آرتا رسانه

محتوای UGC چیست

مدیریت محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) یکی از انواع محتوا است که اتفاقاً اهمیت زیادی در رشد کسب و کار و سئوی سایت دارد. به دلیل اهمیت این نوع محتوا، در این مقاله به محتوای UGC خواهیم پرداخت. 

محتوای UGC چیست؟

محتوای UGC که مخفف user-generated content است، محتوایی است که در انواع فرمت های محتوایی از قبیل: محتوای متنی، عکس، ویدئو، پادکست توسط کاربران تولید و منتشر می شود. حتی کامنت ها و نظراتی که در زیر یک پست، محصول یا مقاله منتشر می شود، محتوایی که در قالب محتوای مهمان در سایت منتشر می شود و حتی پرسش و پاسخ های تولید شده در سایت، محتوای UGC می باشد.

محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، لینکدین، یوتویوب و یا سایت هایی نظیر مدیوم، ویرگول و امیگو همه از نوع UGC می باشد. 

کیفیت محتوای UGC تاثیرگذار در سایت

ممکن است شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید و تشخیص دهید که برای سئوی سایت فروشگاهی نیاز دارید که کاربران در زیر محصولات، نظرات خود را درباره این محصول منتشر کنند. باید بدانید هرنوع محتوایی و در هر سطح کیفی نمی تواند به سود سایت شما باشد. حتی اگر دقت کرده باشید گاه برخی کاربران اینستاگرام برای افزایش بازدید پیج و اینکه پیج خود را بر اساس الگوریتم های اینستاگرام، بهینه کنند، از کاربران می خواهند که در زیر پست های منتشر شده در پیج، کامنت بگذارند. اما برای اینکه این محتوای تولید شده به سئوی سایت و افزایش فروشتان کمک کند، چند معیار وجود دارد و آن این است که باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و استانداردهای تولید محتوا در آن رعایت شده باشد. ثانیاً اینکه در فضای آنلاین منتشر شده باشد و دیگران بتوانند آن محتوا را مشاهده کنند. به طور مثال کامنتی که در زیر یک محصول نوشته می شود و حاوی تبلیغ محصول غیر، الفاظ غیراخلاقی و نظایر این باشد، نمی تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند. 

انواع محتوای تولید شده توسط کاربر

انواع محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از بسیاری از استراتژی‌های بازاریابی است و در سبک‌ها و قالب‌های مختلف به شما کمک می‌کند.

با این حال، دو نوع اصلی کلی وجود دارد: UGC ارگانیک و UGC پولی.

UGC ارگانیک

UGC ارگانیک محتوایی است که مشتریان واقعی شما به میل خود به اشتراک می گذارند. این معتبرترین نوع محتوای کاربرساز است وصاحبین کسب و کارها به دنبال این نوع بازخورد و تولید محتوا از طرف کاربران خود هستند. محتوای UGC ارگانیک می تواند شامل موارد زیر باشد.

 • بررسی ها و توصیفات: بررسی های آنلاین به عنوان یک نوع UGC به حساب می آیند. رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌های مثبت را می‌توان در وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی به عنوان اثبات و مقبولیت اجتماعی به اشتراک گذاشت. برندها حتی می توانند توصیفات را به تصاویر گرافیکی تبدیل کنند و در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.
 • عکس ها: البته عکس ها یکی از رایج ترین انواع UGC هستند. در این مورد، منظور تصویری از مشتری است که از محصول شما استفاده می کند یا نتایج خود را از محصول شما به اشتراک می گذارد. 
 • فیلم ها: رسانه های اجتماعی و ویدیوهای یوتیوب نیز می توانند اشکال عالی UGC باشند. در واقع، بسیاری از یوتیوب‌برها اقلامی را که اخیراً خریداری کرده‌اند به اشتراک می‌گذارند و چندین برند را در یک ویدیو نشان می‌دهند.
 • محتوای رسانه های اجتماعی: گاهی اوقات، حتی یک ذکر ساده از نام برند شما می تواند محتوای خوبی برای اشتراک گذاری مجدد باشد. 
 • پست های وبلاگ: وبلاگ نویسان همچنین ممکن است نام تجاری یا محصول شما را در یکی از پست های وبلاگ خود ذکر کنند. این پست می تواند یک نقد و بررسی جامع یا اشاره سریع به نام برند شما، در یک پست باشد. می توانید آن پست را نقل قول کنید یا در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید.

UGC پولی

یک مثال ساده برای محتوای تولید شده توسط کاربر در ازای پرداخت پول، به رپورتاژها اشاره کرد. یعنی شما بنه صاحب یک رسانه هزینه ای پرداخت می کنید تا آن رسانه مطلبی که به برند شما اشاره می کند را منتشر کند. مقاله” رپورتاژ چیست” را مطالعه کنید.

یا از خریداران محصول می خواهید که یکی از انواع محتوای متنی، ویدئویی یا تصویری در مورد محصول خریداری شده را تولید و در ازای دریافت پول، آن محتوا را به شما بفروشد.

چرا محتوای تولید شده توسط کاربر مهم است

اهمیت محتوای UGC

 • UGC در تمام مراحل سفر خریدار، برای کمک به انتخاب محصول و افزایش فروش استفاده می شود. این محتوای مشتری محور را می توان در رسانه های اجتماعی و کانال های دیگر مانند ایمیل، صفحات فرود یا صفحات پرداخت استفاده کرد. دلیل اهمیت UGC را می توان در موارد زیر، برشمرد:
 • اعتبار: امروزه، برندها برای دیده شدن آنلاین باید مبارزه کنند و رقابت برای جلب توجه مخاطبان شدید است. خریداران در مورد برندهایی که با آنها تعامل دارند و از آنها خرید می کنند، گزینش بیشتری دارند. با این حال، هیچ نوع محتوای دیگری معتبرتر از UGC مشتریان شما نیست. 86 درصد از مصرف‌کنندگان به احتمال بیشتری به برندی که نظرات کاربران دیگر را به اشتراک می‌گذارد اعتماد دارند، در مقایسه با 12 درصدی که احتمالاً محصولی را خریداری می‌کنند که توسط اینفلوئنسرها تبلیغ می‌شود. UGC را به عنوان تبلیغات شفاهی در نظر بگیرید.
 • وفاداری به برند: ایجاد UGC به مرد.م امکان می دهد بخشی از جامعه یک برند باشند. این برای افزایش وفاداری و تمایل به برند بسیار مهم است. UGC همچنین مکالمات بین برند و مصرف کننده را باز می کند و این سطح از تعامل با برند به ایجاد و رشد یک جامعه درگیر کمک می کند.
 • اثبات اجتماعی: تبلیغات پلتفرم بایا را به خاطر دارید. مردم اقبال خوبی از این پلتفرم نداشتند و با وجود هزینه های سنگین تبلیغات تلویزیونی، این پروژه شکست خورد. در حالیکه اگر مردم بازخوردهای مثبت از کاربران این پلتفرم می دیدند، راحتتر به آن اعتماد می کردند. UGC نمونه کامل این است. وقتی مشتریان بالقوه مشتریان فعلی را از محصول شما راضی می بینند، از نظر روانی بیشتر احتمال دارد که خودشان آن را امتحان کنند. 
 • مقرون به صرفه بودن: هزینه متوسط تبلیغ توسط اینفلوئنسر می تواند به میلیون ها ریال برسد. اما هزینه متوسط درخواست از مشتریان برای به اشتراک گذاشتن پست هایی از آنها که از محصول شما لذت می برند، تقریباً صفر است.

 • تنوع بخشیدن به محتوا: UGC روشی مقرون به صرفه برای تنوع بخشیدن به محتوای شما است. برای کاربران دیگر هم تنوع افرادی که این محصول را تایید می کنند، می تواند جذاب باشد و نیازی به صرف هزینه برای تولید محتوای خلاقانه و متفاوت نیست.

 • UGC به شما امکان می دهد با مهم ترین افراد در کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید: مخاطبان خود. بیشتر آنها از نمایش در کانال شما هیجان زده خواهند شد.

نکته: در برخی از بک لینک ها مشاهده می کنید که در ساختار صفحه و یا لینک، مشخص شده است که این نوع محتوا را کاربر تولید کرده است، حواستان باشد که این نوع بک لینک نمی تواند ارزش زیادی به سایت شما منتقل کند. برای دریافت لیست بک لینک رایگان کلیک کنید.

نحوه مدیریت محتوا UGC برای افزایش فروش

UGC نیز نباید محدود به بازاریابی رسانه های اجتماعی باشد. محتوای UGC را می توان در کانال های دیگر نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، سعی کنید محتوای UGC را در قالب ایمیل، به کاربرانی ارسال کنید که سبد خرید را رها کرده اند. همچنین می توانید محتوای تولید شده توسط کاربر را به صفحات فرود کلیدی اضافه کنید تا به افزایش نرخ تبدیل کمک کنید.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا