آرتا رسانه

چگونه می توانیم ارز دیجیتال بسازیم

در سال های اخیر، ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای محبوب شده اند. در سال 2009 بیت کوین، اولین و شناخته شده ترین رمز ارز ایجاد شد. از آن زمان تا کنون بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر از جمله اتریوم، لایت کوین و ریپل توسعه یافته اند.

اگر به فکر راه اندازی برند رمزنگاری خود هستید، این راهنما نحوه ایجاد تراکنش های ارز دیجیتال را توضیح می دهد. همچنین به شما کمک میکند اطاعات بیشتری در مورد ارز دیجیتال و اینکه چگونه کسب و کار کوچک شما می تواند از آن بهره مند در اختیار شما قرار می دهد.

چرا ارز دیجیتال خودتان را بسازید؟

اگر از خود می‌پرسید ارز دیجیتال چیست؟ ابتدا ضروری است که بفهمیم ارز دیجیتال چه چیزست. رمزارزها توکن های دیجیتال یا مجازی ای هستند که از رمزنگاری برای ایمن سازی تراکنش ها و کنترل ایجاد واحدهای جدید استفاده می کنند. علاوه بر این، آنها غیرمتمرکز هستند، به این معنی که آنها تحت کنترل دولت یا مؤسسه مالی نیستند.

با وجود اینکه ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز در نظر گرفته می شوند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار( SECC) اعلام کرده است که بیت کوین و اتریوم را غیرمتمرکز و ایمن می دانند. رمزارزها جهانی هستند که موجب میشود سرمایه گذاری جذابی برای مردم کشورهای مختلف باشند. در نهایت ارزهای دیجیتال امن و ناشناس هستند که آنها را به انتخاب خوبی برای افرادی که می خواهند تراکنش های خود را خصوصی نگه دارند، تبدیل می کند.

دلیل این که صاحبان مشاغل کوچک ممکن است بخواهند رمزنگاری خود را ایجاد کنند ما را به پیوند این مقاله می رساند. به نظر می رسد دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که در اینجا چند مورد اصلی اشاره میشود:

  • ملاحظات منطقه ای:  شما می خواهید ارزی ایجاد کنید که در یک کشور یا منطقه خاص قابل استفاده باشد.

  • پس انداز و امنیت:  شما می خواهید ارزی ایجاد کنید که تحت فشارهای تورمی یا مقررات دولتی نباشد.

  • برای برنامه های وفاداری:  شما می خواهید نوع جدیدی از برنامه های وفاداری را برای مشتریان خود ایجاد کنید.

  • افزایش سرمایه:  داشتن رمزارز شخصی می تواند برای جمع آوری سرمایه برای مشاغل یا پروژه های جدید مفید باشد.

  • آگاهی از برند: یک ارز رمزنگاری شده می تواند راهی عالی برای افزایش آگاهی برند شما باشد.

  • این آینده است:   سرنوشت به افراد جسور پاداش می دهد، بنابراین شما می خواهید جلوتر از منحنی و اولین پذیرنده این فناوری جدید باشید.

  • برای کسب درآمد:  این پست نحوه ایجاد یک ارز دیجیتال را توضیح می دهد، اما صاحبان مشاغل کوچک می خواهند در نهایت پس از وقت گذراندن در آن پول به دست آورند.

روش های ایجاد ارزهای دیجیتال

اکنون که به این سوال (چرا یک ارز دیجیتال ایجاد کنیم؟)پاسخ دادیم بیایید چند روش ایجاد ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم.

بلاک چین خود را بسازید

شما می توانید از ابتدا ارز مبتنی بر بلاک چین را برای پشتیبانی از رمزنگاری بومی ایجاد کنید در این روش شما بیشترین آزادی برای طراحی را دارید. با این حال، اینطور نیست که تنها با چند کلیک یک بلاک چین جدید و کار شما تمام شود. این فرآیند بسیار پیچیده است و حداقل به مهارت های کدگذاری اولیه و درک عمیق بلاک چین نیاز دارد.

اگر برنامه نویس نیستید، می توانید شخصی را استخدام کنید تا بلاک چین شما را برای شما بسازد. همچنین خدمات آنلاینی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به کدنویسی یک بلاک چین ایجاد کنید.

کد فناوری بلاک چین موجود را تغییر دهید

راه دومی که می توانید ارز دیجیتال خود را ایجاد کنید، تغییر کد یک بلاک چین موجود است. به عنوان مثال می‌توانید کد یک ارز دیجیتال موجود را برای ایجاد و راه‌اندازی یک ارز جدید چند شاخه ( فورک) کنید.

این روش پیچیدگی کمتری نسبت به ایجاد یک بلاک چین جدید از ابتدا را دارد. با این حال هنوز هم فنی است و به مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد. همچنین قبل از ایجاد تغییرات در کد، باید درک خوبی از نحوه عملکرد بلاک چین داشته باشید.

از آنجایی که بلاک چین به زیرساخت نیاز دارد ایده بدی نیست که درکی از زیرساخت بلاک چین موجود پلتفرمی که با آن کار می کنید داشته باشید. اگر در این بخش کاملاً تازه کار هستید، ممکن است نیاز باشد قبل از اینکه ابتدا به زیرساخت های مورد نیاز آن بپردازید چند دوره آموزشی بلاک چین را بگذرانید.

انتخاب یک معمار بلاک چین به اهداف پروژه شما و منابعی که در دسترس دارید بستگی دارد. هرچند برای تغییر پروتکل، باید به کد دسترسی داشته باشید. بیشتر بلاک چین ها منبع باز هستند، به این معنی که هر کسی می تواند آنها را مشاهده و دانلود کند. می توانید کدهای منبع بسیاری از آنها را در پلتفرم GitHub پیدا کنید.

بر روی یک پلتفرم موجود یک ارز دیجیتال جدید ایجاد کنید

راه سوم برای ایجاد یک ارز دیجیتال این است که بر روی پلتفرمی که بر روی بلاک چین موجود است یک ارز جدید ایجاد کنید. این روش نسبت به روش های دیگراطلاعات فنی کمتری میخواهد به دانش برنامه نویسی زیادی نیاز ندارد.

آنچه از ایجاد یک ارز جدید در بلاک چین حاصل می‌شود، توکن نامیده می‌شود، نوعی پول نقد دیجیتال که روی بلاک چین کار خواهد کرد ولی بومی بلاکچین نیست.

زمانی که صحبت از توسعه ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، غالب‌ترین روش برای ایجاد ارز دیجیتال جدید در یک بلاک چین موجود، از طریق بلاک چین اتریوم است. هنگامی که یک توکن به این روش ایجاد می کنید، به آن توکن ERC20 می گویند.

هنگامی که ERC20 خود را ایجاد کردید، لازم است آن را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال فهرست کنید بنابراین مردم می توانند آن را بخرند و بفروشند. این فرآیند ممکن است پیچیده و پرهزینه باشد.

چگونگی ساخت یک ارز دیجیتال

اکنون که چند روش ایجاد یک ارز دیجیتال را بررسی کردیم اجازه دهید به این سوال پاسخ دهیم که (چگونه یک ارز دیجیتال بسازیم؟)
همانطور که قبلا ذکر شد، اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز بیت کوین بود. بیت کوین یک موفقیت بزرگ بود و اکوسیستم بلاک چین همچنان در حال رشد است. متأسفانه، این بدان معنا نیست که تلاش‌های همه برای ساخت کریپتو با موفقیت بزرگی روبرو خواهد شد. در واقع، بسیاری از کسانی که عرضه اولیه ارزی را دارند نتوانسته اند بودجه کافی جمع آوری کنند یا پس از راه اندازی از کار خارج شده اند.

به منظور جلوگیری از رخ دادن این اتفاق برای شما، در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد ساخت یک ارز دیجیتال وجود دارد که می تواند در راه اندازی موفقیت آمیز ارز دیجیتال به شما کمک کند.

1. اهداف خود را مشخص کنید

اولین قدم این است که در مورد دستاورد ارز دیجیتال خود فکر کنید. آیا می خواهید از آن به عنوان یک سیستم پرداخت استفاده شود؟یا به عنوان وسیله ای برای ذخیره دارایی ها؟
به این فکر کنید که ارز دیجیتال شما چه مشکلی را حل می کند که ارزهای دیجیتال دیگر قادر به حل آن نیستند. این به شما کمک می کند یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) برای ارز خود ایجاد کنید به عنوان مثال بیت کوین به عنوان یک جایگزین غیرمتمرکز برای ارزهای فیات ایجاد شد. از طرفی دیگر اتریوم به عنوان پلتفرمی که به توسعه دهندگان امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز را میدهد، طراحی شد.
هنگامی که اهداف خود را مشخص کردید، باید یک نام و لوگو برای ارز خود ایجاد کنید. همچنین باید یک وب سایت و وایت پیپر ایجاد کنید. وب سایت باید توضیح دهد که ارز شما چیست و چگونه کار می کند. از طرف دیگر، وایت پیپر به جزئیات بیشتری در مورد پروژه شما می پردازد.
اطمینان حاصل کنید که هم وب سایت و هم وایت پیپر شما دقیق، مختصر و عاری از اصطلاحات فنی باشند. اگر مردم نتوانند درک کنند که پروژه شما تلاش به دستیابی چه چیزی را دارد در آن سرمایه گذاری نخواهند کرد.

2. یک مکانیسم اجماع طراحی کنید

گام بعدی طراحی مکانیسم اجماع است. به این شکل که ارز دیجیتال شما در مورد وضعیت بلاک چین به اجماع می رسد. دو نوع اصلی مکانیسم توافق وجود دارد: اثبات کار (pow) و اثبات سهام (pos)
اثبات کار رایج ترین نوع مکانیسم اجماع است. این سیستمی است که بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال دیگر از آن استفاده می کنند. تحت سیستم pow، ماینرها برای تایید تراکنش ها و اضافه کردن بلاک ها به بلاک چین با یکدیگر رقابت می کنند. ماینرهایی که یک بلاک به بلاک چین اضافه می‌کند ارز دیجیتال پاداش می‌گیرند.
از سوی دیگردر سیستم اثبات سهام نیازی به رقابت ماینرها با یکدیگر نیست. در عوض، سیستم به تصدیق کننده هایی متکی است که ارز دیجیتال خود را برای تأیید تراکنش ها به اشتراک می گذارند. هر چه یک تصدیق کننده ارز دیجیتال بیشتری را به اشتراک گذاشته باشد، رای آنها وزن بیشتری دارد. زیبایی pos این است که نسبت به pow انرژی کمتری مصرف میشود.

3. یک پلتفرم بلاک چین انتخاب کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام یک از مکانیسم های اجماع را استفاده کنید، باید پلتفرم بلاک چین خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید از مکانیسم اجماعpow استفاده کنید، بلاک چین بیت کوین انتخاب واضح و روشنی است. . با این حال، اگر می‌خواهید از pos استفاده کنید، پلتفرم‌های مختلفی را میتوانید انتخاب کنید از جمله Ethereum ،Cardano ، speedy EO.

4. گره ای ایجاد کنید

هنگامی که یک پلتفرم را انتخاب کردید، باید نرم افزاری دانلود کرده و یک گره ایجاد کنید. گره کامپیوتری است که یک نسخه از بلاک چین را ذخیره می کند و به اعتبارسنجی و انتقال تراکنش ها کمک می کند.
اگر از یک سیستم POW استفاده می کنید، باید به یک استخر استخراج نیز بپیوندید. استخراستخراج مجموعه ای از ماینرها می باشند که با هم کار می کنند تا بلاک ها را استخراج کنند و پاداش ها را به اشتراک بگذارند.

5.آدرس کیف پول ایجاد کنید

هنگامی که گره خود را راه اندازی کردید، باید یک آدرس کیف پول با بهترین گزینه کیف پول رمزنگاری ایجاد کنید. آدرس کیف پول شما جایی است که مردم وقتی می خواهند ارز دیجیتال شما را بخرند، وجوه را به آن ارسال می کنند.
می‌توانید با استفاده از سرویس آنلاین یا با اجرای نرم‌افزار بر روی کامپیوترتان، یک آدرس کیف پول به وجود آورید.

6.طراحی معماری داخلی

قدم بعدی طراحی معماری داخلی ارز دیجیتال است. که شامل مواردی از قبیل فرمت تراکنش، پروتکل شبکه و الگوریتم اجماع است.

همچنین باید تصمیم بگیرید که چند ارز ایجاد کنید که به عنوان عرضه ارز شما شناخته می شود. ایجاد تعادل در اینجا ارز مهم است. اگر ارز های زیادی ایجاد کنید، احتمالاً ارزش بسیار کمی دارند. از سوی دیگر، اگر تعداد ارز های کمی ایجاد کنید، ممکن است مردم نتوانند همه آنها را بخرند.

7. API ها را ادغام کنید

هنگامی که معماری داخلی ارز دیجیتال خود را طراحی کردید، باید API ها را ادغام کنید API (Application Programming Interface) به نرم افزارهای مختلف اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

به عنوان مثال، اگر می خواهید از یک سیستمPOW استفاده کنید باید API بیت کوین را ادغام کنید. که به ارز دیجیتال شما این امکان را میدهد تا با بلاک چین بیت کوین تعامل داشته باشد. اگر می خواهید از سیستم POS استفاده کنید، باید API اتریوم را ادغام کنید. این به ارز دیجیتال شما اجازه می دهد تا با بلاک چین اتریوم تعامل داشته باشد. در اینجا می توانید لیستی از API های برتر بلاک چین را پیدا کنید. هنگامی که API ها را ادغام کردید، تقریباً آماده راه اندازی ارز دیجیتال خود هستید.

8. ارز دیجیتال خود را قانونی کنید

گام آخر این است که ارز دیجیتال خود را قانونی کنید. قوانین تعریف شده ای برای قانونی ساختن ارز ها وجود دارد که شامل راه اندازی یک شرکت و گرفتن مجوز از دولت است.
همچنین باید ارز دیجیتال خود را در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) ثبت کنید این شبکه که یک آژانس دولتی ایالات متحده است مسئول مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم می باشد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که ارز دیجیتال در برخی کشورها ممنوع است، بنابراین باید قبل از راه اندازی آن، قوانین مربوط به حوزه قضایی خود را بررسی کنید. وقتی همه این کارها را انجام دادید، تبریک می گویم شما آماده راه اندازی ارز دیجیتال خود هستید.

9. ارز دیجیتال جدید خود را رشد دهید

در حالی که جنبه‌های فنی زیادی برای راه‌اندازی یک ارز دیجیتال وجود دارد، تمرکز بر بازاریابی و تبلیغ ارز جدیدتان نیز مهم است. بدون پذیرش، احتمالاً ارز دیجیتال شما شکست خواهد خورد. بنابراین مطمئن شوید که مدتی را صرف کار کردن برای جذب مردم به استفاده و پذیرش ارزتان می کنید. یک راه خوب برای تبلیغ ارز رمزنگاری شده ارائه رایگان آن است. شما می توانید این کار را با دادن مقدار مشخصی از ارزهای رمزنگاری جدید به پذیرندگان اولیه یا اجرای کمپین های تبلیغاتی انجام دهید.
همچنین باید در نظر داشته باشید که ارز دیجیتال خود را در صرافی ها لیست کنید. این کار خرید و فروش ارز شما را برای مردم آسان تر می کند. در نهایت، همیشه باید آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به ارز دیجیتال خود باشید. افراد سؤالات زیادی خواهند داشت بنابراین مطمئن شوید که پاسخ آنها را دارید.

تفاوت crypto coin و crypto token

ارزهای رمزنگاری شده می توانند coin های رمزنگاری شده یا token های رمزنگاری شده باشند. ایجاد coin یا token خود می تواند فرآیند پیچیده ای باشد. هر دوی آنها نشان دهنده دارایی های دیجیتال هستند، اما تفاوت های کلیدی بین این دو وجود دارد.
کریپتو coin ها ارزهای مستقل خودشان هستند. به عنوان مثال، بیت کوین یک ارز دیجیتال coin است که برای وجود پلتفرم دیگری نیاز ندارد. اتریوم یکی دیگر از coin های رمزنگاری محبوب است که دارایی دیجیتال خود را دارد که این نشان دهنده نوعی سودمندی یا ارزش است.

یک coin ارز دیجیتال، پول دیجیتال غیرمتمرکزی است که از رمزنگاری برای ایمن کردن تراکنش ها و کنترل ایجاد واحدهای جدید ارز استفاده می کند. بیت کوین، اتر، ریپل و لایت کوین همگی نمونه هایی از coin های رمزنگاری هستند.

token رمزنگاری شده که یک قرارداد هوشمند نیز هست، یک دارایی دیجیتالی است که برای استفاده در یک پلتفرم خاص ایجاد شده است (در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری درباره قراردادهای هوشمند بخوانید). توکن های رمزنگاری اغلب برای نشان دادن یک دارایی یا ابزار در یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین استفاده می شوند. به عنوان مثال، رمز شبکه گولم (GNT)که در شبکه گولم استفاده می شود یک ابر رایانه غیرمتمرکزی است که هر کسی می تواند به آن دسترسی داشته باشد. در این مورد، GNT یک token ابزاری است که به کاربران امکان دسترسی و استفاده از شبکه Golem را می دهد.

اتر که قبلتر هم از آن نام برده شد ارز دیجیتال بومی بلاک چین اتریوم است. همچنین یک توکن ارز دیجیتال است. اغلب به آن توکن ERC20 می گویند زیرا از مجموعه قوانین خاصی در بلاک چین اتریوم پیروی می کند ERC مخفف درخواست اتریوم برای ثبت نظر است. این توکن ها را می توان برای نشان دادن هر چیزی استفاده کرد مثلا یک دارایی دیجیتال، یک ابزار یا حتی یک شی فیزیکی.

همچنین، اگر می خواهید ارز مستقل خودتان را ایجاد کنید، باید یک coin ارز دیجیتال ایجاد کنید. از طرفی ، اگر می خواهید از فناوری بلاک چین برای ایجاد یک برنامه یا خدمات جدید استفاده کنید، باید توکن خود را ایجاد کنید.

یک coin ارز دیجیتال، ارز خودش است و برای وجود به پلتفرم دیگری نیاز ندارد. بیت کوین و اتر هر دو نمونه هایی از coin های رمزنگاری شده هستند.

token ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتالی است که برای استفاده در یک پلتفرم خاص ایجاد شده است. توکن شبکه گولم (GNT) و اتر هر دو نمونه‌هایی از توکن‌های ارزهای دیجیتال هستند.

هزینه ایجاد یک ارز دیجیتال چقدر است؟

هزینه ایجاد یک ارز دیجیتال بسته به نوع ارزی که می خواهید ایجاد کنید و نیازهای تجاری شما متفاوت است. اگر فقط به دنبال ایجاد یک coin ارز دیجیتال ساده هستید، هزینه آن نسبتا پایین خواهد بود. با این حال، اگر می خواهید برنامه یا خدمات پیچیده تری ایجاد کنید، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

در نهایت، Developcoin می گوید که توسعه کریپتو حدود 10000 تا 30000 دلار هزینه دارد. از سوی دیگر، Devteam.space می گوید رنچ هزینه کمتر است. آنها می گویند هزینه ایجاد نرم افزار و نوشتن و راه اندازی وایت پیپر چیزی حدود 6000 تا 10000 دلار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا