آرتا رسانه

اتوماسیون بازاریابی چیست؟

اتوماسیون بازاریابی چیست؟

اتوماسیون بازاریابی از نرم افزاری برای خودکارسازی کار بازاریابی یکنواخت استفاده می کند. بخش‌های بازاریابی می‌توانند کارهای تکراری مانند بازاریابی ایمیلی، پست‌های شبکه های اجتماعی و حتی کمپین‌های تبلیغاتی را خودکار کنند – نه فقط به خاطر کارایی، بلکه  برای ارائه تجربه شخصی‌تر برای مشتریان خود.

فناوری پشت اتوماسیون بازاریابی، انجام این وظایف را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.

  • اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم از میان مقالات و مطالب مطرح شده، ابتدا مطالعه‌ی مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار دهید.

اتوماسیون بازاریابی چه کاری می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد؟

وقتی به چالش‌های رایجی که کسب‌وکارها با آن‌ها مواجه هستند نگاه می‌کنیم، می‌دانیم که ایجاد سرنخ و درگیر نگه‌داشتن مشتریان در طول سفر آن‌ها همچنان در اولویت است. همراه با این اهداف، کسب‌وکارها با انفجار داده‌های جمع‌آوری‌شده مواجه می‌شوند، اما برای استفاده از آن تلاش می‌کنند.

نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی می‌تواند با به کار انداختن داده‌ها با ساده‌سازی گردش‌های کاری ما به غلبه بر این چالش‌ها کمک کند.

بیشتر کسب‌وکارها اتوماسیون بازاریابی را ابزاری متوسط ​​می‌دانند که برای پرورش سرنخ‌ها از طریق توالی ایمیل خودکار ایده‌آل است و در حالی که بازاریابی ایمیلی یک کاربرد عالی برای اتوماسیون بازاریابی است، این رویکرد می‌تواند منجر به تجربه‌ای از هم گسیخته برای مشتریان بالقوه و مشتریان شود که از بازاریابی، فروش، و خدمات به مشتریان در حال حرکت هستند.

مشتریان بالقوه از طریق یک قیف فروش خیالی با نقاط تماس دلخواه و محتوای نامربوط مجبور می شوند. کسب‌وکارها به جای واکنش به نیازهای فردی مشتری، همان کتاب بازی را به صورت تکراری ارائه می‌کنند.

با این حال، استراتژی های بازاریابی خودکار باید در طول چرخه حیات مشتری به کار گرفته شوند. وقتی اتوماسیون بازاریابی به طور متفکرانه یکپارچه شود، زمینه مناسبی برای روابط سالم و طولانی مدت با مشتریان شما ایجاد می کند. زمانی که اتوماسیون بازاریابی به خوبی انجام شود، سه مزیت اصلی برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد:

اتوماسیون بازاریابی

گردش کار شخصی شده

هر یک از اقدامات مشتریان بالقوه شما یک نقطه داده اضافه برای استراتژی بازاریابی شما است و به شما می گوید که مشتریان بلافاصله به دنبال چه چیزی هستند. همانطور که این اطلاعات مفید است، ردیابی دستی این رفتارها غیرممکن است. با این حال، با نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی، کسب‌وکارها می‌توانند از این ورودی‌ها در چندین کانال برای درک عمیق نیازهای مشتریان خود و ارائه محتوای مناسب در زمان مناسب استفاده کنند.

این گردش‌های کاری به سوق دادن مشتریان بالقوه به سمت محتوای مفید کمک می‌کند و در نتیجه سرنخ‌های گرمی به دست می‌آید که می‌توان آن‌ها را متفکرانه در بین مشتریان پرورش داد. هر چند اتوماسیون بازاریابی به همین جا ختم نمی شود. با وجود مشتری در مرکز ، کسب و کارها می توانند به جذب مشتریان با گردش کار شخصی سازی شده ادامه دهند که منجر به مشتریان وفادار و تکراری می شود که دوستان و خانواده خود را معرفی می کنند.

فرآیندهای ساده

کل شرکت خود را با فرآیندهای ساده ای که مشتریان شما را در مرکز همه چیز نگه می دارد گرد هم بیاورید. فرآیندهایی بسازید که در تیم‌های عملکردی مختلف کار کنند تا بتوانید تلاش مشتری را در هر مرحله از سفر کاهش دهید. از مرزها عبور کنید و با هم کار کنید تا یک تجربه مشتری یکپارچه را از همان اولین تماس و حتی فراتر از خرید مشتری ارائه دهید.

با اتوماسیون بازاریابی موثر، نیازی به رویه‌های پیچیده دستیابی نیست، زیرا همه چیز به طور خودکار در حافظه مرکزی داده ذخیره می‌شود و گردش‌های کاری داخلی می‌تواند به شما در اولویت‌بندی وظایف در صورت نیاز کمک کند.

چگونه اتوماسیون بازاریابی بر مشتریان شما تأثیر می گذارد؟

اتوماسیون بازاریابی فقط این نیست که چه کاری می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد. همچنین با حل نقاط درد مشترکی که در عصر دیجیتال اول و همه‌کانال به وجود آمده‌اند، برای مشتریان شما سودمند است. مشتریان شما غرق در اطلاعات هستند، که یافتن پاسخ های مورد نیاز را دشوار می کند. هنگامی که آنها موفق می شوند با شرکت شما تماس بگیرند، اغلب در حین جابجایی از تیمی به تیم دیگر، در بین کانال ها و بین پلتفرم ها، تجربه متفاوتی دارند. اتوماسیون بازاریابی می تواند این اصطکاک را با اتصال تیم ها، جمع آوری داده ها در قالب قابل استفاده و اولویت بندی کارهای پشت صحنه کاهش دهد.

تبلیغات اتوماسیون

محتوای مرتبط تر را ظاهر کنید

با اتوماسیون بازاریابی، می توانید در مورد آنچه که هر مشتری می بیند، مشخص باشید. از تبلیغات گرفته تا بازاریابی ایمیلی، از پرسونای خریدار همراه با هدف‌گیری رفتاری استفاده کنید تا فقط اطلاعات را برای هر مشتری بالقوه یا نیاز مشتری ارسال کنید. مشتریان زمان کمی دارند – اتوماسیون با استفاده از داده‌هایی که از قبل جمع‌آوری می‌کنید برای برجسته کردن مرتبط‌ترین محتوا در زمان مناسب کمک می‌کند به تعقیب و گریز کمک کنید.

پاسخ های بهتر و سریعتر ارائه دهید

اتوماسیون بازاریابی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا وظایف را اولویت‌بندی کنند و سرنخ‌ها را مدیریت کنند، بنابراین سؤالات دریافتی به سرعت پاسخ داده می‌شوند. به علاوه، با داده های رفتاری ذخیره شده در CRM شما، کارمندان خط مقدم این اختیار را دارند که بدون نیاز به جستجوی اطلاعات اولیه، کمک های مرتبط تری ارائه دهند. تاریخچه مشتریان خود را بدانید و پاسخ‌های خودکار را بر اساس خریدهای قبلی، اقدامات درون محصول یا ارزش مادام العمر انجام دهید.

تجربه‌های یکپارچه و همه‌کانالی را ارائه دهید

هیچ کس دوست ندارد خودش را تکرار کند و به همین دلیل است که اتوماسیون بازاریابی برای مشتریان بسیار عالی است. داده‌ها جمع‌آوری، ذخیره و در نرم‌افزار بازاریابی شما استفاده می‌شوند تا بتوانید تجربه‌ای شخصی مانند فرم‌های از پیش پر شده، ایمیل‌های هدفمند که نیازهای آن‌ها را برآورده می‌کند، و خدمات مشتری که مانند فروشگاه در خیابان آشنا هستند را به مشتریان خود ارائه دهید. با اتوماسیون، مشتریان بدون توجه به کانالی که با شما تماس می گیرند، همان تجربه را دارند.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا