آرتا رسانه

راهنمای بستن کمپین ولنتاین برای افزایش فروش!

راهنمای بستن کمپین روز پدر برای افزایش فروش!

روز پدر روزی است که همه، به خصوص پدران، مشتاقانه منتظر آن روز هستند. برندها نیز مشتاقانه منتظر این روز خاص هستند زیرا معمولاً در هنگام خرید هدیه فروش افزایش می یابد. آمار دقیقی از میزان فروش روز پدر در ایران در دسترس نیست؛ ولی آمار جهانی خبر از بازاری بزرگ می‌دهد

با توجه به اینکه تقریباً 76٪ از بزرگسالان انتظار می رود روز پدر را جشن بگیرند، آیا شما شروع به ارسال معاملات، پیشنهادات و تبلیغات مورد تأیید پدر خود کرده اید؟

 در اين مطلب از سري مقالات آموزش ديجيتال ماركتينگ از وب سایت آرتارسانه با در نظر گرفتن این موضوع، آنچه را که باید در مورد بازاریابی روز پدر بدانید را پوشش خواهیم داد و برخی از ایده های کمپین را که می توانید در رسانه های اجتماعی، پست های وبلاگ و تبلیغات خود پیاده سازی کنید، به اشتراک می گذاریم.

 

ایده های بازاریابی روز پدر

روز پدر به برندها فرصتی می‌دهد تا با ایده‌های کمپین بازاریابی منحصربه‌فردی که پدر شدن را جشن می‌گیرند، به مشتریان بالقوه و مشتریان دسترسی پیدا کنند. می‌توانید از کمپین‌های بازاریابی روز پدر برای انتشار اطلاعات در مورد محصول، خدمات یا نام تجاری خود با توجه به روز پدر به عنوان تعطیلات استفاده کنید.

هدف کمپین های بازاریابی روز پدر، ایجاد انگیزه در مشتریان بالقوه برای تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید با استفاده از ایده های منحصر به فرد بازاریابی تعطیلات و افزایش فروش است.

در اینجا برخی از ایده های کمپین روز پدر و استراتژی های بازاریابی برای برنده شدن خریداران در روز پدر آورده شده است:

1- یک کمپین دیجیتال فقط برای روز پدر ایجاد کنید

ما انتظار داریم تجارت الکترونیک یک کانال خرده فروشی مهم برای خریدارانی باشد که برای پدرانشان هدایا می خرند. در واقع، 40 درصد از مشتریان قصد دارند برای هدایای روز پدر در سال 2022 به صورت آنلاین خرید کنند.

این برای شغل تو چه معنی میدهد؟ اگر استراتژی آنلاین خود را تنظیم نکرده اید، زمان آن فرا رسیده است که این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال، می توانید یک بخش یا بنر را به طور خاص برای روز پدر در وب سایت خود اضافه کنید. همچنین، یک کمپین بازاریابی ایمیلی ایجاد کنید که افراد را تشویق می کند تا برای هدایای عالی یا ایده های هدیه از فروشگاه آنلاین شما بازدید کنند.

وقتی از یک ابزار ایمیل مارکتینگ مانند Sender استفاده می‌کنید، آسان‌تر نیست. ابزار طراحی ایمیل داخلی آن ساخت ایمیل‌ها را سریع و کارآمد با استفاده از ویرایش کشیدن و رها کردن آسان می‌کند. قالب های خبرنامه ایمیل از پیش طراحی شده واکنش گرا و با تبدیل بالا، ارسال ایمیل را برای شما بسیار ساده می کند.

2- یک نمایشگر ویژه روز پدر راه اندازی کنید

راه اندازی یک نمایشگر ویژه روز پدر برای برجسته کردن کالاهای پدر محور در فروشگاه خرده فروشی شما ایده بسیار خوبی خواهد بود.

اکثر خریداران به دنبال ارزان ترین یا راحت ترین هدیه روز پدر نیستند، برعکس، آنها به دنبال هدایایی منحصر به فرد و خاطره انگیز مانند:

 • ابزار و لوازم خانگی؛
 • هدایای مراقبت شخصی؛
 • ابزار خانه و باغبانی.

در سال 2021، کارت های تبریک 59 درصد از هدایای روز پدر خریداری شده در ایالات متحده را تشکیل می دادند. بنابراین اگر کالای زیادی برای مردان ندارید، به فروش کارت تبریک یا کارت هدیه فکر کنید.

3- تم های ویژه روز پدر ایجاد کنید

بسته‌ها یا مجموعه‌ها را به‌طور خاص برای روز پدر انتخاب کنید تا به کسانی که در خرید پدرشان مشکل دارند کمک کنید. این همچنین به شما کمک می کند تا محدوده سهام خود را به نمایش بگذارید.

حتی ممکن است به شما کمک کند تا سهام کم حرکت خود را بفروشید. به عنوان مثال، می‌توانید قفسه‌های خود را پاک کنید و با جمع‌آوری محصولات آهسته با کالاهای با عملکرد بهتر، از داشتن سرمایه بیش از حد در موجودی جلوگیری کنید.

4- یک خبرنامه روز پدر ارسال کنید

ایمیل‌های حاوی عکس‌های کارکنان شرکت و فرزندانشان یکی از اصلی‌ترین ایمیل‌های روز مادر بوده است، و ما خوشحالیم که آنها را در ایمیل‌های روز پدر نیز مشاهده می‌کنیم. در اینجا نمونه ای از یک تبلیغ ایمیلی عالی برای روز پدر آورده شده است:

این ایمیل مؤثر است زیرا مصرف‌کنندگانی که به دنبال هدیه روز پدر هستند، احتمالاً پدران خود را با ساعت Fitbit تصور می‌کنند.

5- پست های رسانه های اجتماعی روز پدر ایجاد کنید

هنگامی که سعی می کنید مخاطبان هدف خود را جذب کنید، می توانید با دنبال کردن روندهای محبوب رسانه های اجتماعی موفقیت را تضمین کنید. به عنوان مثال، استفاده از ایموجی‌ها یا هشتگ‌های روز پدر در فیس‌بوک یا اینستاگرام می‌تواند به برجسته شدن پست‌های شما در فیدهای شلوغ کمک کند.

استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر را برای تعامل بهتر در نظر بگیرید. همچنین، مطمئن شوید که بهترین پلتفرم متناسب با کسب و کار خود را تعیین کرده و بهترین زمان و محتوا را برای پست های خود بیابید. شما به راحتی می توانید با دنبال کردن روندها، خلاق بودن و استراتژیک بودن، یک استراتژی رسانه اجتماعی خوب ایجاد کنید.

5- در کنار هم قرار دهید و محتوای روز پدر را منتشر کنید

روز پدر یکی از بزرگترین تعطیلات برای بازاریابان است. اما میخکوب کردن آن نیز سخت است. بنابراین، چگونه می توانید با پیام مناسب به مخاطبان هدف خود برسید؟

پاسخ در استفاده از محتوا است. بازاریابی محتوا بهترین گزینه برای دستیابی به مخاطبان به صورت ارگانیک است. این به این دلیل است که محتوا برای تولید و توزیع رایگان است و مخاطبان هدف شما به راحتی می توانند آن را مصرف کنند. در اینجا چند نکته در مورد استفاده از محتوا برای کمک به شما در دستیابی به مخاطب وجود دارد:

 • در جامعه خود بیشتر مشارکت کنید. این شامل فعال بودن در رسانه های اجتماعی، مشارکت در وبلاگ ها و راه های دیگر است. اگر دنبال کننده بسازید، صدای برند شما معتبر خواهد بود با جامعه شما. این به مشتریان بالقوه نشان می دهد که به آنچه می گویند اهمیت می دهید.
 • پادکست هفتگی را شروع کنید. پادکست یک برنامه گفتگوی هفتگی است که در آن کارشناسان مختلف دانش و تجربیات خود را در مورد موضوعات مختلف به اشتراک می گذارند. پادکست‌ها در میان هزاره‌ها محبوب هستند، کسانی که در رفت و آمد، خرید مواد غذایی یا در حال حرکت به آن‌ها گوش می‌دهند. با حضور مداوم در پلتفرمی مانند Spotify، شنوندگان پادکست می توانند با نام تجاری شما هماهنگ باشند و آنچه را که می گویید پیگیری کنند. این باعث ایجاد ارتباط قوی تر با برند شما و تصویر مثبتی در ذهن مخاطبان شما می شود.
 • یک مسابقه ایجاد کنید. همه یک هدیه خوب را دوست دارند، به خصوص زمانی که مربوط به یک تعطیلات یا رویداد باشد. این یک راه موثر برای جلب مشارکت مردم در کمپین شما است. به عنوان مثال، برند Target از مسابقه‌ای برای برنده شدن 1000 دلار کالای خانگی حمایت کرد که در فید رسانه‌های اجتماعی آن‌ها در روز پدر اعلام شد.
  پست های متنی وبلاگ را کنار هم قرار دهید. چند پست وبلاگ با موضوع روز پدر بنویسید و آنها را در کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. آنها نباید طولانی باشند. فقط یک محتوای سریع، جذاب و مرتبط.

در اینجا لیستی از ایده های محتوایی برای روز پدر آمده است:

 • یک پست در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید که نوزادی را در لباس پدر نشان دهد.
 • پستی بنویسید که انواع مختلف پدر را برجسته کند.
 • یک ویدیوی طنز کوتاه ایجاد کنید که نشان دهد پدران چگونه به فرزندان خود توصیه می کنند.
 • یک پست مهمان در وب سایتی بنویسید که به پدران پاسخ می دهد.
 • یک کانال YouTube با شوخی های پدر راه اندازی کنید.

7- یک راهنمای هدیه روز پدر ایجاد کنید و آن را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید

می توانید یک راهنمای هدیه روز پدر ایجاد کنید و آن را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید. لازم نیست پیچیده یا طولانی باشد. نیازی نیست کاتالوگ خود را مرور کنید و همه چیز را انتخاب کنید. بهتر است مرتبط‌ترین محصولاتی را که فکر می‌کنید مردم دوست دارند به پدرتان هدیه دهند، انتخاب کنید، آن‌ها را به‌عنوان کتاب الکترونیکی راهنمای هدیه بسته‌بندی کنید، و ایمیل‌های خودکار را تا روز پدر برای مشترک برنامه‌ریزی کنید.

همچنین می توانید راهنمای هدیه را به عنوان وبلاگ در وب سایت خود منتشر کنید. در اینجا یک قطعه راهنمای هدیه منتشر شده توسط Esquire در وب سایت آمده است:

راهنمای هدیه Esquire شامل محصولات و خدمات مختلفی است که می‌توانید در روز پدر به پدر خود هدیه دهید. همچنین می‌توانید یک کمپین ایمیل روز پدر ایجاد کنید و آن را به‌عنوان مجموعه‌ای از ایمیل‌ها برنامه‌ریزی کنید که هر روز با چند ایده هدیه در هر نسخه در طول ماه راه‌اندازی می‌شوند.

8- با اثبات اجتماعی به مخاطبان خود اطمینان دهید

اثبات اجتماعی ابزار قدرتمندی برای جذب مخاطب و جلب اعتماد آنهاست. اثبات اجتماعی از تمایل مردم برای پیروی از جمعیت و جلوگیری از ترس از دست دادن (FOMO) استفاده می کند. به عبارت دیگر، اکثر مردم ترجیح می دهند کارهای محبوب یا کارهایی که دیگران انجام می دهند (و از آن لذت می برند) انجام دهند.

در اینجا چند راه برای گنجاندن اثبات اجتماعی در پیام های بازاریابی خود برای افزایش فروش خود در روز پدر آورده شده است:

 • شهادتنامه ها را ثبت کنید. مشتریان زمانی که بدانند دیگران تجربیات مثبت مشابهی با شما داشته اند، بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.
 • ارجاعات را بخواهید از مخاطبان خود بخواهید که شما را به دوستان و خانواده خود توصیه کنند.
 • اثبات اجتماعی را در ایمیل های خود قرار دهید. برای تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید، از اثبات اجتماعی (توصیه ها، پیوندهای ارجاع و غیره) در ایمیل های خود استفاده کنید.

می‌توانید از افرادی که سال گذشته در روز پدر از فروشگاه شما هدایایی خریده‌اند بخواهید ویدیوهایی را در رسانه‌های اجتماعی پست کنند و در ازای تخفیف اضافی، شما را تگ کنند. چنین محتوای تولید شده توسط کاربر یک کمپین قدرتمند روز پدر است که فروش شما را منجنیق می کند.

9- ارتباطات بازاریابی خود را شخصی سازی کنید

پدران شایسته تجلیل هستند. شخصی سازی کمپین های بازاریابی روز پدر به مشتریان بالقوه کمک می کند متوجه شوند که شما برای پیوند آنها با پدرشان اهمیت می دهید. لمس شخصی نشان دهنده صداقت است و آنها را وادار می کند که به دنبال هدیه ای از فروشگاه شما باشند.

کمپین ها را بر اساس علایق ویژه ای که پدرانشان دارند شخصی سازی کنید. برای مثال، می‌توانید یک کمپین مخصوص اپلیکیشن ایجاد کنید تا عشق آنها به ابزارهای DIY را جشن بگیرید. یا می توانید کمپینی برای بزرگداشت پدری که ورزش را دوست دارد ایجاد کنید.

در اینجا چند نکته برای ایجاد کمپین های شخصی تر برای روز پدر آورده شده است:

 • از لیست های تقسیم بندی شده برای هدف قرار دادن مخاطبان مناسب استفاده کنید.
 • یک برچسب، فیلد یا فیلتر سفارشی اضافه کنید تا مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید.
 • از محتوای پویا برای تشویق به پاسخ استفاده کنید.
 • محتوای منحصر به فردی ایجاد کنید که مانند یک کارت شخصی به نظر می رسد، از جمله پیشنهادهایی از فروشگاه شما.
 • شخصی‌سازی ایمیل‌ها و کمپین‌های روز پدر به شما کمک می‌کند تا خاطره‌انگیز شوید و در ذهن مشتریان احتمالی خود احساس تعلق ایجاد کنید. 

10- یک کد تبلیغاتی ویژه روز پدر را اعلام کنید

اعلام یک کد تبلیغاتی ویژه برای روز پدر یک راه موثر برای جذب مشترکین جدید برای ثبت نام در لیست ایمیل شما و حتی افزایش فروش است.

ساده ترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک صفحه فرود ویژه یا یک پنجره بازشو در سراسر سایت است که کد تخفیف ویژه شما را اعلام می کند، مانند 50٪ تخفیف برای سفارش های روز پدر. همچنین می‌توانید این پیشنهاد را در رسانه‌های اجتماعی اعلام کنید و از خریداران بخواهید از وب‌سایت شما بازدید کنند یا یک ایمیل ویژه مانند Beauty Encounter ارسال کنند:

کد تخفیف ویژه با دکمه قرمز «اکنون خرید کنید» برجسته شده است، که گیرندگان را وادار می کند تا پیشنهادات ویژه برند را بررسی کنند.

یکی دیگر از راه های خوب برای افزایش شانس خود برای فروش، ایجاد یک مسابقه روز پدر یا هدایایی برای تبلیغ تبلیغات ویژه روز پدر است. همه کسانی که اطلاعات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و دوستان خود را تگ می کنند، واجد شرایط شرکت در قرعه کشی خواهند بود.

11- یک پاپ آپ با موضوع روز پدر به وب سایت خود اضافه کنید

افزودن یک پنجره بازشو با موضوع در روز پدر ایده خوبی برای افزایش فروش از هر بازدیدکننده ای است که به دنبال هدایای روز پدر بوده است. در واقع، پنجره‌های بازشو به عنوان نرخ تبدیل در یک وب‌سایت شناخته می‌شوند.

می‌توانید یک پاپ آپ ویژه روز پدر را به وب‌سایت خود اضافه کنید و در این مدت درآمد افزایشی از همان ترافیک را ثبت کنید.

در اینجا چند ایده برای پاپ آپ های روز پدر برای وب سایت شما وجود دارد:

 • اطلاعات مربوط به کد تخفیف ویژه روز پدر را به اشتراک بگذارید.
 • یک تایمر شمارش معکوس در یک پنجره بازشو در مورد یک پیشنهاد با دوره محدود اضافه کنید.
 • یک مجموعه ویژه برای روز پدر ایجاد کنید و آن را در یک پنجره بازشو اعلام کنید.
 • از کاربران بخواهید در ازای دریافت راهنمای هدیه روز پدر، در لیست ایمیل ثبت نام کنند.

اطمینان حاصل کنید که یک فراخوان برای اقدام واضح دارید که کاربران را به خرید سوق می دهد و پنجره های بازشو را به صفحه اصلی یا صفحاتی که حداکثر ترافیک را در فروشگاه تجارت الکترونیک شما ثبت می کنند اضافه می کند.

طرح، همراه با تایمر شمارش معکوس و یک کد کوپن ویژه، می تواند به طرز شگفت انگیزی برای بالا بردن نرخ تبدیل کار کند. بسیاری از مارک‌ها مانند Dollar Shave Club از چنین پنجره‌هایی در وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند، و همچنین می‌توانید قالب‌های پاپ‌آپ مختلف را آزمایش کنید تا ببینید بازدیدکنندگان شما چگونه به پیشنهادات واکنش نشان می‌دهند.

آیا می دانستید که می توانید یک پاپ آپ وب سایت با استفاده از فرستنده ایجاد کنید؟ فرستنده دارای بسیاری از قالب های آماده برای استفاده است که می توانند در عرض چند دقیقه در وب سایت شما ادغام شوند. علاوه بر این، می‌توانید کمپین‌های ایمیلی را برای حداکثر ۲۵۰۰ مشترک به صورت رایگان ارسال کنید و حتی از سازنده اتوماسیون برای ایجاد کمپین‌های خودکار روز پدر استفاده کنید.

کمپین های بازاریابی روز پدر توسط برندهای معروف

تقریباً همه برندهای آنلاین و آفلاین کمپین های بازاریابی خود را برای روز پدر راه اندازی می کنند. برخی به احساسات پدرانه علاقه دارند، در حالی که برخی دیگر کمپین هایی را پیرامون پیوند پدر و پسر طراحی می کنند. اگر ایده‌ای در مورد نحوه ایجاد کمپین روز پدر خود ندارید، در اینجا سه ایده کمپین روز پدر توسط مارک‌های معروف آورده شده است:

تبلیغ روز پدر مک دونالد

پدران شب های بی خوابی را تحمل کرده اند که نوزادانشان در شب گریه می کنند. آنها همچنین ترس را تجربه کرده اند که کودکان نوپاشان به زمین می افتند و به خودشان صدمه می زنند و وقتی فرزند بزرگشان خانه را ترک می کند احساس ناراحتی می کنند.

مک دونالد روز پدر را با شناخت پدرانی که از فرزندانشان مراقبت می کردند با تبلیغ خلاقانه دختر جوانی که دست پدرش را گرفته است جشن می گیرد. در اینجا، نگاهی بیندازید:

 

روز پدر مک دونالد

تصویر ساده کافی است تا در ذهن مصرف کنندگان جای خود را نشان دهد. همچنین، استفاده از یک “پای” قوسی شکل زرد نشان می دهد که مک دونالد چگونه از کودکان (یا مصرف کنندگان) مانند پدران مراقبت می کند. این یک نمونه عالی از برندسازی مینیمالیستی در محل کار است.

نکات کلیدی

 • خلاقیت، تبلیغات یا ایمیل خود را تا حد امکان ساده نگه دارید.
 • همیشه پیوند/ارتباط بین پدر و فرزند را برجسته کنید.
 • فراموش نکنید که از برخی عناصر مارک در طراحی خود استفاده کنید.

 روز پدر Wonderbly

Wonderbly با اینفلوئنسرهای اینستاگرام @beingsummershores و @natashanafrini (اینفلوئنسرهای مادر در ایالات متحده) همکاری کرد تا هدایای شخصی خود را برای پدران در روز پدر به نمایش بگذارد. اینفلوئنسرها تجربه خود را از انتخاب کتاب شخصی سازی شده Wonderbly به عنوان هدیه روز پدر به اشتراک گذاشتند و آن را در یک پست اینستاگرامی به دنبال کنندگان خود توصیه کردند:

 

تصویر کمپین روز پدر

تصویر زیبای پدری که با بچه‌هایش از کتاب تصویری این برند لذت می‌برد، همراه با شرح شخصی اینفلوئنسر، کمپین را جذاب کرد. قدردانی از نام تجاری در پست مطمئناً فالوورهای زیادی (و فروش افزایشی) برای Wonderbly به همراه داشت.

نکات کلیدی

 • کمپین های اینفلوئنسر خود را تا حد امکان به واقعیت نزدیک نگه دارید.
 • اینفلوئنسرهای مرتبط را در جایگاه یا تربیت عمومی خود برای روز پدر پیدا کنید.
 • هرگز سعی نکنید زمانی که اینفلوئنسرها را برای چنین کمپین هایی
 • توضیح می دهید، بیش از حد تبلیغاتی ظاهر شوید.

تبلیغ روز پدر پیتزا هات

پیتزا هات یک برداشت بسیار ساده دارد

کمپین روز پدر آنها یک تبریک زیبای روز پدر را به مشتریان و مشترکین موجود ارسال می کنند:

به نظر می رسد خلاق ساده و در عین حال جذاب آرزوهای روز پدر را با صدای بلند فریاد می زند. طراحی گویا با قرار دادن لوگوی جسورانه مطمئناً مشتریان پیتزا هات را در صورتی که به دنبال سفارش در روز پدر هستند به یاد بیاورند.

نکات کلیدی

 • مشترکین یا دنبال کنندگان خود را به زبانی ساده و ساده آرزو کنید.
 • از خلاقیت های مبتنی بر تصویرسازی در کمپین های تعطیلات مانند
 • کمپین روز پدر استفاده کنید.

نتیجه گیری نهایی

 • کمپین های بازاریابی روز پدر خود را حداقل یک ماه قبل برای اجرای یکپارچه برنامه ریزی کنید.
 • فراموش نکنید که به مردم یادآوری کنید که در روز پدر امسال به همه شخصیت های پدری در زندگی خود زنگ بزنند و آرزو کنند.
 • همیشه از ابزار اتوماسیون بازاریابی برای ساده‌سازی کمپین‌های ایمیل و توالی پاسخ‌دهی خودکار استفاده کنید، مخصوصاً در مورد چرخ دستی‌های رها شده.

منبع :sender

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا