آرتا رسانه

FASB crypto rules

از دست دادن دارایی در ارز دیجیتال: نگرش‌ مهمی که باید در نظر گرفته شوند

از دست دادن دارایی در ارز دیجیتال

تحلیلگران شرکت برنبرگ کپیتال در خصوص از دست دادن دارایی در بازار ارز دیجیتال نگرش‌های جدیدی ارائه داده‌اند که تاثیرگذاری زیادی بر شرکت‌هایی دارند که دارای دارایی‌های دیجیتال می‌باشند. می‌توانید در ادامه با مطالعه این نگرش‌ها با ما همراه شوید.

استاندارد اعلام دارایی ارز دیجیتال

در تاریخ ۶ سپتامبر، هیئت مدیره استانداردهای حسابداری مالی ایالات متحده (FASB) قوانین جدیدی را تأیید کرد که به شرکت‌ها در مورد چگونگی گزارش ارزش عادلانه دارایی‌هایشان در صورت‌های مالی کمک خواهد کرد.

نقش شرکت‌های بزرگ در نگرش از دست دادن دارایی در ارز دیجیتال

تحلیلگران برنبرگ اعلام کردند که شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی و سایر شرکت‌های دارای دارایی‌های دیجیتال می‌توانند به نحوی به تشکیل نگرش‌های منفی مرتبط با از دست دادن دارایی در ارز دیجیتال جلوگیری کنند و آنها را تغییر دهند.

از دست دادن دارایی در ارز دیجیتال برای مایکرواستراتژی

با شروع هلدینگ بیت‌کوین توسط مایکرواستراتژی در اوت ۲۰۲۰، این شرکت حدود ۲.۲۳ میلیارد دلار از ارزش خود را در بازار ارز دیجیتال از دست داده است. این اتفاق باعث ایجاد جو منفی در مورد عملکرد شرکت و گزارش‌های آن شده است، در حالی که واقعیت این است که ارزش اصلی شرکت به دلیل افتارز دیجیتال، کاهش نیافته است.

قوانین ارزشگذاری شرکت‌ها با دارایی ارز دیجیتال

با توجه به قوانین جدید که در سال ۲۰۲۵ به اجرا در می‌آید، شرکت‌هایی که دارای دارایی‌های رمزارزی هستند، قادر به گزارش این دارایی‌ها به عنوان ارزش عادلانه خواهند بود. این به این معناست که گزارش‌های مالی آنها ارزش فعلی دارایی‌هایشان را از جمله بازگشت قیمت‌ها، به درستی نمایش خواهد داد.

مایکرواستراتژی: بزرگترین هلدر بیت‌کوین

مایکرواستراتژی در تاریخ ۳۱ ژوئیه دارای حدود ۱۵۲٬۸۰۰ بیت‌کوین بوده و ارزش آن‌ها حالا حدود ۳٫۹ میلیارد دلار می‌باشد. با اجرای جدیدترین قوانین FASB، مایکرواستراتژی می‌تواند ارزش دارایی‌های بیت‌کوین خود را تا آوریل ۲۰۲۴ به حدود ۸٫۸ میلیارد دلار ارزیابی کند.

نتیجه‌گیری

در صورت تأیید ارزشگذاری دارایی‌های ارز دیجیتال در ارزش شرکت‌ها، نگرش از دست دادن دارایی در ارز دیجیتال  تا حدی می‌تواند تغییر یابد. با این حال، لازم به ذکر است که هنوز هیچ تصمیم اجرایی برای این موضوع اعلام نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا