آرتا رسانه

فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز

فضای ذخیره سازی غیر متمرکز در بلاکچین safe network

پروژه‌های ذخیره‌سازی بلاکچین - Safe Network

میدسیف کوین (MAID) یک سکه است که برای استفاده در شبکه SAFE به منظور بهره‌برداری از فضای هارد دیسک اضافی برای مشتریانش طراحی شده است. کاربران قادرند فضای دیسک، حافظه و قدرت محاسباتی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

میدسیف (Maidsafe.net) شبکه SAFE را که یکی از بهترین شبکه‌های ذخیره سازی ابری، همتا به همتا و ارتباطات بوجود آورده است، ساخته است. این شبکه امکان ذخیره سازی داده‌ها به صورت کاملاً محافظت شده و تبادل فایل را فراهم می‌کند. مشتریان قادرند به صورت ناشناس از این شبکه استفاده کنند و از مقاومت آن در برابر سانسور بهره‌مند شوند. این راهکار از یک توکن قابل مقیاس برای تضمین کاهش حداقل هزینه‌های معاملاتی استفاده می‌کند.

فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز Safe Network

 

توکن‌های MAID قابل استخراج نیستند. با این حال، آنها می‌توانند مورد فارم قرار گیرند. الگوریتم Proof-of-Resource در این شبکه استفاده می‌شود. سیستم دو شرکت‌کننده کلیدی دارد: “فارمرها” و “مشتریان”: مشتریان قادرند داده‌ها را مشاهده و ذخیره کنند و پول را منتقل کنند. فارمرها داده‌ها را جمع‌آوری و مرتب می‌کنند.1

این برنامه، فارمرها را به شبکه SAFE متصل می‌کند و داده‌ها را بر روی کامپیوترهای آن‌ها ذخیره می‌کند. برای ذخیره‌سازی داده‌ها، چندین لایه در والت داده وجود دارد. فارمر از سطح اول شروع می‌کند و داده‌ها را با یک گروه تصادفی از فارمرها تحلیل می‌کند؛ سن نود با پیشروی از گروه به گروه افزایش می‌یابد. بنابراین، فارمرها می‌توانند نقش والت مشاور را به دست آورند که به آنها حق رأی درباره اقدامات گروه در رابطه با داده‌های ذخیره شده می‌دهد.2

پی نوشت 1:

به طور خلاصه، شبکه مبتنی بر فارمینگ به شبکه‌ای اشاره دارد که بر اساس مشارکت کاربران به عنوان فارمرها در فعالیت‌های شبکه بنا شده است. آن‌ها منابع خود را به اشتراک می‌گذارند و در عوض پاداش‌هایی مانند توکن‌ها دریافت می‌کنند.

پی نوشت 2:

عبارت “سن نود با پیشروی از گروه به گروه افزایش می‌یابد” به این معنی است که هر گاه یک فارمر از یک گروه به گروه بعدی پیشرفت کند و در فعالیت‌های شبکه شرکت کند، سن (یا سابقه) مربوط به آن فارمر افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر، هر گاه فارمری در شبکه فعالیت کند و وظایف خود را به خوبی انجام دهد، سابقه و تجربه او در شبکه بالاتر می‌رود و او به سمت نقش مشاور بزرگسال (Elder Vault role) پیشرفت می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا