آرتا رسانه

بازاریابی پیامکی

10 نکته برای یک کمپین بازاریابی پیامکی موفق

 بازاریابی پیامکی یکی از مباحث مهم در آموزش دیجیتال مارکتینگ است. پیامک یک کانال ارتباطی موثر برای دسترسی سریع و مستقیم به مخاطبان هدف شماست. اما موفقیت در یک کمپین بازاریابی پیامکی، مانند کمپین های ایمیل، همیشه آسان نیست. برای به حداکثر رساندن تأثیر خود، پیروی از بهترین روش‌ها و استفاده از ابزارهای مناسب مهم است. ده نکته برای موفقیت کمپین پیامکی و دستیابی به اهداف بازاریابی خود بیابید.

کمپین‌های پیامکی پتانسیل باورنکردنی برای حرکت، پذیرش و وفاداری ارائه می‌دهند. زیرا وقتی صحبت از تعامل به میان می‌آید، پیام‌های متنی در کلاس خودشان قرار می‌گیرند. میانگین نرخ باز شدن پیامک از 98 درصد فراتر می رود و 90 درصد متون در عرض سه دقیقه خوانده می شوند، که آن را به یکی از مؤثرترین کانال ها برای دستیابی به مشتریان شما تبدیل می کند. واضح است که نمی‌توانید قدرت بازاریابی متنی را نادیده بگیرید.

در اینجا 10 نکته برای کمک به موفقیت گسترده کمپین متنی بعدی شما آورده شده است.

1) اجازه بگیرید

قبل از ارسال پیامک به مشتریان، به اجازه آنها نیاز دارید. این کار نه تنها یک الزام قانونی است، بلکه فرصتی برای جلب اعتماد و تشخیص پیام های خود از هرزنامه های ناخواسته است. با آسان کردن شرکت‌ها و انصراف‌ها شروع کنید، و مطمئن شوید که شرکای مناسب و مشتریان مناسب پیدا خواهید کرد.

2) زمان آن را درست انتخاب کنید

زمان‌بندی همه چیز است، و با راه‌حل‌های  امروزی می‌توانید پیام‌های کاملاً زمان‌بندی شده‌ای را در لحظاتی که مخاطبان بیشتر پذیرا هستند، به مخاطبان ارائه دهید. به عنوان مثال، پس از اولین تعامل مشتری با نام تجاری خود، یک پیام خوش آمدگویی ارسال کنید، یا بلافاصله پس از ثبت نام، یک کارت وفاداری ارسال کنید و مطمئن شوید که عادات مخاطبان، مناطق زمانی و سایر عوامل محلی را در نظر بگیرید.

3) سازماندهی در سراسر کانال

بسیاری از بازاریابان هنوز پیامک را یک کانال کاملا مجزا می دانند. اما برای استفاده حداکثری از کمپین های متنی، باید آنها را به طور یکپارچه در تمام کانال های شما تنظیم کنید. هماهنگی متفکرانه و مبتنی بر داده از پیامک، ایمیل، اعلان‌های فشاری و کیف پول تلفن همراه می‌تواند دسترسی و اثربخشی هر کمپین یا تبلیغاتی را افزایش دهد.

4) آن را شخصی کنید

پیامک یک کانال بسیار شخصی است که کمپین های متنی بیش از حد عمومی در آن خطر تبدیل شدن به هرزنامه را دارند. نکته کلیدی این است که تجربه را شخصی کنید. از تقسیم بندی و برچسب گذاری برای سازماندهی و هدف قرار دادن مخاطبان خود استفاده کنید تا بتوانید پیام هایی را ارسال کنید که به موقع و مرتبط با کاربران و ترجیحات آنها باشد.

5) فرکانس را ظریف کنید

ارسال بیش از حد پیام، اعتماد را از بین می برد و منجر به از بین رفتن آن می شود. برای جلب اعتماد مشتری در پیامک، باید به فضای شخصی آنها احترام بگذارید و اطمینان حاصل کنید که ارزش هر پیامی را ارائه می دهید. با آزمایش بهترین فرکانس ها، ازارسال متن های نامناسب به آنها خودداری کنید. 

6) از کلمات کلیدی SMS استفاده کنید

کلمات کلیدی پیامکی تعامل با کمپین های متنی شما را بسیار ساده می کند. به مشتریان این امکان را بدهید که برای استفاده از یک پیشنهاد ویژه، مثلا کلمه کلیدی مانند خرید را به صورت متنی ارسال کنند، یا برای درخواست پشتیبانی کمک بخواهند. این کار نه تنها تعامل را بهبود می‌بخشد، بلکه داده‌های ارزشمندی برای مشتری فراهم می‌کند که شما را قادر می‌سازد تا تجربه‌ای حتی سفارشی‌تر ارائه دهید!

7) مکان اهرمی

کمپین های متنی مبتنی بر مکان یک راه بسیار موثر برای تحریک اقدام و تعامل هستند. از موقعیت مکانی و پیامک استفاده کنید تا ترافیک را با پیشنهادهای مناسب در مکان مورد علاقه مشتری هدایت کنید، اخبار و هشدارهای مرتبط محلی را ارائه دهید یا آنها را تشویق کنید تا برای یک سرویس محلی ثبت نام کنند.

8) هر شخصیت را به حساب بیاورید

پیام های متنی زمانی که کوتاه و شیرین باشند بهترین عملکرد را دارند. از کوتاه کردن پیوند برای باز کردن پیام‌های ارزشمند املاک استفاده کنید تا بتوانید همه کاراکترها را به حساب بیاورید و در عین حال عملکرد و هزینه‌ها را نیز کنترل کنید.

9) هدف گذاری مجدد برای نتایج

جفت کردن کمپین‌های متنی با هدف‌گیری مجدد، یک راه عالی برای مقابله با انواع چالش‌های بازاریابی است. هنگامی که پیوندهای مارک دار و ردیابی پیوند منحصر به فرد ایجاد کردید، از هدف گذاری مجدد کلیک و بخش بندی استفاده کنید تا با ردیابی تعامل و شخصی سازی پیام های آینده بر اساس آن تعامل، تجربیات متنی بیشتری ایجاد کنید.

10)چند رسانه ای

تعامل مشتری را با پیام های MMS به سطح بعدی ارتقا دهید. این پیام های چندرسانه ای شامل تصاویر و تصاویر متحرک GIF است. به علاوه، آنها مانند همتایان SMS خود به 160 کاراکتر محدود نمی شوند. افزودن آن لمس بصری به پیام های متنی شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آمار صنعت نشان دهنده افزایش نرخ کلیک 15 درصدی هنگام استفاده از پیام MMS است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا