آرتا رسانه

cpi ( تبلیغات نصب اپلیکیشن ) چیست؟

هزینه هر نصب  (Cost Per Install)- (CPI) یک مدل پیشنهادی یا قیمت گذاری در نظر گرفته می شود. در یک کمپین CPI، تبلیغات دیجیتال توسط ناشران بر روی پلتفرم‌های متعدد ارائه می‌شود تا نصب اپلیکیشن موبایل تبلیغ‌شده را افزایش دهد. در ادامه مباحث مربوط به آموزش دیجیتال مارکتینگ به مفهوم ” تبلیغات نصب اپلیکیشن ” می پردازیم.

CPI قیمت بازاری است که در کمپین های اپلیکیشن موبایل برای اندازه گیری تاثیر هزینه تبلیغات استفاده می شود. این هزینه ای است که تبلیغ کنندگان برای یک نصب می پردازند.

خوراکی های کلیدی

CPI یک قیمت ثابت است که از قبل تعیین شده است و هزینه ای است که تبلیغ کنندگان برای یک نصب به ناشر می پردازند.
هزینه CPI توسط عوامل بسیاری مانند موقعیت جغرافیایی، عمودی و واحد تبلیغات تعیین می شود
CPI در مقایسه با سایر مدل‌های قیمت‌گذاری، مانند CPM، برای تبلیغ‌کنندگان کم خطر است

چگونه هزینه هر نصب را محاسبه می کنید؟

هزینه هر نصب با تقسیم کل هزینه تبلیغات برای یک کمپین خاص در یک دوره خاص بر تعداد نصب‌های جدید قابل انتساب به کمپین در همان دوره محاسبه می‌شود.

برای ساده کردن این موضوع، در اینجا فرمول محاسبه هزینه هر نصب آمده است.

فرمول هزینه هر نصب

فرمول CPI

چه عواملی بر CPI تأثیر می گذارند؟

هنگام محاسبه CPI خود باید به خاطر داشته باشید که فهرست کوتاهی از عواملی وجود دارد که به طور اجتناب ناپذیری بر متریک CPI شما تأثیر می گذارد، از جمله:

موقعیت جغرافیایی: GEOهای توسعه یافته تر، CPI بالاتری خواهند داشت. به عنوان مثال، در ایالات متحده، میانگین CPI بسیار متفاوت از میانگین CPI در آمریکای لاتین خواهد بود.
کانال: برخی از کانال‌های خاص که مخاطبان بسیار منتخبی دارند، می‌توانند در مقایسه با کانال‌های اصلی، CPI بالاتری داشته باشند.
برنامه عمودی: برخی از ژانرهای برنامه رقابتی تر از سایرین هستند. CPI برای بازی‌های بیش از حد معمولی به شدت پایین‌تر از سایر بازی‌های عمودی مانند بازی‌های معمولی و هاردکور است.
هزینه واحد تبلیغات: CPI ممکن است برای برخی از موجودی یک ناشر بالاتر باشد – به خصوص اگر تقاضای آن بیشتر باشد.

چرا از هزینه هر نصب استفاده کنیم؟

CPI یک راه بسیار آسان برای اندازه گیری بازگشت سرمایه (ROI) از هزینه تبلیغات شما است – به خصوص، اگر تبلیغات را بر اساس پرداخت به ازای نصب خریداری می کنید. در این صورت، فقط زمانی که شخصی آگهی را دانلود و نصب کرده باشد، هزینه شبکه تبلیغاتی را پرداخت می کنید. این یکی از بهترین راه ها برای افزایش هزینه تبلیغات است.

این شبکه‌های تبلیغاتی را تشویق می‌کند تا بیشترین تعداد نصب را ارائه دهند، زیرا تنها زمانی پول دریافت می‌کنند که کاربران برنامه شما را نصب کنند. تجزیه و تحلیل داده‌های CPI می‌تواند به شما کمک کند کارآمدترین استفاده از هزینه تبلیغات خود را تعیین کنید و اینکه کدام پلتفرم برای افزایش دانلود برنامه شما بهترین است.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی CPA چیست؟

چرا هزینه هر نصب مهم است؟

1. هزینه و اثربخشی تبلیغات دیجیتال پولی خود را پیگیری کنید.

بزرگترین مزیت این است که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. اگر هدف شما افزایش نصب برنامه است، می‌توانید CPI را برای افزایش تعداد نصب‌هایی که می‌خواهید از یک کانال خاص دریافت کنید، تنظیم کنید. از طرف دیگر، می‌توانید قیمت را برای رسیدن به اهداف ROAS خود برای یک کانال خاص تنظیم کنید.

2. رتبه خود را در فروشگاه های برنامه افزایش دهید.

اگر برای خرید پولی هزینه زیادی می کنید، این می تواند منجر به دانلود بیشتر شود. و افزایش در رتبه بندی برنامه شما. منجر به ارتقای دید برنامه شما می شود.

3. در مقایسه با سایر مدل‌های قیمت‌گذاری، برای تبلیغ‌کنندگان کم خطر است.

برای نصب یک برنامه، باید قصد بالایی از کاربر وجود داشته باشد. به این معنی که تبلیغ‌کنندگان می‌دانند که برای کاربرانی که عموماً به برنامه‌شان علاقه دارند و احتمال بیشتری برای تعامل با آن دارند، هزینه می‌پردازند. به این معنا که این مدل قیمت‌گذاری، تلاش‌های بازاریابی، زمان و پول تلف شده را کاهش می‌دهد.

آیا باید از هزینه هر نصب به عنوان KPI استفاده کنید؟

شما می توانید بهترین برنامه را در بازار داشته باشید، اما اگر به معیارهای حفظ بلندمدت و همچنین CPI خود نگاه نکنید، ممکن است به هیچ یک از رشد پایداری که برای برنامه خود می خواهید دست یابید.

نکته اصلی اینجاست: نصب ها عالی هستند، اما این اقدامات پس از نصب هستند که منجر به موفقیت طولانی مدت برنامه شما می شوند. بنابراین، به طور واقع بینانه، CPI باید تنها یکی از اجزای KPI شما باشد، همراه با معیارهای دیگر مانند:

  • کاربران فعال روزانه (DAU)
  • کاربران فعال ماهانه (MAU)
  • طول جلسه
  • میانگین درآمد هر کاربر (ARPU)
  • درآمد تکراری ماهانه (MRR)
  • بازگشت هزینه تبلیغات (ROAS)
  • ارزش طول عمر (LTV)

نتیجه

شما باید به دلایل زیادی از CPI استفاده کنید، زیرا نشانگر خوبی از اثربخشی کمپین شما است و در مقایسه با سایر مدل های قیمت گذاری برای تبلیغ کنندگان کم خطر است.

اما هر کاری که انجام می‌دهید، مطمئن شوید که همیشه یک نمای کلی از CPI و سایر معیارهای خود مانند LTV و ROAS دارید. در غیر این صورت، شما فقط یک بینش تک بعدی – بینش کوتاه مدت – در مورد نحوه عملکرد برنامه خود خواهید داشت.

سوالات متداول

———————————————-

“CPI” مخفف چیست؟
“CPI” مخفف “هزینه هر نصب” است.

میانگین هزینه هر نصب چقدر است؟
بسته به نوع برنامه، واحد تبلیغات و موقعیت جغرافیایی، قیمت ها بسیار متفاوت خواهد بود.

چگونه CPI را محاسبه کنم؟
برای محاسبه هزینه به ازای هر نصب، مقدار هزینه تبلیغات تلفن همراه خود را در نظر بگیرید و آن را بر تعداد نصب های ایجاد شده تبلیغات خود تقسیم کنید.

هزینه هدف در هر نصب چقدر است؟
خلاصه بستگی داره شما باید در ژانر برنامه، GEO، و پلتفرم خود رقابتی باشید.

Cost Per Install (CPI)

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا