آرتا رسانه

آنالیز کلمات کلیدی در گوگل ترندز

آنالیز کلمات کلیدی در گوگل ترندز

آنالیز کلمات کلیدی در گوگل ترندز

لازمه برای بکارگیری و پیاده سازی سئو در کسب و کارهای مختلف ، شناخت کلمات کلیدی آن شغل و یا خدمات می باشد. بایستی دقیقا کلمات کلیدی که در آن زمینه بیشتر جستجو می شوند و در بازه مشخصی در آن کسب و کار خاص کاربرد دارند را بیشتر بشناسیم. و البته روی کلمات کلیدی تحقیق و آنالیز انجام دهیم.
قبل از مطالعه این مقاله بهتون پیشنهاد می کنم حتما مقاله “سئو چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟” را مطالعه بفرمائید.

کلمات کلیدی و کاربرد گوگل ترندز

در این مقاله آنالیز کلمات کلیدی در گوگل ترندز را با یک مثال با هم بررسی می کنیم.

بررسی کلمات کلیدی در کسب و کار طراحی سایت

فرض کنید یک مشتری قصد خرید سایت را داشته باشد، چه مواردی را در گوگل جستجو می کند؟
ممکن است در گوگل کلماتی مانند سایت، قیمت سایت، خرید سایت، انواع سایت و کلمات کلیدی از این قبیل را جستجو کند.

اگر کسب و کار شما طراحی سایت می باشد، بایستی این کلمات را جستجو و آنالیز کنید. چرا که قرار است محتوای سایت شما با کلمات کلیدی که بیشتر جستجو می شوند در نتایج صفحه اول گوگل قرار گیرد.

نحوه بررسی کلمات کلیدی در گوگل

اگر قیمت سایت را در گوگل جستجو کنید لیستی از کلمات پر کاربرد مورد جستجو در باکس جستجو و همینطور پیشنهاداتی جهت جستجو در قسمت پایین صفحه می بینید.
این لیست به شما کمک می کند که سلیقه مشتری را بشناسید و همانطور که در بالا توضیح دادم، اگر کسب و کار شما طراحی سایت می باشد، محتوای سایت خود را روی آن کلمات کلیدی سئو کنید.

جستجوی کلمات کلیدی

حال سوالی پیش می آید که کدامیک از این کلمات کلیدی را برای سئوی سایت خود انتخاب کنیم. انرژی و وقت خود را بر روی کدام کلمه کلیدی بگذاریم؟

کلمات کلیدی و ابزار گوگل ترندز

جواب همه پرسش های مطرح شده، استفاده از ابزاری به نام گوگل ترندز Google Trends می باشد.

سایت گوگل ترندز یکی از بهترین ابزارها برای انتخاب درست کلمات کلیدی برای سئو می باشد.
می توانید کلمات کلیدی را درج و با هم مقایسه کنید. و اهمیت کلمات کلیدی را تعیین کنید و بر اساس آن سئو را بر روی محتوای سایت تان پیاده سازی کنید.

گوگل ترندز

کلمات کلیدی جستجوی مثال خود را در گوگل ترندز بررسی می کنیم. نتایج تحلیل گوگل ترندز را برای کلمات کلیدی چون قیمت سایت، قیمت سایت آماده، قیمت طراحی سایت، طراحی سایت با کد نویسی و قیمت خرید سایت درتصویر زیر می بینید.

آنالیز کلمات کلیدی در گوگل ترندز

طبق این مقایسه “قیمت سایت” یکی از کلمات کلیدی پر کاربرد می باشد که افراد بسیار زیادی آن را در گوگل جستجو می کنند. و به اصطلاح بیشتر جستجو می شود و مورد علاقه کاربران می باشد.
شما می توانید دیگر کلمات کلیدی را در گوگل ترندز جستجو و آنالیز کنید.در گوگل ترندز 5 کلمه کلیدی را می توانید مقایسه و بر اساس نتایج می توانید روی آن کلمه کلیدی سئو را انجام و بیشتر مانور دهید. گوگل ترندز ابزاری رایگان است که به شما کمک می کند اهمیت کلمات کلیدی را بهتر متوجه شوید.

از دیگر امکانات سایت گوگل ترندزاین است که می توانید نتایج بررسی را به بازه زمانی خاص مثلا 30 روزه و یا 90 روزه محدود کنید. همچنین می توانید منطقه و موقعیت جغرافیایی خاصی را انتخاب کنید و سلیقه کاربران آن منطقه خاص را بیشتر بشناسید.
ابزارهایی همچون گوگل ترندز تنها به شما کمک می کنند تا با شناخت سلیقه کاربران ، چنان سئوی سایت خود را پیاده سازی کنید که در نتایج جستجوی صفحه اول گوگل قرار بگیرید و این به معنی رونق کسب و کار شماست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا