آرتا رسانه

Lebanon is the best country to mine Bitcoin

لبنان ارزان ترین کشور برای ماین سود آور بیت کوین

با توجه به هزینه‌های برق خانگی، این گزارش نشان می‌دهد که در میان ده کشور اروپایی، هیچ‌کدام به عنوان کم‌هزینه‌ترین مکان‌ها برای استخراج بیت‌کوین شناخته نشده‌اند. تفاوت قیمت برق در ماینینگ بیت‌کوین در سرتاسر جهان به چشم می‌آید. به گزارش اخیر، هزینه تولید یک بیت‌کوین در ایتالیا حدود 208,560 دلار است، در حالی که در لبنان تقریباً 783 برابر ارزان‌تر است.

 فقط 65 کشور ماین سود آور بیت کوین دارند

 با تاریخ 17 اوت، گزارش‌ها نشان می‌دهند که تنها 65 کشور به ماینرهای بیت‌کوین فردی اجازه می‌دهند که از نظر هزینه‌های برق خانگی، ماینینگ را به صورت سودآور انجام دهند. از این تعداد، 34 کشور در منطقه آسیا و تنها پنج کشور در اروپا قرار دارند.

 تفاوت در ماینینگ بیت‌کوین و هزینه‌های برق

 با این حال، میانگین هزینه‌های برق خانگی برای ماینینگ بیت‌کوین فردی در سرتاسر جهان اختلافاتی دارد: “میانگین هزینه تولید یک بیت‌کوین با استفاده از برق خانگی حدود 46,291.24 دلار است، که 35% بیشتر از میانگین روزانه‌ی ارزش یک بیت‌کوین در ماه ژوئیه 2023 (30,090.08 دلار) است.”

 ایتالیا کم سود ترین کشور در ماین بیت کوین

 به اساس این گزارش، ایتالیا با هزینه‌ی 208,560 دلاری برای تولید هر بیت‌کوین، به عنوان گرانترین مکان برای استخراج بیت‌کوین در خانه شناخته شده است. این تفاوت هزینه‌ی استخراج یک بیت‌کوین در ایتالیا با ارزش تقریبی هشت بیت‌کوین را نشان می‌دهد. پس از ایتالیا، اتریش با هزینه‌ی 184,352 دلار و بلژیک با هزینه‌ی 172,382 دلار در این رده قرار دارند.

 ماینینگ بیت‌کوین با سود بالا در لبنان

 نرخ برق خانگی در لبنان به ماینرهای فردی اجازه می‌دهد تا با هزینه تنها 266 دلاری یک بیت‌کوین تولید کنند. این تفاوت به تقریباً 783 برابر ارزان‌تر از هزینه‌ی استخراج یک بیت‌کوین در ایتالیا با هزینه‌ی 208,560 دلار اشاره دارد.

 ماین سود آور بیت کوین در ایران

ایران نیز با هزینه‌ی تولید 532 دلار برای هر بیت‌کوین در بالای لیست کشورهایی با برق ارزان برای ماینینگ بیت‌کوین قرار دارد. با این حال، علیرغم قانونی شدن استخراج بیت‌کوین در ایران از سال 2019، به دلایل مختلف، این کشور هنوز عملیات ماینینگ بیت‌کوین را به دلیل مدیریت نامناسب بحران انرژی در زمستان ممنوع کرده است.

توقیف ماینرهای بیت‌کوین در ایران

در تاریخ 4 ژانویه، گزارش‌ها نشان می‌دهند که حدود 150,000 دستگاه ماینر بیت‌کوین توسط سازمان مالیاتی ایران کشف و توقیف شده است. در تاریخ 19 اوت، مدیرعامل بایننس، چانگپنگ “CZ” ژائو، اطلاعات این گزارش را در توییتر منتشر کرد و از دنبال‌کنندگان خود با بیش از 8.6 میلیون نفر پرسید که چرا افراد در کشورهای با هزینه‌های کم برق به استخراج بیت‌کوین نمی‌پردازند.

 نتیجه‌گیری

 فرآیند ماینینگ بیت‌کوین در کشورهای جهان سوم به دلیل ارزانی برق بسیار سودآور و پردرآمد است، تقریباً معادل 1000 درصد. با این حال، به دلیل مشکلات قانونی در ایران، فرآیند ماینینگ بیت‌کوین به راحتی انجام نمی‌شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا