آرتا رسانه

هشتگ اینستاگرام

راهنمای کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام

همه کسانی که می خواهند لایک و فالوور بیشتری بگیرند باید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنند. مشکلاتی وجود دارد که مانع رشد پیج شما می شود. در این مقاله از سری مقالات آموزش دیجیتال مارکتینگ به شما خواهیم گفت که چگونه کلمات مناسب برای قرار دادن در زیر پست ها، استوری ها، ریلز ها و نحوه استفاده از آنها را پیدا کنید.

هشتگ های اینستاگرام برای هر بازاریاب یا کاربری که به دنبال ارسال پست خود به فید کاربران است، ضروری است. می‌تواند نتایج خیره‌کننده‌ای را برای تلاش‌های شما برای تثبیت حضور برندتان در پلتفرم به همراه داشته باشد.

مهم نیست از کدام پلتفرم استفاده می کنید، هشتگ ها در همه جا قابل استفاده هستند. اما در این پست به طور خاص در مورد هشتگ های اینستاگرام صحبت خواهیم کرد زیرا اینستاگرام به یکی از پلتفرم های مورد علاقه هر بازاریاب برای بازاریابی برند خود تبدیل شده است.

استفاده از هشتگ های مناسب می تواند هدف شما را خراب کند و نتایج مورد انتظار متفاوتی را به همراه داشته باشد. اگر در هنگام گنجاندن هشتگ در پست خود دقت کافی داشته باشید، مفید خواهد بود. اگر دانشی در مورد نحوه استفاده از هشتگ اینستاگرام برای رشد ندارید نگران نباشید. این پست شما را در مورد همین موضوع روشن می کند.

فهرست مطالب

هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ ها در اینستاگرام با علامت “#” شروع می شوند که پس از آن یک یا چند کلمه وجود دارد. نیازی نیست بین آنها فاصله و کاراکترهای خاص قرار دهید. با این حال، کاربران اغلب خط زیر را به کلمات جداگانه اضافه می کنند. ایموجی و اعداد نیز در هشتگ های اینستاگرام گنجانده شده است. گاهی اوقات تگ ها فقط از آنها تشکیل شده است.

هشتگ اینستاگرام

 

هشتگ های اینستاگرام چگونه کار می کنند؟

هر هشتگ اینستاگرام یک لینک قابل کلیک است. به صفحه ای منتهی می شود که محتوای آن با این هشتگ مشخص شده است.

هشتگ های اینستاگرام یکی از راه های افزایش فالوور است. این به این دلیل است که افراد بیشتری می توانند پست های شما را ببینند. هنگامی که پست های شما به یک صفحه تگ می رسد، نه تنها دنبال کنندگان شما، بلکه همه افراد در اینستاگرام می توانند آنها را ببینند.

کاربران اینستاگرام می توانند با استفاده از هشتگ ها مطالبی در مورد یک موضوع جالب پیدا کنند. ممکن است یک مکان، یک رویداد، افراد یا حیوانات، هر چیزی باشد. فرض کنید عکس هایی از یک جشن عروسی با هشتگ از وب سایت عروسی پست کرده اید، سپس مهمان می تواند عکس های شما را پیدا کند و مشترک شود. آنها فقط باید آن را در نوار جستجو تایپ کنند.

صفحات هشتگ را کاوش کنید

هر هشتگ در اینستاگرام صفحه خود را دارد. تمام عکس ها و ویدیوهای ارسال شده با برچسب را می توان در آنجا یافت. دو راه برای دسترسی به چنین صفحاتی وجود دارد:

کاربران محتوای یک پیج خصوصی را نمی بینند، اگر آن را فالو نکرده باشند. اگر استوری ها محدود باشد، فقط برای افرادی که می‌توانند آن را از صفحه خود مشاهده کنند نشان داده می‌شوند. بنابراین، اگر می‌خواهید دسترسی و تعامل بیشتری داشته باشید، بهتر است از فهرست دوستان نزدیک استفاده نکنید.

– مطلب پیشنهادی : 12 ترفند بازاریابی اینستاگرام که باید بدانید

 • روی هشتگ زیر پست (نخستین اسکرین شات) ضربه بزنید.
 • یک کلمه را در نوار جستجو تایپ کنید. هشتگ های اینستاگرام را با این کلمه (اسکرین شات دوم) خواهید دید. روی یکی از برچسب ها ضربه بزنید.
 • شما به صفحه هشتگ اینستاگرام هدایت می شوید (اسکرین شات سوم).
هشتگ گذاری اینستاگرام

می‌توانید از هشتگ‌های اینستاگرام در زیر پست‌های خود نیز استفاده کنید تا آنها را در صفحات نمایش دهید، بنابراین افراد بیشتری آنها را مشاهده خواهند کرد.

مشترک شدن در یک هشتگ

می توانید یک هشتگ را در اینستاگرام دنبال کنید. سپس، پست هایی را با برچسب در فید خود خواهید دید. بنابراین شما ترندها را از دست نخواهید داد، از آنچه رقبای خود پست می کنند آگاه خواهید بود و ایده های الهام بخش را به طور مرتب دریافت می کنید.

فالوورهای شما می توانند هشتگ های اینستاگرامی را که دنبال می کنید ببینند. آنها می توانند آنها را در لیست زیر در نزدیکی نام کاربران مشاهده کنند. و فالوورها می توانند نام کاربری شما را در صفحات هشتگ ببینند.

هشتگ اینستاگرام

اطلاعات رسمی اینستاگرام در مورد تشکیل فید زمانی که هشتگ‌ها را در اینستاگرام دنبال می‌کنید قدیمی است. ما فقط می توانیم از تجربه شخصی خود بگوییم که وقتی یک برچسب را دنبال می کنید چه اتفاقی می افتد:

پست هایی را با هشتگ های اینستاگرامی که دنبال می کنید در فید خود مشاهده می کنید.
هرچه تعداد پست‌های دارای هشتگ بیشتری را دوست داشته باشید، تعداد بیشتری از آنها در فید شما ظاهر می‌شوند.
پست هایی با هشتگی که دنبال می کنید بدون توجه به آنچه در صفحه تگ می بینید در فید اینستاگرام شما ظاهر می شود.
قبل از ارسال عکس یا ویدیو با هشتگ، نحوه استفاده افراد از هشتگ در اینستاگرام را بررسی کنید. ببینید چه چیزی با آن پست می‌کنند، بنابراین می‌توانید مطمئن شوید که کلمه یا ترکیب کلمه برای شما و دیگران به همان معناست.

مطلب پیشنهادی : محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام

چگونه و کجا از هشتگ های اینستاگرام استفاده کنیم

مردم معمولاً از هشتگ های اینستاگرام در زیر پست ها و حلقه ها استفاده می کنند. گاهی اوقات افراد آنها را در بیو و استوری ها نیز اضافه می کنند. بیایید به هر مورد دقیق تر نگاه کنیم.

بیوگرافی پروفایل

در بیو، افراد هشتگ های اینستاگرام خود را اضافه می کنند. ممکن است نام برند، مسابقه فعلی یا ماراتن شما باشد. اطلاعات دقیق تر درباره بیو اینستاگرام را می توانید در مقاله چطور یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟+ دانلود نمونه بیو جذاب برای پیج بیابید.

پست های اینستاگرام

می توانید هشتگ ها را در کپشن یا اولین نظر اضافه کنید. مکان بر توسعه پروفایل تأثیر می گذارد. تعداد تگ‌ها نیز بر میزان دسترسی و تعامل تأثیرگذار است. می توانید تا 30 هشتگ در اینستاگرام اضافه کنید. اما سعی نکنید “تا جایی که می توانید” اضافه کنید.

بهترین تعداد هشتگ ها و مکان آنها به اندازه حساب شما بستگی دارد. هر دو پارامتر را در مقاله محل اضافه کردن هشتگ اینستاگرام بررسی کردیم. این مطالعه بر اساس تحقیقات Socialinsider و Quuu انجام شد.

در اینجا یک جدول کوتاه می گذاریم.

جدول هشتگ اینستاگرام

تعداد فالوورهای خود را در ستون اول بیابید. از ستون‌های سمت راست، می‌توانید بفهمید که بهتر است هشتگ‌های اینستاگرام را کجا قرار دهید، چه ]چیزی بفرستید.

آنها را پنهان کنید و چه تعداد اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی : چگونه در تلگرام بازاریابی کنیم؟

هشتگ در کپشن

محتوا را آپلود کنید. “#” را تایپ کنید و شروع به نوشتن یک کلمه کنید. از لیستی که اینستاگرام پیشنهاد می کند هشتگ ها را انتخاب کنید.

هشتگ در نظرات

به بخش نظرات بروید. “#” و ابتدای کلمه را تایپ کنید. از لیست پیشنهادی هشتگ های اینستاگرام انتخاب کنید.

هشتگ در استوری اینستاگرام

هنگامی که ما در حال نوشتن مقاله بودیم، هیچ داستانی در صفحه هشتگ اینستاگرام ظاهر نشد. در عین حال، هیچ اطلاعات رسمی مبنی بر اینکه محتوا دیگر در صفحات نمایش داده نخواهد شد، وجود ندارد. بنابراین بیایید نحوه هشتگ گذاری در استوری اینستاگرام را بررسی کنیم.

می توانید تا 30 هشتگ به عنوان متن و یک برچسب هشتگ به استوری اینستاگرام اضافه کنید. برخلاف پست‌ها، ما هیچ اطلاعات قابل اعتمادی در مورد تأثیر تگ بر توسعه نمایه نداریم. پس آزمایش کنید و رقبای خود را زیر نظر بگیرید.

هشتگ در استوری اینستاگرام

برچسب زدن به عنوان متن:

 1. افزودن متن را انتخاب کنید.
 2. “#” را تایپ کنید و شروع به نوشتن یک کلمه کنید.
 3. برای انتخاب گزینه مورد نیاز خود، انگشت خود را به سمت راست بکشید.

مراحل 1-3 را برای افزودن یک هشتگ دیگر تکرار کنید. متأسفانه شما می توانید یکباره فقط یک هشتگ در استوری اینستاگرام اضافه کنید. در غیر این صورت، تنها آخرین تگ را به عنوان لینک فعال خواهید داشت.

 

برچسب هشتگ:

 1. روی نماد استیکرها ضربه بزنید.
 2. یک برچسب هشتگ انتخاب کنید.
 3. کلمه ای را تایپ کنید یا از لیست پیشنهادی هشتگ ها انتخاب کنید.

هشتگ ها را در استوری اینستاگرام خود مخفی کنید

می توانید هشتگ ها را در استوری اینستاگرام مخفی کنید. هنوز هیچ کس به طور قطع نمی داند که چگونه بر تبلیغات تأثیر می گذارد. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که آزمایش کنیم.

اگر فکر می‌کنید یک برچسب برای چشم سخت است یا تبلیغ حساب خود را با برچسب‌ها مخفی می‌کند، یک برچسب روی آن قرار دهید:

یا

متن یا برچسب را تا حد امکان کوچک کنید. برای انجام این کار، با دو انگشت به آن ضربه بزنید و آنها را به سمت یکدیگر حرکت دهید. سپس، برچسب یا متن را به جایی که با پس‌زمینه ترکیب می‌شوند، بکشید.

به نمونه بالا نگاه کنید. آیا می توانید هشتگ ها را  ببینید؟ ما نمی توانیم اما آنها آنجا هستند.

هشتگ های ریل های اینستاگرام

هنگام ارسال ویدیوها نمی توانید بیش از 30 هشتگ به کپشن های Reel Instagram اضافه کنید. هنوز اطلاعاتی در مورد تعداد بهینه ارائه نشده است.

بعد از آپلود ویدئو، “#” و یک کلمه در توضیح بنویسید.

اگر «هم‌رسانی در فید» را روشن کنید، برچسب‌ها در توضیحات پیش‌نمایش کپی می‌شوند.

زبان هشتگ اینستاگرام

شما می توانید برچسب ها را به هر زبانی بنویسید. حتی می توانید آنها را به چندین زبان به طور همزمان بنویسید. به عنوان مثال، به زبان انگلیسی و زبان مادری مخاطبان هدف شما.

انگلیسی به عنوان یک زبان اضافی برای برچسب ها، دسترسی اینستاگرام را از همه بهتر افزایش می دهد. طبق آمار  26 درصد از کاربران از آن استفاده می کنند. علاوه بر این، این زبان به عنوان یک زبان بین المللی شناخته شده است. حتی افرادی با حداقل مهارت انگلیسی از آن برای جستجوی هشتگ استفاده می کنند.

انگلیسی محبوب ترین زبان در اینترنت است. برای مقایسه، دومین مورد محبوب، چینی، توسط 19٪ از مردم در اینترنت استفاده می شود. در عین حال محبوبیت چینی ها بیشتر به دلیل جمعیت زیاد این کشور است.
شایان ذکر است، هشتگ های اینستاگرام نیز باید به زبان محلی نوشته شوند. سپس، هر کاربری از مخاطبان هدف شما می تواند شما را پیدا کند.

هشتگ های محبوب اینستاگرام

می توانید بررسی کنید که هشتگ اینستاگرام چقدر در بین نویسندگان محبوب است. یک برچسب را در جستجو تایپ کنید و تعداد پست های همراه با آن را خواهید دید.

هشتگ محبوب اینستاگرام

هشتگ های اینستاگرام تقریباً بر تعداد پست هایی که با آن ها ارسال می شود تقسیم می شوند.

 • فرکانس پایین – تا 50 K.
 • فرکانس متوسط – 50-100 K.
 • فرکانس بالا – بیش از 100 K.

نحوه انتخاب هشتگ برای اینستاگرام

سعی نکنید فقط با هشتگ های اینستاگرام با فرکانس بالا پست کنید. تگ های محبوب در بین نویسندگان با تگ های مخاطب هدف شما یکسان نیست. تعداد زیاد عکس ها و ویدیوها در صفحه برچسب به این معنی نیست که محتوا در اینستاگرام مورد تقاضا است.

 

به عنوان مثال، نویسندگان 75.4 میلیون پست با برچسب #garden و 87.6 هزار پست #gardendesignideas ارسال کرده اند. این بدان معنا نیست که کاربران بیشتر #garden را جستجو می کنند. ایده های طراحی مخصوصاً برای باغ های خودشان ممکن است حتی بیشتر مورد علاقه آنها باشد. متأسفانه، شما نمی‌توانید مطمئن باشید که در هر مورد درست است یا خیر.

بنابراین هشتگ هایی که باید برای رشد اینستاگرام استفاده کنید چیست؟ بهتر است از برچسب هایی با فرکانس های مختلف استفاده کنید. هشتگ های کمتر محبوب اینستاگرام به دسترسی و تعامل بیشتر کمک می کنند. اگر کاربران محتوای ارسال شده را دوست داشته باشند، لایک ها و فالوورهای جدید بیشتری دریافت می کنید. هشتگ های با فرکانس بالا بلافاصله پس از انتشار نتیجه می دهند.

هشتگ های مناسب اینستاگرام را پیدا کنید

جمع آوری هشتگ های مناسب زمان می برد. اما در نتیجه لایک ها و مشترکین بیشتری در اینستاگرام دریافت می کنید.

رقبا

رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید از چه هشتگ های اینستاگرام استفاده می کنند. ممکن است هشتگ هایی وجود داشته باشد که هرگز با آن ها برخورد نکرده اید.

مخاطبان

برای یافتن هشتگ های مناسب اینستاگرام، پرتره کلی مخاطبان خود را در نظر بگیرید. اگر کرم چین و چروک یا کمربند موی شتری را تبلیغ می کنید، استفاده از زبان عامیانه مدرن معنی ندارد. از سوی دیگر، یک مخاطب جوان صفحه بومرها را درک نمی کند

سن، جنسیت و موقعیت فالوورها را می‌توانید در Insights ببینید.

مخاطبان اینستاگرام

مکان ها

به ترکیب کلمات مکان اضافه کنید. آنها می توانند هر هشتگ اینستاگرام با فرکانس بالا را به یک هشتگ کم فرکانس تبدیل کنند.

چنین برچسب هایی حتی برای مشاغل محلی مفیدتر هستند. بنابراین شما مخاطبانی را جذب خواهید کرد که احتمال بیشتری برای خرید محصول شما دارند. کاربران در پروفایل اینستاگرام شما فعال تر خواهند بود که نشانه خوبی برای الگوریتم های اینستاگرام است.

به نمونه ها نگاه کنید. یک هشتگ محبوب #coffee پس از اضافه کردن شهر نیویورک به عنوان یک مکان، به یک برچسب کم فرکانس تبدیل می شود.

هشتگ های ممنوعه

شما نباید از هشتگ های اینستاگرام برای تشویق افراد به رفتارهای مضر و نقض دستورالعمل های انجمن استفاده کنید. شما فقط هشتگ های ممنوعه را در جستجو نخواهید دید.

ما استفاده از برچسب هایی مانند #mutuallikes یا #mutualsubscription را توصیه نمی کنیم. برای اینستاگرام، این مساوی است با تقلب. این ها هشتگ های ممنوعه نیستند، اما ممکن است حساب شما همچنان مسدود باشد.

هشتگ اینستاگرام خود را بسازید

برچسب های منحصر به فرد برای ساخت مسابقات و ماراتن ها و تولید محتوای کاربران استفاده می شود. فقط کافی است یک برچسب در بیو خود یا هنگام پست کردن مانند آنچه که معمولا انجام می دهید، اضافه کنید. صفحه هشتگ اینستاگرام شما به طور خودکار ایجاد می شود. سایر کاربران نیز می توانند از آن استفاده کنند.

اگر می خواهید هشتگ خود را برای اینستاگرام ایجاد کنید، باید یک کلمه یا ترکیب کلمه واقعا منحصر به فرد را در نظر بگیرید. موردی که سایر کاربران هنگام ارسال محتوای کاملاً متفاوت خود اضافه نمی کنند.

هشتگ های برند خود را دنبال کنید. سپس می‌توانید شهرت خود، مواردی که سایر کاربران با استفاده از آن در اینستاگرام پست می‌کنند و اینکه ماراتن شما چگونه پیش می‌رود را بررسی کنید.

به عنوان مثال، Popsugarbeauty از نام خود برای ایجاد هشتگ برند خود در اینستاگرام استفاده می کند.

نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام

اکنون می دانید که چگونه هشتگ های مناسب برای اینستاگرام را پیدا کنید. یک لیست تهیه کنید و برچسب ها را در یک جدول ترتیب دهید. سپس، به سرعت هشتگ های IG را برای انتشارات پیدا خواهید کرد. همچنین می توانید تگ های تکراری را ردیابی کنید. یک هشتگ مشابه زیر چندین پست اینستاگرامی پشت سر هم سیگنال بدی برای الگوریتم ها است.

برچسب هایی را که جمع آوری کرده اید بر اساس نوع و محبوبیت جدا کنید. برای هر موضوع باید چندین تگ با فرکانس های مختلف وجود داشته باشد.

موضوع پست را انتخاب کنید از هر ستون فرکانس یک هشتگ اینستاگرام انتخاب کنید.

تجزیه و تحلیل هشتگ ها

Insights به تخمین میزان استفاده موثر از هشتگ در اینستاگرام کمک می کند. معیارهای محتوای تقریباً یکسان را با هشتگ های مختلف تجزیه و تحلیل کنید. می‌توانید الگوی هشتگ‌هایی که بیشترین تعداد لایک و کامنت را ایجاد می‌کنند را دریابید. استفاده از این کلمات باعث رشد اینستاگرام شما می شود.

تحلیل هشتگ اینستاگرام

 

آمار پست ها همچنین نشان می دهد که چند نفر عکس و ویدیوی شما را از یک صفحه برچسب مشاهده کرده اند.

جمع بندی

هشتگ های اینستاگرام ابزاری عالی برای رشد اکانت شما هستند. اگر به درستی از آنها استفاده کنید، می توانید دسترسی و تعامل را افزایش دهید، لایک و فالوور بیشتری به دست آورید.

هشتگ های پروفایل اینستاگرام خود را پیدا کنید و آنها را در یک جدول مرتب کنید. برچسب‌های فرکانس‌های مختلف را زیر پست‌ها و حلقه‌ها اضافه کنید. هشتگ‌ها در استوری اینستاگرام کمک چندانی به ارتقاء حساب کاربری نمی‌کنند.

 معیارها با استفاده از برچسب های مختلف تغییر می کند. از آنهایی استفاده کنید که برای شما بهترین کار را دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا