آرتا رسانه

AI startup 223 million funding

شرکت هوش مصنوعی هلسینگ 223 میلیون دلار جذب سرمایه در هوش مصنوعی کرد

شرکت هوش مصنوعی هلسینگ پیشرو در صنعت هوش مصنوعی

شرکت نوآور هوش مصنوعی “هلسینگ” اروپا با موفقیت در مرحله دوم تأمین مالی خود، مبلغ 223 میلیون دلار (حدود 209 میلیون یورو) جذب کرد. این تأمین مالی با حضور “جنرال کتالیست”، یک شرکت سرمایه‌گذاری ونچر کپیتال، به عنوان سرمایه‌گذار اصلی و “ساب”، شرکت سوئدی سازنده هواپیماها و خودروها به عنوان یک سرمایه‌گذار استراتژیک انجام شد.

در بیانیه‌ای اعلام شده توسط شرکت هلسینگ، تأکید شده است که این جذب سرمایه به منظور پیشبرد فناوری هوش مصنوعی و حفظ اصول دموکراتیک انجام شده است. گوندبرت شرف، مؤسس هلسینگ، افزود: “ما هلسینگ را به دنیا آورده‌ایم تا از تقویت اصول دموکراتیک حمایت کنیم. پیشرفت‌هایی که در این حوزه به دست آورده‌ایم، نشان می‌دهد که این اعتقاد توسط دولت‌ها و صنعت به اشتراک گذاشته می‌شود.”

فعالیت‌های شرکت هلسینگ در زمینه هوش مصنوعی

شرکت هلسینگ، در سال 2021 تأسیس شده و به تخصص در توسعه راهکارهای نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی مشغول است. این شرکت به پروژه‌های متنوعی از جمله به‌روزرسانی هواپیمای یوروفایتر ناتو و ابتکار Future Combat Air System (FCAS) خدمت می‌کند.

شرکت هلسینگ و اهمیت فناوری هوش مصنوعی در صنعت دفاع

شرکت هلسینگ به دلیل تأکید بر پیشرفت فناوری هوش مصنوعی به منظور حفظ اصول دموکراتیک، اهمیت بسیاری را به پیشبرد این فناوری در صنعت دفاع اختصاص داده است.

مسابقه در حوزه هوش مصنوعی

از زمان معرفی چت‌جی‌پی‌تی توسط OpenAI در نوامبر 2022، حوزه هوش مصنوعی به یک مسابقه رقابتی پررنگ تبدیل شده است. تعدادی از شرکت‌ها به منظور ارائه فناوری‌های نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی به دولت‌ها و نیروهای مسلح به منظور افزایش کارآمدی و کاهش هزینه ورود کرده‌اند.

پیشرفت‌های چشم‌گیر هوش مصنوعی

با معرفی هوش مصنوعی تولیدی، توانایی پردازش زبان طبیعی (NLP) نیز به شکل چشمگیری بهبود یافته است. این مدل‌ها قادر به تولید متن شبیه به متن انسانی، انجام ترجمه‌های زبانی، پاسخ به سوالات و حتی نگارش محتوای خلاقانه هستند.

اعتصاب هالیوود به استفاده از هوش مصنوعی

در یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ 13 ژوئیه، بازیگران هالیوود اعلام کردند که به علت استفاده از هوش مصنوعی در نمایش نقش‌های پس‌زمینه، اعتصاب خواهند کرد تا زمانی که هوش مصنوعی در تمثیل بازیگران پس‌زمینه وارد می‌شود.

نتیجه‌گیری

شرکت هوش مصنوعی هلسینگ با جذب سرمایه 223 میلیون دلار به عنوان تأمین مالی مرحله دوم، در حوزه هوش مصنوعی در صنعت دفاع به یکی از رقبای مهم در این حوزه تبدیل شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا