آرتا رسانه

استراتژی های غیر رایگان یا پولی در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی پولی برای رشد برند شما، باید مورد توجه قرار بگیرید. کمپین های بازاریابی ارگانیک می توانند در جذب ترافیک به وب سایت شما موثر باشند، اما بلوغ آنها زمان می برد. یک استراتژی بازاریابی ولی می تواند به برند شما کمک کند در حالی که شهرت خود را نزد مشتریان ایجاد می کنید و نتایج سریع تری کسب کند.

بازاریابی پولی چیست؟

بازاریابی پولی که به عنوان بازاریابی Paid نیز شناخته می شود، به هر استراتژی اطلاق می شود که در آن یک برند مشتریان بالقوه را بر اساس علایق، قصد یا تعاملات قبلی آنها با برند مورد هدف قرار می دهد.

کمپین های پولی می توانند از یک یا چند کانال دیجیتال از جمله صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP)، پلتفرم های شبکه های اجتماعی و وب سایت ها استفاده کنند. علاوه بر تبلیغات نمایشی که احتمالاً در SERP ها و صفحات وب دیده اید، بازاریابی پولی می تواند شکل پست های اجتماعی حمایت شده و وبلاگ های مهمان را نیز به خود بگیرد.

مزایای بازاریابی پولی

امروزه، این احتمال وجود دارد که مشتریان جدید ابتدا به صورت آنلاین با برند شما روبرو شوند. در واقع، 87 درصد از خریداران خرده‌فروشی جستجوهای خود را در کانال‌های دیجیتال شروع می‌کنند، صرف نظر از اینکه در نهایت خرید خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند یا در یک فروشگاه حضوری.

در همین حال، تحقیقات گوگل نشان می دهد که 67 درصد از خریدهای B2B تحت تأثیر محتوای دیجیتال و تبلیغات است.

بازاریابی پولی می تواند به شرکت ها کمک کند:

  •  ایجاد آگاهی از برند.
  • مشارکت مشتری را تشویق کنید.
  • بخش های خاص مخاطب را هدف قرار دهید.
  • کمپین های خود را بهینه و اندازه گیری کنید.

بدون حضور دیجیتال، مشتریان بالقوه شما ممکن است هرگز برند شما را پیدا نکنند. در مقایسه با بازاریابی ارگانیک، بازاریابی پولی نتایج سریع‌تر و قابلیت‌های هدف‌گیری دقیق‌تری ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، شما می توانید یک وبلاگ را از طریق استراتژی کلمه کلیدی برای مخاطب خاصی هدف قرار دهید، اما همچنان ممکن است به افرادی دسترسی پیدا کنید که به پیشنهادات شما علاقه ای ندارند. در همین حال، استراتژی‌های پولی به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های خود را بر اساس سیگنال‌های کاربر مانند عبارت‌های جستجو و تعاملات قبلی با نام تجاری خود هدف‌گیری کنید.

بازاریابی پولی

4 نوع بازاریابی پولی

چهار شکل اساسی از بازاریابی پولی وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند:

  1. بازاریابی جستجوی پولی: به عنوان بازاریابی موتور جستجو (SEM) نیز شناخته می شود، این استراتژی تبلیغات متنی و تصویری را به کاربرانی که در پلتفرم هایی مانند گوگل و بینگ جستجو می کنند ارائه می دهد.
  2. بازاریابی شبکه های اجتماعی پولی: این استراتژی به برندها اجازه می‌دهد تا کاربران رسانه‌های اجتماعی را بر اساس علایق و تعاملاتشان با تبلیغات هدف قرار دهند.
  3. بازاریابی نمایشی: شبیه به SEM، شبکه های نمایش تبلیغات را به بازدیدکنندگان سایت ارائه می دهند. فناوری هدف‌گیری مجدد می‌تواند کاربران را بر اساس تاریخچه مرور آنها هدف قرار دهد.
  4. اینفلوئنسر مارکتینگ: بازاریابان B2B و B2C می‌توانند با اینفلوئنسرها – افرادی که دنبال کنندگان اجتماعی زیادی دارند – کار کنند تا به صورت استراتژیک پیشنهادات خود را به شیوه‌ای شخصی‌تر تبلیغ کنند.

هر نوع استراتژی بازاریابی پولی در مراحل مختلف خریدار هدف منحصر به فردی را دنبال می کند. هر برندی از هر شکلی از بازاریابی پولی استفاده نمی کند، اما استفاده از بیش از یک نوع بهترین روش در نظر گرفته می شود. انجام این کار باعث می شود کاربران در کانال های مختلف پیام های شما را ببینند.

بازاریابی جستجوی پولی: اصول اولیه 

جستجوی پولی یا SEM(Paid Search Marketing)، از طریق تبلیغات پرداخت به ازای کلیک که در SERP ظاهر می شود، ترافیک وب را به دست می آورد. هنگامی که یک کلمه یا عبارت کلیدی را در گوگل تایپ می کنید، نتایج پولی و ارگانیک را مشاهده خواهید کرد. تبلیغات پولی لیست هایی هستند که در کنار صفحه می بینید و همچنین اولین پیوندهای موجود در صفحه. می‌دانید که کدام نتایج توسط برچسب «تبلیغ» در کنار آنها پرداخت می‌شود.

هر چیز دیگری در صفحه ارگانیک است. این پیوندها موقعیت خود را در صفحه از طریق بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به دست می آورند. این موضوع را ما در سئو و بهینه سازی سایت پوشش می دهیم.

در نهایت، استراتژی های SEM با قرار دادن پیوندهایی به سایت شما در مقابل کاربران جستجوی مرتبط، از رشد برند حمایت می کنند. آنها تمایل دارند از مدل پرداخت به ازای کلیک (PPC) استفاده کنند که در آن برندها برای موقعیت های برتر در SERP برای یک کلمه کلیدی خاص پیشنهاد می دهند.

بازاریابی جستجوی پولی: نکات حرفه ای

راه اندازی و اجرای یک کمپین جستجوی پولی فقط چند ثانیه طول می کشد. با پیروی از چند دستور، تبلیغات جستجوی شما برای دسترسی به هزاران کاربر جستجو در سراسر وب آماده می شود. با این حال، بهینه سازی کمپین های جستجوی شما به زمان، دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارد.

فرض می‌کنیم قصد دارید از Google Ads – که قبلاً AdWords نام داشت – برای اجرای استراتژی جستجوی پولی خود استفاده کنید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای افزایش اثربخشی کمپین های خود انجام دهید:

امتیاز کیفیت خود را بهبود بخشید

هیچ کس رمز و راز الگوریتم های گوگل را نمی داند، الگوریتم تعیین کننده امتیاز کیفیت تبلیغات است. با این حال، گوگل چند نکته را ارائه کرده است. برای کاهش میانگین هزینه پیشنهادی خود و بهبود رتبه بندی تبلیغات خود، سعی کنید نسخه A/B خود را تست کنید و از هر کدام که بالاترین نرخ کلیک را دارد استفاده کنید. گروه بندی کلمات کلیدی در گروه های تبلیغاتی جداگانه نیز ممکن است امتیاز شما را بهبود بخشد. در نهایت، ایجاد صفحات فرود مرتبط برای تبلیغات شما بازدید طولانی‌تری از سایت را تشویق می‌کند که نشانه‌ای از کیفیت بالا است.

از مناقصه مبتنی بر مکان استفاده کنید

پس از اینکه یک کمپین را برای مدتی اجرا کردید، معیارهای جغرافیایی خود را بررسی کنید. اینها به شما می‌گویند که بازدیدکنندگان شما کجا زندگی می‌کنند، کشور، منطقه و شهر تفکیک شده. از این اطلاعات برای تغییر پیشنهادات خود در مناطقی که قبلاً نرخ تبدیل بالاتری را نشان داده‌اند، به شدت هدف قرار دهید.

مکمل تلاش های ارگانیک 

ابزارهایی مانند Google Analytics اندازه گیری ترافیک سایت و تجسم نحوه تعامل کاربران با محتوا و صفحات محصول شما را آسان می کند. به دنبال صفحاتی بگردید که تلاش‌های بازاریابی ارگانیک شما باعث افزایش ترافیک نمی‌شود. در حالی که یک رویکرد بازاریابی ارگانیک جدید را تنظیم و آزمایش می کنید، از کمپین های PPC برای تکمیل ترافیک آن صفحات استفاده کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی پولی: اصول اولیه

این روزها، اجرای یک یا چند صفحه شبکه اجتماعی برای برند شما نه تنها بازاریابی خوبی است، بلکه یک انتظار مشتری است. در واقع، برندهایی با استراتژی‌های تعامل با مشتری همه‌کانالی قوی، 89 درصد از مشتریان خود را حفظ می‌کنند، در حالی که این رقم برای برندهایی با استراتژی‌های همه‌کاناله ضعیف، 33 درصد است.

داشتن یک صفحه فیس بوک، یک حساب توییتر، یک پروفایل اینستاگرام، یک کانال یوتیوب و یک صفحه Pinterest به مشتریان شما کمک می کند تا شما را در هر کجا که آنلاین هستند پیدا کنند. کمپین های پولی شبکه های اجتماعی با امکان دسترسی به سایر کاربران رسانه های اجتماعی که ممکن است هنوز نام شرکت شما را نشنیده باشند، این مزیت را افزایش می دهند.

مانند تبلیغات SEM PPC، کمپین های اجتماعی پولی از یک مدل مناقصه برای ارائه تبلیغات به افرادی استفاده می کنند که یا به پیشنهادات شما علاقه نشان داده اند یا رفتارهای آنلاین مشابه مشتریان فعلی شما از خود نشان می دهند.

 

بازاریابی غیررایگان

بازاریابی شبکه های اجتماعی پولی: نکات حرفه ای

اول از همه، اگر نام تجاری شما در هر پلتفرم شبکه های اجتماعی وجود ندارد، وحشت نکنید. نگهداری چندین صفحه رسانه های اجتماعی می تواند بسیار وقت گیر باشد، به خصوص زمانی که شما منابع محدودی دارید.

اگر در مورد پلتفرم رسانه اجتماعی برای انتخاب کسب و کار خود تصمیم نگرفته اید، فیس بوک محبوب ترین برای خریداران تبلیغات باقی می ماند. طبق تحقیقات عملکرد تبلیغات دیتاباکس فیس بوک، 52 درصد از پاسخ دهندگان پیش بینی می کنند که بودجه تبلیغات در سال 2022 و پس از آن همچنان افزایش خواهد یافت.

روی مکالمات تمرکز کنید

مانند SEM، موقعیت تبلیغات اجتماعی شما توسط یک الگوریتم تعیین می شود. هر پلتفرم الگوریتم خاص خود را دارد و عمومی نمی شود. با این حال، یکی از چیزهایی که همه آنها برای آنها ارزش قائل هستند، جذب مخاطب است. پست هایی که جرقه مکالمه را در میان افراد واقعی ایجاد می کنند، با ارزش ترین هستند.

با هر تبلیغ اجتماعی پولی که تولید می کنید، هدف شما باید شروع یک مکالمه باشد. سوال جالبی مطرح کنید یا بیانیه ای بدهید که از کاربران بخواهد نظر خود را اضافه کنند. به خاطر داشته باشید که ممکن است بخواهید این مکالمات را تعدیل کنید، که می تواند منابع فشرده باشد، اما همچنین می تواند مشارکت بیشتر را تشویق کند.

بازاریابی نمایشی: اصول اولیه

تبلیغات نمایشی مانند بیلبوردهای دیجیتالی هستند. آنها شکل بنرهای گرافیکی را دارند که در صفحات وب ظاهر می شوند، جعبه های متنی با سرفصل های قابل کلیک و تبلیغات رسانه ای غنی که ویدیوها یا GIF ها را پخش می کنند.

شبکه‌های تبلیغاتی نمایشی در سراسر اینترنت پراکنده می‌شوند و آنها را برای دسترسی به کاربران در حین حرکت از یک سایت به سایت دیگر ایده‌آل می‌کند. یک کمپین تبلیغاتی موثر دارای اهداف مشخص، مخاطبان هدف، کپی جذاب و در صورت لزوم، تصاویری خیره کننده است.

تبلیغات نمایشی علاوه بر جلب توجه مشتریان جدید، برای هدف قرار دادن مجدد افرادی که از قبل درباره برند شما می‌دانند، عالی هستند. به عنوان مثال، اگر شخصی از سایت شما بازدید می کند اما تبدیل به خریدار نمی شود، می توانید دوباره از طریق یک تبلیغ نمایشی که در وب سایت دیگری ارائه می شود به آنها دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی پولی

بازاریابی نمایشی: نکات حرفه ای

شبکه‌های نمایش و جستجوی پولی از بسیاری از فناوری‌های مشابه استفاده می‌کنند، بنابراین توصیه‌های یکسانی برای هر دو استراتژی اعمال می‌شود.

اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان سایت خود را در حین مرور وب مورد هدف قرار دهید، هدف اصلی خود را در نظر داشته باشید: بازگرداندن آن افراد به سایت خود. شما می توانید آن رفتار را از چند طریق تشویق کنید:

تبلیغات خود را با کلمات کلیدی منفی بهینه کنید. شبکه های تبلیغاتی به شما این امکان را می دهند که کلمات کلیدی را مشخص کنید که نمی خواهید تبلیغات شما برای آنها نمایش داده شود. به عنوان مثال، مشخص کردن «رایگان» به عنوان یک کلمه کلیدی منفی، از نمایش تبلیغات شما در صفحات وب که نسخه‌های رایگان محصولات شما را فهرست می‌کنند، جلوگیری می‌کند.
پیشنهاد ارزش خود را به بازدیدکنندگان یادآوری کنید. شما فضای محدودی برای کپی دارید، بنابراین مطمئن شوید که اهمیت دارد. یادآوری ارزش پیشنهادی شما به بازدیدکنندگان می تواند آنها را تشویق کند که به سایت شما بازگردند.
از Call to Action استفاده کنید. استفاده از افعال و عبارات عملی می تواند تعامل با تبلیغات شما را افزایش دهد. 

اینفلوئنسر مارکتینگ: اصول اولیه

اینفلوئنسر کسی است که تعداد فالوورهای شبکه های اجتماعی بالایی دارد و بازاریابی هدف شما را نمایندگی می کند. اینفلوئنسر مارکتینگ از این افراد برای دستیابی به مشتریانی استفاده می کند که به محتوای ارائه شده توسط اینفلوئنسرها اعتماد دارند و از آن لذت می برند.

اگرچه معمولاً به عنوان یک تاکتیک B2C در نظر گرفته می شود، برندهای B2B با کمپین های تأثیرگذار موفق بوده اند. به طور معمول، اینفلوئنسرهای B2B کارشناسان صنعت هستند که طی سال‌ها احترام و تحسین پیروان خود را به دست آورده‌اند.

اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند به شکل پست‌های حمایت‌شده اینستاگرام، وبلاگ‌های مهمان، فریادهای توییتر و منشن‌های یوتیوب باشد.

اینفلوئنسر مارکتینگ: نکات حرفه ای

اگر چیزی وجود دارد که از این بخش حذف می کنید، این است که همیشه باید در مورد تأثیرگذاران خود تحقیق کنید. بسیاری از اینفلوئنسرهای جعلی آنلاین وجود دارند که ادعا می کنند دسترسی طولانی دارند اما در واقع تعداد فالوورهای خود را افزایش می دهند. از ابزارهای ذکر شده در بالا برای جستجوی اینفلوئنسرهایی که قصد همکاری با آنها را دارید استفاده کنید.

هنگامی که یک اینفلوئنسرقانونی انتخاب کردید، سعی نکنید تمام جنبه های رابطه را هدایت کنید. از این گذشته، آنها دنبال کنندگان خود را بهتر می شناسند و می دانند که چه نوع محتوایی جذاب تر است. به ایده های آنها گوش دهید و آنها را در جریان اهداف کمپین خود قرار دهید.

اینفلوئنسر مارکتینگ ممکن است نتایج فوری نداشته باشد. ایجاد رابطه با اینفلوئنسرها و دادن زمان به آنها برای یافتن بهترین راه برای همکاری با برند شما بسیار مهم است.

متعادل کردن استراتژی های بازاریابی پولی و ورودی
استراتژی های بازاریابی ارگانیک و پولی لزوماً نیازی به رقابت با یکدیگر ندارند. در واقع، اکثر برندها از ترکیبی از هر دو استراتژی برای جذب مشتریان به سایت خود استفاده می کنند.

استراتژی‌های پولی معمولاً برای هدایت ترافیک به سمت کلمات کلیدی با ارزش بالا و با هدف تجاری توصیه می‌شوند. به خصوص در فصل های اوج، ترافیک پولی می تواند به برند شما کمک کند تا در دریایی از پیام های رقیب برجسته شود. بازاریابی پولی همچنین می تواند باعث جذب ترافیک به صفحات وب شما شود، در حالی که منتظر بلوغ استراتژی ارگانیک خود هستید.

اساساً، اگر یک جدول زمانی کوتاه با اهداف مشخص دارید، احتمالاً یک استراتژی پولی بهترین گزینه شما است. با این حال، اگر هدف شما ترافیک پایدار در یک دوره زمانی طولانی است، یک استراتژی ارگانیک و ورودی انتخاب بهتری است. در نهایت، با تغییر و تکامل اهداف رشد، نام تجاری شما احتمالاً از ترکیب نوسانی از بازاریابی پولی و ارگانیک در طول سال استفاده خواهد کرد.

در محیط بازاریابی فوق رقابتی امروزی، استراتژی‌های پولی می‌توانند به برند شما کمک کنند که برجسته و مورد توجه قرار گیرد. با این حال، این سطح از رقابت به این معنی است که نمی‌توانید به کمپین‌های خود اجازه دهید به صورت خودکار اجرا شوند. شما باید بتوانید تاکتیک های خود را با زمان حال وفق دهید.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا