آرتا رسانه

برنامه نویسی متامسک و اتصال با اتریوم در ۸ دقیقه

MetaMask ابزاری پیشرو است که تعامل و تجربه کاربر را در Web3 امکان پذیر می کند. برای برنامه نویسی متامسک و اتصال آن به اتریوم میتوانید آن را روی سیستم خود نصب کنید که در حال حاضر به صورت افزونه مرورگر و به صورت یک برنامه تلفن همراه در هر دو دستگاه Android و iOS در دسترس است. هدف از این مقاله، نشان دادن نحوه ساخت یک dapp با MetaMask است.

می توانید آخرین نسخه MetaMask را در وب سایت رسمی متامسک بیابید.

برای رفع نیازهای وب سایت های امن و قابل استفاده مبتنی بر اتریوم ایجاد شده است. به طور خاص، مدیریت حساب و اتصال کاربر به بلاک چین را انجام می دهد.

درباره API ارائه دهنده جاوا اسکریپت بیشتر بیاموزید درباره RPC API متامسک بیشتر بیاموزید

برنامه نویسی متامسک

چرا MetaMask :

مدیریت حساب MetaMask به کاربران اجازه می‌دهد تا حساب‌ها و کلیدهایشان را به روش‌های مختلف، از جمله کیف پول‌های سخت‌افزاری، مدیریت کنند، در حالی که آنها را از زمینه سایت جدا می‌کنند. این یک بهبود امنیتی بزرگ نسبت به ذخیره کلیدهای کاربر در یک سرور مرکزی واحد یا حتی در حافظه محلی است که می تواند امکان سرقت انبوه حساب ها را فراهم کند.

این ویژگی امنیتی همچنین با راحتی توسعه‌دهندگان همراه است: برای توسعه‌دهندگان، به سادگی با API جهانی موجود اتریوم تعامل دارید که کاربران مرورگرهای سازگار با web3 (مانند کاربران MetaMask) را شناسایی می‌کند، و هر زمان که درخواست امضای تراکنش می‌کنید (مانند eth_sendTransaction، eth_signTypedData، یا دیگران)، MetaMask کاربر را به روشی قابل فهم راهنمایی می کند.

این کار کاربران را در جریان نگه می‌دارد و به مهاجمان تنها این امکان را می‌دهد که به جای انجام هک‌های انبوه، سعی در فیش کردن کاربران فردی داشته باشند. اگرچه هک‌های DNS همچنان می‌توانند برای فیشینگ انبوه استفاده شوند.

اتصال برنامه نویسی بلاک چین با MetaMask با اتصالات سریع به بلاک چین اتریوم و چندین شبکه آزمایشی از طریق ارتباطات در Infura از پیش بارگزاری شده است.

این به شما امکان می‌دهد بدون همگام‌سازی یک گره کامل شروع به کار کنید، در حالی که همچنان گزینه ارتقای امنیت خود و استفاده از ارائه‌دهنده بلاک چین مورد نظرتان را فراهم می‌کند.

امروزه، MetaMask با هر بلاک چینی که یک API JSON RPC سازگار با اتریوم را در معرض دید قرار می دهد، سازگار است. ، از جمله بلاک چین های سفارشی و خصوصی. برای توسعه، توصیه می کنیم یک بلاک چین آزمایشی مانند Ganache را اجرا کنید.

ما می دانیم که به طور مداوم بلاک چین های خصوصی جدید ایجاد می شوند. اگر شما علاقه مند به ادغام MetaMask با شبکه سفارشی خود هستید، متامسک یک API دارد که قبلاً تعدادی از شبکه ها را فعال کرده است تا همین کار را انجام دهند.

کد تشخیص متامسک در وب ۳

برای تأیید اینکه آیا مرورگر MetaMask را اجرا می کند، قطعه کد زیر را در کنسول توسعه دهنده مرورگر وب خود کپی و جایگذاری کنید:

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا