آرتا رسانه

چرا ايميل هاي فروش من خوانده نمي شود

چرا ایمیل‌ فروش من خوانده نمی‌شود؟

 شما یک کمپین بازاریابی ایمیلی برنامه ریزی کرده اید، ایمیل ها را نوشته و برای مشترکین خود ارسال کرده اید. تنها مشکل: هیچ کس (یا تعداد بسیار کمی از مخاطبان شما) ایمیل های شما را نمی خواند. چه چیزی می دهد؟ آیا باید تلاش های بازاریابی الکترونیکی خود را کنار بگذارید؟

قبل از اینکه دست به کار شوید، به یاد داشته باشید که ایمیل هنوز یک راه ارزشمند در مبحث آموزش ديجيتال ماركتينگ برای ديجيتال ماركترهايي مانند شما برای ارتباط با مشتریان است. خواندن یا پاسخ دادن به ایمیل‌ها مانند گذشته برای مردم ضروری نیست، مخصوصاً وقتی تعداد زیادی ایمیل در روز دریافت می‌کنند.

لیست ایمیل، محتوا و زمان ارسال شما نیز ممکن است به بهبودی نیاز داشته باشد تا مشترکین بیشتری را برای باز کردن ایمیل‌های شما ترغیب کند. (نگران نباشید؛ همه ما حداقل یکی از این اشتباهات بازاریابی الکترونیکی را در گذشته مرتکب شده ایم. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم از آنها یاد بگیرید و حتی ایمیل های بهتری ارسال کنید!)

در اینجا 9 دلیل احتمالی وجود دارد که چرا مشتریان شما ایمیل های شما را نمی خوانند – و چند نکته در مورد چگونگی تغییر آن.

آنچه در اين مطلب مي خوانيد:

آنها با ایمیل های بیش از حد غرق شده اند.

اکثر افرادی که آدرس ایمیل دارند به شما می گویند که ایمیل های زیادی دریافت می کنند. از اشتراک‌ها گرفته تا یادآوری‌های قرار گرفته تا پیام‌های عزیزان، گم شدن ایمیل‌های تجاری در این شلوغی آسان است. ایمیل های خوانده نشده فقط به هرج و مرج می افزایند، بنابراین مشتریان ممکن است ایمیل شما را در یک پاکسازی صندوق ورودی پاک کنند، حتی بدون اینکه ببینند چه کسی همه ایمیل های تبلیغاتی را برای آنها ارسال کرده است تا توجه آنها را جلب کند.

و در یک نظرسنجی از 500 نفر، 56٪ 25 تا 49 ایمیل در روز دریافت می کنند، اما 74٪ 10 ایمیل یا کمتر را باز می کنند و می خوانند. این بدان معناست که این افراد روزانه 15 تا 39 ایمیل دریافت می کنند که حتی آنها را نمی خوانند، صرفاً به دلیل خستگی ایمیل.

بنابراین چگونه می توانید گیرندگان را به خواندن بیشتر ایمیل های شما ترغیب کنید؟

 • تقریباً ماهی یک بار، اما بیش از یک بار در هفته ایمیل ارسال کنید – که ممکن است مشتریان را بیش از پیش تحت تأثیر قرار دهد.
 • از یک موضوع کوتاه و جلب توجه استفاده کنید 
 • مطمئن شوید که محتوای مفید و مرتبط را ارسال می کنید

ایمیل های شما به آدرس یا پوشه ای که به ندرت بررسی می شود می رود.

ممکن است افراد ایمیل های شما را فقط به این دلیل از دست بدهند که شما آنها را به آدرس ایمیل اشتباه (یا به ندرت بررسی شده) ارسال می کنید. حدود 62 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی یکی از آنها را دارند که فقط برای ایمیل‌های تبلیغاتی و ثبت‌نام استفاده می‌کنند، که به اندازه یک آدرس کاری یا شخصی اصلی آن را بررسی نمی‌کنند. اگر ایمیل‌های فروش شما به یک حساب ايميلي می‌رود که شخصی فقط گهگاه آن را چک می‌کند، برای شما دشوارتر خواهد بود که آن افراد را وادار به باز کردن ایمیل خود کنید.

بدتر از همه، جیمیل اخیراً شروع به مرتب‌سازی ایمیل‌ها به سه دسته اصلی، اجتماعی و تبلیغاتی کرده است. این برای مشتریانی مفید است که می‌خواهند در یک نگاه ببینند کدام ایمیل‌ها نسبت به دیگران فوری‌تر هستند، اما می‌تواند برای کسب‌وکارهایی که در نهایت در پوشه تبلیغات قرار می‌گیرند، مشکل باشد. تنها 19 درصد از ایمیل‌های دارای برچسب تبلیغات باز می‌شوند.

چگونه می توانید از پوشه تبلیغات اجتناب کنید و نرخ باز شدن خود را بهبود بخشید؟
لینک های زیادی در ایمیل خود قرار ندهید.

 • از مشترکین بخواهید مخاطب شما را ذخیره کنند.
 • مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید 
 • از کلمات محرک هرزنامه اجتناب کنید

 لیست ایمیل شما قدیمی است.

در بازاریابی ایمیلی یک “تغییر” طبیعی وجود دارد، یا افرادی که به هر دلیلی از لیست شما خارج می شوند. اما اجازه دادن به لیست ایمیل شما می تواند منجر به نرخ پرش بالا شود (زمانی که ایمیل ها به گیرندگان مورد نظر خود تحویل داده نمی شوند).

اگر نرخ پرش شما خیلی زیاد شود (هر چیزی بیش از 2٪)، سرورهای مشتریان شما ممکن است ایمیل های شما را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند یا آنها را در لیست سیاه قرار دهند. اگر این لیست سیاه اتفاق بیفتد، دسترسی به مشترکین را سخت‌تر می‌کند.

در اینجا نحوه به روز رسانی یک لیست قدیمی (و اجتناب از پرش و لیست سیاه) آمده است:

 • به طور مرتب افراد لغو اشتراک و آدرس های ایمیل برگشتی را حذف کنید.
 • مطمئن شوید که کل لیست شما به شما اجازه داده است که با تبلیغات، اخبار و اطلاعات دیگر به آنها ایمیل بزنید.
 • برای دریافت گزینه‌های انتخابی جدید، یک کتاب الکترونیکی ایجاد کنید و آن را در ازای آدرس ایمیل مشتریان به آنها بدهید.

شما از یک ایمیل شخصی ارسال می کنید.

مشتریان به ایمیل های تجاری و فروش که به نام دامنه (یا وب سایت) شرکت پیوند داده شده اند، اعتماد بیشتری دارند. برای مثال، اگر در Treefrog Marketing کار می‌کردید، می‌خواهید یک ایمیل فروش از johndoe@treefrogmarketing.com ارسال کنید، نه johndoe@gmail.com.

ارسال از یک حساب عمومی جیمیل، یاهو یا Outlook باعث می شود اعتبار کمتری به نظر برسید. اما استفاده از یک ایمیل تجاری باعث می شود ارتباطات شما حرفه ای تر به نظر برسد، آگاهی از برند را بهبود بخشد و ایمیل شما را در میان شلوغی ها متمایز کند. این بدان معناست که افراد بیشتری ایمیل های شما را می خوانند – و تنظیم یک ایمیل تجاری فقط چند دقیقه طول می کشد!

اگر هنوز به یک حساب جیمیل تجاری نیاز دارید، نحوه راه‌اندازی آن در اینجا آمده است:

 • Google Workspace خود را راه اندازی کنید.
 • business size خود را انتخاب کنید
 • به کنسول مدیریت خود دسترسی داشته باشید.
 • ایمیل تجاری خود را تنظیم کنید (و ایمیل های تیم خود را در صورت وجود).
 • ایمیل‌ها و داده‌های خود را (و در صورت وجود تیم خود) منتقل کنید.
 • لوگوی کسب و کار خود را اضافه کنید
 • شروع به ارسال ارتباطات تجاری کنید.
بازكردن ايميل

 مخاطب تقسیم بندی نشده است.

ایمیل به لیست بزرگی ارسال می شود، ممکن است محتوایی را ارسال کنید که به یک گروه مرتبط باشد اما برای گروه دیگر چندان مفید نباشد. اما تقسیم بندی مناسب می تواند به شما در بهبود نرخ باز، جذب خوانندگان و افزایش درآمد کمک کند و در عین حال مطمئن شوید که محتوای شما به هر بخش از مخاطبان شما مرتبط است.

می‌توانید در حین آزمایش تغییرات، یک کمپین کلی را به بخش‌های مختلف ارسال کنید تا ببینید کدام نسخه باز شده و تعداد کلیک‌های بیشتری دارد. به عنوان مثال، خط موضوع شما می تواند بر اساس درگیری بخش ها با ایمیل های گذشته شما متفاوت باشد. می‌توانید ایمیلی با موضوع «دلم برات تنگ شده» بفرستید. به بخش کمتر درگیر، در حالی که ایمیلی با عبارت “از حمایت شما متشکرم!” خط موضوع به یک گروه درگیرتر

راه های دیگر برای تقسیم بندی (سگمنت) مخاطبان عبارتند از:

 • بر اساس جمعیت (جنس، سن، درآمد، عنوان شغل)
 • بر اساس خریدهای گذشته (خریداران یکباره یا ثابت)
 • از زمان آخرین خرید آنها
 • با توجه به جایگاه آنها در سفر خریدار

 شما در زمان اشتباهی ارسال می کنید.

تلاش برای فهمیدن اینکه چه زمانی باید ایمیل بفرستید یکی از سخت ترین بخش های بازاریابی ایمیلی است. این می تواند نه تنها بر اساس صنعت، بلکه بر اساس ترجیح گیرنده، خستگی ایمیل، یا کلیک تصادفی (یا کلیک نکردن) روی یک ایمیل در حالی که آنها به طور معمول غیر از این انجام می دهند، متفاوت باشد.

در حالی که این یک علم دقیق نیست، تحقیقات کلی نشان می دهد که بهترین زمان ارسال در ساعات کاری عادی هفته (9 صبح تا 5 بعد از ظهر) است. این 53 درصد از ایمیل های باز شده را تشکیل می دهد. ارسال ایمیل در طول هفته یا خارج از این محدوده زمانی ممکن است به نرخ باز بودن شما آسیب بزند، زیرا اکثر مردم این زمان را برای جدا کردن از محل کار و استراحت با خانواده و دوستان اختصاص می‌دهند – نه اینکه به ایمیل‌هایشان پی ببرند.

برای بهینه سازی زمان ارسال ایمیل، همچنین می توانید:

سعی کنید در روزهای پايان هفته بفرستید. این روزها بالاترین نرخ باز و کلیک را داشت. این كار ممکن است به این دلیل باشد که مردم اغلب برنامه‌های سبک‌تری در پایان هفته کاری دارند و زمان بیشتری برای بررسی ایمیل‌ها دارند.
از ارسال ایمیل در روز شنبه خودداری کنید. شنبه زمانی است که مردم صندوق ورودی خود را از آخر هفته پاک می کنند و سعی می کنند به هفته کاری رضایت دهند.
تحقیقات نشان می‌دهد که روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه همچنان روزهای خوبی برای ارسال ایمیل‌های بازاریابی است که مشترکین باز می‌کنند.

 از موضوعات طولانی و نامربوط استفاده می کنید.

اگر خط موضوع شما از صفحه خارج شود (یعنی رایانه یا تلفن)، گیرندگان شما نمی توانند ایده کاملی از محتوای ایمیل شما داشته باشند. و اگر با محتوای اصلی ایمیل مطابقت نداشته باشد، خوانندگان ممکن است فکر کنند که شما آنها را دستکاری می کنید تا روی ایمیل هایی با موضوعات گمراه کننده کلیک کنید.

سعی کنید خط موضوع خود را به 9 کلمه یا 60 کاراکتر محدود کنید. اینجاست که صندوق ورودی دسکتاپ خط موضوع را قطع می کند. برای یک تجربه بهتر از تلفن همراه، باید خط موضوع را حتی بیشتر کاهش دهید – به 30 یا 40 کاراکتر. و دوباره بررسی کنید که خط موضوع شما با بقیه محتوا مرتبط باشد و در صورت باز کردن ایمیل، زمینه را به آنچه که گیرنده می تواند انتظار داشته باشد اضافه می کند.

همچنین می توانید خطوط موضوع خود را با موارد زیر بهبود بخشید:

 • اطمینان حاصل کنید که خط موضوع شما توجه خواننده را به خود جلب می کند و آنها را به عمل فرا می خواند.
  اگر
 • برای برند شما مناسب است، ایموجی‌ها را اضافه کنید. 56 درصد از شرکت هایی که این کار را انجام دادند، نرخ بازگشایی بالاتری داشتند.
 • مشخص کردن اینکه آیا یک ضرب الاجل یا اقدام به موقع لازم است (به عنوان مثال: “فقط امروز: 50٪ تخفیف فروش!”.

 مشتریان فکر می کنند ایمیل های شما اسپم هستند.

حدود 65 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی به دلیل شیوع هرزنامه ها، به سایر اشکال ارتباطی بیشتر از ایمیل اعتماد دارند. و حتی اگر تجارت و ارتباطات شما معتبر باشد، تا 43 درصد از کاربران اگر نام شما یا نام شرکت شما را نشناسند، ایمیل‌ها را به‌عنوان هرزنامه علامت‌گذاری می‌کنند.

به افراد اجازه انصراف از ایمیل های شما، داشتن تعامل کم و نوشتن خطوط موضوعی گمراه کننده می تواند ایمیل های شما را در پوشه هرزنامه قرار دهد. و اگر ایمیل‌های شما همچنان به پوشه ناخواسته می‌رود، گیرندگان یا از ایمیل‌هایی که فکر می‌کنند نامربوط هستند لغو اشتراک می‌کنند، یا هرگز (یا به ندرت) آن پوشه را از ابتدا بررسی نمی‌کنند.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از پوشه هرزنامه وجود دارد:

 • از کلمات محرک هرزنامه مانند “آزمایش رایگان”، “فوری”، “ارزان” و “بدون شک” استفاده نکنید – به خصوص در خط موضوع.
 • در هر ایمیل، به افراد این امکان را بدهید که اشتراک خود را لغو کنند یا تنظیمات برگزیده خود را برای محتوای ایمیل و تعداد دفعات آن به روز کنند.
 • فهرست خود را با حذف لغو اشتراک یا کسانی که با ایمیل های شما درگیر نشده اند پاک کنید 

محتوای شما نیاز به کار دارد.

آیا بیش از حد بر روی عالی بودن تجارت خود تمرکز می کنید؟ یا نوشتن ایمیل هایی که هیچ شباهتی به محتوای دیگر برند شما ندارد؟ در حالی که باید به گیرندگان در مورد کسب و کار خود بگویید و اینکه چرا کار با شما یک تصمیم عالی است، اما نمی خواهید ایمیلی را برای آنها ارسال کنید که همه چیز درباره شما باشد. درعوض، می‌توانید با تشکر از مشترک شدن، توضیح دادن مزایایی که هنگام کار با شما از آنها برخوردار خواهند شد و غیره، گیرنده را در اولویت قرار دهید.

همچنین، مطمئن شوید که لحن هر ایمیل با وب سایت، رسانه های اجتماعی و وبلاگ شما سازگار است. از آنجا که شما اغلب افراد را از ایمیل خود به صفحه ای در وب سایت خود هدایت می کنید، احساس کلی باید بین مواد بازاریابی شما مشابه باشد.


بهترین تجربه کاربری این امر به ویژه در مورد ایمیل خوشامدگویی شما صادق است، زیرا برای بقیه کمپین لحن تعیین می کند (و به طور متوسط 86٪ نرخ باز شدن بیشتری نسبت به سایر خبرنامه ها دریافت می کند).

چند راه دیگر برای بهبود محتوای ایمیل شما عبارتند از:

 • پرداختن به مشکلی که خوانندگان شما با آن روبرو هستند و ارائه راه‌هایی برای کمک به آنها در حل آن مشکل – چه مشاوره رایگان یا یک محصول یا خدمات با کیفیت.
 • ایمیل خوشامدگویی خود را خودکار کنید تا فوراً برای هر کسی که در لیست شما مشترک است ارسال شود.
 • ارسال ایمیل به طور مداوم (به عنوان مثال، یک بار در ماه) با پیام های واضح و مفید و مرتبط با مخاطبان شما.

با پیروی از این نکات – و اجتناب از مشکلاتی که باعث می شود مشتریان ایمیل ها را نادیده بگیرند – می توانید شروع به شکستن درهم و برهمی صندوق ورودی کنید و نرخ های باز بهتری دریافت کنید. و با توجه بیشتر مشترکینی که محتوای مرتبط مفید شما را می خوانند، شما را بهتر می شناسند و زمانی که آماده خرید هستند به کسب و کار شما مراجعه می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا