مردم بخواهید پس از خرید محصولات شما را تگ کنند
  استفاده از چالش‌ها، مانند فرصت ایجاد/طراحی مجدد یک محصول

در پایان، باید از مشوق های خاصی استفاده کنید تا افراد بیشتری را به انجام این کارها برای شما علاقه مند کنید.

همانطور که در مثال های بالا مشاهده شد، بسیاری از برندها برای شرکت در کمپین های UGC به مشتریان خود پاداش های پولی ارائه می دهند.

در اینجا چند مشوق وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

 • مشوق های صریح: پول، بازگشت نقدی، تخفیف، محصولات آزمایشی، محصولات منحصر به فرد، سفرها و غیره. این پاداش ها ملموس و عینی هستند.
 • مشوق های ضمنی: شناخت، شانس تبدیل شدن به بخشی از یک جامعه، دیده شدن، امکان کمک به یک هدف اجتماعی و غیره. این پاداش ها نیز مشوق های اجتماعی هستند.
  پس با UGC خود چه خواهید کرد؟

کتابخانه UGC که ایجاد کرده‌اید برای سال‌های آینده به شما کمک خواهد کرد. شما می توانید آن محتوا را هر طور که دوست دارید، در وب سایت یا کانال های رسانه های اجتماعی خود تغییر دهید.

همچنین می‌توانید آن را برای ایجاد اینفوگرافیک، ایمیل برای مشتریان بالقوه‌تان، تبلیغات، آگهی‌ها، استوری‌های اینستاگرام، جینگل‌ها و غیره تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید: محتوای تولید شده توسط کاربر را به شانس نسپارید. مطمئن شوید که یک استراتژی کامل دارید و در مورد اهداف خود بسیار دقیق هستید. شما باید با متغیرهای خاص شروع کنید و برای ارزیابی نتایج نهایی مانند هر کمپین بازاریابی، از شاخص های عملکرد واضح پیروی کنید.

در مقابل، یک کمپین UGC که به درستی فکر نشده باشد، می‌تواند نوع دیگری از شناخت را برای شما به ارمغان بیاورد – به نام تبلیغات بد.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا