آرتا رسانه

لايت كوين چيست؟

لایت کوین (LTC) چیست و چگونه کار می کند؟

لايت كوين به طور گسترده ای به عنوان اولین ارز دیجیتال جایگزین در نظر گرفته می شود. این ارز در 13 اکتبر 2011 راه اندازی شد تا مانند “نقره ای برای طلای بیت کوین” باشد و همچنان یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال همتا به همتا (P2P) از نظر ارزش بازار است. از فناوری بلاک چین برای پیگیری همه تراکنش ها در یک دفتر کل غیرمتمرکز و عمومی استفاده می کند.

لایت کوین بر روی یک بلاک چین متن باز اجرا می شود که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود. هر اپراتور نود لایت کوین یک کپی از هر بلاک چین دارد تا اطمینان حاصل کند که تراکنش های جدید با تاریخچه تراکنش های آن تناقض ندارند و ماینرها با گنجاندن تراکنش های جدید در بلوک های تازه استخراج شده به پردازش تراکنش های جدید کمک می کنند.

هر دو BTC و LTC را می توان استخراج کرد، که می تواند منجر به بلوک های یتیم شود. بلوک‌های یتیم زمانی تشکیل می‌شوند که دو ماینر تقریباً همزمان یک بلوک را استخراج می‌کنند، که هر دو در ابتدا توسط زنجیره پذیرفته می‌شوند و سپس یکی را رد می‌کند.  SegWit برای محدود کردن تعداد بلوک‌های یتیم ناشی از زمان تأیید بلوک کم استفاده می‌شود.

مبادله اتمی یکی دیگر از مفاهیم لایت کوین است که قابلیت همکاری را به بلاک چین اضافه می کند و امکان داد و ستد چند ارز دیجیتال را بدون نیاز به مبادله آنها فراهم می کند.

لایت کوین و بیت کوین چند تفاوت کلیدی دارند. تراکنش ها در لایت کوین سریعتر انجام می شود و ارز دیجیتال عرضه بیشتری دارد. از یک الگوریتم هش متفاوت برای حفظ منصفانه ماینینگ برای همه استفاده می‌کند، و اعتقاد بر این است که این تفاوت‌ها به موفقیت LTC کمک کرده است و در طول سال‌ها یکی از برترین ارزهای دیجیتال باقی می‌ماند.

در این مقاله از وب سايت آرتارسانه، پاسخ به سوالات مختلف پیرامون لایت کوین، مانند نحوه خرید، ذخیره و استخراج لایت کوین را خواهید یافت؟ آیا لایت کوین اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoS) است؟ و آیا لایت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

آیا لایت کوین واقعا غیرمتمرکز است؟

هیچ مرجع مرکزی نمی تواند پول شما را در لایت کوین مسدود کند زیرا یک شبکه کاملاً غیر متمرکز است. فقط کاربران دارای اختیار کنترل و تصمیم گیری بر روی پول خود هستند.

در نتیجه، لایت کوین می تواند به عنوان یک سیستم پرداخت همتا به همتا (P2P) برای پرداخت به مردم در سراسر جهان بدون نیاز به واسطه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می‌توان از آن به عنوان پناهگاه یا بخشی از یک سبد ارزهای دیجیتال متنوع استفاده کرد.

اما آیا لایت کوین از بیت کوین ایمن تر است؟ قطعا همینطور است! از آنجایی که هیچ کس فورک لایت کوین را بدون حفاظت انجام نمی دهد، احتمالاً از بیت کوین ایمن تر است. با این حال، نقدینگی برای مؤسسات رشد یافته ضروری است و بیت کوین به مراتب نقدینگی تر از لایت کوین است.

تاریخچه لایت کوین: چه کسی لایت کوین را ایجاد کرد و چرا؟

لایت کوین توسط چارلی لی فارغ التحصیل موسسه فناوری ماساچوست ایجاد شد. لی یک مهندس سابق گوگل است که در سال 2011 به بیت کوین علاقه مند شد و پس از ایجاد لایت کوین، به عنوان مدیر مهندسی در سال 2013 به صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس پیوست.

پس از پیوستن به صرافی کریپتو، لی تا حد زیادی توسعه Litecoin را کنار گذاشت. در آن زمان،  گفت که معتقد است کمک به مردم برای «مالک بیت کوین و نگهداری بیت کوین» مهم است زیرا لایت کوین «آماده رشد» نبود.

در اواخر سال 2017، لی شرکت را ترک کرد تا به طور تمام وقت توسعه LTC را دنبال کند. در حال حاضر، او به عنوان مدیر عامل بنیاد لایت کوین، یک سازمان غیرانتفاعی که به پشتیبانی از ارز دیجیتال اختصاص داده شده است، خدمت می کند.

در دسامبر 2017، چارلي فاش کرد که تمام LTC خود را می‌فروشد و اهدا می‌کند،چون اغلب متهم به توئیت كردن در مورد این ارز دیجیتال برای منافع شخصی می‌شود. لایت کوین در آن زمان در بالاترین سطح خود در حدود 350 دلار معامله می شد و این حرکت لی با انتقاد گسترده ای مواجه شد.

اما چرا لایت کوین ایجاد شد؟ در اعلامیه خالق لایت کوین که در اکتبر 2011 در فروم بیت کوین تاک منتشر شد، لی خاطرنشان کرد که می‌خواهد «سکه‌ای بسازد که نقره‌ای به طلای بیت‌کوین است»، با استفاده از بهترین نوآوری‌های بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال جایگزین فعال در آن زمان.

این ارز رمزنگاری شده پس از آن به وجود آمد که لی در تلاش برای ایجاد یک فورک از بلاک چین بیت کوین، «با پایگاه کد بیت کوین بازی می کرد». به گفته او، در ابتدا “عمدتا یک پروژه جانبی سرگرم کننده” بود، اما بعداً تکامل یافت.

لایت کوین به دلیل نوآوری های خود از جمله ترکیبی از سرعت انتشار سریع تر بلوک و استفاده از الگوریتم هش Scrypt، از دیگر ارزهای دیجیتال جایگزین متمایز بود. همچنین تا حد زیادی از چیزی به نام premine اجتناب کرد، که به سازندگان یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اجازه می‌دهد تا قبل از راه‌اندازی این پروژه برای عموم، سکه‌ها را استخراج کنند. Premining در ابتدا به عنوان راهی برای پاداش دادن به سازندگان پروژه و تأمین بودجه توسعه آن استفاده می شد.

در آن زمان، بسیاری از اعضای جامعه خواهان ارزهای جایگزین با راه اندازی منصفانه بودند، مشابه راه اندازی بیت کوین. زمانی که لایت کوین راه‌اندازی شد، لی به این نگرانی‌ها پاسخ داد و گفت که یک فرد یا گروهی که تعداد زیادی از سکه‌ها را کنترل می‌کنند و از آن‌ها آن‌طور که صلاح می‌دانند استفاده می‌کنند «بر خلاف دیدگاه غیرمتمرکز بیت‌کوین است».

یک هفته قبل از راه‌اندازی LTC، لی کد منبع و باینری خود را منتشر کرد تا مردم بتوانند قبل از پخش زنده آن را آزمایش کنند. زمان راه‌اندازی از طریق یک نظرسنجی در فروم Bitcointalk تعیین شد تا اعضا بتوانند بهترین زمان را انتخاب کنند. همه می‌توانستند همزمان شروع به استخراج کنند، زیرا تاریخ راه‌اندازی را می‌دانستند و فقط باید یک تغییر ساده در فایل‌های خود ایجاد می‌کردند تا شروع به استخراج واقعی LTC کنند.

با این حال، لایت کوین با یک امتیاز کوچک همراه شد. در مجموع 150 LTC به عنوان بلوک پیدایش – اولین بلوک در شبکه – و دو بلوک بعدی برای تأیید اعتبار آن در ابتدا استخراج شد. زمانی که لایت کوین راه اندازی شد، پاداش استخراج یک بلوک 50 LTC بود که اساساً در آن زمان بی ارزش بود.

آیا لایت کوین اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoW) است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، لایت کوین یک آلت کوین مبتنی بر استخراج است و این گونه کوین ها از روش اجماع PoW برای اعتبارسنجی تراکنش های خود استفاده می کنند.

اساساً، PoW از یک طرف می‌خواهد که به سایر شرکت‌کنندگان شبکه نشان دهد که مقدار مشخصی از تلاش محاسباتی انجام شده است. برخلاف بیت کوین که از روش هشینگ SHA-256 PoW استفاده می کند، لایت کوین از تکنیک Scrypt PoW استفاده می کند که کمتر به منابع نیاز دارد.

به گفته Tarsnip، تابع مشتق کلید Scrypt برای استفاده در سیستم پشتیبان آنلاین Tarsnap توسعه یافته است و به گونه ای طراحی شده است که در برابر حملات سخت افزاری سخت افزاری نسبت به عملکردهای جایگزین، ایمن تر باشد.

لایت کوین در مقابل بیت کوین: تفاوت چیست؟

در حالی که لایت کوین به عنوان «نقره» دیجیتال راه اندازی شد، درست مانند بیت کوین، این یک ارز دیجیتال P2P مبتنی بر بلاک چین است که برای رفع برخی کاستی های درک شده در بیت کوین طراحی شده است.

هدف آن این بود که با انجام تراکنش های سریع تر از بلاک چین بیت کوین، پذیرش پرداخت های LTC را برای بازرگانان آسان تر کند. به طور متوسط، استخراج یک بلاک لایت کوین دو و نیم دقیقه طول می کشد که یک چهارم 10 دقیقه بیت کوین است. این به این معنی است که تاجرانی که فقط تراکنش‌های ایمن را انجام می‌دهند، مجبور نیستند یک ساعت کامل برای شش تأیید در شبکه منتظر بمانند.

در حالی که در اینجا یک معاوضه امنیتی وجود دارد، بازرگانان همچنین می‌توانند منتظر تأییدهای شبکه اضافی برای ایمن‌تر شدن در هنگام استفاده از Litecoin باشند. از آنجایی که بلاک ها در لایت کوین چهار برابر سریعتر هستند، دشواری استخراج در شبکه آن سریعتر تنظیم می شود، تقریباً هر سه روز و نیم.

برای تقلید از مسیر تولید بیت کوین، رویدادهای نصف شدن لایت کوین نیز تغییر کرد. در حالی که تولید بیت کوین در هر 210000 بلاک نصف می شود، تولید لایت کوین در هر 840000 بلاک نصف می شود. به طور مشابه، برای اطمینان از اینکه آخرین لایت کوین در زمان استخراج آخرین بیت کوین استخراج می شود، میزان عرضه LTC به 84 میلیون سکه محدود شده است.

—————-

 

در حالی که بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند، لایت کوین از یک الگوریتم هش Scrypt، یک تابع مشتق از کلید رمز عبور استفاده می کند. Scrypt به طور خاص برای جلوگیری از حملات احتمالی از طریق استفاده از سخت‌افزار استخراج تخصصی، مانند مدارهای ویژه برنامه (ASIC) توسعه داده شد، زیرا در ابتدا اعتقاد بر این بود که بیت‌کوین در برابر چنین حملاتی آسیب‌پذیر است.

الگوریتم اجماع لایت کوین در تلاش برای خنثی کردن یک مسابقه تسلیحاتی بالقوه استخراج، حافظه فشرده است. در عمل، آن مسابقه تسلیحاتی هرگز اتفاق نیفتاد و سخت افزار استخراج تخصصی برای استفاده در شبکه لایت کوین توسعه یافته است.

لایت کوین ویژگی های جدیدی را به کار می گیرد

تلاش‌های اولیه این ارز دیجیتال با اجرای چندین ویژگی پشتیبانی می‌شود که آن‌ها نیز پیشنهاد شده و بعداً در شبکه بیت‌کوین پیاده‌سازی شدند. این پیشرفت‌ها اغلب کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که شبکه می‌تواند تراکنش‌های بیشتری را در هر ثانیه انجام دهد، بدون اینکه تمرکززدایی را به خطر بیندازد و از حفظ حریم خصوصی در حین تراکنش اطمینان حاصل کند.

SegWit

بیت کوین و لایت کوین تا حدودی شبیه به هم هستند و به این ترتیب، هر دو می توانند ارتقاهای یکسانی داشته باشند. لایت کوین اغلب ابتدا این موارد را اتخاذ می کند، زیرا یک خطای بزرگ در شبکه آن آسیب کمتری نسبت به شبکه بیت کوین ایجاد می کند. ارزش بازار لایت کوین از لحاظ تاریخی ارزش بیت کوین را کوچکتر کرده است.

یکی از اولین ویژگی هایی که قبل از اضافه شدن به بیت کوین روی بلاک چین لایت کوین پیاده سازی شد، Segregated Witness بود. اگرچه SegWit برای اولین بار در سال 2015 برای بیت کوین پیشنهاد شد، لایت کوین ابتدا این فناوری را پذیرفت. پس از اینکه هیچ اتفاق مهمی در LTC مشاهده نشد، این فناوری سپس به بیت کوین اضافه شد.

SegWit اساساً با «تفکیک» داده‌های امضای دیجیتال در هر تراکنش (شاهد) در خارج از آن و داشتن استفاده بهتر از فضای محدود به مقیاس ارز دیجیتال کمک می‌کند. برای رسیدگی به مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین توسعه یافته است.

لایت کوین در اوایل سال 2017 SegWit را پذیرفت و به دلیل موفقیتی که این ویژگی در بلاک چین داشت، اجرای آن از بیت کوین پشتیبانی کرد. در ابتدا، SegWit به سرعت در Litecoin به کار گرفته شد، بسیار بیشتر از بلاک چین بیت کوین. پذیرش آن به تدریج در هر دو شبکه افزایش یافته است.

شبکه لایتنینگ

شبکه لایتنینگ یک راه حل مقیاس پذیر است که اساساً یک لایه اضافی در بالای بلاک چین ارز دیجیتال ایجاد می کند که در آن تراکنش ها سریع و کارمزدها ناچیز است. آن لایه اضافی از کانال های پرداخت تولید شده توسط کاربر تشکیل شده است. در ابتدا برای پیاده سازی در بلاک چین بیت کوین طراحی شده بود.

مانند SegWit، این شبکه برای اولین بار روی Litecoin پیاده سازی شد، که بسیاری از آن برای آزمایش شبکه لایتنینگ در یک محیط اقتصادی واقعی استفاده کردند. راه حل لایه بندی لایه 2 بحث برانگیز است. به گفته منتقدان، کاربران را به سمت کیف پول‌های غیرقانونی سوق می‌دهد که کاربران باید گره خود را روی آن اجرا کنند.

پذیرش شبکه لایتنینگ لایت کوین تا حدودی کند بوده است در حالی که پذیرش شبکه لایتنینگ بیت کوین در ماه های ابتدایی خود به طور تصاعدی رشد کرد. دلیل کاهش سرعت LTC ممکن است کارمزدهای پایین تراکنش لایه پایه باشد.

اولین مبادله اتمی خارج از زنجیره بین شبکه های لایتنینگ بیت کوین و لایت کوین در سال 2017 تکمیل شد. چارلی لی پیشنهاد کرد که لایت کوین می تواند کاربران را در زمانی که بلاک چین بیت کوین شلوغ است و هزینه ها بالا است، وارد شبکه لایتنینگ کند.

MimbleWimble

پروتکل MimbleWimble یک پیاده سازی اصلاح شده از الگوریتم PoW است که زیربنای زنجیره بلوکی یک ارز دیجیتال است. از شناسایی ورودی‌ها و خروجی‌های فردی مرتبط با تراکنش‌ها جلوگیری می‌کند و حریم خصوصی را افزایش می‌دهد و قابلیت ردیابی را مبهم می‌کند.

لایت کوین یک شبکه آزمایشی MimbleWimble را در اکتبر 2020 راه‌اندازی کرده است و توسعه‌دهنده اصلی آن روی آسان‌تر کردن آزمایش آن برای «کاربران غیر فنی لایت‌کوین» تمرکز کرده است. شایان ذکر است که هیچ اتفاق نظری در مورد اینکه بهترین راه برای استفاده از پروتکل MimbleWimble در لایت کوین یا بیت کوین چیست وجود ندارد.

برخی از توسعه دهندگان معتقدند که ادغام MimbleWimble با پروتکل بیت کوین می تواند منجر به نتایج نامطلوب شود و بسیار دشوار است. در نتیجه، برخی پیشنهاد کرده‌اند که می‌تواند به عنوان یک زنجیره جانبی برای لایت‌کوین یا بیت‌کوین پیاده‌سازی شود.

لایت کوین برای چه مواردی استفاده می شود؟

لایت کوین یکی از اولین ارزهای دیجیتال جایگزین موفق بود و با گذشت زمان، به دلیل نداشتن یک پیشنهاد ارزش مشخص مورد انتقاد قرار گرفت. از آنجایی که عرضه محدودی دارد و به عنوان «نقره به طلای بیت کوین» به بازار عرضه شده است، کاربران را به خود جذب کرده است.

تورم لایت کوین از طریق مکانیزم نصف کردن کنترل می شود. از زمانی که در سال 2011 ایجاد شد، بلاک چین آن به اندازه کافی ایمن بوده است که از حملات 51 درصدی جلوگیری می کند، این حملات زمانی رخ می دهد که یک نهاد یا نهادهای ماینینگ بیش از 51 درصد از قدرت محاسباتی ایمن سازی شبکه را در اختیار داشته باشند و از آن برای تغییر در بلاک چین استفاده کنند. تاریخ.

قابلیت اطمینان آن عامل مهمی است که به نفع آن است. از آنجایی که هیچ گونه سوء استفاده بزرگی را متحمل نشده است، در واقع به عنوان یک ارز دیجیتال قابل اعتماد دیده می شود که می تواند با هزینه نسبتاً پایین برای انجام معاملات استفاده شود و از این نظر، “نقره” دنیای ارزهای دیجیتال است.

این ارز دیجیتال در حال حاضر در میان سرمایه گذاران و معامله گرانی نیز محبوب است

با توجه به کاهش عرضه و انتشار محدود آن به حدس و گمان در مورد قیمت آن توجه کنید. با توجه به قابلیت اطمینان آن، LTC ممکن است در یک سبد مورد استفاده قرار گیرد تا سرمایه گذاران را در معرض حرکات بازار کریپتو بدون هیچ گونه غافلگیری منفی قرار دهد.

حفظ حریم خصوصی در شبکه لایت کوین بسیار ساده تر از شبکه هایی با کارمزد تراکنش های بالاتر است، زیرا هزینه جابجایی وجوه کمتر است. همچنین برای پرداخت برای کالاها و خدمات استفاده می‌شود و اکثر پردازنده‌های پرداخت ارز دیجیتال از آن پشتیبانی می‌کنند.

لایت کوین یک ارز دیجیتال بسیار مایع است که در اکثر صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال موجود است و آن را برای معامله‌گران ایده‌آل می‌کند. از آنجایی که تراکنش‌ها در شبکه آن نسبتاً ارزان هستند، برخی حتی از آن برای انتقال وجوه بین صرافی‌های مختلف یا پلتفرم‌های وام‌دهی استفاده می‌کنند تا از کارمزد بالای تراکنش در شبکه‌هایی مانند بیت‌کوین یا اتریوم جلوگیری کنند.

شبکه Litecoin به طور مداوم بیش از 100000 تراکنش در روز را پردازش می کند و معمولا بین 200000 تا 300000 آدرس فعال دارد. در حالی که به اندازه شبکه بیت کوین محبوب نیست، قابلیت استفاده آن غیرقابل انکار به نظر می رسد.

نصف شدن لایت کوین

تعداد جوایز لایت کوین ایجاد شده در هر بلوک در طول رویداد نصف شدن لایت کوین به نصف کاهش می یابد. هاوینگ لایت کوین که تقریباً هر چهار سال یکبار انجام می شود، قدرت خرید ارز را حفظ می کند زیرا دارایی کمیاب با 84 میلیون سکه در گردش است.

در آگوست 2015، اولین نصف شدن قیمت لایت کوین انجام شد. اولین پاداش بلاک برای ماینرها 50 LTC بود. این مقدار متعاقبا به 25 LTC کاهش یافت و در آگوست 2019، پاداش استخراج لایت کوین از 25 به 12.5 LTC کاهش یافت. در 6 آگوست 2023، پیش بینی می شود که این انگیزه یک بار دیگر به نصف کاهش یابد و از 12.5 به 6.25 LTC برسد.

از آنجایی که بسیاری از تجهیزات ماینینگ محبوب لایت کوین در تولید LTC کافی برای پوشش هزینه های برق با مشکل مواجه خواهند شد، پیش بینی می شود رویدادهای نصف کردن لایت کوین بر اشتیاق ماینرها برای استخراج تأثیر بگذارد. علاوه بر این، قیمت لایت کوین ممکن است به طور قابل توجهی تحت تأثیر فرآیند نصف شدن قرار گیرد. به طور کلی، اگر عرضه LTC کاهش یابد، ارزش بازار افزایش می یابد یا برعکس.

چگونه لایت کوین استخراج کنیم؟

ماشین‌های استخراج ASIC که نرم‌افزار ماینینگ در آن‌ها از قبل نصب شده است، می‌توانند برای استخراج لایت کوین استفاده شوند. برعکس، اگر در حال استخراج با استفاده از واحد پردازش مرکزی (CPU) یا واحد پردازش گرافیکی (GPU) هستید، باید برنامه خود را انتخاب کنید و در عین حال امنیت را در نظر داشته باشید.

بدافزار می تواند در یک محصول نرم افزاری گنجانده شود. همچنین باید مواظب سایر فعالیت های مشکوک، اگر نگوییم بدخواهانه، باشید. پس از اینکه روی تجهیزات ماینینگ خود مستقر شدید، باید انتخاب کنید که آیا به تنهایی یا در استخر استخراج خواهید کرد.

اگر به تنهایی استخراج کنید، این خطر را دارید که مدت طولانی را بدون کشف بلوک بگذرانید. با این حال، اگر بلاک ماینینگ را به صورت انفرادی پیدا کنید، کل 25 کارمزد لایت کوین به اضافه را نگه می دارید. لطفاً توجه داشته باشید که این فقط در صورتی امکان پذیر است که مقدار قابل توجهی از قدرت هش (چند ASIC) داشته باشید.

علاوه بر این، اگر به تنهایی با استفاده از GPU یا CPU استخراج کنید، تقریباً هیچ شانسی برای کسب LTC ندارید. استخراج استخر بهتر از استخراج انفرادی است. با این حال، جوایز به شرکت کنندگان در استخر بر اساس قدرت هش آنها توزیع می شود.

چگونه لایت کوین بخریم و ذخیره کنیم؟

اگر قصد دارید لایت کوین را از صرافی هایی مانند کوین بیس یا بایننس بخرید به جای استخراج آن، باید یک حساب کاربری با صرافی دلخواه خود راه اندازی کنید. امنیت، هزینه ها و سهولت استفاده معیارهای مختلفی هستند که می توانید قبل از انتخاب صرافی اندازه گیری کنید.

پس از تأیید حساب شما، مقدار LTC را که می خواهید بخرید، تعیین کنید. صرافی ای که انتخاب می کنید روش خرید و گزینه های پرداخت پذیرفته شده (مانند کارت بدهی/اعتباری، انتقال بانکی) را تعیین می کند. پس از در دسترس بودن وجوه، لایت کوین را از منوی «خرید» انتخاب کنید.

مبلغی را که می خواهید بخرید وارد کنید و پیش نمایش تراکنش را بررسی کنید تا هزینه ها و مقدار لایت کوین دریافتی را ببینید. اگر از همه چیز راضی هستید، معامله را تأیید کنید.

در نهایت، ممکن است بخواهید برای ذخیره ارز دیجیتال خود به کیف پول های رمزنگاری شده نگاه کنید. بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال خود را در صرافی که آن را خریداری کرده اند حفظ می کنند، اما انتقال آن به کیف پول رمزنگاری امنیت بیشتری را فراهم می کند. به عنوان مثال، شما همچنین می توانید کیف پول Litecoin را بر روی گوشی آیفون یا اندروید خود نصب کنید تا LTC خود را پیگیری کنید.

چگونه لایت کوین را به اشتراک بگذاریم و درآمد کسب کنیم؟

در سال 2020، شبکه Litecoin PoS راه اندازی شد، یک برداشت منحصر به فرد از پایگاه کد بیت کوین، با عملکرد قابل توجه و پیشرفت های اجماع. اعتبار سنجی هایی که LTCP را شرط بندی می کنند باید سکه های بالغ شده را شرط بندی کنند زیرا این یک سیستم اثبات سهام است. به‌علاوه، سکه‌هایی که قرار است شرط‌بندی شوند باید در انواع آدرس/تراکنش‌های سازگار باشند.

برای شروع به شرط بندی سکه های خود، به یک کیف پول با مقداری LTC و همچنین یک حساب شبکه نیاز دارید – که همه آنها رایگان هستند! شما می توانید سکه های خود را با قرار دادن آنها در یک استخر در صرافی هایی که خدمات شرط بندی ارائه می دهند، شرط بندی کنید. در نتیجه، می‌توانید بلاک‌ها را اعتبارسنجی کنید و لایت کوین تازه ایجاد شده را کسب کنید.

آیا باید لایت کوین بخرید؟

لایت کوین ممکن است در حال حاضر برترین ارز دیجیتال نباشد، اما همیشه پیشرفت‌های فن‌آوری قابل توجهی را نشان داده است که آن را به یک سرمایه‌گذاری مناسب تبدیل کرده است.

سرمایه گذاری هوشمند پروژه ای است که به نوآوری و تکامل خود ادامه می دهد. اما، مثل همیشه، لطفا مراقب باشید، و شما باید سعی و کوشش خود را انجام دهید و هرگز بیش از توان مالی خود برای از دست دادن سرمایه گذاری نکنید.

 

https://cointelegraph.com/learn/what-is-litecoin-a-beginners-guide-to-ltc-and-how-it-works

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا