آرتا رسانه

چگونه ایمیل مارکتینگ انجام دهیم؟

بازاریابی ایمیلی برای کسب و کارهای کوچک مسلما یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای کسب و کار دیجیتال است. به شما کمک می کند بین خود و مشتریان فعلی پیوند ایجاد کنید. ابزارهای زیادی وجود ندارد که به شما این امکان را می دهد.اینجاست که بازاریابی ایمیلی که یکی از سرفصل های مهم آموزش دیجیتال مارکتینگ است، وارد می شود.

وقتی بازدیدکنندگان به صفحه شما می‌رسند، یا با آن ارتباط برقرار می‌کنند یا آن را نادیده می‌گیرند.

در هر صورت، اگر خریدی (یا اقدام دیگری که شما می‌خواستید) انجام نداده باشند، از دست رفته‌اند. به احتمال زیاد هرگز آن شخص را دیگر در سایت خود نخواهید دید.

بازاریابی ایمیلی این را تغییر می دهد. به بازدید کننده دلیلی می دهد که اطلاعات تماس خود را بگذارد و به شما امکان می دهد از آن داده ها استفاده کنید و بعداً با آنها تماس بگیرید. 

نحوه انجام بازاریابی ایمیلی

کسب و کارها از آنچه به عنوان ارائه دهندگان خدمات ایمیل (ESP) شناخته می شود برای ارسال ایمیل های بازاریابی استفاده می کنند.

ارائه دهنده خدمات ایمیل نرم افزاری است که کمپین های بازاریابی ایمیلی را ارسال و مدیریت می کند.

همچنین به عنوان یک پلتفرم بازاریابی ایمیلی، ابزار بازاریابی ایمیلی، خدمات بازاریابی ایمیلی یا نرم افزار بازاریابی ایمیلی نیز شناخته می شود.

اکنون ممکن است تعجب کنید، آیا نمی توانم فقط با ارائه دهنده صندوق ورودی معمولی خود ایمیل های بازاریابی ارسال کنم؟ آیا واقعاً باید علاوه بر آن برای یک محصول پول پرداخت کنم؟

از نظر فنی، امکان پذیر است. اما مراقب باشید. احتمالاً با محدودیت پهنای باند ایمیل، طراحی و مهمتر از آن، تحویل ایمیل با مشکل مواجه خواهید شد. در اینجا دلیل آن را بیان می کنیم:

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) مانند Gmail، Outlook، Yahoo و غیره برای استفاده شخصی طراحی شده اند – نه برای انفجار ایمیل.

اگرچه استفاده از آنها رایگان است، اما فرستنده ایمیل انبوه رایگان نیستند. بنابراین وقتی یک ایمیل انبوه از یک ISP ارسال می شود، به راحتی توسط فیلترهای هرزنامه پرچم گذاری می شود و حساب شما می تواند برای فعالیت مشکوک غیرفعال شود.

از سوی دیگر، ESP ها زیرساخت های لازم را برای اطمینان از نرخ تحویل ایمیل خوب دارند – به عنوان مثال، توانایی ارسال ایمیل ها در صندوق ورودی مشترکین. اگر می خواهید از همان روز اول خود را برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی آماده کنید، یک سرویس ایمیل مارکتینگ اختصاصی برای خود تهیه کنید.

 

سرویس ایمیل مارکتینگ

نحوه انتخاب ارائه دهنده خدمات ایمیل

با وجود صدها ESP در بازار، سخت است که بدانید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است.

برخی از محبوب ترین گزینه ها عبارتند از:

Sendinblue، Mailchimp، Constant Contact، Convertkit، Mailjet، Mailerlite و HubSpot.

در اینجا چند سوال برای کمک به محدود کردن گزینه های شما وجود دارد:

 • بودجه شما چقدر است؟ اگر بسیار محدود است، خدمات ایمیل مارکتینگ ارزان باید نقطه شروع شما باشد.
 • قصد دارید چه نوع ایمیل هایی ارسال کنید و هر چند وقت یکبار؟ این به شما ایده ای از حجم ایمیل مورد نیاز شما (یعنی تعداد ایمیل های ارسالی) می دهد.
 • اگر قبلاً فهرستی از مخاطبین انتخابی دارید، چند نفر وجود دارد؟
 • در طراحی ایمیل چه سطح مهارتی دارید؟ اگر کاملا مبتدی هستید، باید یک ویرایشگر ایمیل بکشید و رها کنید. قالب های ایمیل نیز مفید خواهند بود. از سوی دیگر، اگر ترجیح می دهید ایمیل ها را از ابتدا کدنویسی کنید، به دنبال ویرایشگر HTML خواهید بود.
 • آیا قصد دارید گردش کار ایمیل خودکار را راه اندازی کنید؟ ببینید ESP از نظر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی چه چیزی ارائه می دهد. برخی از راه حل ها فقط پاسخگوی خودکار اولیه را ارائه می دهند.
 • اگر کسب‌وکار شما با شخصیت‌های خریدار مختلف ارتباط برقرار می‌کند، چه قابلیت‌هایی برای بخش‌بندی لیست مخاطبین ارائه می‌شود؟

همچنین ایده خوبی است که نیازهای آینده خود را در نظر بگیرید. ESP مورد علاقه خود را پیدا کردید؟ چند شبیه سازی انجام دهید: “اگر لیست من به x افزایش یابد، هزینه این ESP چقدر خواهد بود؟ اگر بخواهم x را به استراتژی خود اضافه کنم، آیا این ESP مجموعه ویژگی هایی را دارد که از من پشتیبانی کند؟ چه نوع یکپارچه‌سازی‌ها یا برنامه‌هایی را می‌توانم اضافه کنم؟»

خوش بینی به آینده چیز خوبی است، اما فریب نخورید. البته فعلاً روی موارد ضروری تمرکز کنید. 

هزینه بازاریابی ایمیلی چقدر است؟

هزینه های بازاریابی ایمیلی بسته به اندازه لیست ایمیل شما، تعداد ایمیل هایی که ارسال می کنید، سطح پشتیبانی مورد نیاز و مشخصات فنی مورد نظر شما می تواند بسیار متفاوت باشد.

برای برخی، برنامه های بازاریابی ایمیلی رایگان، عملکرد بیش از اندازه کافی را ارائه می دهند. برای دیگران، بازاریابی ایمیلی می تواند صدها یا هزاران دلار در ماه هزینه داشته باشد.

همانطور که در حال بررسی گزینه های مختلف هستید، متوجه خواهید شد که بیشتر ارائه دهندگان قیمت گذاری خود را بر اساس تعداد مخاطبین در لیست ایمیل شما قرار می دهند.

این مدل قیمت‌گذاری می‌تواند برای کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند جذاب باشد، اما به محض اینکه فهرست شما بزرگ شد، هزینه‌ها به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

اما افزایش تعداد مشترکین شما تمام هدف بازاریابی ایمیلی است! 

نحوه دریافت لیست ایمیل برای بازاریابی

شما نمی‌توانید کمپین‌های ایمیلی را بدون اینکه کسی برایشان ارسال کند ارسال کنید، بنابراین زمان آن رسیده است که فهرستی از مشترکین درگیر و فعال را ایجاد کنید.

بله، درست است – انتخاب کنید. زیرا در اینجا چیزهایی در مورد مخاطبین ایمیل وجود دارد:

هرکسی که در لیست ایمیل شما قرار دارد باید مجوز صریح خود را برای حضور در آنجا داده باشد.

معنی آن چیست؟این بدان معناست که وقتی آدرس ایمیل خود را در فرم ثبت نام ایمیل در وبلاگ، وب‌سایت، صفحات فرود، رسانه‌های اجتماعی یا هر جای دیگری وارد کرده‌اند، با دریافت ایمیل از شما موافقت کرده‌اند. در شرایط ایمیل، این رضایت به عنوان “انتخاب کردن” نامیده می شود. («انصراف» لغو اشتراک خواهد بود.)

بازاریابی مبتنی بر مجوز برای مطابقت با قوانین حفاظت از داده ها و حفظ یکپارچگی برند شما ضروری است. از این گذشته، هیچ کس یک اسپمر را دوست ندارد. 

از آنجایی که این بخش بسیار غیرقابل مذاکره از بازاریابی ایمیلی است، اکثر ESP ها به شما امکان می دهند فرم های ثبت نام را برای رشد ارگانیک لیست مشترکین خود ایجاد کنید.

در اینجا چند روش آزمایش شده برای رشد ارگانیک لیست ایمیل شما آورده شده است:

فرم های ثبت نام را به وب سایت خود و مکان های دیگر اضافه کنید

فرم اشتراک ایمیل خود را در مکان های بسیار قابل مشاهده قرار دهید که مردم قطعا آن را خواهند دید. 

کانون های معمول فرم اشتراک شامل پست های وبلاگ، صفحه اصلی و صفحه تماس است. ایجاد یک فرم پاپ آپ در وب سایت شما نیز می تواند ایده خوبی باشد. فقط مطمئن شوید که تجربه کاربر را بیش از حد مختل نکنید. پاپ آپ هایی که بازدیدکنندگان را از استفاده از سایت شما باز می دارد می تواند بازدارنده بزرگی باشد! (به محل قرار دادن فرم ثبت نام خود مانند قرار دادن تماس برای اقدام فکر کنید.)

با قرار دادن پیوند در بیو یا پست های خود، فرم ها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

تجارت الکترونیک/فروشگاه آنلاین را اجرا کنید؟ گزینه ثبت نام را به عنوان بخشی از فرآیند پرداخت وارد کنید.

سرویس دهنده های ارسال ایمیل

از آهنرباهای سربی استفاده کنید

هیچ چیز باعث نمی شود یک لیست سریعتر از محتوای ممتاز رشد کند.

محتوای محافظت‌شده مانند کتاب‌های الکترونیکی، گزارش‌ها، چک‌لیست‌ها یا اینفوگرافیک‌ها راه‌های عالی برای رشد فهرست مخاطبین شما هستند. بازدیدکنندگان در ازای پیوستن به لیست خبرنامه شما محتوای ارزشمندی دریافت می کنند. این یک معامله برد-برد است! 

پیشنهادها و تخفیف‌های ویژه نیز راهی عالی برای جذب افراد به لیست شما هستند. به عنوان مثال، برند پوشاک Mango با عضویت در خبرنامه آنها، 10 درصد تخفیف برای اولین سفارش شما ارائه می دهد.

چگونه یک ایمیل بازاریابی بنویسیم

اکنون که شروع به ساخت لیست مخاطبین خود کرده اید، مراحل بعدی تعریف استراتژی بازاریابی ایمیلی و ایجاد محتوا است!

 

نحوه تعریف استراتژی بازاریابی ایمیلی

برای تعریف استراتژی بازاریابی ایمیلی خود، به این فکر کنید که می خواهید با اولین کمپین خود به چه چیزی برسید. در اینجا چند هدف رایج برای مبتدیان بازاریابی ایمیلی آورده شده است:

 • تبلیغ یک محصول جدید
 • به اشتراک گذاشتن تخفیف با مشتریان وفادار
 • دریافت دانلودهای بیشتر برای آخرین کتاب الکترونیکی خود
 • به روز رسانی مشترکین با اخبار شرکت

اهداف شما می توانند خاص یا گسترده باشند – تا زمانی که با کسب و کار و مخاطبان شما مطابقت داشته باشند. در هر صورت، داشتن یک هدف واضح و قابل اندازه‌گیری، ایجاد محتوای ایمیل شما را آسان‌تر می‌کند.

نحوه طراحی ایمیل بازاریابی

طراحی ایمیل نباید دشوار یا بیش از حد فنی باشد. با استفاده از یک ویرایشگر کشیدن و رها کردن، می توانید به راحتی کمپین های بازاریابی خیره کننده و حرفه ای ایجاد کنید. 

نیازی به ایجاد ایمیل های شیک و پیچیده نیست. مهمتر از آن، باید روی ایجاد ایمیلی تمرکز کنید که برند شما را، هر چه که به نظر می‌رسد، تجسم کند. اغلب، این به معنای ساده نگه داشتن آن است. شما همیشه می‌توانید بعداً با رشد مهارت‌هایتان بر روی این کار بسازید.

با الگوهای ایمیل از پیش ساخته شده در زمان صرفه جویی کنید

برای مبتدیان و حرفه ای ها به طور یکسان، قالب های بازاریابی ایمیلی میانبر مناسبی برای طراحی ایمیل برجسته هستند.

فقط یک مورد را  که دوست دارید انتخاب کنید. آن را سفارشی کنید تا با رنگ و فونت برند شما مطابقت داشته باشد. سپس از آن برای خبرنامه های ایمیل بعدی استفاده مجدد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوا را به روز کنید. سریع و آسان!

 

ایمیل مارکتینگ

چگونه کپی ایمیل خود را بنویسیم

کپی ایمیل باید ارزش ارائه دهد، موضوعاتی را داشته باشد که به مخاطبان شما علاقه دارد و لحن صدای برند شما را تجسم بخشد. 

برای نوشتن یک ایمیل متقاعد کننده و جذاب، این نکات را در نظر داشته باشید:

 • از خود بپرسید: «نیاز مخاطب من چیست؟ چطور می تونم کمک کنم؟”
 • تصور کنید در حال نوشتن برای یک نفر هستید.
 • شخصیت برند خود را نشان دهید.
 • یک داستان بگویید.
 • برای القای کنجکاوی بنویسید، با خط موضوع ایمیل شروع کنید – در زیر در مورد آن بیشتر توضیح دهید.
 • از لحن مکالمه ای استفاده کنید و نحوه صحبت خود را بنویسید.
 • کپی را با پاراگراف های کوتاه شکسته و در صورت امکان از نقاط گلوله استفاده کنید.
 • از نام یک شخص واقعی برای امضای ایمیل به جای لوگوی نام تجاری بدون چهره استفاده کنید.

بهترین زمان برای ارسال ایمیل بازاریابی چه زمانی است؟

به جای انتخاب یک روز و زمان تصادفی برای ارسال ایمیل، استراتژیک باشید. به آنچه در مورد مخاطبان خود می دانید فکر کنید و زمانی را انتخاب کنید که برای آنها منطقی باشد.

تحقیقات نشان می دهد که کمپین‌های بازاریابی ایمیلی زمانی که در روزهای سه‌شنبه یا پنج‌شنبه در صبح‌ها حدود ساعت ۱۰ صبح یا بعد از ظهرها حدود ساعت ۳ بعد از ظهر ارسال می‌شوند، عملکرد بهتری دارند.

اما، آنچه برای بیشتر کار می کند ممکن است برای شما بهترین کار را نداشته باشد. مهم است که زمان‌های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید نقطه‌ی شیرین مخاطب شما کجاست. 

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا