آرتا رسانه

بازاریابی ارگانیک یا رایگان چیست؟

بازاریابی ارگانیک به معنای هدایت ترافیک (بازدیدکنندگان آنلاین) بدون پوشش رسانه ای یا تبلیغات پولی است، نقطه مقابل «بازاریابی ارگانیک» «بازاریابی پولی» است. استراتژی بازاریابی ارگانیک همه چیز در مورد ایجاد ترافیک برای وب سایت، وبلاگ یا صفحات رسانه های اجتماعی شما بدون پرداخت مستقیم هزینه  است.

شما می توانید به صورت ارگانیک در پلتفرم هایی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام یا وب سایت خود بازاریابی کنید. از انواع مختلف محتوا مانند پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی، ویدئوها و تصاویر برای ایجاد محتوای جذاب استفاده کنید. با ارائه محتوای مفید و سرگرم کننده، افراد را به سمت کسب و کار خود جذب خواهید کرد.

چرا بازاریابی ارگانیک مهم است؟

بازاریابی ارگانیک برای شرکت ها مهم است زیرا راه حلی بلندمدت برای درآمدزایی است. در این دوره بازاریابی دیجیتال، بازاریابی ارگانیک افزایش یافته است و شرکت ها بیشتر به بازاریابی ارگانیک متکی هستند تا تبلیغات پولی.

بازاریابی ارگانیک با ارائه ارزش اولیه اعتماد ایجاد می کند. وقتی شخصی به وب‌سایت شما می‌آید و پست وبلاگی را که شما نوشته‌اید می‌خواند، نمی‌داند شما کی هستید. آنها نمی دانند نام تجاری شما در مورد چیست؛ آنها نمی دانند که آیا شما قابل اعتماد هستید یا محصول شما برای آنها مناسب است.

اما، بازاریابی ارگانیک به شما این توانایی را می دهد که با کمک به آنها در حل مشکلات و پاسخ به سؤالات آنها اعتماد ایجاد کنید.

مطمئناً، تبلیغات پولی می تواند به شما کمک کند تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرید و ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید، اما اعتماد ایجاد نمی کند.

بازاریابی ارگانیک به شما کمک می کند تا به گروهی از کاربران دسترسی پیدا کنید که به دنبال راه حلی برای مشکل خود هستند. شما مشکل آنها را حل می کنید و قبل از ارائه محصول خود اعتماد ایجاد می کنید.

بازاریابی ارگانیک رایگان است، و همه چیز در مورد ایجاد این اعتبار است. نوع محتوایی را ایجاد کنید که شما را به عنوان یک مرجع در صنعت خود قرار دهد. هرچه اعتماد بیشتری نسبت به مشتریان خود ایجاد کنید، احتمال خرید آنها از شما بیشتر می شود.

تفاوت های عمده بین بازاریابی پولی و بازاریابی ارگانیک چیست؟

هنگامی که در حال توسعه یک استراتژی بازاریابی آنلاین هستید،در اینجا می توانید تفاوت بازاریابی آنلاین و آفلاین را مطالعه کنید. دو گزینه دارید: بازاریابی پولی یا بازاریابی ارگانیک. بازاریابی پولی شامل خرید تبلیغات است و بازاریابی ارگانیک شامل ایجاد محتوای ارزشمند و به اشتراک گذاری آنلاین آن از طریق کانال های مختلف است. بیایید نگاهی به تفاوت های اصلی بین بازاریابی پولی و ارگانیک بیندازیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدامیک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

کانال های پولیکانال های ارگانیک
نتایج فورینتایج تدریجی
تبلیغات جغرافیایی هدفمندکنترل کمی بر هدف گذاری
با توقف پرداخت، ترافیک کاهش می یابدنتایج مرکب
نتایج کوتاه مدتنتایج بلند مدت
سرزده ترانسداد کمتر
کاهش CTR به دلیل ندیدن تبلیغاتCTR بالاتر از تبلیغات گوگل
ایجاد اعتماد سخت تر استایجاد اعتماد آسان تر است
بازاریابی ارگانیک در مقابل کمپین‌های بازاریابی پولی

دو تفاوت اصلی بین استراتژی های بازاریابی پولی و ارگانیک وجود دارد: نتایج فوری و هزینه.

روش‌های بازاریابی ارگانیک، بر خلاف تبلیغات پولی، نیازی به پرداخت پول نقد برای هر کلیک روی وب‌سایت خود ندارند. بازاریابی ارگانیک شامل ارائه محتوای عالی به کاربران به صورت رایگان و اطمینان از بازگشت آنها به سایت شما است. یک طرح بازاریابی ارگانیک برای کسب و کارهای کوچک به خوبی کار می کند، زیرا پس از رسیدن به سرعت، به بودجه بازاریابی زیادی نیاز ندارد. اگرچه بازاریابی ارگانیک قبل از اینکه نتیجه دهد نیاز به زمان و ثبات دارد، ابزارهای سئو مبتنی بر هوش مصنوعی و ایجاد محتوای هوش مصنوعی آن را آسان‌تر می‌کنند.

از سوی دیگر، تبلیغات پولی به شما این امکان را می دهد که مخاطب خود را انتخاب کنید زیرا نیازی به دیدن پیام شما توسط همه ندارید. تبلیغات پولی به شما این امکان را می دهد که بلافاصله با یک نتیجه فوری به مشتریان دسترسی پیدا کنید. مشتریان شما به جای اینکه شما را از طریق جستجو یا شبکه های اجتماعی پیدا کنند، مستقیماً تبلیغات شما را می بینند. نکته منفی این است که وقتی تبلیغات خود را متوقف می کنید، ترافیک به صفر می رسد.

در حالت ایده آل، شما باید هم برای تبلیغات پولی و هم برای ترافیک ارگانیک در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود برنامه ریزی کنید.

شما باید حداقل یک بار بدون اینکه متوجه شوید روی یک تبلیغ پولی کلیک کرده باشید. بیشتر پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، لینکدین و گوگل  دارای تبلیغات پولی هستند که با محتوای ارگانیک خود ترکیب شده‌اند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

بازاریابی ارگانيك

چالش های بازاریابی دیجیتال ارگانیک

اندازه گیری بازگشت سرمایه استراتژی ارگانیک خود در مقایسه با تبلیغات پولی دشوارتر است. تبلیغات پولی به شما این امکان را می دهد که در مورد افرادی که در معرض محتوای شما قرار می گیرند، گزینش کنید. با بازاریابی ارگانیک، شما باید خودتان را در آنجا قرار دهید و امیدوار باشید که افراد مناسب آن را پیدا کنند.

بازاریابی ارگانیک می تواند دشوار باشد زیرا به افراد واقعی با علایق واقعی و نگرانی های واقعی متکی است. شما نمی توانید به آنها رشوه بدهید، به آنها پول بدهید یا آنها را فریب دهید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. شما باید اعتماد و احترام آنها را جلب کنید تا محتوای شما را به صورت ارگانیک به اشتراک بگذارند. بازاریابی ارگانیک روند کندی دارد و نیاز به زمان و صبر دارد. بهترین راه برای ایجاد رابطه با مشتریان، ارائه محتوا، محصول یا خدمات عالی به آنهاست. مشتریان شما تنها زمانی احساس راحتی می کنند که شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند.

چگونه بازاریابی ارگانیک انجام می دهید؟

موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. استراتژی بازاریابی ارگانیک مستلزم تلاش مداوم است که در یک دوره طولانی پایدار است. نکته مثبت این است که وقتی کشش را بدست آورید، نتایج شما ترکیب می شود.

انواع استراتژی های بازاریابی ارگانیک

استراتژی های بازاریابی ارگانیک زیر به شما کمک می کند تا دسترسی ارگانیک خود را افزایش دهید.

گروه ها و جوامع

گروه ها و جوامع کانال های عالی برای ایجاد ترافیک ارگانیک هستند. این مورد رایگان و آسان برای استفاده است. گروه ها می توانند به شما امکان دسترسی به مجموعه ای از مشتریان بالقوه را بدهند. می توانید مشتریان خود را در مورد راه اندازی محصول جدید، رویدادهای آینده به روز کنید و به سؤالاتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهید.

شما همیشه نیازی به راه اندازی گروه خود ندارید. شما می توانید به گروه های فیس بوک یا لینکدین موجود بپیوندید تا با اعضای انجمن ارتباط برقرار کنید. با مخاطبان هدف خود درگیر شوید و به آنها بینش ارزشمندی بدهید. با رویکرد صحیح، توجه بسیاری از مشتریان بالقوه را جلب خواهید کرد.

شما می توانید از گروه های فیس بوک چیزهای بیشتری در مورد مشتریان خود بیاموزید. مردم دوست دارند در مورد داستان های موفقیت خود صحبت کنند، که می توانید آنها را به مطالعات موردی تبدیل کنید. همچنین می‌توانید از این گروه‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات، اشتراک‌گذاری بینش‌های صنعت، یافتن چگونگی رشد کسب‌وکارتان و حمایت از مشتریانتان استفاده کنید.

بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی محتوا برای دریافت ترافیک وب ورودی

پست های وبلاگ بهینه شده برای سئو یک راه عالی برای دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق جستجوی ارگانیک است. یک پست وبلاگ موثر می تواند ترافیک قابل توجهی را از موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ به سایت شما وارد کند. بیاموزید که وبلاگ نویسی چگونه برای کسب و کارها کار می کند و مزایای آن را فراهم می کند. بازاریابی ورودی یک استراتژی عالی برای کسب‌وکارهای کوچک است زیرا با توقف پرداخت برای تبلیغات، ترافیک از بین نمی‌رود.

استراتژي ارگانيك

وقتی موضوعی را انتخاب می کنید، خوانندگان و موتورهای جستجوی خود را در نظر بگیرید. محتوایی ایجاد کنید که به مشتری شما در طول سفر خرید کمک کند. سفر یک خریدار معمولی شامل مراحل زیر می شود، اگرچه سفر خریدار مدرن بسیار پیچیده تر است.

به عنوان مثال، اگر کفش های پیاده روی می فروشید، می توانید برای نقاط تماس زیر محتوا ایجاد کنید.

اطلاعاتی = تفاوت کفش کوهنوردی و کوهنوردی چیست؟
تحقیقات تجاری (معاملات نرم) = بهترین کفش های پیاده روی زنانه مقرون به صرفه
تراکنشی = بررسی Salomon ultra mid 3 gtx
Navigational = سایت رسمی Salomon
محتوای یک مرحله باید مشتری را به مرحله بعدی منتقل کند و در عین حال هدف جستجوی کاربر را برآورده کند.

بازاریابی از طریق شبكه های اجتماعی

شبكه های اجتماعی یک کانال عالی برای ایجاد ترافیک ارگانیک هستند. چندین پلتفرم رسانه اجتماعی برای انتخاب وجود دارد. اگر محتوای شما جالب باشد و ارتباطات عاطفی ایجاد کند، مردم آن را به اشتراک می گذارند و دامنه دسترسی را افزایش می دهند. اگر در رسانه های اجتماعی فعال نیستید، فرصتی را برای ایجاد برند خود و دستیابی به مخاطبان خود از دست می دهید.

یک نظرسنجی اخیر توسط eMarketer نشان می دهد که 30 درصد از پاسخ دهندگان از طریق شبكه های اجتماعی خرید کرده اند. این اعداد تصویر کاملی را به شما ارائه نمی‌دهند زیرا بازاریابی شبكه های اجتماعی به یادآوری برند در زمانی که مردم تصمیم‌گیری برای خرید آفلاین می‌کنند کمک می‌کند.

مهم است که با مشتریان ایده‌آل خود ارتباط برقرار کنید و قبل از اینکه از آنها بخواهید چیزی از شما بخرند، ارزش زیادی را به صورت رایگان به آنها بدهید. شما می خواهید دریابید که آنها به چه چیزهایی علاقه مند هستند و مشکلات عمیق ترشان. دریابید که چه چیزی آنها را تیک می زند و نقاط درد آنها چیست. بسیار مهم است که به جای ارائه محصولات یا خدمات خود برای فروش سریع، گفتگو و ایجاد روابط داشته باشید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، شخصیت واقعی شما افرادی را جذب می‌کند که تمایل دارند از شما در کسب‌وکارتان حمایت کنند.

بازاریابی وابسته

تبلیغات وابسته صرفاً یک کانال ارگانیک نیست، زیرا وقتی به شرکت‌های وابسته خود برای شما فروش انجام می‌دهند، پول پرداخت می‌کنید. مردم را وادار کنید تا محصولات و خدمات شما را با کاهش سود به آنها تبلیغ کنند. تولیدکنندگان محتوا را تشویق کنید تا محصول شما را برای مخاطبان خود تبلیغ کنند. این یک راه عالی برای ایجاد یک دنبال کننده قوی است زیرا برای شما و افرادی که با آنها کار می کنید یک موقعیت برد-برد است.

بازاریابی دهان به دهان

این خالص ترین شکل بازاریابی ارگانیک است. شما یک سرویس را دوست دارید و به همه دوستان خود در مورد آن اطلاع می دهید. تبلیغات دهان به دهان بالاترین نرخ تبدیل را دارد زیرا در حال حاضر یک سطح اعتماد توسط شخصی که برند شما را توصیه می کند ایجاد شده است. همچنین آن چیزی است که کمترین کنترل را روی آن دارید. هیچ چیز دیگری جز ارائه مداوم محصولات درخشان و خدمات استثنایی به مشتری وجود ندارد.

ترافیک ارجاعی

اگر یک استارت‌آپ هستید، باید یک داستان قانع‌کننده درباره اینکه چرا کسب‌وکار را شروع کرده‌اید و مأموریت آن چیست بگویید. لازم نیست شما یک سلبریتی باشید، اما باید داستانی منحصر به فرد و متفاوت از دیگران داشته باشید.

در انجمن های مرتبط فعال باشید

پاسخ دادن به سؤالات در انجمن ها راه بسیار خوبی برای قرار دادن خود به عنوان یک مرجع در یک موضوع است. شما همچنین در حال حل یک مشکل هستید. پلتفرم‌های اجتماعی مانند Reddit و Quora مکان‌های عالی برای یافتن افرادی هستند که درباره صنعت شما سؤال می‌پرسند.

باید بررسی کنید که آیا مخاطبان هدف شما در جایی آنلاین حضور دارند که بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. شما می توانید تحقیق خود را با نگاه کردن به انجمن ها شروع کنید. انجمن ها مکان هایی هستند که افراد با علایق مشابه برای ارتباط و کمک به یکدیگر به آنجا می روند.

نترسید که از صفحه کلید (یا تلفنتان) فاصله بگیرید و از خود بپرسید: “این شخص چه چیزی می خواهد بداند؟” یا “چه چیزی می خواهم به آنها بگویم؟” و سپس برگردید و به سؤال آنها با جزئیات پاسخ دهید.

اگر شما یک وبلاگ نویس سبک زندگی هستید، پس شاید باید در انجمن های دیگر مرتبط با سبک زندگی آنلاین باشید. اگر یک عکاس عروسی هستید، شاید باید در انجمن های عروسی شرکت کنید. اگر تا به حال سوالی را در یک انجمن ارسال کرده اید، می دانید که گاهی اوقات افراد بسیار فنی می شوند و پاسخ های خود را برای نشان دادن تخصص خود به طور غیر ضروری پیچیده می کنند.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا