آرتا رسانه

فروش پرو‍ژه هاي طراحي وب

چگونه پرو‍ژه طراحي سایت خود را بفروشيم؟

شما طراحي سایت مي كنيد و اگر خدمات طراحی وب را نیز ارائه مي كنيد، احتمالاً کارهاي خوبی در حرفه خود انجام مي دهيد . با این حال، مشکل این است که توانايي ایجاد وب سایت های خوب همیشه به این معنی نیست که می توانید خدمات طراحی وب خود را بفروشید. شما یک طراح هستید، نه یک فروشنده!

وقتی خدمات طراحی وب را برای كسب درآمد می فروشید، طرح های شما چیزی فراتر از یک تلاش هنری می شود، ناگهان به محصولی تبدیل می شود که باید آن را بازاریابی و ارائه کنید برای آموزش دیجیتال مارکتینگ می توانید از منابع مختلف استفاده کنید.

چرا فروش خدمات طراحی وب بسیار سخت است

امروزه فروش هر چیزی به صورت آنلاین می تواند یک چالش بزرگ باشد. با وجود بسیاری از طراحان وب آزاد در بازار، به سختی می توان در میان اين همه رقيب متمایز شد. مشکل اینجاست که چند طراح چند سال قبل پول زیادی به دست آورده‌اند و همه فکر می‌کنند که می‌توانند کار خود را رها کرده و شروع به کار آزاد کنند. در حالی که برای اکثر افراد فرصت وجود دارد، با افراد زیادی که سعی در فروش یک چیز دارند، مسلماً رقابت بسیار زیاد است.

واقعیت این است که طراح وب فریلنسر بودن این روزها کار سختی دارد. خدمات طراحی وب چالش برانگیز است . اگرچه تعداد فزاینده ای از کسب و کارها به وب سایت نیاز دارند، اما فناوری انجام این کار را برای آنها آسان کرده است. از طرف دیگر، آنهایی که خواهان راه حل های سفارشی تر هستند، اغلب ترجیح می دهند به جای برون سپاری راه حل های خود، از طراحان وب داخلی استفاده کنند.

آیا می توانید از عهده یک نماینده فروش برآیید؟

بسته به جایگاهی که در طیف دستمزد طراحان وب قرار دارید، یکی از راه‌های فروش خدمات طراحی وب توسط طراحان آزاد و آژانس‌های کوچک استخدام یک نماینده فروش است. به این ترتیب، می توانید بر ایجاد وب سایت هایی تمرکز کنید که از رقبا پیشی گرفته و مشتریان را خوشحال می کنند. با این حال، این نمایندگان فروش ارزان نیستند. انتظار داشته باشید که حداقل 40000 دلار در سال برای یک نماینده فروش تمام وقت بپردازید. اگر این اعداد بسیار خارج از بودجه شما هستند، در عوض این شش نکته را امتحان کنید.

نحوه کسب درآمد از طریق خدمات طراحی وب سایت 

فروش هر چیزی مربوط به ایجاد روابط است. برای بهبود روابط خود با مشتریان بالقوه و فروش بیشتر خدمات طراحی وب خود، روی این شش نکته تمرکز کنید.

1. فروش ابزار یک وب سایت

یک وب سایت زیبا، یک اثر هنری است. متأسفانه اکثر مشاغل علاقه ای به خرید آثار هنری ندارند. آنها به دنبال نتایجی در قالب بازده سرمایه گذاری خود و افزایش رضایت مشتری هستند. وب سایت شما باید مشکلات آنها را حل کند یا نیاز آنها را برآورده کند و اگر ظاهر خوبی هم داشته باشد، بهتر است.

هنگامی که خدمات خود را به یک مشتری بالقوه می فروشید، در برابر اصرار برای فروش خدمات طراحی وب به شدت بر اساس زیبایی شناسی مقاومت کنید. در عوض، به این نکته اشاره کنید که چگونه محصول شما (بله، محصول) به آنها کمک می کند تا به اهداف تجاری خود برسند. به مشتری بالقوه خود نشان دهید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید تا پول بیشتری کسب کنند. در نهایت، این چیزی است که آنها می خواهند بشنوند. علاوه بر این، وقتی صحبت از ظاهر به میان می آید، نمونه کارها باید برای خود صحبت کنند.

در اینجا برخی از مزایای خاصی که وب سایت ها به مشاغل ارائه می دهند آورده شده است:

 • معیارهای قابل پیگیری
 • تصویر شخصی شده
 • تبلیغات هدفمند
 • بهره وری افزایش یافته است

از اشاره به این مزایا و استفاده از ارقام در صورت امکان خجالت نکشید. آمارهای رایج مانند تعداد افراد آنلاین و همچنین تعداد افرادی که از تلفن خود برای مرور اینترنت استفاده می کنند می تواند به شما در فروش خدمات طراحی وب کمک کند.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که یک وب سایت ممکن است کاملاً سرمایه گذاری برای شرکت های کوچکتر باشد، بنابراین توضیح اینکه آنها چه چیزی دریافت خواهند کرد ضروری است. در حالی که امروزه اکثر مردم با وب سایت ها آشنا هستند و حتی ممکن است درک کنند که به آنها نیاز دارند، بسیاری هنوز انتظار درستی از هزینه های خود ندارند.

2. معتبر باشید

در یک بازار بیش از حد اشباع شده، انجام کارهایی که شما و خدماتتان را متمایز می کند، حیاتی است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، معتبر بودن است. این بدان معناست که مایل به ماندن در یک فرد حتی زمانی که وسوسه انگیز است که خود را بزرگتر از آنچه هستید نشان دهید.

وقتی زمان فروش خدمات طراحی وب فرا می رسد، تمام تلاش خود را بکنید تا انسان به نظر برسید. اول شخص بنویسید، صادق باشید که چه کسی هستید و چه می کنید. کاری کنید که مشتریان بالقوه شما و همچنین کارتان را ببینند.

اصالت ارتباط مشتریان بالقوه با شما و در نتیجه ایجاد رابطه را آسان تر می کند. این روابط فروش خدمات طراحی وب سایت را بدون درخواست حتی برای شما آسان تر می کند.

3. به مشتریان خود آموزش دهید

 اگر با مشاغل کوچک کار می کنید یا خدمات خود را در یک منطقه کوچک بازاریابی می کنید، احتمالاً تا حدودی منحنی یادگیری برای مشتریان شما وجود خواهد داشت. بسیاری از صاحبان مشاغل نمی دانند که با یک وب سایت خوب طراحی شده چه کاری می توانند انجام دهند – اما شما این کار را انجام می دهید.

به مشتریان بالقوه و فعلی برخی از کارهایی را که می توانند با یک وب سایت حرفه ای انجام دهند نشان دهید. به طور مثال به آنها بگویید که با یادگیری سئو از طریق دوره سئو، می توانند سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانند و از این طریق درآمد داشته باشند. یا گزینه هایی مانند:

 • پرداخت قبض
 • گزینه های اشتراک گذاری
 • مدیریت محتوا
 • تخفیف
 • ثبت نام در خبرنامه

این نوع ویژگی‌ها همیشه در گزینه‌های DIY در دسترس نیستند، و بسیاری از صاحبان کسب‌وکار در مورد اینکه چگونه می‌توانند به رشد کسب‌وکار خود کمک کنند، آموزش نمی‌بینند. در پایان، مهم این نیست که چه ویژگی هایی را می توانید به سایت اضافه کنید، بنابراین فقط فهرستی از گزینه ها را زیر و رو نکنید. این در مورد این است که چقدر نیازهای مشتری خود را درک می کنید و می توانید از فناوری برای کمک به آنها استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های آموزش به مشتریان، مقایسه خود با رقبا است. اگرچه ممکن است بسیاری از اشاره کردن به رقبا طفره روند، اما اگر برای توضیح تفاوت‌ها به مشتری بالقوه وقت بگذارید، اغلب به نفع شما عمل می‌کند – به خصوص اگر واقعاً متمایز باشید. به یاد داشته باشید، در صنعتی که تحت سلطه کد است، مزیت رقابتی اغلب به رابطه ختم می شود.

آموزش مشتریان بالقوه خود را در مورد فرآیند توسعه وب خود در نظر بگیرید. حتما جزئیات و مراحل خاصی را برای نشان دادن نحوه عملکرد فرآیند خود ارائه دهید. استفاده از یک ابزار برنامه‌ریزی وب‌سایت را برای سازماندهی طرح‌های خود با گنجاندن نقشه‌های سایت بصری در نظر بگیرید که به مشتریان بالقوه امکان می‌دهد نمایشی از ایده‌های وب‌سایت شما را ببینند.

4. محصول تولید کنید

حتی اگر شما خدمات طراحی وب را می فروشید، اکثر مشتریان ترجیح می دهند محصولاتی را خریداری کنند. بنابراین، یکی از راه‌های فروش بیشتر خدمات، طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که شبیه محصولات هستند.

ایجاد محصولات از خدمات شما نیاز به تفکر قبلی دارد. شما باید خدمات خود را سیستمی کنید و دقیقاً متوجه شوید که چقدر طول می کشد تا وظایف خاصی را انجام دهید. چند سرویس را برای تمرکز بر روی آنها انتخاب کنید و آنها را به صورت بسته بفروشید. هر چیزی را که می توانید خودکار کنید.

ممکن است کمی غیر شخصی به نظر برسد، اما در نهایت برای مشتری بهتر است. ساخت محصولات در قالب بسته‌ها، کارایی شما را بهبود می‌بخشد، به ارائه یک محصول ثابت کمک می‌کند و از انجام پروژه‌هایی که در محدوده علایق شما نیستند، جلوگیری می‌کند.

محصولات را می توان بر اساس نیازهای مختلف ایجاد کرد. شما می توانید خدمات طراحی وب خود را بر اساس صنعت یا حتی نوع وب سایت ارائه دهید. نکته مهم این است که از بازاریابی خود به عنوان راه حل طراحی وب سایت همه در یک اجتناب کنید. تخصصی را انتخاب کنید که بتوانید در آن برتر باشید و روی آن تمرکز کنید.

در اینجا چند نمونه از “محصولات” آورده شده است:

 • سایت تجارت الکترونیک
 • سایت نمونه کارها
 • سایت مجله
 • سایت املاک و مستغلات
 • سایت وکیل
 • سایت مشاوره

نمونه کارهای طراحی وب آرتا رسانه 

5. شبکه

 اگر واقعاً می‌خواهید خدمات طراحی وب را بفروشید، احتمالاً بهترین کار است که کمی در این مورد دقت کنید. از آنجایی که کسب و کارها به دنبال طراحان وب هستند که نیازهای آنها را درک کنند، ابتدا باید روی شناخت آنها تمرکز کنید.

هنگامی که به دنبال مشتریان جدید هستید، روی جامعه محلی خود تمرکز کنید. با ارسال ایمیل به مشاغل محلی، خود و خدمات خود را معرفی کنید. اگر توانایی مالی دارید، به سازمان‌های تجاری محلی بپیوندید و برخی از خدمات خود را داوطلب کنید. این مراحل کوچک به ایجاد روابط با افرادی که به خدمات شما نیاز دارند کمک می کند، و اگر از شما خرید نکنند، احتمالاً شخصی را می شناسند که به خدمات شما نیاز دارد.

وقتی نوبت به یافتن راه‌هایی برای فروش خدمات طراحی وب می‌رسد که واقعاً مؤثر هستند، باید از روش‌های سنتی دوری کنید. ایمیل های انبوه، تماس های سرد یا تبلیغات را فراموش کنید. برای ایجاد روابطی که منجر به مشتریان بلندمدت شود، باید شخصی شوید.

6. بیش از طراحی وب ارائه دهید

حتی اگر فقط به ساخت وب سایت علاقه مند هستید، ممکن است بخواهید گزینه های دیگری را ارائه دهید که به شما در فروش خدمات طراحی وب کمک می کند. شما مجبور نیستید این خدمات اضافی را شخصا انجام دهید. به سادگی چند آژانس و فریلنسر مورد اعتماد خود را انتخاب کنید و آن را با خدمات طراحی وب خود ترکیب کنید.

برخی از افزونه های عالی طراحی وب عبارتند از:

 • ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی
 • مدیریت و میزبانی وب سایت
 • خدمات مشتری وب سایت
 • طراحی نقشه سایت
 • خدمات بازاریابی اینترنتی
 • طراحی گرافیک
 • نمونه سازی سریع
 • نمودار جریان کاربر و تست a/b

هر یک از این خدمات ارزش افزوده به مشتریان بالقوه نشان می دهد که به موفقیت کسب و کارشان اهمیت می دهید – حتی اگر فقط وب سایت را ایجاد کنید.

نحوه بازاریابی خدمات طراحی وب سایت

بازاریابی بخش بزرگی از فرآیند فروش است زیرا این کار چیزی است که خدمات شما را جلب می کند. البته شبکه سازی یک راه عالی و شخصی برای شروع بازاریابی مهارت طراحی وب و توانایی ارائه راه حل است، اما چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد. در اینجا چند راه برای بازاریابی وجود دارد که باعث شکست بانک نمی شود:

 • طراحی سایت نقشه سایت
 • طرح های UX/UI را به اشتراک بگذارید و بحث کنید

برای اطمینان از اینکه UX/UI در جهت درست حرکت می کند، مدل هایی از Figma یا رایانه خود اضافه کنید.

اگر شخصی به خدمات طراحی وب نیاز دارد، به احتمال زیاد در رسانه های اجتماعی حضور دارد. پس از مرتب کردن مشتریان ایده‌آل خود یا یافتن جایگاه خود، محل تجمع آنها در شبکه‌های اجتماعی را بیابید و تبلیغاتی را در مقابل آنها دریافت کنید. اگر منطقی باشد، ممکن است وارد DM آنها شوید.

قبل از شروع فروش…

شش نکته بالا به شما کمک می کند در دنیای شلوغ طراحی وب امروزی متمایز شوید، اما اگر این کار را نکنید بی ارزش است.

چیزی برای نشان دادن مهارت های خود داشته باشید. قبل از اینکه به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید – از جمله وب‌سایت خودتان، مطمئن شوید که یک سبد کار قوی دارید. اگر می توانید مطالعات موردی ایجاد کنید، این کار را انجام دهید. هنگامی که خود را در کسب و کاری به عنوان یک طراح تثبیت کردید که می توانند به آن اعتماد کنند، می خواهید نمونه های باکیفیتی داشته باشید که تصمیم آنها برای همکاری با شما را توجیه کند.

https://slickplan.com/blog/sell-web-design-services-with-these-tips

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا