آرتا رسانه

Lykke exchange hack confirmation

تایید هک صرافی Lykke

در راستای تایید نهایی هک صرافی Lykke در تاریخ ۱۰ ژوئن در یک پست رسانه اجتماعی اعلام کرد که پس از حمله‌ای که منجر به سرقت ۲۲ میلیون دلار ارز دیجیتال از کیف پول‌های آنها در تاریخ ۴ ژوئن شد، برداشت وجه را متوقف کرده‌اند. صرافی ارز دیجیتال Lykke ادعا کرد که وجوه کاربران “امن است و بازیابی خواهد شد.”
پیشنهاد مطالعه : توسعه بلاکچین اختصاصی برنامه Friend.tech

هک صرافی Lykke

بر اساس این خبر، هر دو شرکت Lykke انگلستان و Lykke کورپ AG تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند. صرافی در پستی دیگر در همان موضوع اعلام کرد که برداشت وجه “به عنوان یک اقدام پیشگیرانه” متوقف شده است.
صرافی Lykke یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۵ در سوئیس تاسیس شده است. این صرافی در وب سایت خود، خود را به عنوان یک “صرافی ارز دیجیتال بدون کارمزد” معرفی می کند و ادعا می کند که از یک “کارگزاری فارکس برجسته” تکامل یافته است.

تیم امنیتی Lykke مقصر هک این صرافی

یک محقق امنیت بلاکچین به نام SomaXBT در تاریخ ۹ ژوئن ادعا کرد که این حمله را کشف کرده است. آنها تیم Lykke را به تلاش برای مخفی کردن این رخنه امنیتی متهم کردند و گفتند: صرافی Lykke مورد سوءاستفاده قرار گرفته و ۱۹.۵ میلیون دلار دارایی رمزنگاری را از دست داد، اما تیم Lykke همچنان سعی در پنهان کردن این واقعیت دارد.” SomaXBT در پاسخ به پست خود، اسکرین شاتی از یک پیام Discord که ظاهرا از طرف تیم Lykke بوده است ارائه کرد. در این پیام آمده بود که صرافی در حال “انجام یک تعمیر و نگهداری کامل سیستم بدون برنامه است!”
در تاریخ ۸ ژوئن، یکی از کاربران Lykke در پلتفرم توییتر شکایت کرد که صرافی کار نمی کند و شایعاتی مبنی بر هک شدن آن وجود دارد.

تایید هک صرافی Lykke در 10 ژوئن

در پست ۱۰ ژوئن که حمله به صرافی Lykke را تایید می کرد، تیم لایکه از کاربران متضرر عذرخواهی کرد. آنها نوشتند: “ما از ناراحتی و نگرانی که این حمله برای تمامی مشتریان و شرکای تحت تاثیر ایجاد کرده است، عمیقا عذرخواهی می کنیم.” تیم Lykke گفت که این صرافی دارای “ذخایر سرمایه ای قوی و یک سبد سهام متنوع” است که به آنها این امکان می دهد هرگونه ضرر احتمالی ناشی از حمله را جبران کند و وجوه کاربران را “امن” نگه دارد.
این صرافی همچنین ادعا کرد که آدرس های IP مهاجم را کشف کرده است که از آن برای تحقیقات جنایی استفاده خواهد کرد و تیم امنیت سایبری برای “مسدود کردن و بازیابی دارایی های سرقت شده” استخدام شده است. بر اساس برآوردهای تیم، بیش از ۲۲ میلیون دلار در این حمله از دست رفته است.

سوءاستفاده های تایید نشده علیه صرافی های متمرکز

پژوهشگران بلاکچین همچنان به کشف سوءاستفاده های تایید نشده علیه صرافی های متمرکز ادامه می دهند. در 19 آوریل، محقق زنجیره ای ZachXBT اعلام کرد که صرافی Rain دو هفته قبل مبلغ ۱۴.۱ میلیون دلار هک شده است. Rain بعداً این حمله را تایید کرد و اعلام کرد که هیچ وجهی از مشتریان از دست نرفته است، زیرا “این سوءاستفاده را بلافاصله از ذخایر خود مسدود کرده است.”

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا