آرتا رسانه

OpenSea manager in prison

محکومیت مدیر عامل اوپن سی

در تاریخ 22 اوت محکومیت ناتانیل چستین، مدیر عامل اوپن‌ سی، به اتهامات کلاهبرداری از طریق سیم کارت و پول‌شویی مرتبط با معاملات داخلی در این پلتفرم، به سه ماه زندان تایید شد .

محکومیت به دلیل کلاهبرداری در اوپن سی

در اعلامیه‌ای که در تاریخ ۲۲ اوت توسط وزارت دادگستری ایالات متحده منتشر شده است، دیمین ویلیامز وکیل ایالتی آمریکا اعلام کرد که چستین به سه ماه زندان، سه ماه حبس در منزل به علاوه پرداخت جریمه ۵۰ هزار دلار به علت درآمد نامشروع از معاملات توکن‌های غیرقابل معامله (NFT) محکوم شده است. به گزارش Inner City Press، او باید تا تاریخ ۲ نوامبر خود را تسلیم کند و وکلای چستین نیز قصد دارند درخواست تجدید نظر به دادگاه ارائه داده و درخواست وثیقه را ارائه دهند.

 قاضی در زمان اعلام حکم گفته است: “احترام به قانون و متخذ کردن اقدامات واقعی جلوی ارتکاب جرم را می‌گیرد. اما [چستین] اولین بار با این اتهام مواجه می‌شود و برای وی شرایط تخفیفی وجود دارد.”

معاملات غیر قانونی ان اف تی در اوپن سی

چستین به اتهام استفاده از اطلاعات غیر رسمی در سمتش در اوپن‌سی برای کسب سود از معاملات توکن‌های غیرقابل معامله متهم شده بود و در تاریخ ۳ مه توسط یک هیئت منصفه به اتهام کلاهبرداری و پول‌شویی محکوم شد. در سمت مدیریت اوپن سی ، او دارای اختیار کامل بود که تصمیم بگیرد که کدام توکن‌های NFT در وب‌سایت اوپن‌سی نمایش داده شوند. او ۴۵ توکن NFT را قبل از نمایش آن‌ها خریداری کرد و سپس آن‌ها را به فروش رساند.

کلاهبرداری مدیر عامل اپن سی در کوین بیس

در یک حکم جداگانه،  مدیر عامل فعلی اوپن سی و مدیر عامل سابق بخشی در کوین‌بیس، در ماه مه به دلیل استفاده از اطلاعات محرمانه مربوط به لیست شدن توکن های جدید در صرافی به  دو سال زندان محکوم شد. برادر او، نیخیل، و شریک او، سامیر رمانی، نیز در همین پرونده به اتهام مشارکت در این طرح مورد اتهام قرار گرفتند و در سپتامبر ۲۰۲۲ به جرم خود اعتراف کردند و به ده ماه زندان محکوم شدند. در زمان انتشار این مطلب، رمانی هنوز این افراد دستگیر نشده بود.

نتیجه گیری

اوپن سی بعنوان بزرگترین ان اف تی مارکت پلیس دنیا برای اولین بار به شکل رسمی متهم به پول شویی شده است. آیا این امر در بازار ان اف تی تاثیر منفی خواهد گذاشت؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا