آرتا رسانه

cpc چیست

cpc چیست؟

اگر مقالات آموزش دیجیتال مارکتینگ را دنبال کرده باشید ممکن است به اصطلاح هزینه به ازای کلیک (CPC) برخورد کرده باشید. در این درس چه چیزی یاد خواهید گرفت:

  • تعریف دقیق تری از هزینه به ازای هر کلیک.
  • چرا CPC برای شما و کمپین های PPC مهم است.
  • چگونه با حفظ سطح ترافیک و تبدیل، هزینه هر کلیک خود را کاهش دهید.

یک «کلیک» روی یکی از تبلیغات متنی PPC یا بنرهای نمایشی نشان دهنده بازدید یا تعامل با محصول یا خدمات شرکت شما است. هر کلیک در کمپین PPC نشان دهنده توجه شخصی است که به دنبال چیزی است که شما ارائه می دهید. این توجه همان چیزی است که شما به عنوان یک تبلیغ کننده خریداری می کنید، بنابراین توجه به دو عامل مهم بستگی دارد:

  • به دنبال چه نوع توجهی هستید و
  • چقدر برای آن هزینه می کنید

هزینه هر کلیک چگونه محاسبه می شود؟

هزینه هر کلیک شما، رتبه تبلیغ آگهی شماست، تقسیم بر امتیاز کیفیت شما، به اضافه یک سنت.

به عنوان یک تبلیغ کننده، هزینه به ازای هر کلیک شما همیشه کمتر یا برابر با حداکثر پیشنهاد شما خواهد بود، زیرا میانگین پیشنهادات در برابر یک سری از رقبا در یک دوره زمانی مشخص است. به دلیل نحوه عملکرد حراج تبلیغات گوگل، هزینه واقعی هر کلیک شما به شدت تحت تاثیر رتبه تبلیغ، حداکثر پیشنهاد و امتیاز کیفیت شما و نزدیکترین رقیب شما قرار دارد.

 

cpc

حراج Google Ads: حداکثر قیمت پیشنهادی، امتیاز کیفیت و رتبه آگهی همگی بر CPC تأثیر می‌گذارند

میانگین هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل چقدر است؟

میانگین CPC بسته به صنعت و نوع کسب و کار بسیار متفاوت است، اما میانگین CPC در همه صنایع حدود 2 دلار است. در زیر می توانید معیارهای میانگین CPC را برای 20 صنعت رایج در جستجو و نمایش در AdWords پیدا کنید:

میانگین هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل چقدر است؟

معیارهای صنعت تبلیغات google: CPC در سراسر صنایع (از طریق WordStream)

اگر میانگین هزینه هر کلیک شما بیشتر از این معیارها باشد، احتمالاً هزینه زیادی پرداخت می کنید. CPC خود را در ابزار زیر وارد کنید تا به سرعت ببینید در مقایسه با سایر تبلیغ‌کنندگان در صنعت خود در چه جایگاهی قرار دارید:

آیا می توانید در تبلیغات گوگل در هزینه ها صرفه جویی کنید؟ از درجه‌بندی عملکرد تبلیغات رایگان Google ما برای پیدا کردن این موضوع استفاده کنید.

اهمیت هزینه به ازای هر کلیک در تبلیغات جستجو

هزینه به ازای هر کلیک مهم است زیرا این عدد است که موفقیت مالی کمپین های جستجوی پولی شما را تعیین می کند و تبلیغات گوگل چقدر برای شما هزینه خواهد داشت.

بازگشت سرمایه شما، صرف نظر از اینکه برای هر اقدامی بیش از حد یا کمتر پرداخت می‌کنید، با توجه به میزانی که برای کلیک‌ها پرداخت می‌کنید و کیفیتی که برای آن سرمایه‌گذاری دریافت می‌کنید تعیین می‌شود.

از آنجایی که ROI کلی کمپین‌های شما بر اساس میزان پرداختی که برای کلیک‌ها و کیفیت ترافیکی که آن‌ها وارد می‌کنند تعیین می‌شود، مهم است که در مورد هزینه هر کلیک از نظر هزینه و ارزش فکر کنید. شما می خواهید کلیک هایی را که هم ارزان و هم ارزشمند هستند شناسایی و هدف قرار دهید. در اینجا درباره CPC و 28 معیار دیگر PPC بیشتر بدانید.

کاهش CPC با حفظ ارزش

بنابراین چگونه می‌توانید قیمتی را که برای هر کلیک می‌پردازید کاهش دهید، در حالی که ارزش بازدیدهایتان را حفظ کنید (یا حتی آن را بهبود ببخشید؟) دو مسیر کلیدی عمل در اینجا مطرح می شود:

امتیاز کیفیت خود را افزایش دهید – گوگل یک سیستم خودکار ایجاد کرده است که تخفیف های قیمتی را برای کمپین های PPC با مدیریت خوب با امتیازهای کیفیت بالا ارائه می دهد. در حال حاضر، حساب‌هایی با امتیاز کیفی 6 یا بالاتر (متوسط امتیاز امروز 5 است) کاهش 16 تا 50 درصدی در CPC دارند، در حالی که حساب‌هایی با امتیاز کیفی 4 یا پایین‌تر شاهد افزایش 25 تا 400 درصدی در CPC هستند!
امتیاز کیفیت بالاتر = CPC کمتر، CPA پایین تر

با رعایت بهترین شیوه های امتیاز کیفیت، شانس خود را برای کاهش شدید هزینه به ازای هر کلیک افزایش دهید:

  • با ایجاد تبلیغات جذاب و مرتبط، نرخ کلیک (CTR) را افزایش دهید.
  • گروه های تبلیغاتی نزدیک به هم بسازید.

بهینه سازی متن آگهی و صفحات فرود که با هدف جستجوی فردی صحبت می کنند.
دسترسی خود را گسترش دهید – با کشف کلیک های جدید، مرتبط و ارزشمند، توزیع بودجه شما به طور قابل توجهی بهبود می یابد. برای انجام این کار، باید کلمات کلیدی جدید PPC و فرصت های تبلیغاتی را جستجو کنید. اما شما نمی‌توانید فقط بدون عقب‌نشینی گسترش دهید – باید به طور همزمان کلیک‌های نامربوط یا گران‌قیمت را از کمپین‌های خود حذف کنید.

دسترسی خود را اصلاح کنید – تعیین مداوم کلمات کلیدی منفی در حساب Google Ads به کنترل میانگین CPC خود با فیلتر کردن ترافیک جستجوگرانی که احتمال تبدیل آنها بسیار کم است کمک می کند. بنابراین همانطور که کلمات کلیدی جدیدی را به حساب تبلیغات گوگل خود اضافه می کنید، حتما بازنده ها را حذف کنید. هنگامی که فقط کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید که عملکرد خوبی دارند و به کسب و کار شما مرتبط هستند، تضمین می کند که:

هزینه‌های شما محافظت می‌شود – اگر برای کلیک‌های نامربوط قیمت‌های پایینی می‌پردازید، کاهش هزینه به ازای هر کلیک مفید نیست. کلمات کلیدی منفی به کمپین های PPC شما می گویند که کدام عبارات را هدف قرار ندهند، بنابراین بودجه خود را فقط برای عبارات مرتبط رزرو کنید.
امتیاز کیفیت شما بهبود می یابد – اگر کلمات کلیدی شما به وضوح با متن آگهی، صفحات فرود و پیشنهاد شما مرتبط باشد، نرخ کلیک شما و سایر عوامل امتیاز کیفیت به طور مثبتی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. با این کار، کلیک‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری (به یاد داشته باشید، تا 50٪ کاهش در CPC!)، و عبارت‌های جستجویی که احتمال تبدیل آن‌ها بیشتر است، برای شما به ارمغان می‌آورد.
هزینه پایین برای هر کلیک کلید موفقیت PPC است زیرا در نهایت به هزینه هر تبدیل شما تبدیل می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا