آرتا رسانه

ایده خلاقانه برای جشن گرفتن روز مهندس

10 ایده خلاقانه برای جشن گرفتن روز مهندس

روز مهندس در تقویم ایرانی روز پنجم اسفندماه است که همه افراد از مهندسینی که در اطراف خود دارند تقدیر می‌کنند و به آن­ها هدیه می‌دهند. این هدایا می­‌توانند متناسب با رشته و حوزه کاری آن­ها باشد. اجباری برای دادن هدیه متناسب نیست و می‌­توانید از علاقه‌مندی آنان به عنوان هدیه استفاده کنید.

روز مهندس یکی از مناسبت­‌ها در تقویم ایران است که به پاس قدردانی از مهندسین نامگذاری شده است. این روز به یاد دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی نامگذاری شده است. این دانشمند در حوزه­‌ها و علوم زیادی از جمله ریاضی، ستاره شناسی، فلسفه و معماری تبحر داشت و به درجه دانشمندی رسیده بود. کتاب­‌های زیادی در زمینه­‌های مختلف از خواجه نصیر الدین طوسی وجود دارد که به زبان­‌های مختلف در سراسر دنیا ترجمه شده است.

10 ایده خلاقانه برای جشن گرفتن روز مهندس

در این مقاله از سری مقالات آموزش دیجیتال مارکتینگ  چند ایده برای جشن گرفتن روز مهندس آوردیم:

 اگر مهندسانی در محل کار خود دارید، ممکن است به دنبال راه‌های کوچکی برای قدردانی از آن‌ها به احترام این روز باشید. در اینجا چند راه ساده برای جشن گرفتن روز مهندس و  قدردانی از آنها بنا بر فرهنگ حاکم بر شرکت شما آورده شده است.

ایده روز مهندس

 

چگونه می توانید روز مهندس را جشن بگیرید؟

 • شناخت عمومی

چه مهندسان سخت کوش خود را در محل کار خود تایید کنید، چه در یک پیام ایمیل عمومی در سراسر شرکت از آنها تشکر کنید یا عکس های آنها را در یک تابلوی اعلانات در دفتر نصب کنید، کمی شناخت کمک زیادی به تقویت روحیه می کند.

 • آنها را بشناسید

وقت بگذارید و درباره مهندسانی که هر روز می بینید بیشتر بدانید. بهتر است برخی از غذاهای مورد علاقه آنها را پیدا کنید و یک بعدازظهر در وقت ناهار یک جشن غذاخوری در دفتر برگزار کنید. روز مهندس را با یادآوری جمله «من به شما اهمیت می‌دهم» جشن بگیرید.

 • ضیافت جوایز

با چند نفر از همکاران دور هم جمع شوید و برخی از بهترین ویژگی های مهندسان دفتر را بررسی کنید. جوایز می توانند جدی یا خنده دار باشند. برخی از جوایز را روی کارت چاپ کنید، با یک جلسه فوری سریع تصمیم بگیرید و آماده شوید.

 • در یک دوره آموزشی ثبت نام کنید

مهندسان خود را به کلاس های آموزشی بفرستید تا عشق خود به حل مسئله را با مهندسان مشتاق دیگر در میان بگذارند.آنها را در یک کلاس مورد علاقه ثبت نام کنید.

پیشنهاد دوره : دوره آموزشی برنامه نویسی بلاکچین

دوره های مورد علاقه مهندس خود را از اینجا پیدا کنید و هدیه دهید:آکادمی آرتا رسانه

 • میزبان یک «مهندس کوچک/آینده خود را به محل کار خود بیاورید»

بچه ها والدین خود را الگو می دانند. با بازی ها، آزمایش ها، مسابقات و غیره، یک روز در دفتر خود از آنها میزبانی کنید تا مهندسان شرکت فرزندان خود را به محل کار بیاورید.

 • هدیه بدهید

مثلا لیوان یا ماگ هدیه بدهید .همه عاشق دریافت هدایای کوچک قدردانی هستند.در مورد هدیه به مهندسان شرکت خود فکر کنید یا اگر همسر یا پارتنر شما مهندس هست دست بکار شوید بسیاری از آقایان دوست دارند که هنر دست همسرشان را هدیه بگیرند تا دیر نشده هدیه خود را از بای سل تهیه کنید و هنرنمایی کنید.

زیباترین الگوهای کیف چرم زنانه و مردانه را ببینید و دانلود کنید.

 • مهندسان خود را تشویق کنید تا در آموزش ها/کنفرانس ها ثبت نام کنند

آموزش و بهبود مستمر، این همان چیزی است که همه ما برای آن تلاش می کنیم، درست است؟ یک راه برای نشان دادن قدردانی خود این است که مهندسان خود را برای یادگیری چیزهای جدید بفرستید. یادگیری آنها می تواند چیز بزرگ بعدی شرکت شما باشد.

 • تشویق زنان در مهندسی 

بیایید با آن روبرو شویم، زنان نیرویی هستند که باید روی آنها حساب کرد. امسال، گامی اضافی در تشویق زنان مهندس خود بردارید برای ستایش ویژگی های منحصر به فرد هر فرد، نورافکن های فردی را شخصی سازی کنید 

روز مهندس فرصتی است که نه تنها استعدادهای شگفت انگیز کارکنان خود را جشن بگیرید، بلکه زمانی است که آنها را به سایر اعضای شرکت نیز نشان دهید.  

چند ایده خلاقانه برای هدیه روز مهندس

در اینجا چند ایده خلاقانه برای هدیه روز مهندس وجود دارد که مطمئنا شگفت انگیز است.برای مهندس زندگی شما هدیه خریدن شاید کار بسیار دشواری باشد ما در اینجا چند ایده جدید و خلاقانه برای شما جمع آوری کردیم.

پرینتر سه بعدی:

برای یک مهندس، عمیق ترین خواسته ها و آرزوهای دیرینه فرد را نشان می دهد. از طریق مدل سازی سه بعدی، طراحان و مبتکران می توانند با ایجاد نمایش های پیچیده از طرح ها و اختراعات خود، کارایی کار خود را به طور قابل توجهی افزایش دهند. یک مهندس ممکن است نمونه های اولیه خود را آزمایش کند و بدون اینکه منتظر سازنده باشد، تغییراتی را با چاپگر سه بعدی انجام دهد.

دوره توسعه حرفه ای:

مهندسان به طور گسترده به دلیل تمایل مداوم خود به ارتقای مستمر توانایی های خود به منظور همتراز ماندن با پیشرفت های همیشه در حال تکامل فناوری های پیشرفته شناخته شده اند. بر این اساس، پاداش دادن به نیروی کار خود با برنامه توسعه حرفه ای ایده خوبی خواهد بود. این باید به طور خاص برای تقویت تخصص آنها، تعمیق دانش و پیشرفت مسیرهای شغلی آنها طراحی شود.

کتاب های مهندسی:

یک کتاب خوب همیشه یک انتخاب قابل توجهاست و یک کتاب مهندسی ممکن است منبع مفیدی برای یک مهندس باشد. انتشارات بی شماری در دسترس هستند که همه چیز را از مفاهیم طراحی گرفته تا مدیریت پروژه پوشش می دهند. آثار ادبی بسیاری وجود دارد که می توانید پیدا کنید و هدیه بدهید.

صفحه کلید مکانیکی:

یک صفحه کلید مکانیکی یک هدیه عالی برای هر مهندسی که زمان قابل توجهی را صرف تایپ می کند است. این کیبوردها برای بهبود تجربه تایپ با ارائه کلیدهای پاسخگو و صدای کلیک زیبا در نظر گرفته شده اند. یک صفحه کلید مکانیکی ممکن است کار یک مهندس را آسان تر و راحت تر کند.

وب سایت هدیه دهید

برای هدیه ای منحصر به فرد و کاربردی، کادو دادن  یک وب سایت شخصی یا سایت شرکتی در نظر بگیرید این روزها همه افراد یک وب سایت شخصی دارند و بعنوان رزومه از آن استفاده می کنند پس دست بکار شوید و وب سایت مهندس زندگی خود را سفارش دهید و سوپرایز کنید.یک وب سایت زیبا تکمیل کننده رزومه کاری هر مهندس هست.

مجموعه هدایای ما با مضمون مهندسی برای ابراز قدردانی قلبی شما و کمک به مهندسان مورد علاقه‌تان برای رسیدن به اهداف شغلی‌شان عالی است. با گروه آرتارسانه، می توانید روز مهندس را برای مهندسان زندگی خود واقعاً خاطره انگیز کنید. پس چرا صبر کردید؟

متن پیام تبریک روز مهندس : 

در این قسمت به مناسبت5 اسفند و  روز مهندس ، جملات کوتاه و متن های تبریک روز مهندس را آماده کرده ایم که می توانید در پیام های تبریک خود از آن استفاده کنید.

روز  مهندس بر همه مهندسان مبارک! نوآوری و فداکاری شما همچنان ما را شگفت زده می کند. به ساختن دنیایی بهتر ادامه دهید!

***

با آرزوی بهترین ها،  روز مهندس برای نابغه ای که می داند چگونه رویاها را به واقعیت تبدیل کند. ما به شما افتخار می کنیم!

***

برای مهندسی که همیشه برای هر مشکلی راه‌حلی پیدا می‌کند، در روز مهندس در خدمت شما هستیم. باشد که راه شما پر از موفقیت باشد!

***

مهندسانی مثل شما دنیا را بهتر و زیباتر می کنند. باشد که روز مهندس شما به اندازه خلاقیت شما برجسته باشد!

***

در روز مهندس، می‌خواهم از شما تشکر کنم که با اختراعات خود زندگی ما را آسان‌تر و هیجان‌انگیزتر کردید. روز مهندس مبارک

***

تعهد شما به مهندسی الهام بخش همه ماست. روز مهندس مبارک!

***

با روحیه نوآورانه خود به درخشش ادامه دهید. روز مهندس روز شماست!

***

با آرزوهای گرم برای مهندس عزیز که زندگی ما را روشن می کند. روز  مهندسان مبارک!

***

روز مهندس مبارک، دوست درخشان من! توانایی شما در حل مشکلات پیچیده مطمئناً برای کشور افتخاراتی به ارمغان خواهد آورد. باشد که در حرفه خود همچنان به اوج خود ادامه دهد!

***

روزی پر از شادی، دستاوردها و ماجراهای مهندسی هیجان انگیز را برای شما آرزو می کنم، دوست من. روز مهندس مبارک! تلاش سخت شما مستحق همه قدردانی است.

***

دوست مهندس من، در این روز خاص، دستاوردهای شما را جشن میگیریم. روز مهندس مبارک! اشتیاق شما برای نوآوری، تبدیل جهان به مکانی بهتر است.

***

به باهوش ترین مهندس و بهترین دوست، روز مهندس مبارک! فداکاری شما به کار خود و خانواده ما هر روز مرا شگفت زده می کند.

***

روز ملی مهندسان را به مردی که می تواند همه چیز و همه چیز را چه در دنیای مهندسی و چه در خانه ما اصلاح کند، تبریک می گویم. تو قهرمان من هستی!

***

به مهندس مورد علاقه ام و عشق زندگی ام، باشد که روز شما پر از همان دقت و برتری باشد که در هر کاری انجام می دهید. روز ملی مهندسان مبارک!

***

در روز مهندس، می‌خواهم از تلاش و فداکاری شما در پروژه‌های مهندسی و روابط ما قدردانی کنم. شما واقعا شوهر قابل توجهی هستید

***

روز مهندس مبارک! مهارت مهندسی شما همه ما را شگفت زده می کند. باشد که سفر شما پر از موفقیت های بی پایان و دستاوردهای پیشگامانه باشد.

متن تبریک روز مهندس
 • مهندسان دوست دارند مسائل را حل کنند. اگر هیچ مشکلی در دسترس نباشد، آنها مشکلات خود را ایجاد خواهند کرد.” – اسکات آدامز

***

 • “کمال به دست می آید، نه زمانی که چیزی برای اضافه کردن وجود نداشته باشد، بلکه زمانی که چیزی برای حذف باقی نمانده باشد.” آنتوان دو سنت اگزوپری

***

 • «مشکل در این تجارت این نیست که مردم را از دزدیدن ایده‌های شما بازدارید. این باعث می‌شود که ایده‌های شما را بدزدند!» – هوارد آیکن
 • “هر احمقی می تواند پلی بسازد که پابرجا بماند، اما برای ساختن پلی که به سختی سرپا بماند، به یک مهندس نیاز است.”

***

 • “پای انسان یک شاهکار مهندسی و یک اثر هنری است.” – لئوناردو داوینچی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا