آرتا رسانه

CMS(سیستم مدیریت محتوا) چیست؟

چرا باید از CMS استفاده کرد؟ سوال خوبی است. ما هزاران سال است که کلاس ها را بدون شبکه اینترنتی و وب کنترل می کنیم. گچ و صحبت کردن روش غالب در آموزش می باشد و کلاس ها رو در رو بیشتر تاثیر گذار است. موارد ذکر شده در بالا در سال های اخیر یکی از روش های یادگیری می باشد. اخیراً چگونگی تاثیر ادغام دو روش آموزش اینترنتی و کلاس های حضوری، که به نام دوره های “ترکیبی” می باشند، مورد تحقیق قرار گرفته است. دوره های ترکیبی مزایای هر دو دوره را در خود جمع کرده اند.

تصور کنید که بیشتر محتویات درسی از طریق محیط برخط انتقال داده شود و زمان کلاس برای مباحثه، سوال و حل مساله ذخیره گردد. اساتید دریافتند که با ذخیره زمان و افزایش یادگیری دانشجویان به موارد طبقه بندی شده خارج از کلاس می توان پرداخت. این امر اجازه مشکل یابی رو در رو را مهیا می کند.

بحث های برخط به بسیاری از دانشجویان موقعیتی برای مطرح شدن می دهد که در کلاس های عادی نمی توانستند چنین کنند. بسیاری از دانشجویان برای صحبت در کلاس بی میل می باشند زیرا خجالتی، نامطمئن و یا دچار مشکل زبان می باشند. سوال و جواب های اینترنتی از نظر زمان نیز برای دانشجویان مفید بوده و آمار اساتید نشان می دهد که مشارکت در کلاس در روش بر خط بیشتر از کلاس درس معمولی می باشند.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که شما را به سمت استفاده از CMS در دوره ها سوق می دهد.

تقاضای دانشجو در سیستم مدیریت محتوا

دانشجویان از نظر ادراکی فنی تر شده اند و می خواهند که بسیاری از دروس خود را از اینترنت و وب دریافت نمایند. آن ها می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در هر زمان و به هر تعدادی که می خواهند از این طریق دریافت کنند. خو گرفتن با امکاناتی از جمله پیام های فوری و سایر ابزار جمعی و ارتباطات بر خط دلیل دوم دانشجویان است.

برنامه دانشجویان در نرم افزار CMS

با افزایش شهریه دانشجویان به ساعات کار بیشتری برای اتمام جلسات خود نیاز دارند. حدود نیمی از دانشجویان اکنون 20 ساعت در هفته کار می کنند، برای اتمام جلسات درس خود با یک CMS آن ها می توانند با اساتید و سایر هم کلاسی های خود در هر زمان در ارتباط باشند. آن ها می توانند در زمان ناهار امتحان داده یا درس بخوانند. دانشجویانی که کار می کنند نیازمند انعطاف برای دستیابی به دروس شما می باشند و سیستم CMS راهی قدرتمند برای برطرف کردن نیازهای آنان می باشد.

دروس بهتر

اگر به درستی استفاده گردد CMS می تواند کلاس های شما را مناسب تر و تاثیر گذارتر نماید. با ارائه برخی از قسمت های درس شما به صورت برخط، شما زمان بیشتر برای ترغیب دانشجویان به طرح سوال و عقیده خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر شما مقاله قابل خود را به شکل یک فایل برخط به شبکه انتقال دهید، در زمان مربوط به ارائه آن می توانید از دانشجویان در مورد مطالبی که برای ان ها قابل فهم نبوده سوال نمایید.

اگر شما از اجتماعات برخط استفاده کنید در آن صورت می توانید بهترین عقاید و سوالات را از اجتماعات به کلاس درس خود انتقال دهید. ما در کتاب بحث های زیاد استراتژیک و وضعیت مطالعات صورت گرفته را مطرح کرده ایم. شما این مطالب را در اوایل دهه 90 شنیده اید. بنابراین چه چیزی تغییر کرده است؟

استفاده از CMS

امروزه استفاده از CMS به عنوان سریعترین و گسترده ترین سیستم نسبت به گذشته می باشد. تکنولوژی اصولی قویتر می باشد و برنامه نویسان، وب های خوب و کاربردی را طرح کرده اند. در گذشته طرح ها به صورت پروژه های گروهی یا حتی شخصی بوده و پس از آن تجاری می شدند. دو بسته تجاری پیشتاز، WebCT و Blackboard به عنوان پروژه های دانشجویی کوچک شروع شدند. و چنان رشد کردند که به بزرگترین CMSهای تجاری تبدیل شدند. با این حال، تصدی بازار بدین معنا نیست که این دو نرم افزار بهترین عملکرد را دارد. یا مطمئن ترین قطعه نرم افزاری است. در حقیقت CMS و Moodle پیش قدم بازار، سعی می کنند که پیشرفت خود را ادامه دهند و برخی معتقدند که کیفیت کارها دستخوش تغییراتی شده است.

در حال حاضر cms های بسیاری وجود دارند که می توانید بوسیله آنها وب سایت خود را راه اندازی کنید و یا از پکیج خرید سایت ارزان استفاده نمایید برای راهنمایی بیشتر از آرتا رسانه مشاوره رایگان دریافت کنید.

ویرایش با المنتور
 
 
 
 
در حال بارگذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا