آرتا رسانه

آژانس دیجیتال مارکتینگ آرتا رسانه با سالها تجربه کنار شماست

آکادمی آرتا رسانه با دوره های آموزشی رایگان

وبینار چیست؟ چه مزایایی دارد؟

با توجه به پیشرفت جامعه و نیاز مردم به آموزش های هر چه بیشتر، عده ی زیادی از مردم مایلند که در دوره های آموزشی شرکت کنند تا بتوانند خود را در سطح جامعه نگه دارند. ولی در این میان مشکلاتی وجود دارد که مانع از شرکت در کلاس ها می شود. یکی از این مشکلات کمبود زمان است و اینکه با تمام خستگی مجبور باشیم ساعت ها در ترافیک بمانیم، معظل دیگری است. عده ای هم از شهرستان ها به مراکز مراجعه می کنند که این هم مشکلی بس بزرگتر است. دنیای مجازی برای حل این مشکل وبینار را مطرح کرده است. وبینار قسمتی از سیستم مدیریت یادگیری (LMS) می باشد. ما نیز لازم دیدیم شما را با وبینار آشنا کنیم.

webinar خلاصه شده ی Web base seminar است. یعنی سمینار در فضای وب سایت. برگزاری دوره ها، کلاس ها که به صورت آنلاین و در فضای مجازی انجام می شود را وبینار می گویند. وبینار دقیقاً مثل کلاس های حضوری است به طوری است که شما تصویر و صدای مدرس را در گوشه مانیتور خود دارید و در بقیه صفحه نیز می توانید تخته، مانیتور و غیره را ببینید.

در جلسات وبینار امکان پرسش و پاسخ نیز وجود دارد. ارسال فایل های صوتی شرکت در بحث ها و خیلی کارهای دیگر نیز امکان پذیر است. البته این بستگی دارد به سایتی که به عنوان میزبان برای دوره های Webinar استفاده می شود.

استفاده از انواع روش های وبینار

وبینار را می توان به روش های مختلفی برگزار کرد که بستگی به نوع دوره شما دارد. نوعی از آن به اشتراک گذاری صفحه نمایش است. شما می توانید صفحه نمایش کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارید تا هر آنچه روی سیستم خود انجام می دهید دقیقاً در دسترس فراگیران باشد. نوع دیگر آموزش از طریق اسلایدها است. یعنی همچنان که صدا و تصویر شما پخش می شود اسلاید های آموزشی نیز همراه آن پخش شود.

به یاد داشته باشید در برگزاری وبینار مدرس موظف است تمام جزوه ها، اسلایدها، و فایل ها که در حین آموزش استفاده می کند را برای دانشجویان ارسال کند. در ادامه مزایا و معایب webinar را بررسی می کنیم.

مزایای وبینار چیست؟

کاهش هزینه های رفت و آمد: با برگزاری وبینار دیگر نیازی نیست مبلغ های زیادی را برای هزینه های رفت و آمد بپردازیم.

صرفه جویی در زمان : برای رفتن به کلاس های حضوری گذشته از زمانی که باید در مسیر طی کنیم، باید زمانی را هم اختصاص دهیم برای آماده شدن.البته اگر ترافیک را هم به این زمان اضافه کنیم زمان چشم گیری خواهد بود.

هزینه های برگزاری کلاس: حذف هزینه هایی مثل کرایه ی محلی برای برگزاری کلاس‌ها، هزینه‌های حاشیه‌ای آب و برق، گاز و این قبیل هزینه‌ها.

تعداد شرکت کنندگان : در دوره های وبینار محدودیت شرکت کننده وجود ندارد. چون نفرات حضور واقعی ندارند که محدودیت مکانی ایجاد شود.

معایب وبینار چیست؟

اینترنت : یکی از معایب وبینار این است که چون وابسته به اینترنت است ممکن است اینترنت قطع شود یا سرعت آن کم باشد و مشکلاتی در برقراری ارتباط ایجاد شود. که این مشکل از طریق ضبط کلاس مرتفع شده است. یعنی شما می توانید برنامه را به صورت ضبط شده ببینید.

ارتباط دانشجو با مدرس : نداشتن ارتباط نفر به نفر. شاید این مشکل از نظر عده ای لاینحل باشد ولی این طور نیست. بسیاری از سایت های ارائه دهنده ی وبینار این امکان را دارند که دانشجو بتواند با مدرس به صورت آنلاین در همان کلاس ارتباط داشته باشد سوال خود را بپرسد و جواب را بگیرد و سایر شرکت کنندگان نیز می توانند این از این پرسش و پاسخ استفاده کنند.

کاربردهای دیگر وبینار

وبینار برای بازاریابی

وبینار برای بازاریابی نیز بسیار موثر است. شرکت های بزرگ که اساس کارشان تکنولوژی است برای بازاریابی و معرفی محصولات جدیدشان از برگزاری وبینارها استفاده می کنند. چون در این فضا می توانند محصولات بیشتری را در زمان کمتر به مشتریان بیشتری ارائه دهند بدون محدودیت جغرافیایی.

چون در وبینار ارتباط ویدیویی و زنده است، می توان با معرفی محصول و طرز کار آن و گفتن مزایا و پاسخ گویی به سوالات مردم محصول را تبلیغ کرده و ایجاد محبوبیت کرد.

وبینار برای کسب درآمد

با استفاده از webinar می توانید کسب وکار خود را معرفی کنید و در راستای آشنایی با آن دوره های مختلفی را برگزار کنید و حتی برای پیشرفت کار می توانید پرسنل خود را از طریق شرکت کنندگان در دوره ها انتخاب کنید.

چگونه دوره های وبینار را ایجاد کنیم؟

برای ایجاد آموزشگاه های مجازی و برگزاری دوره های وبینار می توان این نرم افزار را خرید و یا اجاره کرد. شرکت آرتا رسانه با اجاره و فروش این نرم افزار که به بهترین شیوه‌ها و با برترین امکانات در جهت کمک به سیستم آموزشی طراحی شده اند، در خدمت هموطنان می باشد.

برای تهیه سیستم آموزشی آنلاین و وبینار  و پکیج خرید سایت ارزان از آرتا رسانه مشاوره رایگان دریافت کنید.

ویرایش با المنتور
در حال بارگذار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا