آرتا رسانه

طراحی سایت با قالب وردپرسی قسمت ۲

در مقاله قبلی طراحی سایت با قالب وردپرسی با نحوه کار طراحی سایت آشنا شدید .هدف ما در در شرکت آرتا رسانه این است که بتوانیم گام مثبتی در راستای پیشرفت جامعه ی وب داشته باشیم. به همین منظور مقالات آموزشی را منتشر می کنیم که بتوانیم سطح آگاهی افراد را بالا ببریم.

کدام نوع سایت وردپرسی را انتخاب کنیم؟

همان طور که میدانید سایت وردپرسی را می توان به دو شکل مختلف طراحی کرد. یکی از طریق قالب های آماده که از سایت های بزرگی مانند themforest.com تهیه می کنیم و دومی از طریق طراحی قالب که ویژه فرد درخواست دهنده سایت است.

اما بین این دو کدام انتخاب بهتری است؟ پاسخ به این قبیل سوالات بیشتر به خصوصیات شخصی و سلیقه ی افراد مرتبط می شود. عده ای به کارهای خاص و تک علاقمند هستند برای این افراد بهتر است قالب را آنطور که خودشان مایل هستند طراحی شود. ولی این قضیه یک ایراد اساسی دارد.

به نظر شما برای طراحی قالب های معتبری که روی تم فارست قرارداده اند چقد زمان گذاشته اند؟ بعضی قالب ها در طول چند سال طراحی شده اند و زمان و انرژی که صرف طراحی آن شده است، آن قالب را به یکی از پرفروشترین قالب ها تبدیل کرده است. اما ما قرار است چقد زمان برای طراحی یک قالب اختصاص دهیم؟ با توجه به این که یکی از دلایل انتخاب سایت وردپرسی قیمت پایین تر آن نسبت به سایت کد نویسی است، بنابراین نمی توان هزینه ی زیادی بابت طراحی قالب انجام داد و در نتیجه نمی توان زمان زیادی برای طراحی این قالب ها گذاشت در نتیجه ی این صحبت ها از نظر تیم آرتا رسانه در سایت های وردپرسی انتخاب یک قالب آماده بسیار بهتر از طراحی قالب است. قالب آماده ای که دارای لایسنس است.

ما در شرکت آرتا رسانه به هیچ عنوان قالب بدون لایسنس نصب نمی کنیم.

قالب های نال (null) شده چیست؟

آیا تا به حال با سایت هایی برخورد داشته اید که قالب های رایگان در سایت خود ارائه می دهند؟ به نظر شما چرا قالب ها را رایگان ارائه می دهند؟ آیا تا به حال چنین قالبی را روی دامنه ای نصب کرده اید؟ چه اتفاقی افتاده؟ از نظر من هیچ ارزانی بی حکمت نیست. در این قسمت علت این رایگان ها را برای شما بازگو خواهیم کرد پس با توجه زیادتری این قسمت را بخوانید.

فرق قالب نال شده و اصلی در چیست؟

گاهی یک طراح سایت یا کدنویس یک قالب از سایت تم فارست خریداری می کند و از آن استفاده می کند. در عین حال چون به اصول کدنویسی آشنا است لایسنس آن قالب را می شکند و به عبارتی قالب را نال می کند و در سایت خود به صورت رایگان و برای دانلود عموم قرار می دهد. اما چرا؟ چرا زمان خود را اختصاص می دهد که کد ها را بشکند و قالب را رایگان به بقیه بدهد؟ دلیل این کار این است که با قرار دادن کدهای مخرب در بین کدهای قالب رایگان، حجم سرور را در عرض یک هفته پر می کند با این کار، سرور شما را در اختیار می گیرد و از آن سوء استفاده می کند.

اخیراً این روش بسیار رایج شده و این افراد از سرور فردی که قالب رایگان را نصب کرده اند به عنوان ماینر استفاده می کنند و چون سرور ۲۴ ساعته روشن است، از این طریق وارد معاملات عرض دیجیتالی می شود. علاوه براین ممکن است بعد از چند ماه، سایت به مشکل برخورد کند و هیچ پشتیبانی در کار نخواهد بود. با توجه به این موارد توصیه ما به شما این است که حتماً قالب را سایت های معتبر خریداری کنید که یکی از این سایت ها بای سل (buysell).

خرید و فروش فایل از تم فارست

علاوه بر مبحث خرید که در مقاله ی طراحی سایت با قالب های وردپرسی گفتیم، شما می توانید از این سایت کسب درآمد کنید. اگر شما در حوزه ی وردپرس و طراحی قالب های آن فعالیت می کنید؛ می توانید با اختصاص زمان یک قالب بسیار عالی طراحی کنید که بتواند در رقابت با قالب های دیگر حرفی برای گفتن داشته باشد. این قالب را می توانید برای فروش در سایت تم فارست یا بای سل قرار دهید و با پشتیبانی صحیح از آن یک منبع درآمد نامحدود برای خودتان ایجاد کنید.

برای فروش قالب در این سایت، درصد محدودی از فروش ها به سایت اختصاص پیدا می کند که با بالا رفتن قدمت محصول شما، این درصدها کاهش پیدا می کند. تم فارست دو نوع قرارداد می بنند یکی exclusive به معنای اختصاصی است و دیگری on exclusive می باشد که در اولی شما قالب خود را فقط در مین سایت قرار می دهید و اگر در سایت دیگری هم قرار دهید جریمه خواهید شد و دومی به معنای عمومی است که می توانید در سایت های دیگر هم قالب را به فروش برسانید که هر کدام مزایا ومعایب خود را دارد.

طراحی سایت های کدنویسی لاراولی

اگر مشتری شما یک سایت با ویژگی های خاص می خواهد که به تشخیص شما این کار با وردپرس امکان پذیر نیست، باید به ایشان سایت های کدنویسی را پیشنهاد دهید. این سایت ها از صفر تا صد با کدنویسی انجام می شود. همان طور که در مورد سایت های وردپرسی گفته شد، در این باره نیز اول مشتری موارد دلخواه و مورد نیاز خود را بیان می کند. تحلیل گر کار خود را با توجه به نیازهای ایشان شروع می کند و طرح راروی کاغذ آورده و به گرافیست می دهند بعد از آماده شدن طرح های گرافیکی آن را به دیزاینر می دهند تا تصاویر را با کدهای html , CSS به کد تبدیل کند و بعد این کدها را به کدنویس لاراول می دهد. برنامه نویس لاراول، بین کدهای دیزاین، کدهای لاراول را وارد می کند و بالاخره سایت شکل می گیرد.

اصول قرارداد طراحی سایت در آرتا رسانه

  • در مرحله اول مشتری اعلام نیاز می کند که چه چیزهایی از یک سایت را مد نظر قرار دارد. شرکت طراحی سایت با توجه به نیازهای مشتری تشخیص می دهد که سایت را وردپرسی بسازد یا کدنویسی.
  • اگر وردپرسی انتخاب شد، باید تشخیص داده شود که قالب آماده می خواهد یا قالب طراحی.
  • اگر قالب آماده مد نظر بود، شرکت ما ۲۰ قالب را از میان انبوه قالب ها انتخاب می کند و آن ها به مشتری پیشنهاد می دهد.
  • مشتری از میان این قالب ها یکی را به سلیقه ی شخصی خود انتخاب می کند.
  • شرکت آرتا رسانه پشتیبانی سایت را در حوزه ی خود قالب حمایت می کند. اگر مشتری درخواستی بیشتر خود قالب داشته باشد، باید هزینه ی مازاد آن را بپردازد. ولی اگر قبل از بستن قرارداد نیاز خود را مطرح کند، ما قالب را با خواسته مشتری انتخاب و پیشنهاد می دهیم.
  • قیمت سایت های وردپرسی ما بین ۳٫۵ میلیون تا ۴٫۵ میلیون می باشد که اگر مشتری چیزهایی بیشتر از توانمندی خود قالب بخواهد باید هزینه ی آن را جداگانه بپردازد.
  • بعد از اتمام کار و تحویل سایت به صاحب آن، ما به مدت ۶ ماه به صورت رایگان سایت را پشتیبانی می کنیم و اگر مشکلی در سایت پیش آمد، ما آن را رفع خواهیم کرد. بعد از ۶ ماه در صورت تمایل مشتری می توانیم قرارداد پشتیبانی ببندیم که هزینه آن ۲۵% مبلغ قرارداد اولیه است و به مدت یک سال است.
  • در مورد سایت های لاراول، یک ماه بعد از تحویل سایت زمان امتحان سایت است و پشتیبانی ۶ ماه برای این نوع سایت ها نیز برقرار است که می توان جزو زمان تست در نظر گرفت.

اگر تا کنون اقدام به خرید سایت نکرده اید از پکیج های خرید سایت ارزان در آرتا رسانه دیدن فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا