آرتا رسانه

لينكدين

چگونه از طريق لينكدين كار جديد پيدا كنيم؟

لینکدین دوست دارد به شما کمک کند تا شغل جدیدی پیدا کنید – آيا واقعاً این کار را می کند؟ شما هم باید به لينكدين کمک کنید تا به شما کمک کند. لينكدين زیرمجموعه مایکروسافت است و بسیار هم كاربردي است. اگرچه لینکدین بیش از 700 میلیون کاربر دارد، تنها بخش کوچکی از این افراد برای اهداف شغلی شما مرتبط هستند، بنابراین باید افراد مناسب را پیدا کنید.

آنچه در اين مطلب مي خوانيد :

در اینجا چهار راه برای تحقق اين هدف وجود دارد.

 1- نمایه خود را درست کنید

اولین قدم شما برای افزایش دید نسبتاً آسان است: عکس خود را با کیفیت بهتر و حرفه ای تر اضافه کنید یا تغییر دهید. تحقیقات نشان می‌دهد که افزودن عکس، ترافیک نمایه‌تان را ۱۱ برابر افزایش می‌دهد. یک عکس باكيفيت از خودتان پیدا کنید که لباسی متناسب با کاری که انجام می‌دهید، لبخند بزنید و با دوربین تماس چشمی داشته باشید.

تا آنجایی که نمایه شما واقعاً باید بگوید، آن را به عنوان یک تبلیغ معکوس “کمک خواسته شده” در نظر بگیرید. همانطور که لیست های شغلی را اسکن می کنید، کلمات کلیدی را که به طور مکرر می بینید، یادداشت کنید، مواردی مانند “مشتری محوری” و “ایجاد ارتباط”. 

تیتر شما 

اولین فرصت شما برای کار در کلمات کلیدی مهم با عنوان شغلی مرتبط، 120 کاراکتری است که در زیر نام شما، با نام مستعار و در  تیتر ظاهر می شود. خود را موظف به استفاده از عنوان تحت اللفظی خود نکنید، به خصوص اگر عنوان شما به اندازه کافی کار شما را توصیف نکند.. به خصوص، از كلمه «سابق» یا هر کلمه دیگری که نشان می‌دهد در حال حاضر شاغل نیستید استفاده نکنید.

خلاصه شما 

فرصت بعدی برای جلب توجه یک کارفرمای بالقوه، بخش “خلاصه” است – این مکان برای جايي براي عرضه خودتان است. مهارت های خود را برجسته کنید و در مورد دستاوردها، جوایز و سایر تقدیرنامه ها بنويسيد. از اصطلاحات کلیدی کارفرمایان استفاده کنید. اما خلاصه پروفايل را پر از کلمات کلیدی نکنید. به صورت اول شخص بنویسید – اینجا جایی است که می توانید اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد و به خاطره ماندگاری خود بیافزایید (البته به روشی حرفه ای). 

نکته:  به یاد داشته باشید که LinkedIn هنگام ایجاد تغییرات در نمایه خود، مخاطبین شما را مطلع می کند، بنابراین تا زمانی که در حال ساخت هستید، مطمئن شوید که عملکرد “Notify my network” (که در ستون سمت راست نمایه شما وجود دارد) را خاموش کرده اید. صفحه). در غیر این صورت، خطر آزار دادن مخاطبین خود را با جریان مداوم به‌روزرسانی‌های بی‌اهمیت مواجه می‌کنید. هر چند وقتی از نمایه جدید خود راضی هستید، دوباره آن را روشن کنید و به همه اطلاع دهید!

2. فعال بمانید (اما نه خیلی فعال)

برای اینکه مخاطبین شما را در ذهن خود داشته باشند، حضور قابل مشاهده ای در لینکدین داشته باشید. با این حال، مهم است که در مورد میزان فعال بودن خود سنجیده عمل كنيد، به خصوص اگر بیکار هستید. آن دوست فیسبوکی را می شناسید که ظاهراً هر 15 دقیقه یک بار پست می گذارد؟ خوب، شما نمی خواهید آن فرد در لینکدین باشید، به خصوص اگر مدتی است که اصلا از آن استفاده نکرده اید.

آهسته شروع کنید

ابتدا اپلیکیشن LinkedIn را در گوشی خود دانلود کنید. این كار شما را تشویق می کند که هر زمان که فرصت داشتيد، سایت را بررسی کنید. (فکر کنید: فیسبوک کمتر، لینکدین بیشتر، تا زمانی که شغل جدیدی پیدا کنید.) سپس، حداقل یک بار در روز از صفحه اصلی لینکدین دیدن کنید و ببینید دیگران چه پست می‌کنند. آن پست ها را لایک کنید و نظر بدهید. بعد از اینکه احساس کردید چه چیزی مناسب است، خودتان هر روز یا بیشتر موارد را اضافه کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار، یافتن استوري ها، عکس‌ها و ویدیوهای جالب و وسوسه آمیز است که حرفه شما را در بر می‌گیرد و نظرات هوشمندانه‌ای را در حین به اشتراک گذاشتن آن‌ها ارائه می‌کند، نه اینکه خودتان سعی کنید با فرکانس بالا وبلاگ بنویسید. با این حال، اگر وبلاگ نویس هستید، حتما لینکدین را در رسانه های اجتماعی خود قرار دهید.

از ویژوال استفاده کنید

لینکدین اشتراک‌گذاری مستقیم عکس‌ها را از تلفن شما آسان‌تر کرده است، بنابراین اگر در یک سمینار، کنفرانس یا رویداد حرفه‌ای هستید، سعي كنيد که یک عکس و نظر مثبت ارسال کنید. يا در محل محل كار خود پست بگذاريد، به خصوص اگر یک هنرمند تجسمی یا نمایشی،  آشپز حرفه اي یا پیمانکار هستید. (البته مراقب محرمانه بودن مشتری و حق چاپ هم باشید.) اگر برنده جایزه شده اید یا کارهای داوطلبانه داده ايد ،عکس بگیرید و آن را به اشتراک بگذارید.

مخاطبین جدید را در دسته های بزرگ اضافه نکنید

این كار باعث می شود که شما بی تفاوت و احتمالاً ناامید به نظر برسید. اما مراقب پیشنهادات لینکدین برای اضافه شدن به شبکه خود باشید و هر چند روز یکبار افرادی را که می شناسید دعوت کنید تا لينك دهند. اگر آن شخص لينك را پذیرفت، یک یادداشت دوستانه ارسال کنید و او را در مورد آنچه در حال انجام آن هستید به‌روزرسانی کنید. 

اگر فکر می‌کنید می‌توانند به شما کمک کنند، از درخواست کمک در جستجوی شغل خود بی‌میل نباشید – لینکدین برای همین است. از طریق Keep in Touch s از موقعیت های جدید، تولدها، سالگردهای شغلی و سایر دستاوردهای مخاطبین خود مطلع باشید.

 مهم است که ارتباطات خود را با مخاطبین LinkedIn تقویت کنید. شبکه ای از افرادی که به سختی می شناسید بعید است که برای شما مفید باشد.

 

لينكدين براي پيدا كردن شغل

3. تحقیق، تحقیق، تحقیق

حتی اگر هیچ شغلی مطابق با معیارهای دقیقی که در کانال مشاغل وارد کرده اید وجود نداشته باشد، لینکدین در پیشنهاد شرکت هایی که ممکن است فرصت مناسبی داشته باشند، خوب است. مدتی را صرف جستجوی مشاغل Discover در ناحیه شبکه خود کنید. (این یک دلیل دیگر برای ایجاد یک شبکه بزرگ از مخاطبین است.) و به لیست مشاغل «افراد همچنین مشاهده کردند» سایت در صفحات فهرست مشاغل نگاه کنید. این كار می تواند شما را به پست های جالبی برساند که در غیر این صورت ممکن است پیدا نکنید.

فراتر از فهرست‌های شغلی گسترده، لینکدین مقادیر زیادی اطلاعات پس‌زمینه در دسترس شرکت‌ها دارد. در حالی که ممکن است مستقیماً به شما در یافتن شغل کمکی نکند، آگاهی کافی پس از انجام مصاحبه به شما کمک می کند تا شغلی را بدست آورید.

4. پیوستن به LinkedIn Premium را در نظر بگیرید

با شروع ماهانه 29.99 دلار، خدمات پولی LinkedIn کمی گران است، اما اشتراک کوتاه مدت ممکن است ارزش آن را داشته باشد. یکی از سرویس‌های Premium صفحه‌ای را از جستجوی پولی Google می‌گیرد: مکاتبات شما را به بالای صندوق پستی افرادی که شغل مورد نظر شما را پست کرده است منتقل می‌کند. مطمئناً، کارفرمای بالقوه می‌داند که دلیل اینکه شما «متقاضی ویژه» هستید این است که برای این کار پول پرداخت کرده‌اید، اما این لزوماً مزیت اول بودن شما را نفی نمی‌کند.

از طریق نسخه Premium،  می توانید اطلاعات کاملی در مورد افرادی که نمایه شما را مشاهده کرده اند را مشاهده کنید. این كار می تواند کمی عجیب باشد که بدانید شخصی به نمایه شما نگاه کرده است.

احتمالاً با ارزش ترین عنصر سرویس پولی InMail است که به شما اين امکان را می دهد مستقیماً با هر کسی در لینکدین تماس بگیرید، حتی اگر مخاطب فعلی نباشد. با این حال، شما فقط مجاز به سه InMail در سال هستید (طرح‌های گران‌تر اجازه بیشتری می‌دهند)، بنابراین باید در مورد نحوه استفاده از آن‌ها بسیار محتاط باشید – آنها ابزاری سرد نیستند.

امتیاز برقراری ارتباط با یک تصمیم گیرنده کلیدی را برای شغل رویایی خود یا سایر ارتباطات مهم برای خود محفوظ داشته باشید.

پي نوشت 

اگر كار خود را درست انجام دهید، لینکدین یک ابزار کاریابی ارزشمند است. مشخصات کامل خود را با یک عکس حرفه ای خوب، یک تیتر و یک خلاصه قانع کننده پر کنید. به یاد داشته باشید که لینکدین یک موتور جستجو است: به کلمات کلیدی توجه کنید که نمایه شما را توسط افراد مناسب مورد توجه قرار دهد.

برای دیده شدن، لينك هايي به استوري ها، عکس‌ها و ویدیوهای جالب، وسوسه كننده و مرتبط با حرفه خود به اشتراک بگذارید و یک نظر هوشمندانه اضافه کنید. اما آنقدر پست ايجاد نکنید که آزاردهنده باشد و فراموش نکنید که لینکدین مکانی عالی برای تحقیق در مورد شرکت‌ها است، به طوری که وقتی يك تماس را دریافت کردید، آماده مصاحبه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا