آرتا رسانه

9 نکته برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتربدون تجربه

دیجیتال مارکتر یکی از پرتقاضاترین مهارت های امروزی است. اما اگر تجربه ای ندارید و علاقه مند به مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ هستید ممکن است تعجب کنید که چگونه وارد این زمینه شوید. نگران نباشید – شما می توانید بدون هیچ تجربه ای یک بازاریاب دیجیتال شوید. شما فقط باید از راهنمای ما پیروی کنید.

آیا می توانید بدون تجربه به یک دیجیتال مارکتر تبدیل شوید؟

آره! اما مانند هر حرفه ای، اگر دانش و تجربه قبلی در زمینه بازاریابی دیجیتال داشته باشید، سفر آسان تر خواهد بود. خوشبختانه، منابع و مسیرهای زیادی در دسترس شماست، حتی اگر تازه شروع به کار کرده باشید.

چگونه بدون تجربه شغلی در بازاریابی دیجیتال پیدا کنید

یک متخصص بازاریابی دیجیتال فردی است که درک کاملی از چشم انداز بازاریابی آنلاین و تمام تکنیک های بازاریابی دیجیتال، پلت فرم های تبلیغاتی و فرآیندهای مرتبط دارد. برای رسیدن به یک شغل بازاریابی دیجیتال در سطح مبتدی، باید این مفاهیم، اصطلاحات و فرآیندهای بازاریابی دیجیتال ضروری را درک کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

تخصص مورد علاقه خود را انتخاب کنید

طیف گسترده ای از تخصص های دیجیتال مارکتینگ در دسترس شماست، از جمله:

دانش بنیادی خود را بسازید

بازاریاب دیجیتال

برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر، باید درک کاملی از مفاهیم تبلیغات دیجیتال و بهترین شیوه ها ایجاد کنید. پست‌های وبلاگ آموزشی، آموزش‌های یوتیوب، موضوعات Reddit و سایر منابع رایگان – مانند این راهنمای بهترین شیوه‌های SEO – راه‌های عالی برای ایجاد دانش اساسی شما هستند.

به عنوان مثال، به عنوان یک بازاریاب محتوای جدید، ممکن است بخواهید مهارت های تجزیه و تحلیل داده های خود را با استفاده از Google Analytics یا ابزار تجزیه و تحلیل دیگری به روز کنید. یا اگر در بازاریابی رسانه های اجتماعی تخصص دارید، با پلتفرم های معیارهای رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite یا Sprout Social بیشتر آشنا شوید.

مطالب مرتبط: نحوه شروع شغل در دیجیتال مارکتینگ (7 مرحله)

در دوره شرکت کنید یا گواهینامه بگیرید

برای درک جامع تر از بازاریابی دیجیتال، ممکن است بخواهید در یک دوره بازاریابی دیجیتال آنلاین یا حتی دریافت گواهینامه حرفه ای شرکت کنید. این یک راه عالی برای یادگیری مفاهیم بازاریابی دیجیتال و کسب تجربه عملی با استفاده از جدیدترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال است.

سبد بازاریابی دیجیتال بسازید

هنگامی که اصول بازاریابی دیجیتال را درک کردید، وقت آن است که مهارت های خود را آزمایش کنید. بهترین راه برای انجام این کار، ساختن مجموعه ای از پروژه های بازاریابی واقعی است که می توانید آن را به کارفرمایان بالقوه نشان دهید.

کاوش در یک پلت فرم تبلیغاتی PPC مانند Google Ads یا Facebook Ads یک راه عالی برای شروع است، زیرا آنها نتایج سریعی را ارائه می دهند که به راحتی قابل اندازه گیری است. این به شما بینش ارزشمندی در مورد مهارت های بازاریابی دیجیتال شما می دهد و به کارفرمایان نشان می دهد که مفاهیم بازاریابی دیجیتال را درک می کنید.

شبکه آنلاین و حضوری

برای رسیدن به اولین شغل بازاریابی دیجیتال خود، مطمئن شوید که با سایر متخصصان دیجیتال مارکتینگ در حال برقراری ارتباط – آنلاین و حضوری – هستید. پلتفرم های رسانه های اجتماعی زیادی مانند لینکدین، توییتر و فیس بوک وجود دارد که می توانید با کارشناسان بازاریابی دیجیتال در ارتباط باشید.

شرکت در کنفرانس های بازاریابی دیجیتال و رویدادهای ملاقات نیز مفید است. اینها فرصت‌های عالی برای ملاقات با متخصصان با تجربه‌تر، ایجاد ارتباطات، و وارد کردن پای خود در صنعت فناوری هستند.

به دنبال مشاغل آژانس و داخلی باشید

یک راه خوب برای ورود به صنعت بازاریابی دیجیتال، درخواست شغل در آژانس های بازاریابی دیجیتال و فرصت های داخلی است. کار در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ یک راه عالی برای به دست آوردن تجربه حرفه ای ارزشمند است و به شما کمک می کند تا سبد خود را با طیف گسترده ای از مشتریان بسازید.

مشاغل مرتبط را در نظر بگیرید تا پای خود را به در ببندید

یکی دیگر از راه‌های کسب تجربه حرفه‌ای به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، در نظر گرفتن مشاغل مرتبط است که می‌تواند به شما در ایجاد مهارت‌های فنی و رشد پورتفولیوی خود کمک کند. چند نمونه از مشاغل مرتبط عبارتند از:

  • کارشناس بازاریابی محتوا
  • نماینده فروش فنی
  • مدیر رسانه های اجتماعی
  • مشاور دیجیتال مارکتینگ
  • طراح UI/UX
  • نویسنده محتوا
  • تحلیلگر داده
    هر یک از این نقش ها بینش های ارزشمند و مهارت های نرمی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به حرفه ای در بازاریابی دیجیتال منتقل شود.

ایجاد تجربه حرفه ای با فریلنسینگ ارزان

تابلوهای کار و پلتفرم‌های فریلنسینگ ارزان – مانند Upwork و Fiverr – جستجوی پروژه‌های بازاریابی دیجیتال را که می‌توانید از خانه انجام دهید، آسان می‌کند. اگرچه به عنوان یک راه حل طولانی مدت توصیه نمی شود، اما این می تواند یک راه عالی برای ارتباط با مشتریان بالقوه و ایجاد نمونه کارها باشد.

 

بازاریاب دیجیتال

رزومه و نامه پوششی خود را برای هر شغل سفارشی کنید

هنگامی که سعی می کنید یک موقعیت بازاریابی دیجیتالی در سطح پایه کسب کنید، مهم است که رزومه و نامه پوششی خود را برای هر شغلی که برای آن درخواست می کنید سفارشی کنید.

از مشاغل بازاریابی سطح ابتدایی چه انتظاری باید داشت

اگر به دنبال ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ هستید، باید بدانید که از یک موقعیت ابتدایی چه انتظاری دارید. در اینجا لیستی از برخی وظایف و مسئولیت های روزمره وجود دارد که می توانید به عنوان یک بازاریاب دیجیتال جدید با آنها روبرو شوید.

یادگیری بی پایان

متخصصان دیجیتال مارکتینگ یادگیرندگان مادام العمر هستند. از آنجایی که صنعت دائما در حال پیشرفت است، به روز ماندن در مورد آخرین روندها و فناوری ها ضروری است. بهترین راه برای انجام این کار خواندن مقالات، شرکت در وبینارها و کنفرانس ها، دسترسی به پلتفرم های یادگیری آنلاین مانند آموزش لینکدین، شرکت در دوره های آنلاین رایگان و ایجاد شبکه با دیگر کارشناسان بازاریابی دیجیتال است.

کارفرمایان اغلب انتظار دارند که افراد جدید استخدام شوند. بنابراین ممکن است مجبور شوید مهارت های جدیدی را به تنهایی یاد بگیرید.

فرآیندها و SOPها

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، از شما انتظار می رود که رویه های عملیاتی استاندارد (SOP) را رعایت کنید. SOP دستورالعمل‌های دقیقی هستند که فرآیندهای استاندارد را برای فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال مختلف، مانند ایجاد و بهینه‌سازی صفحات فرود، اندازه‌گیری پارامترهای بهینه‌سازی نرخ تبدیل، یا اجرای کمپین‌های PPC نشان می‌دهند.

برخی از مشاغل سطح مقدماتی بازاریابی ممکن است از شما بخواهد که وظایف خاصی را بدون نظارت زیاد انجام دهید. بنابراین، شما باید در کار با SOP ها راحت باشید و توانایی پیروی از دستورالعمل ها را داشته باشید.

بسیاری از تحقیقات و ورود داده ها

یکی از اصلی‌ترین وظایفی که در نقش‌های بازاریابی سطح ابتدایی با آن مواجه می‌شوید، ورود داده‌ها و تحقیق است. ممکن است لازم باشد داده ها را از منابع مختلف جمع آوری کنید و آن را در نرم افزار بازاریابی یا صفحات گسترده اکسل وارد کنید. سپس می توان از این داده ها برای ایجاد گزارش یا اطلاع رسانی تصمیمات بازاریابی استفاده کرد.

مهارت های علم داده، از جمله تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم داده ها، دارایی ارزشمندی برای بازاریابان دیجیتال جدید است.

کار تیمی و مشاهده منظم

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال جدید، شما از نزدیک با سایر اعضای تیم کار خواهید کرد و وظایفی خواهید داشت که نیاز به کار گروهی دارد. این ممکن است شامل همکاری با طراحان در پروژه های خلاقانه، کار با کپی رایترها برای ایجاد نسخه تبلیغاتی جذاب یا طوفان فکری با مشاوران بازاریابی دیجیتال و سایر کارشناسان بازاریابی باشد.

خودمختاری در طول زمان

با کسب تجربه بیشتر و آشنایی بیشتر با صنعت دیجیتال مارکتینگ، می توانید انتظار داشته باشید که استقلال بیشتری نسبت به وظایفی که انجام می دهید و پروژه هایی که روی آنها کار می کنید داشته باشید.

به دست آوردن استقلال در طول زمان یکی از جنبه های ضروری رشد حرفه ای است، زیرا به شما امکان می دهد مسیر شغلی خود را در دست بگیرید و مهارت های خود را به گونه ای توسعه دهید که متناسب با علایق شما باشد.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا