آرتا رسانه

جمع آوری شماره تلفن برای کمپین های بازاریابی پیامکی

نحوه جمع آوری شماره تلفن برای کمپین های بازاریابی پیامکی

شما تصمیم گرفتید از اس ام اس برای کمپین‌های خود استفاده کنید، اما کاملاً مطمئن نیستید که چگونه شماره تلفن را برای بازاریابی پیامکی جمع‌آوری کنید. ما کاملاً آن را درک می کنیم – طاقت فرسا و حتی خسته کننده است. اما، اگر از ما بپرسید، نتایج ارزشمند است.

بازاریابی پیامکی توسعه کسب و کار را تسهیل می کند، فروش را افزایش می دهد و به ایجاد وفاداری به برند کمک می کند. ناگفته نماند که هیچ کانال دیگری به اندازه بازاریابی متنی تعامل مشتری را ارائه نمی دهد.

اگر می خواهید از مزایای پیام های تجاری بهره مند شوید و کسب و کار خود را توسعه دهید، باید از همین امروز شروع به جمع آوری شماره تلفن کنید.  در اين مطلب از سري مقالات آموزش ديجيتال ماركتينگ از وب سایت آرتارسانه برای یادگیری همه چیزهایی که باید در مورد جمع آوری شماره تلفن برای کمپین های بازاریابی پیامکی بدانید، ادامه مطلب را بخوانید.

آنچه قبل از جمع آوری شماره تلفن همراه باید بدانید

دانستن اینکه چگونه شماره تلفن مشتریان را دریافت کنید به این معنی است که بدانید چه چیزی مستلزم آن است و چه رویکردهایی را می توانید در پیش بگیرید. قبل از شروع کمپین های پیامکی خود باید به چه مواردی توجه کنید:

چرا نباید لیست مخاطبین را بخرید

قبل از شروع جستجوی شماره تلفن های بازاریابی، چند نکته وجود دارد که باید بدانید. اول از همه، مهم نیست که خرید شماره تلفن برای بازاریابی چقدر وسوسه انگیز است، به هر قیمتی از انجام این کار خودداری کنید. در حالی که خرید به خودی خود قانونی است، اجازه صریح ارسال پیامک به افراد را نمی دهد. در حقیقت، ارسال پیامک به مشتریانی که در کمپین شما شرکت نکرده‌اند در اکثر کشورها غیرقانونی است و مشمول جریمه‌های پولی سنگینی می‌شود.

گزینه های انتخاب پیام متنی

علاوه بر پیامدهای قانونی، ارسال پیام های بازاریابی ناخواسته به مردم می تواند و باعث لکه دار شدن شهرت شرکت شما شود. هرگونه ارتباط بیشتر از آن نقطه به بعد – صرف نظر از اینکه رضایت آنها را داشته باشید یا نه – به عنوان هرزنامه تلقی خواهد شد. بازیابی آن بسیار سخت است و تمام تلاش‌های بازاریابی پیامکی و ارتباطات آینده شما را بی‌فایده می‌سازد.

بازاریابی پیامکی کارآمدترین کانال ارتباطی است و دسترسی به افراد از طریق تلفن همراه نیمی از کار است. برخلاف سایر کانال های بازاریابی، برای ارسال پیامک های تبلیغاتی به رضایت کتبی افراد نیاز دارید. با قوانین مربوط به بازاریابی پیامکی در حوزه قضایی خود آشنا شوید تا از ارتکاب هر اقدام غیرقانونی جلوگیری کنید. وقت خود را صرف مطالعه در مورد سیاست های ضد هرزنامه و بهترین شیوه ها برای نتایج بهینه کنید.

استفاده از کلمات کلیدی و کدهای کوتاه

با ارسال پیام هایی با یک کلمه کلیدی مشخص به کد کوتاه شرکت شما، مشتریان را تشویق کنید که در کمپین بازاریابی شما شرکت کنند. کلمات کلیدی باید به راحتی قابل یادآوری و همچنین مرتبط با شرکت شما باشند.

مردم روزانه در معرض انواع اطلاعات هستند. این بدان معناست که حتی علاقه‌مندترین مشتریان نیز می‌توانند کلمه کلیدی شما را فراموش کنند تا در کمپین‌های پیامک شما مشترک شوند. ایجاد یک کلمه کلیدی به یاد ماندنی یکی از راه های اطمینان از ماندگاری آن است.

اگر می‌خواهید مردم در کمپین شما مشترک شوند، باید از طریق ایمیل مارکتینگ یا روش‌های دیگر اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات خود را به اطلاع برسانید. این به این معنی است که کلمه کلیدی خود را در همه جا تبلیغ کنید تا تا حد امکان در معرض دید قرار بگیرید. می‌توانید این کار را در وب‌سایت شرکت، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیل یا حتی با درخواست حضوری انجام دهید.

صرف نظر از جایی که قصد دارید کلمه کلیدی خود را تبلیغ کنید، باید آن را به طور برجسته در کنار یک تماس برای اقدام برای جذب مشترکین جدید نمایش دهید.

مشوق هایی برای ثبت نام ارائه دهید

آیا می خواهید مردم با کمال میل در کمپین شما شرکت کنند؟ برای این کار به آنها انگیزه بدهید. مردم متوجه می شوند که شماره تلفن همراه آنها اطلاعات ارزشمندی است، به همین دلیل است که شما باید برای آنها دلیلی ایجاد کنید تا با کمال میل شماره موبایل و اطلاعات تماس خود را به اشتراک بگذارند. خواه این کار را از طریق هدیه های انحصاری یا تخفیف انجام دهید، مردم باید بدانند که از اشتراک در کمپین پیامکی شما چیزی به دست می آورند.

روش های رایج برای شروع جمع آوری شماره تلفن برای بازاریابی متنی

جمع‌آوری شماره‌های تلفن همراه اساساً مستلزم انتخاب مخاطبان هدف شما برای دریافت پیامک از شما است و راه‌های متعددی برای این کار وجود دارد. در اینجا نحوه دریافت شماره تلفن همراه برای اهداف بازاریابی آورده شده است:

1- یک فرم انتخاب در وب سایت خود ایجاد کنید

ارسال پیامک کلمه کلیدی برای اشتراک در کمپین پیامکی، محبوب ترین راه برای افزودن شماره تلفن به لیست های بازاریابی است. اما یک جایگزین خوب این است که افراد از طریق فرم ثبت نام مستقیماً از وب سایت شما شرکت کنند. این روند علاوه بر اینکه به مشتریان بالقوه گزینه های بیشتری برای اشتراک می دهد، آسان می کند.

2- مسابقات متنی را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید

همه می دانند که پیامک بالاترین نرخ باز شدن را در بین تمام کانال های ارتباطی دارد. علاوه بر این، ساده ترین راه برای جمع آوری لیستی از شماره تلفن های همراه برای بازاریابی، میزبانی مسابقات متنی است.

یک مسابقه با یک جایزه دلخواه ایجاد کنید، از مردم شماره تلفنشان را بخواهید، به آنها بگویید برای شرکت در قرعه کشی پیامک بدهند. نه تنها فهرست مشترکین پیامک شما گسترش می یابد، بلکه شما نیز افزایش می یابد

 3- گسترش آگاهی از برند و افزایش مشارکت مشتری.

CTA های پیام کوتاه را به کمپین های بازاریابی ایمیلی اضافه کنید
اگر لیست بازاریابی ایمیلی قوی دارید، می توانید از کانال برای جمع آوری شماره تلفن برای پیامک استفاده کنید. این یک راه عالی برای ایجاد یک لیست پیامک است زیرا مشترکین ایمیل شما از قبل به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند. معامله را با یک پیشنهاد هیجان انگیز در کمپین های ایمیلی خود شیرین کنید.

با ارائه شماره تلفن خود، در مورد هدیه‌های اضافی که می‌توانند از آنها بهره مند شوند، پیام ارسال کنید. اینها می توانند تخفیف های انحصاری، اولین تخفیف در نسخه های جدید یا حتی نوشیدنی رایگان در روز تولد آنها باشند.

4- کدهای QR را برای شرکت های انتخابی طراحی کنید

علاوه بر منوها، وب‌سایت‌ها و دستورالعمل‌ها، می‌توانید از کدهای QR نیز برای شرکت در پیامک استفاده کنید. مشتریان به سادگی کد QR را اسکن می کنند، که به طور خودکار آنها را برای دریافت کمپین های بازاریابی پیامکی ثبت نام می کند. کد QR به یک پیام کوتاه از پیش تنظیم شده حاوی کلمه کلیدی و کد کوتاه شما متصل می شود که در برنامه پیامک مشتری باز می شود. پس از اسکن کد، تنها کاری که باید انجام دهند این است که روی “ارسال” ضربه بزنید و voila کنید.

5- یک بازشو پیشنهاد VIP قانع کننده ایجاد کنید

یک پنجره بازشو در وب سایت خود ایجاد کنید و از افراد دعوت کنید تا با مشترک شدن با شماره تلفن همراه خود به یک برنامه VIP یا یک برنامه وفاداری بپیوندند. مطمئن شوید که این برنامه پاداش های ملموسی مانند معاملات انحصاری، کوپن های گاه به گاه و دسترسی زودهنگام به محصولات جدید ارائه می دهد. ایده این است که ارزش قائل شود و باعث شود اعضا احساس کنند که تحت درمان خاصی هستند.

6- از کانال های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید تا مردم را به اشتراک بگذارید

آیا در شبکه های اجتماعی فعال هستید؟ اگر بله، می‌توانید از کانال‌هایی مانند اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و تیک تاک برای جمع‌آوری گزینه‌های انتخاب استفاده کنید. یکی از روش‌ها این است که یک CTA انتخابی (ترجیحاً با پیشنهاد تخفیف) در بیو TikTok یا Instagram خود بگنجانید. همچنین می‌توانید CTA را در حلقه‌ها، داستان‌ها و برنامه‌های زنده خود پست کنید تا واقعاً همه چیز را متوجه شوید.

وقتی لیست بازاریابی پیامکی خود را دارید چه کاری باید انجام دهید

اکنون که لیست شماره تلفن های بازاریابی خود را دارید، اقدامات مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این شامل:

ارائه متن تأیید انتخاب

به محض دریافت انتخاب، یک متن تأیید ارسال کنید و از مشترک برای پیوستن به لیست پیامک شما تشکر کنید. سپس می توانید شروع به اشتراک گذاری پیام های تبلیغاتی با آنها کنید.

تمایز بین محتوای پیامک و ایمیل

محتوای پیام متنی باید کوتاه و دقیق باشد و برای پیشنهادات و به‌روزرسانی‌های سریع ایده‌آل باشد. ایمیل به محتوای طولانی تر، مانند خبرنامه ها و توضیحات دقیق محصول اجازه می دهد.

ارسال یک پیشنهاد قانع کننده

علاوه بر اینکه مردم را وادار به اشتراک می‌کنید، می‌خواهید که واقعاً محصولات یا خدمات شما را بخرند. با ارسال یک پیشنهاد پیامکی در قالب یک تخفیف یا یک معامله ویژه، به آنها انگیزه ای برای مشارکت بدهید.

پایان دادن به کمپین های فهرست سازی برای مشترکین موجود

شما نیازی به ارسال کمپین‌های فهرست‌سازی برای کسانی که قبلاً شرکت کرده‌اند ندارید. در عوض، روی اشتراک‌گذاری محتوای ارزشمندی که به افزایش تعامل کمک می‌کند تمرکز کنید.

استفاده از پیام «سفارش بعدی» برای مشتریان مکرر

پیام‌های شخصی‌سازی‌شده را با تأیید خریدهای قبلی مشتریان بازگشتی تحویل دهید. این کمک می کند تا مشتریان فعلی را درگیر خود نگه دارید و تجارت را تکرار کنید.

نکاتی برای جمع آوری شماره تلفن

اگر بدانید که چگونه از آن بهترین استفاده را ببرید و چگونه به درستی از آن استفاده کنید، یک لیست بازاریابی می تواند یک معدن طلا باشد. این شامل:

  • ارائه امتیازات برای شرکت کردن: به افرادی که به لیست شما می پیوندند با ارائه مزایایی مانند تخفیف ویژه یا یک معامله هیجان انگیز پاداش دهید
  • ایجاد یک برنامه وفاداری برای معاملات انحصاری: یک برنامه وفاداری برای مشترکین راه اندازی کنید، آنها را با معاملات انحصاری، تخفیف های اضافی و دسترسی زودهنگام به محصولات جدید درمان کنید.
  • در نظر گرفتن یک فرآیند انتخاب دوگانه: هنگامی که یک مشتری در ابتدا مشترک شد، پیامی ارسال کنید و از او بخواهید با ارسال پیامک کلمه کلیدی مانند “بله” یا پاسخ دادن، شرکت خود را تایید کند.
  • ارائه گزینه‌های انصراف: مطمئن شوید که دستورالعمل‌های ساده انصراف را در پیام‌های خوش‌آمدگویی یا کمپین‌های تبلیغاتی خود ارائه کرده‌اید.
  • توجه به جنبه‌های قانونی: از مقررات بازاریابی متنی مانند TCPA یا GDPR آگاه باشید، بنابراین هنگام ارسال پیامک به مشتریان یا مدیریت داده‌های بیشتر، از آن پیروی می‌کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا