آرتا رسانه

Development of exclusive blockchain of Friend.tech program

توسعه بلاکچین اختصاصی برنامه Friend.tech

برنامه Friend.tech، پلتفرم غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی که روی شبکه لایه ۲ Base از Coinbase ساخته شده است، از تصمیم خود برای توسعه بلاکچین اختصاصی خود با نام Friendchain خبر داد. با این حال، این تصمیم باعث سردرگمی بسیاری از کاربران شده است.
پیشنهاد مطالعه : شرط بندی علیه سهام MicroStrategy

بلاکچین اختصاصی برای رسانه های اجتماعی لازم است؟

دکتر جوژیپاپ، یکی از معامله‌گران ارزهای دیجیتال، در پاسخ به اعلامیه Friend.tech در تاریخ ۸ ژوئن در پلتفرم توییتر، با مطرح کردن سوالی صريحانه، اما بدون هیچ قصد تخریبی، گفت: “ارزش پیشنهادی یک بلاکچین اختصاصی برای رسانه‌های اجتماعی چیست؟” Friend.tech توضیح داد که با همکاری Conduit، یک استارت‌آپ زیرساخت بلاکچین، قصد راه‌اندازی بلاکچین اختصاصی خود را دارد. Friend.tech همچنین اعلام کرد که از توکن بومی خود، Friend (FRIEND)، به عنوان یک “توکن گس کاملا قابل انتقال” استفاده خواهد کرد.
اکس‌صفر، مفسر ناشناس حوزه ارزهای دیجیتال، با مطرح کردن سوال “چرا به یک بلاکچین نیاز دارید؟” به جمع سردرگم‌شدگان پیوست. در همین حال، Pop Punk، یکی از بنیانگذاران شرکت Gaslite، یک شرکت حسابرسی گس، تنها با یک کلمه کوتاه “چرا” ابهام خود را نشان داد.

احتمال افزایش کارمزد در برنامه Friend.tech

در همین حال، برخی دیگر نگرانی‌هایی را در مورد احتمال افزایش کارمزد تراکنش‌ها در Friendchain نسبت به شبکه Base، که اغلب به عنوان یک راه‌حل لایه ۲ ارزان برای اتریوم (با نماد اختصاری ETH) شناخته می‌شود، ابراز داشتند. با این حال، این اعلامیه باعث افزایش علاقه معامله‌گران شد و قیمت Friend نیز به سرعت افزایش یافت.
طبق داده‌های CoinMarketCap، قیمت Friend پس از اعلامیه به طور چشمگیری افزایش یافت و تنها ظرف ۲۰ دقیقه ۶۴ درصد رشد کرد و به ۱.۳۱ دلار رسید، اما به سرعت در همان ساعت به ۰.۸۹ دلار کاهش یافت.
این نوسان قابل توجه در قیمت Friend تنها یک ماه پس از راه‌اندازی توکن این پلتفرم توسط Friend.tech و یک ایردراپ بزرگ رخ می‌دهد.
تنها چند ساعت پس از فعال شدن ایردراپ Friend.tech در تاریخ ۳ می، بزرگترین وال (دارنده توکن)، که با نام مستعار «Murphys1d» شناخته می‌شود، بیش از ۵۵۰۰۰ توکن Friend تازه منتشر شده را فروخت.
همان روز، بالاترین رکورد تراکنش در Friend.tech ثبت شد، در حالی که این پلتفرم از زمان راه‌اندازی موفق خود در آگوست ۲۰۲۳ با رکود قابل توجهی مواجه بود.
تنها یک هفته پس از راه‌اندازی Friend.tech، کارمزدهای این پلتفرم در تاریخ ۱۹ آگوست از ۱ میلیون دلار در ۲۴ ساعت فراتر رفت و از یونی‌سواپ (Uniswap) و شبکه بیت‌کوین پیشی گرفت.
کوین‌تلگراف برای دریافت نظر با Friend.tech تماس گرفته است، اما تا زمان انتشار این خبر پاسخی دریافت نکرده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا