آرتا رسانه

افلیت مارکتینگ

راهنمای کامل برای افلیت مارکتینگ

بازاریابی وابسته یا افلیت مارکتینگ راهی عالی برای کسب درآمد از ترافیک وب و کسب درآمد اضافی است. این یک جریان درآمد همه کاره است که می توانید بدون توجه به صنعت یا جایگاه شما از آن استفاده کنید. در این راهنمای جامع برای بازاریابی وابسته، ما دقیقاً به شما نشان می دهیم که چگونه بازاریابی وابسته را شروع کنید، تجارت بازاریابی وابسته خود را توسعه دهید، و نکاتی را برای ارتقاء کسب و کار بازاریابی وابسته به سطح بعدی به اشتراک بگذارید.

احتمالاً شنیده‌اید که افرادی با گفتن جمله‌ای مانند «در حالی که خوابید درآمد کسب کنید»، بازاریابی وابسته را تبلیغ می‌کنند. اگرچه این یک امکان متمایز است، اما اگر به شما اجازه دهیم باور کنید که بازاریابی وابسته کار نمی‌کند، ما کار خود را انجام نمی‌دهیم. بازاریابی وابسته کاملاً یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد درآمد غیرفعال (یا تقریباً غیرفعال) آنلاین است، اما اگر راه درست را پیش نگیرید، این اتفاق نخواهد افتاد. خوشبختانه، این راهنمای بازاریابی وابسته شامل همه چیزهایی است که برای استفاده از بازاریابی وابسته نیاز دارید تا بتوانید صبح بعد از صبح با یک حساب بانکی بزرگتر بیدار شوید.

راهنمای نهایی برای بازاریابی وابسته: مبتدی تا پیشرفته:
بازاریابی وابسته چیست؟
بازاریابی وابسته چگونه کار می کند؟
بازیکنان چه کسانی هستند؟
بازاریابان وابسته چگونه حقوق می گیرند؟
وابستگان چقدر درآمد دارند؟
انواع رایج کانال های بازاریابی وابسته
مزایای بازاریابی وابسته
چگونه با بازاریابی وابسته شروع کنیم
نکاتی برای ارتقاء سطح بازاریابی وابسته
سوالات متداول


افلیت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی وابسته فرآیند تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات یک شرکت دیگر به ازای پورسانت است. این یک مفهوم به اندازه کافی ساده است، اما خود این فرآیند می تواند قطعات متحرک زیادی را شامل شود. با این حال، بازاریابی وابسته به سادگی به این معنی است که شما چیزهای دیگران را می فروشید و برای آن درآمد کسب می کنید.

افلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

قبلاً اشاره کردیم که بازاریابی وابسته یک مفهوم ساده است، اما چند قطعه متحرک برای درک وجود دارد. در بازاریابی وابسته، فروشنده ای وجود دارد که یک برنامه وابسته ایجاد می کند و یک پیوند منحصر به فرد را در اختیار بازاریابان وابسته قرار می دهد که سپس شرکت های وابسته برای تبلیغ محصولات فروشنده از آن استفاده می کنند. پیوندها برای هر بازاریاب وابسته منحصر به فرد است، بنابراین به راحتی می توان ردیابی کرد که چه کسی فروش را انجام داده است.

هنگامی که شخصی روی پیوند وابسته کلیک می کند، یک کوکی در مرورگر او ذخیره می شود. کوکی به فروشنده اجازه می‌دهد بفهمد چه کسی محصول را فروخته است و به شرکت وابسته اجازه می‌دهد حتی اگر شخصی که روی پیوند کلیک می‌کند تصمیم بگیرد که فوراً خرید نکند. کوکی ها تاریخ انقضا دارند، بنابراین برای دریافت اعتبار برای فروش، مصرف کننده باید قبل از انقضای کوکی اقدام به خرید کند.

به عنوان مثال، فرض کنید روی یک پیوند وابسته کلیک کرده اید که یک کوکی 30 روزه دارد اما تصمیم گرفته اید که محصول را خریداری نکنید. چند روز بعد، به عقب برمی‌گردید و در نهایت یک خرید را تکمیل می‌کنید. بازاریاب وابسته برای خرید شما اعتبار دریافت می کند زیرا این اتفاق در بازه 30 روزه ذخیره کوکی رخ داده است.

مطالب مرتبط:
تمام کاری که باید برای شروع بازاریابی وابسته انجام دهید [The Ul…
بازاریابی وابسته چیست؟
وضعیت بازاریابی وابسته: گزارش معیار (2023)

بازیگران چه کسانی هستند؟


سه یا چهار بازیگر کلیدی در بازاریابی وابسته وجود دارد:

 • وابسته: افرادی که محصول را تبلیغ می کنند
 • فروشندگان: افرادی که محصول را ایجاد کرده یا در حال فروش هستند
 • شبکه‌ها: شبکه‌هایی که شرکت‌های وابسته را مدیریت می‌کنند (اختیاری)
 • مصرف کنندگان: مصرف کنندگان نهایی محصول

بیایید به هر یک از این بازیکنان کمی نزدیکتر نگاه کنیم.

وابسته ها

شرکت‌های وابسته، که گاهی ناشران نامیده می‌شوند، می‌توانند افراد یا مشاغل باشند. در اغلب موارد، شرکت‌های وابسته در همان جایگاه محصولی که تبلیغ می‌کنند، تولیدکنندگان محتوا هستند. آنها محصولات و خدمات را از طریق محتوایی مانند پست های رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویدئوها و تعدادی دیگر از انواع محتوا تبلیغ می کنند. شرکت‌های وابسته همچنین می‌توانند از تبلیغات پولی برای ایجاد ترافیک استفاده کنند، اما معمولاً قوانینی در مورد کلمات کلیدی وجود دارد که شرکت‌های وابسته می‌توانند برای محصولاتی که تبلیغ می‌کنند استفاده کنند، مانند عدم استفاده از نام تجاری یا نام تجاری محصولات.

فروشندگان

فروشندگان خالق محصولات یا خدماتی هستند که شرکت های وابسته تبلیغ می کنند. آنها کسانی هستند که کمیسیون های وابسته را برای فروش می پردازند. فروشندگان می توانند افراد یا شرکت ها باشند – هرکسی که مایل به جذب و پیدا کردن بازاریاب های وابسته باشد و به آنها برای فروش وابسته بپردازد. آنها همچنین می توانند یک آژانس بازاریابی وابسته اختصاصی را برای اجرای عملیات استخدام کنند. گاهی اوقات، مانند برنامه همکاران آمازون، ممکن است فروشنده حتی خالق محصول یا خدمات نباشد.

شبکه ها (اختیاری)

بسیاری از فروشندگان ترجیح می دهند با یک شبکه وابسته کار کنند تا برنامه های بازاریابی وابسته خود را مدیریت کنند. این شبکه چک های شخص ثالث را کنترل می کند و روابط بین فروشندگان و شرکت های وابسته را مدیریت می کند. برخی از بهترین شبکه های بازاریابی وابسته عبارتند از ShareASale، ClickBank و Rakuten.

مصرف کنندگان

مصرف کنندگان کسانی هستند که محصولات را خریداری می کنند

و خدمات از طریق پیوندهای وابسته

افلیت مارکترها چگونه حقوق می گیرند؟

این یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که در مورد بازاریابی وابسته می‌پرسیم. به طور کلی، زمانی که مصرف کننده اقدامی مانند ارسال فرم، کلیک یا فروش را تکمیل می کند، به شرکت های وابسته پرداخت می شود.

به ازای هر فروش

پرداخت به ازای فروش محبوب ترین مدل بازاریابی وابسته است. در این مدل پرداخت، شرکت های وابسته به ازای هر فروش که ایجاد می کنند، پول دریافت می کنند.

به ازای هر کلیک

در مدل پرداخت به ازای هر کلیک بازاریابی وابسته، شرکت‌های وابسته برای کلیک‌های ایجاد شده پول دریافت می‌کنند، صرف نظر از اینکه فروش کامل بوده یا نه. این مدل بسیار کمیاب است.

به ازای هر سرنخ

در مدل پرداخت به ازای سرنخ، بازاریابان وابسته به ازای سرنخ هایی که تولید می کنند، پول دریافت می کنند.

وابستگان چقدر درآمد دارند؟

درآمدهای وابسته می تواند بر اساس عواملی مانند صنعتی که در آن حضور دارند، برنامه وابسته ای که به آن ملحق می شوند، نرخ کمیسیون، قیمت محصولاتی که تبلیغ می کنند و مهارت های بازاریابی و اندازه مخاطبان خود بسیار متفاوت باشد.

در اینجا یک فرمول ساده برای به دست آوردن یک ایده اولیه از میزان درآمد یک شرکت وابسته وجود دارد:

به عنوان مثال، اگر یک شرکت وابسته در برنامه ای باشد که در آن 100 فروش در ماه انجام می دهد، میانگین قیمت فروش 100 دلار و نرخ کمیسیون 5 درصد است، درآمد آنها به این صورت خواهد بود:

درآمد ماهانه = 100 فروش در ماه x 100 دلار / فروش x 0.05 = 500 دلار در ماه

با این حال، این یک مثال بسیار ساده است. درآمدهای دنیای واقعی بر اساس متغیرهایی که قبلاً ذکر شد، می تواند به طور گسترده ای نوسان داشته باشد.

شرکت‌های وابسته که اقلام با قیمت بالا را تبلیغ می‌کنند یا در برنامه‌هایی با نرخ کمیسیون بالا کار می‌کنند (مانند محصولات دیجیتالی که اغلب تا 50 درصد کمیسیون دارند) می‌توانند درآمد قابل توجهی بیشتری کسب کنند. در عین حال، کسانی که کالاهای ارزان قیمت را با نرخ کمیسیون کم و ترافیک کمتر تبلیغ می کنند، می توانند درآمد بسیار کمتری داشته باشند.

علاوه بر این، شرکت های وابسته موفق با مخاطبان زیاد یا نرخ تبدیل بالا می توانند هزاران تا ده ها هزار دلار در ماه به دست آورند. برخی از شرکت های وابسته حتی شش رقمی در سال یا بیشتر به دست می آورند.

در گزارش معیار بازاریابی وابسته در سال 2022، متوجه شدیم که از بین تمام شرکت‌کنندگان، 3.78٪ درآمد وابسته بیش از 150000 دلار در سال به دست آورده‌اند. 7.94 درصد در گروه 100000 تا 150000 دلار قرار گرفتند، در حالی که 5.15 درصد درآمدی بین 50000 تا 100000 دلار گزارش کردند. ما دیدیم که 16.21٪ بین 10000 تا 50000 دلار درآمد داشتند، در حالی که اکثریت، 57.55٪، کمتر از 10،000 دلار از تلاش های بازاریابی وابسته خود درآمد داشتند.

بنابراین، در حالی که پتانسیل زیادی در بازاریابی وابسته وجود دارد، نیاز به زمان، تلاش و استراتژی‌های هوشمند برای رسیدن به براکت‌های درآمد بالاتر دارد.

انواع رایج کانال های بازاریابی وابسته


بازاریاب‌های وابسته می‌توانند ترافیک ایجاد کنند و به روش‌های مختلفی فروش داشته باشند. البته برخی از کانال های بازاریابی وابسته از سایرین محبوبیت بیشتری دارند. در هر صورت، ماشین حساب بازاریابی وابسته ما را امتحان کنید تا بر اساس ترافیک دریافتی از هر کانال و نرخ تبدیل، درآمد تقریبی در روز، ماه و سال را تخمین بزند.

در اینجا برخی از کانال های بازاریابی مورد علاقه ما برای موفقیت در بازاریابی وابسته آورده شده است.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی به شرکت های وابسته کمک می کند تا در نتایج موتورهای جستجو رتبه بندی کنند و می تواند ترافیک را به سمت پیشنهادات وابسته به صورت ارگانیک هدایت کند (معروف به “رایگان”). به طور معمول، وبلاگ نویسان از نظرات، آموزش ها، دستورالعمل ها و سایر محتوای آموزشی برای تبلیغ محصول وابسته استفاده می کنند. سپس آنها با استفاده از پیوند وابسته منحصر به فرد خود به سایت فروشنده پیوند می دهند تا اعتبار فروش را دریافت کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

پلتفرم های اینفلوئنسر مارکتینگ نقشی اساسی در افزایش کارایی و اثربخشی استراتژی های اینفلوئنسر مارکتینگ دارند. همانطور که احتمالاً می توانید از سایتی به نام اینفلوئنسر مارکتینگ هاب تصور کنید، ما از طرفداران بزرگ اینفلوئنسر مارکتینگ هستیم. اینفلوئنسرها افرادی هستند که نفوذ زیادی بر افراد در حوزه نفوذ خود دارند، معمولاً در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب و فیس بوک. مردم اینفلوئنسرها را دنبال می‌کنند زیرا به آنچه اینفلوئنسر می‌گوید علاقه‌مند هستند و از قبل آماده هستند تا هر چیزی را که اینفلوئنسر ممکن است تبلیغ کند، امتحان کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ برای فروش وابسته می‌تواند به اشکال مختلفی مانند ویدیوهای زنده، بررسی محصول، تصاحب حساب‌ها و موارد دیگر انجام شود.

میکروسایت های جستجوی پولی

میکروسایت ها صفحات مارک دار (یا یک صفحه) هستند که از وب سایت اصلی شما جدا هستند. این سایت‌ها راه دیگری را ارائه می‌کنند که با آن می‌توانید اطلاعات دقیق و پیش‌فروشی برای محصولات وابسته ارائه دهید. از آنجایی که آنها از وب‌سایت اصلی شما جدا هستند، می‌توانید پیام هدفمندتر و مرتبط‌تری ارائه دهید که عاری از حواس‌پرتی‌هایی است که معمولاً با یک وب‌سایت سنتی همراه است.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ مدت زیادی است که وجود داشته و دلایل خوبی هم دارد. ROI در بازاریابی ایمیلی بالاست. مثل، واقعا بالا. بسته به مطالعه ای که می خوانید، اعداد از 3500٪ تا 4400٪ بازده متغیر است. این بدان معناست که شما این پتانسیل را دارید که به ازای هر 1 دلاری که در بازاریابی ایمیلی سرمایه گذاری می کنید، 35 تا 44 دلار درآمد کسب کنید.

برای بازاریابان وابسته، لیست ایمیل شما می تواند منبع خوبی برای فروش بالقوه وابسته باشد. در حالی که شما انجام می دهید

اگر بخواهید با هر ایمیلی که ارسال می کنید بفروشید، بفروشید، بفروشید، هیچ اشکالی ندارد که به ازای هر سه ایمیل ارزشی که ارسال می کنید، یک ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید. می‌توانید پیوندهای وابسته خود را به خبرنامه‌های ایمیل خود اضافه کنید و روند فروش شرکت‌های وابسته را تماشا کنید.

سایت های کوپن

از زمانی که تجارت الکترونیک و خرید آنلاین شروع به کار کردند، سایت های کوپن در بازاریابی وابسته به طور فزاینده ای محبوب شده اند. ارسال پیوندهای وابسته خود در سایت های کوپن می تواند فروش زیادی را از خریداران باهوش خارج کند.

سایت های رسانه های گروهی

سایت‌های رسانه‌های جمعی یا سایت‌های رسانه‌ای بزرگ، برای وارد کردن تعداد زیادی ترافیک ساخته شده‌اند. در این سایت ها، بررسی و مقایسه محصولات مختلف را خواهید دید که بسیاری از آنها محصولات وابسته هستند. این سایت‌ها به‌عنوان یک انبار اثبات اجتماعی برای محصولات و خدمات موجود در آنها عمل می‌کنند. آنها تمایل دارند محصولات را از طریق بنرها و پیوندهای وابسته متنی تبلیغ کنند.

مزایای افلیت مارکتینگ

اکنون که در مورد بازاریابی وابسته بیشتر می دانید، ممکن است متوجه شده باشید که دقیقاً چیزی نیست که شما فقط آن را روشن کنید و کار می کند. بازاریابی وابسته برای شروع به تلاش نیاز دارد. شما زمانی را صرف تولید محتوا، جذب ترافیک به صفحات فرود یا میکروسایت های خود و تبلیغ محصولات در رسانه های اجتماعی خواهید کرد. خبر خوب این است که بازاریابی وابسته چندین مزیت دارد. بیایید اکنون آن مزایا را بررسی کنیم.

(تقریباً) درآمد غیرفعال

خارج از تولید و تبلیغ محتوا، بازاریابی وابسته می تواند در هر زمانی از شبانه روز برای شما درآمد کسب کند و آن را به یک گزینه درآمد تقریبا غیرفعال تبدیل کند. و لازم نیست برای تحقق آن معامله فعالانه شرکت کنید. اگر سیستمی دارید که برای حفظ کارها راه اندازی شده است، پتانسیل بازدهی عالی را با تلاش بسیار اندک دارید.

انعطاف پذیری

بازاریابی وابسته به شما انعطاف‌پذیری باورنکردنی می‌دهد تا کاری را که می‌خواهید انجام دهید و همچنان برای کسب و کارتان درآمد داشته باشید. شما مجبور نیستید محصول را بسازید، تولید کنید، ذخیره کنید، ارسال کنید یا از آن پشتیبانی کنید، فقط آن را بفروشید. این بدان معناست که شما ساعات مشخصی برای ایجاد یا تبلیغ محصول ندارید. شما فقط محصولاتی را انتخاب می کنید که دوست دارید و فکر می کنید مخاطبان شما دوست دارند، محتوایی را برای تبلیغ آن محصولات ایجاد می کنید و سپس تبلیغ واقعی را انجام می دهید.

مقرون به صرفه

اگر تا به حال می خواستید کسب و کار خود را راه اندازی کنید، به خصوص یک کسب و کار که محصولات فیزیکی را می فروشد، می دانید که شروع به کار هزینه دارد. گاهی اوقات پول زیادی. با بازاریابی وابسته، راهی کم هزینه برای راه اندازی کسب و کار خود خواهید داشت. به عنوان بازاریاب وابسته، فقط باید به زمانی که برای تولید محتوا و تبلیغ سرمایه گذاری می کنید فکر کنید.

ریسک کم

با ادامه مزایای قبلی بازاریابی وابسته، بازاریابی وابسته نیز کم خطر است. به عنوان یک شرکت وابسته، لازم نیست برای ایجاد، تولید یا ذخیره محصولات پولی صرف کنید. تنها کار شما بازاریابی و تبلیغ محصولات برای فالوورها و ترافیک پولی شماست (اگر آن مسیر را انتخاب کنید). حتی اگر تصمیم دارید محصولات وابسته را از طریق وبلاگ نویسی تبلیغ کنید، پول زیادی برای چیزی که در صورت عدم موفقیت آن را از دست خواهید داد، هدر نخواهید داد. هزاران محصول و خدمات وابسته وجود دارد که می توانید تبلیغ کنید. اگر یکی از آن ها بی مزه است، فقط به سراغ بعدی بروید.

بدون پشتیبانی مشتری

به عنوان یک بازاریاب وابسته، لازم نیست نگران پشتیبانی مشتری برای محصولات و خدماتی باشید که می فروشید. این یک آرامش بزرگ برای بسیاری از بازاریابان وابسته است که خواهان آزادی کسب و کار خود هستند بدون اینکه به نحوه برخورد با مشتریان واقعی فکر کنند. تنها چیزی که در اینجا می خواهیم بر آن تاکید کنیم این است که محصولاتی که برای دنبال کنندگان خود تبلیغ می کنید باید محصولات یا خدمات باکیفیتی باشند که واقعاً از آنها استفاده کنید. اگر فقط برای کسب درآمد سریع، محصولات بد را به مخاطبان خود فشار دهید، آنها دیگر به شما اعتماد نخواهند کرد. بنابراین، در مورد محصولات و خدمات وابسته که تبلیغ می کنید، انتخاب کنید.

چگونه با افلیت مارکتینگ شروع کنیم

جستجوی سریع «بازاریابی وابسته» در گوگل حدود 678 میلیون بازدید را به همراه دارد. حتی اگر آن را به «نحوه شروع بازاریابی وابسته» محدود کنید، باز هم 88.5 میلیون نتیجه را خواهید یافت. این مطالب زیادی است که باید از آن عبور کرد، به خصوص که بیشتر آن قدیمی است، و بسیاری از موارد منسوخ نشده در میانه فرآیند شروع می شوند.ما قصد داریم این راهنمای بازاریابی وابسته را از ابتدا شروع کنیم و شیوه‌های بازاریابی وابسته را به اشتراک بگذاریم تا بتوانید شروع کنید حتی اگر از قبل نمی‌دانید “طول عمر کوکی” چیست یا چرا مهم است (نگران نباشید ، ما به شما خواهیم گفت). بیایید شیرجه بزنیم!

مرحله 1. یک طاقچه پیدا کنید

اولین گام برای شروع بازاریابی وابسته این است که یک جایگاه ویژه (یا “عمودی” اگر می خواهید فوق العاده آگاه به نظر برسید) انتخاب کنید. این طاقچه همان چیزی است که می خواهید «فروشگاه خود را با آن انبار کنید». و ما در اینجا به یک فضای عمومی فروشگاه نمی رویم. به عنوان یک بازاریاب وابسته، می خواهید به خاطر چیزی شناخته شوید.

برای ایده گرفتن، پست ما را در مورد بیش از 200 جایگاه بازاریابی وابسته ببینید.

این بدان معنا نیست که شما فقط یک تک آهنگ را تبلیغ می کنید

محصول یا خدمات، مانند توپ گلف. در عوض، به این معنی است که شما ممکن است به یک شرکت وابسته برای طاقچه بزرگتر گلف تبدیل شوید. در آن جایگاه، می توانید تبلیغ کنید:

تجهیزات گلف مانند کیف، چماق و لباس
آموزش آنلاین و کتاب
خود زمین‌های گلف، عضویت‌ها و پاس‌های روزانه را تبلیغ می‌کنند
چیزهای حرفه ای گلف مانند مسابقات، تاریخچه گلف، یادگاری
نکته را گرفتی، درسته؟ در اینجا برخی از عمودهایی که ممکن است برای کاوش انتخاب کنید آمده است:

سرگرمی هایی مانند عکاسی، مسافرت، شرط بندی ورزشی
محصولات مالی مانند تسویه بدهی، سرمایه گذاری، کارت های اعتباری
موضوعات سلامتی مانند یوگا، تغذیه، محصولات ارگانیک
محصولات سبک زندگی مانند مد، اقلام لوکس، دوستیابی آنلاین
موضوعات خانه و خانواده از جمله امنیت خانه، محصولات کودک، باغبانی
چیزهای فنی مانند SaaS، میزبانی وب، VPN
محصولات جایگزین مانند CBD، روغن های ضروری، توسعه شخصی
به چه چیزی علاقه دارید؟ خودت چی میخری؟ این یک مکان عالی برای شروع است!

مرحله 2. یک کانال را انتخاب کنید

پس از اینکه جایگاه خود را انتخاب کردید، باید حداقل یک پلتفرم یا کانالی را که قرار است برای بازاریابی وابسته استفاده کنید، انتخاب کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، وبلاگ نویسی احتمالاً ساده ترین و ارزان ترین راه برای شروع بازاریابی وابسته است و می تواند برای شرکت های وابسته ای که می خواهند برای تبلیغ محصولات وابسته انتخابی خود نظرات و مقایسه محصولات خود را بنویسند، کار کند.

یوتیوب یکی دیگر از پلتفرم های عالی برای بازاریابی وابسته است. به‌علاوه، راه‌اندازی یک کانال YouTube، آپلود ویدیو و جهت‌گیری به سمت بازاریابی وابسته YouTube رایگان است. نکته منفی این است که تعداد زیادی ویدیو و سازنده دیگر در YouTube وجود دارد، بنابراین جلب توجه به محصولات شما دشوار است. بعلاوه، احتمالاً ایجاد و آپلود یک ویدیوی عالی نسبت به نوشتن یک پست وبلاگ، زمان بسیار بیشتری می برد. اگر می‌خواهید جلوی دوربین باشید و با مردم صحبت کنید، قطعاً YouTube چیزی است که باید در نظر بگیرید. و اگر از قبل در یوتیوب دنبال کننده ای دارید، به هر طریقی از آن برای بازاریابی وابسته موفق استفاده کنید.

اینستاگرام مکان دیگری است که در آن بسیاری از اقدامات بازاریابی وابسته را خواهید دید. این یک پلتفرم بسیار فعال است و مانند یوتیوب، اگر در حال حاضر دنبال کنندگانی در این پلتفرم داشته باشید، این یک گزینه کاملاً عالی است. شما می توانید تصاویر و ویدیوهای جذاب بصری برای تبلیغ محصولات وابسته خود ایجاد کنید و مانند سایر پلتفرم ها، حتی می توانید در صورت تمایل برای تبلیغات هزینه کنید.

مهم نیست که چه پلتفرمی را انتخاب می کنید، باید زمانی که تبلیغی را به اشتراک می گذارید، آن را روشن کنید. توصیه می‌کنیم سلب مسئولیت پیوندهای وابسته را با همه پیوندهای خود اضافه کنید. بنابراین، در وبلاگ خود، محصول وابسته خود را پیوند داده و سپس “پیوند وابسته” را در پرانتز اضافه کنید. در YouTube، سلب مسئولیت پیوند وابسته خود را در توضیحات ویدیوی خود قرار دهید. برای اینستاگرام، استفاده از #ad یا #sponsored یک گزینه عالی است.

مرحله 3. محصولاتی را که می خواهید تبلیغ کنید انتخاب کنید

اکنون که جایگاهی را انتخاب کرده اید و می دانید کجا می خواهید محصولات وابسته خود را تبلیغ کنید، زمان آن رسیده است که محصولات وابسته را که می خواهید تبلیغ کنید، انتخاب کنید. محصولاتی را با در نظر گرفتن مخاطبان هدف خود انتخاب کنید و مطمئن شوید که محصولات باکیفیتی را ارائه می دهید که آنها واقعاً از استفاده از آنها سود می برند. برای اینکه بدانید در مسیر درستی هستید، از خود بپرسید که آیا محصولاتی که در نظر دارید زندگی افرادی را که آنها را به آنها تبلیغ می کنید بهبود می بخشد. آیا چیزی است که شما می خرید یا به مادربزرگتان می گویید بخرد؟ اگر محصول یا خدمات این دو تست را با موفقیت پشت سر بگذارد، باید مطمئن شوید که فرصتی واقعی برای کسب درآمد از تبلیغ آن در اختیار شما قرار می دهد. تبدیل ها و پرداخت ها برای محصول چگونه به نظر می رسد؟

اگر چیزی به ذهنتان نمی‌رسد، یا فقط می‌خواهید ببینید چه چیزی در آنجا وجود دارد، می‌توانید به موتور جستجوی مورد علاقه‌تان بروید و «شرکت زیرمجموعه خود را» جستجو کنید و از آنجا بروید. یا…

مرحله 4. به یک شبکه وابسته یا برنامه وابسته بپیوندید

اگر وب سایت دارید و در حال تولید محتوا هستید، از بازی جلوتر هستید. می توانید از تجزیه و تحلیل سایت خود برای شناسایی مخاطبان خود استفاده کنید تا بتوانید محصولاتی را که با آنها مطابقت دارند پیدا کنید و در عین حال پرداخت مورد نظر را نیز به شما ارائه دهید. پیوستن به یک شبکه وابسته یا برنامه وابسته به شما امکان دسترسی به برندهایی را می دهد که به دنبال شرکت های وابسته هستند و همچنین به ابزارهایی که می توانید برای یافتن گزینه های مناسب استفاده کنید. برخی از بهترین شبکه های وابسته عبارتند از:

 • ShareASale
 • اوین
 • برنامه وابسته آمازون
 • وابسته به CJ
 • بازاریابی راکوتن

شبکه‌های وابسته به شما امکان می‌دهند به صدها، اگر نه هزاران، برنامه‌های وابسته برای پیوستن به آن دسترسی داشته باشید. یک آمار وابسته می گوید که 8 برند از 10 برند یک برنامه بازاریابی وابسته را اجرا می کنند، بنابراین قسمت سخت تر انتخاب از بین گزینه های متعدد موجود است.

چگونه بهترین برنامه های وابسته را انتخاب کنیم؟

چیزهای زیادی برای انتخاب بهترین برنامه وابسته برای شما وجود دارد. در اینجا برخی از مهم‌ترین عواملی که هنگام انتخاب بهترین برنامه‌های وابسته برای شما و مخاطبانتان باید در نظر بگیرید، آورده شده است.

نوع و مقدار کمیسیون

اگر می‌خواهید با بازاریابی وابسته درآمد کسب کنید، و ما شرط می‌بندیم که این کار را انجام دهید، نوع کمیسیون و مبلغی که می‌توانید کسب کنید احتمالاً این است.

مهم ترین عامل برای شما به طور کلی دو نوع ساختار کمیسیون وجود دارد: تخت و دوره ای. مدل مسطح بیشتر برای محصولات فیزیکی رایج است و شامل یک پرداخت ثابت و یکباره در هر فروش است. در مدل تکرارشونده، مدلی که در محصولات اشتراکی محبوب تر است، هر بار که مشتری تمدید می کند، کمیسیون دریافت می کنید.

مهم است که از سیاست بازپرداخت برند نیز مطلع شوید. بازپرداخت بخشی اجتناب ناپذیر از خرید است. اما اگر شخصی از طریق لینک وابسته شما خرید کند و سپس بخواهد وجه را بازپرداخت کند، چه اتفاقی می افتد؟ مهم است که بدانید آیا قرار است برای بازپرداخت هزینه از شما کسر شود.

طول عمر کوکی

و در اینجا ما به طول عمر کوکی ها که قبلاً ذکر کردیم بازگشته ایم. وقتی در مورد کوکی ها در اینترنت صحبت می کنیم، به فایل های متنی اشاره می کنیم که حاوی بیت های کوچکی از داده ها هستند. این کوکی ها برای شناسایی رایانه شما هنگام استفاده از شبکه استفاده می شوند. وقتی برنامه های بازاریابی وابسته را در نظر می گیرید، باید بدانید که کوکی تا چه مدت در دستگاه خریدار باقی می ماند. این مهم است زیرا طول عمر بیشتر کوکی ها به این معنی است که شما فرصت بیشتری برای خریدار دارید تا برگردد و خریدی را انجام دهد که به شما نسبت داده می شود (بنابراین کمیسیون دریافت می کنید).

بنابراین، اگر شخصی از پیوند وابسته شما استفاده کند و کوکی یک روز دوام داشته باشد، خریدار باید ظرف 24 ساعت پس از دسترسی به پیوند وابسته شما، خرید خود را تکمیل کند. اگر انقضای کوکی 30 روزه باشد، خریدار می‌تواند دو هفته پس از اولین بار دسترسی به پیوند وابسته شما، خریدی انجام دهد و خرید همچنان به حساب شما واریز می‌شود. هر چه کوکی طولانی تر باشد، برای شما بهتر است.

ارتباط

مخاطبان شما برای موفقیت شما در بیشتر کارها حیاتی هستند. و این قطعاً در مورد بازاریابی وابسته صادق است. محصولاتی را انتخاب کنید که با مخاطبان شما مرتبط باشد. پیدا کردن محصولاتی که به مخاطبان شما مرتبط هستند و دارای پرداخت های بالایی هستند حتی بهتر است. اما محصولی را انتخاب نکنید که برای مخاطبان شما مناسب نیست، فقط به این دلیل که سود بالایی دارد. شما نه تنها به اعتماد مخاطبانتان به شما آسیب می‌رسانید، بلکه احتمالاً هیچ فروش هم نخواهید داشت.

لجستیک پرداخت

شما چگونه پرداخت میکنید؟ مطمئن شوید که متوجه شده اید برنامه وابسته چند وقت یکبار پرداخت می کند، از کجا پول را دریافت می کنید و به چه ارزی پرداخت می کند. اگر محصولاتی را با مدل کمیسیون تکرارشونده می فروشید، این پرداخت ها چه زمانی اعمال می شود؟ آیا آستانه خاصی وجود دارد که برای دریافت حقوق باید رعایت کنید (مانند پرداخت ها فقط زمانی اتفاق می افتد که حداقل 50 دلار کمیسیون وجود داشته باشد)؟

دارایی های خلاقانه / تبلیغاتی و نرخ تبدیل

در بیشتر مواقع، برندها دارایی های خلاقانه ای مانند بنرها، گرافیک ها و کوپن ها را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید. اینها می توانند منابع فوق العاده مفیدی برای استفاده باشند. مارک های دیگر ممکن است فقط یک پیوند متنی به شما بدهند. منابعی را که برند ارائه می کند بررسی کنید. در حالی که فقط گرفتن یک پیوند برای تبلیغ ممکن است یک معامله شکن نباشد، باید خودتان این منابع را از ابتدا ایجاد کنید، باید در هزینه های شما لحاظ شود.

همچنین مهم است که بررسی کنید چه چیزی در انتهای دیگر پیوند وابسته وجود دارد. آیا این یک صفحه فرود خسته کننده است که پر از اشتباهات گرامری است؟ صفحه فروش ویدیویی با طراحی درخشان؟ صفحه فرود که شبیه جعبه “فروش!” برچسب ها در سراسر آن منفجر شده است؟ طراحی صفحه در انتهای دیگر پیوند وابسته می تواند تفاوت بزرگی در مورد کمیسیون های شما ایجاد کند. اگر صفحه برای تبدیل ساخته نشده باشد، به احتمال زیاد زیاد نخواهد شد.

رقابت

نکته مهم دیگری که باید در هنگام انتخاب برنامه های وابسته به آن توجه کرد رقابت است. چند نفر در حال حاضر محصول را می فروشند؟ اگر به نظر می رسد بازار بیش از حد اشباع شده است و نام تجاری به اندازه کافی بزرگ به نظر نمی رسد که بتواند فروش زیادی را پشتیبانی کند، احتمالاً بهتر است گزینه دیگری را انتخاب کنید.

مرحله 5. محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید

باشه. شما یک پلتفرم عمودی و یک پلتفرم را انتخاب کرده اید، محصولاتی را که می خواهید تبلیغ کنید شناسایی کرده اید و حتی به یک شبکه وابسته پیوسته اید. شما آماده رفتن هستید! اما حالا چی؟ زمان تولید محتوا فرا رسیده است.

تحویل محتوایی که ایجاد می کنید بسته به پلتفرم یا پلتفرم هایی که برای تبلیغ محصولات وابسته خود انتخاب کرده اید متفاوت است، اما چند نوع محتوا وجود دارد که می توانید به آنها وابسته باشید:

 • نظرات محصول: اینها یک عنصر اصلی در بازاریابی وابسته و یکی از ساده ترین راه ها برای شروع هستند. بسته به کانال بازاریابی وابسته ای که از آن استفاده می کنید، می توانید بررسی خود را به صورت مقاله یا ویدیو انجام دهید. در بررسی محصول خود، آنچه را که دوست دارید و دوست ندارید در مورد محصول به اشتراک بگذارید (صداقت برای حفظ اعتماد مخاطبان به شما ضروری است).
   
 • مطالعات موردی: اینها بررسی های محصول را یک قدم جلوتر می برد. با مطالعات موردی، می‌توانید یک داستان موفقیت در پشت محصولی که تبلیغ می‌کنید به اشتراک بگذارید. این اساساً یک “نمایش” به جای “گفتن” نوع تبلیغ است.
 • آموزش ها: مقاله ها و ویدیوهای آموزش نحوه استفاده از محصول وابسته و یا اینکه چگونه کار جالبی با آن انجام داده اید برای مخاطبان شما عالی هستند. آموزش ها محتوای عملی هستند و مخاطبان شما را برای موفقیت آماده می کنند.
 • مقایسه محصول: در مقایسه محصول، شما باید مقایسه کنید

و محصول وابسته خود را با محصول دیگری که برای انجام همین کار طراحی شده است و سپس نظر صادقانه خود را به اشتراک بگذارید. کاملاً ممکن است که محصول وابسته در برخی موارد استفاده بهترین نباشد حتی اگر در کل بهترین محصول باشد. صادق بودن فقط به مخاطبان اجازه می دهد بدانند که می توانند به شما اعتماد کنند.

 • یک صفحه منبع: اینها معمولاً محرک های بزرگ فروش نیستند، اما می توانند راهی برای کسب درآمد اضافی از بازاریابی وابسته باشند. به‌علاوه، ایجاد صفحه‌ای که همه محصولاتی را که توصیه می‌کنید و پیوندهای وابسته برای آن محصولات را داشته باشد، بسیار آسان است، پس چرا این کار را انجام ندهید؟

مرحله 6. ایجاد ترافیک و ایجاد مخاطب

هنگامی که مقداری محتوا ایجاد کردید، آماده شروع به تولید ترافیک و ایجاد مخاطبی هستید که روی پیوندهای وابسته شما کلیک می کند. ما سه استراتژی خاص بازاریابی وابسته وجود دارد.

یک لیست ایمیل بسازید

ما قبلاً در مورد ROI بازاریابی ایمیلی به شما گفته‌ایم، بنابراین جای تعجب نیست که توصیه می‌کنیم یک لیست ایمیل بسازید. برخلاف فهرست دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی، شما صاحب فهرست بازاریابی ایمیلی خود هستید. بنابراین، اگر شبکه اجتماعی شما تصمیم بگیرد که به مردم اجازه استفاده از آن را برای تبلیغات ندهد، همچنان به لیست ایمیل خود دسترسی خواهید داشت و می توانید هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید.

سریعترین راه برای رشد لیست ایمیل شما، ارائه یک آهنربای سرب است (چیزی که کاربران در ازای دادن آدرس ایمیل خود به شما دریافت می کنند). این ممکن است یک چک لیست، یک دوره رایگان یا هر تعدادی از مواردی باشد که مخاطبان شما آن را مفید و ارزشمند می دانند. هنگامی که اطلاعات آنها را به دست آوردید، می توانید محتوای ارزشمند همراه با ایمیل های تبلیغاتی را برای مشترکین ارسال کنید. برای اینکه بیشترین بهره را از بازاریابی ایمیلی خود ببرید، احتمالاً می خواهید گزینه های ما را برای برترین پلتفرم های بازاریابی ایمیلی که کل فرآیند را آسان می کند، بررسی کنید.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای جذب ترافیک ارگانیک به سایت شما مهم است. ایده بسیار ساده است: شما کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار می دهید که مخاطبان هدف شما به آنها علاقه مند هستند، محتوا را در آن موضوعات ایجاد می کنید و مطمئن می شوید که سایت شما توسط گوگل، بینگ و هر موتور جستجوی دیگری که می خواهید نمایه شده است.

ترافیک پرداخت شده

وقتی شروع به آوردن پول کردید، می توانید مقداری از آن را دوباره در ترافیک پولی سرمایه گذاری کنید. شما فقط یک تبلیغ (در یک موتور جستجو یا پلت فرم رسانه های اجتماعی) ایجاد می کنید و آن افراد را به سایت شما می کشاند. در حالی که تضمینی برای دریافت فروش وابسته نیست، اما همچنان یک راه عالی برای ایجاد ترافیک و به طور بالقوه رتبه بندی سایت شماست، بنابراین بیشتر توسط افرادی که علاقه مند به آنچه شما ارائه می دهید پیدا می شود.

نکاتی برای ارتقاء سطح افلیت مارکتینگ

اکنون شما تمام اصول اولیه برای شروع بازاریابی وابسته (و همچنین برخی از اصول نه چندان اساسی) را می دانید. بعدش چی؟ شما شروع کنید، البته! در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا شروع کنید و تلاش های بازاریابی وابسته خود را به سرعت ارتقا دهید.

با بررسی محصول شروع کنید

با بررسی محصولات و خدمات در عمودی خود شروع کنید. این باعث ایجاد اعتماد در بین مخاطبان شما می شود و شما را به عنوان یک متخصص در جایگاه خود معرفی می کند. حتماً به مخاطبان خود بگویید که چرا از محصولاتی که بررسی می کنید سود می برند (یا چرا باید از آنها دوری کنند). پس از بررسی برخی محصولات، مقایسه محصولات را به ترکیب اضافه کنید.

 به روز باشید

رقابت زیادی به صورت آنلاین و بازاریابی وابسته وجود دارد. برای اینکه بهترین باشید، باید در جریان روندهای بازاریابی وابسته باشید، نه تنها در عمودی خود، بلکه در بازاریابی به طور کلی. اگر در رسانه‌های اجتماعی استاد هستید، نمی‌خواهید وقتی TikTok بعدی به صحنه می‌آید، رها شوید.

در نهایت، پیشنهاد می‌کنم برخی از بازاریاب‌های برتر وابسته در بازی مانند گائل برتون، اسپنسر هاوز یا مت دیگیتی را دنبال کنید. آنها ممکن است گهگاه برخی دوره ها یا خدمات را بفروشند، اما درآمد عمده آنها از بازاریابی وابسته به دست می آید.

با مخاطبان خود اعتماد ایجاد کنید

ما چندین بار در این مقاله گفته‌ایم: اعتماد به مخاطبان شما بسیار مهم است. با فشار دادن محصولاتی که آنها نمی‌خواهند یا نیازی ندارند، به این اعتماد خیانت نکنید. در عوض، روی محصولاتی تمرکز کنید که واقعاً معتقدید به نفع مخاطبان شما خواهد بود. و هرگز مستقیماً به آنها نگویید که بخرند – شما محصولاتی را بر اساس نظر متخصص خود توصیه می کنید. مفید باشید و کیفیت را توصیه کنید تا مخاطبانتان بارها و بارها برگردند.

محصولات وابسته خود را متنوع کنید

نیازی نیست خود را در محصولات وابسته ای که تبلیغ می کنید محدود کنید. اگرچه ممکن است فروشنده خاصی داشته باشید که دوستش دارید، خوب است با فروشندگان دیگر کار کنید و محصولات دیگر را نیز تبلیغ کنید. این همچنین از شما به‌عنوان شرکت وابسته محافظت می‌کند، زیرا اگر فروشنده مورد علاقه‌تان تصمیم به کاهش کمیسیون بگیرد، راه‌هایی را که می‌توانید با مخاطبان خود در مورد محصولات ارتباط برقرار کنید، یا برنامه‌های وابسته آن‌ها را به‌کلی حذف کند، بالا و پایین نمی‌روید.

تست و بهینه سازی

همه چیز را تست و بهینه کرد. همیشه. با تجزیه و تحلیل های خود از نزدیک آشنا شوید و از آن تجزیه و تحلیل ها برای اطلاع رسانی بازاریابی و تبلیغات خود استفاده کنید. در بازاریابی، تا زمانی که کاری را انجام ندهید، هرگز نمی‌دانید که چگونه کار می‌کند. بنابراین،

اجازه دهید همه چیز برای مدتی اجرا شود تا داده ها جمع آوری شود و سپس تنظیمات را شروع کنید. به آنچه عملکرد بهتری دارد توجه کنید و بیشتر از آن استفاده کنید.

 در برخی رویدادها شرکت کنید

شرکت در رویدادهای بازاریابی وابسته، قرار گرفتن در معرض ارزشمندی را برای صنعت ارائه می دهد. شما این فرصت را دارید که از متخصصان بیاموزید، روندهای نوظهور را درک کنید و با متخصصان همفکر خود ارتباط برقرار کنید. چنین رویدادهایی بستری برای کسب بینش و ایجاد روابطی فراهم می کند که می تواند منجر به مشارکت و همکاری موفق شود. آنها همچنین با نمایش داستان‌های موفق به شما الهام می‌بخشند و به شما انگیزه می‌دهند و آنها را به سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای بازاریابان وابسته تبدیل می‌کنند.

در دوره ها شرکت کنید

دوره های بازاریابی وابسته یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده سودمند در دست بازاریابان وابسته است. آنها روشی ساختاریافته برای درک و پیمایش پیچیدگی های بازاریابی وابسته، از درک استراتژی های SEO و بازاریابی دیجیتال تا ایجاد محتوای جذاب ارائه می دهند. دوره‌ها همچنین می‌توانند به رمزگشایی رفتار مصرف‌کننده کمک کنند و به بازاریابان این امکان را می‌دهند که کمپین‌های خود را به طور مؤثرتری برای مخاطبان هدف خود تنظیم کنند. به علاوه، یادگیری مداوم به بازاریابان کمک می کند تا از آخرین روندها و تغییرات در صنعت که برای موفقیت بلندمدت ضروری است، مطلع شوند.

از فناوری پیشرفته برای شرکت های وابسته استفاده کنید

پلتفرم های نرم افزار بازاریابی وابسته به عنوان یک ابزار قدرتمند برای شرکت های وابسته عمل می کنند. همانطور که شما محدود به تبلیغ یک محصول وابسته نیستید، به طور مشابه، به ردیابی دستی عملکرد یا وابسته به یک برنامه وابسته محدود نمی شوید. این پلتفرم‌ها ویژگی‌های ردیابی غنی، انتخاب گسترده برنامه و اتوماسیون را ارائه می‌دهند که تنوع و حفاظتی را که شما نیاز دارید را منعکس می‌کند. اگر یکی از خیابان‌ها کمتر امیدوارکننده به نظر می‌رسد، پلتفرم به دیگران امکان کاوش را می‌دهد. این تضمین می کند که شما هرگز در یک نقطه سخت گیر نمی کنید، درست مانند داشتن فروشندگان مختلف برای ارتقاء محافظت از منافع وابسته شما. این پلتفرم‌ها واقعاً یک شبکه ایمنی و یک سکوی پرشی را در بر می‌گیرند و راه‌حلی یکپارچه برای سفر بازاریابی وابسته شما ارائه می‌دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای گسترده ما در مورد نکات و استراتژی های بازاریابی وابسته را ببینید.

همین امروز با افلیت مارکتینگ شروع کنید!

شما اکنون هر آنچه را که برای شروع بازاریابی وابسته نیاز دارید در اختیار دارید. حتی می‌توانی همین امروز، همین الان، بلند شوی و بدوی! از طریق آموزش، نکات و فرآیند گام به گامی که در اینجا شرح داده ایم، شکی نداریم که شما می توانید حرفه خود را به عنوان یک بازاریاب وابسته در زمان کوتاهی راه اندازی کنید. پس برای چی منتظری؟ شروع کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا