آرتا رسانه

Pepecoin $16M multsig withdrawal

سرقت ۱۶ میلیون دلاری ارز دیجیتال از پروژه Pepecoin

سرقت ۱۶ میلیون دلاری ارز دیجیتال PEPE

در اطلاعیه‌ای به جامعه پروژه Pepecoin (PEPE)، اعلام شده است که سه عضو سابق از تیم توسعه، با انجام یک عملیات سرقت ۱۶ میلیون دلاری ارز دیجیتال ، اموال ارزی Pepecoin به ارزش ۱۶ میلیون دلار را به خود اختصاص داده و سپس کنترل کامل را به یکی از اعضای باقی‌مانده تحویل داده‌اند.

 کاهش ناگهانی قیمت Pepecoin

 در تاریخ ۲۴ اوت، قیمت Pepecoin با نزولی تقریباً ۱۵٪ روبرو شد. این افت در قیمت نگرانی‌هایی از یک حمله ناگهانی به پروژه را به همراه داشت؛ زیرا جامعه متوجه شد که مبلغ ۱۶ میلیون دلار از ارز Pepecoin از کیف پول چندامضایی Pepecoin برداشت و به چندین صرافی منتقل شده است.

جزئیات سرقت ارزی به ارزش ۱۶ میلیون دلار از Pepecoin

به تفصیل این واقعه در یک اطلاعیه منتشر شده توسط یکی از اعضای بنیان‌گذار پروژه Pepecoin توضیح داده شده است. بر اساس این اعلام، سه عضو از تیم توسعه به طور ناگهانی به اموال ارزی Pepecoin دست زده و سپس از پروژه جدا شده‌اند. این اقدام به اجرا درآمده تا تنها یک عضو از تیم باقی‌مانده، کنترل کامل بر پروژه را به دست داشته باشد.

 ایشان اضافه می‌کنند: “پس از این اقدام، این اعضا خود را از کیف پول چندامضایی حذف کرده‌اند تا هرگونه ارتباطی با Pepecoin را انکار کنند. همچنین این افراد تمامی حساب‌های اجتماعی خود را پاک کرده‌اند و تنها یک پیام رها کرده‌اند که ‘کیف پول چندامضایی به‌روزرسانی شده است و اکنون کنترل کامل در اختیار شماست’.”

 برنامه برای ادامه پروژه Pepecoin

عضو باقی‌مانده از تیم بنیان‌گذار اعلام کرده که تقریباً ۱۰ هزار میلیارد واحد از Pepecoin همچنان باقی‌مانده است که در یک کیف پول چندامضایی ایمن نگهداری می‌شوند. این اموال به یک کیف پول جدید منتقل شده‌اند و تا زمان نیاز به استفاده از آن‌ها برای توسعه پروژه وجود دارد، بی‌تغییر باقی خواهند ماند.

 وی همچنین به این اشاره کرده که همکاری با اعضای مختلف تیم توسعه چالش‌برانگیز بوده و این افراد از زمان راه‌اندازی پروژه Pepecoin در ماه آوریل، راه‌اندازی پروژه را به سمت تحقق اهداف مختلف باز نگه داشته‌اند.

 نتیجه گیری

 با انجام سرقت ۱۶ میلیون دلاری ارز دیجیتال PEPE، ارز Pepecoin با کاهش ۱۵٪ در قیمت مواجه شد و هلدرهای این توکن به شدت آسیب دیدند. همچنین، در تمامی پروژه‌های رمزارزی، ریسک عدم موفقیت و شکست وجود دارد، بنابراین توصیه می‌شود سرمایه خود را در چندین پروژه پخش کرده و به دقت به تحقیق و انتخاب پروژه‌ها پرداخته شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا