آرتا رسانه

آنالیز بک لینک رقبا

آنالیز بک لینک رقبا

جدول محتوا

واقعیت این است که آنالیز بک لینک رقبا به چند دلیل انجام می شود. گاهی اوقات ما دسترسی به لیست بک لینک رایگان و باکیفیت نداریم و به همین دلیل بک لینک های رقبا را آنالیز می کنیم تا ببینیم رقبا در کدام سایت ها لینک سازی انجام داده اند تا ما هم در همان سایت برای سایت خود بک لینک ایجاد کنیم.

از طرفی در سئو سایت خود یا مشتری، باید وضعیت رقبا را بسنجیم و ببینیم که رقبا تا چه میزان برای سئوی خارجی سایتشان هزینه کرده اند.

ابزارهای رایگان بک لینک رقبا

برای رسیدن به این اهداف، باید ابزارهایی در دسترس داشته باشیم تا بتوانیم وضعیت بک لینک های رقبا را آنالیز کنیم. یک سری از این ایزارها رایگان هستند و تعدادی هم به صورت پولی در دسترس هستند. 

ما در این مقاله 6 ابزار رایگان برای آنالیز بک لینک سایت رقبا به شما معرفی می کنیم.

آنالیز بک لینک رقبا با moz

قبل از شروع بررسی بک لینک‌های رقبای خود توسط moz، تا اینجا که آمده ایم یادآوری می کنم که توسط این ابزار می توانید دامین آتوریتی سایت خود یا سایت رقبا را بررسی کنید. البته گوگل اعلام کرده است که دامین آتوریتی، معیاری برای رتبه بندی سایت ها نیست، ولی خب اطلاع از آن بی فایده هم نمی تواند باشد. اگر مایل باشید می توانید مقاله روش های افزایش دامین آتوریتی سایت را مطالعه کنید.

برای بررسی DA خود و دریافت یک عکس فوری از سلامت بک لینک خود، از Domain Authority Checker استفاده می‌کنیم. البته ابزارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد ولی ما در این مقاله از ابزار رایگان moz استفاده می‌کنیم.

توجه داشته باشید برای استفاده از این ابزار باید به فیلترشکن متصل شوید.

  1. نام دامنه خود را وارد کنید(1800petmeds.com)، شما می‌توانید نام دامنه خود یا هر دامنه دیگری را وارد کنید ما نیز در اینجا از دامنه 1800petmeds.com استفاده می‌کنیم.
  2. روی Check Authority کلیک کنید، صفحه شما به شکل زیر در می آید:
آنالیز بک لینک رقبا

همانطور که می‌بینید می‌توانیم Domain Authority، Linking Root Domains، و برخی از آمارهای اضافی درباره دامنه خود را ببینیم:

در سمت چپ، صفحات برتر سایت را مشاهده می کنید. این صفحات، می توانند صفحات پولساز سایت شما باشند.

در سمت راست، Top Linking Domains را می بینید. اینها سایت‌هایی با Domain Authority بالا هستند که به شما لینک داده اند.

 اکنون که وضعیت فعلی و DA خود را می‌دانیم، قدم بعدی یافتن صفحات بسیار مرتبط برای دریافت لینک است. برای این تحلیل، از Link Explorer’s Link Intersect tool استفاده می کنیم. این گزارش دامنه ها و URL هایی را به شما نشان می‌دهد که به رقبای شما لینک دارند، اما نه به شما.

  1. با وارد کردن دامنه خود در فیلد اول (1800petmeds.com)، شروع کنید.
  2. رقبای خود را در کادر زیر وارد کنید. برای بهترین نتایج، دو رقیب خوب است، اما می‌توانید تا پنج رقیب را وارد کنید. ما در اینجا دو دامنه (petcarerx.com و chewy.com) را برای بررسی، انتخاب کردیم:
آنالیز لینک رقبا با moz

نتیجه به صورت عکس بعدی برای ما لیست می‌شود. نتایج زیر را مرتب و فیلتر کنید. اکنون ما لیستی از دامنه هایی داریم که به رقبای ما لینک دارند، اما به ما نه. در این مورد، می‌توانیم ببینیم nypost.com، mashable.com و vice.com همه به دو رقیب ما مرتبط هستند، اما به ما لینک نداده‌اند :

پیدا کردن سایت هایی که به رقیب لینک داده اند

 

می توانید از این گزارش یک خروجی اکسل بگیرید.

پیدا کردن بک لینک های یک صفحه از سایت رقیب با moz

گاهی هم نیاز دارید که بدانید صفحه خاصی از سایت رقیب که رتبه خوبی در کلمه کلیدی مدنظر شما دارد، از چه سایت هایی بک لینک گرفته و آیا قدرت این صفحه به دلیل محتوا است یا از بک لینک هم کمک گرفنته است.

 ما 2 تا از رقبای خود را شناسایی کرده‌ایم که URLهای موفقی برای این موضوع دارند. فرض کنید سایت petmd.com و aspca.org. حالا هدف ما شناسایی صفحاتی است که به این صفحات موفق سایت رقبای ما لینک داده اند.

 ما از Moz’s Link Intersect برای انجام این کار استفاده خواهیم کرد:

  1. URL صفحه سایت خود را وارد کنید.
  2. منوی کشویی را به axact page تغییر دهید.
  3. آدرس صفحه سایت رقیب را وارد کنید.
  4. فهرست کشویی را به page تغییر دهید که به هر ترکیبی از موارد زیر پیوند دارند:
بک لینک رقبا را پیدا کنیم

نتیجه یک مجموعه از آدرس هایی است که دقیقاً به این صفحات سایت رقیب لینک داده اند و ما در آن صفحات بک لینک ایجاد نکرده ایم.

اگر حساب Moz Pro ندارید، می‌توانید یک اکانت رایگان 30 روزه ایجاد کنید.

آنالیز بک لینک رقبا با Ahref

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای موجود برای آنالیز بک‌لینک رقباست. البته پولی است ولی ارزشش را دارد که از آن استفاده کنید.

برای استفاد از این سایت وارد آن شوید و بعد از عضویت و طی کردن مراحل می‌توانید لینک صفحه اصلی یا آدرس صفحه داخلی خود را وارد کنید تا آنالیز را شروع کنید.

آنالیز بک لینک رقبا با  Ahref

سپس روی گزینه Backlinks  کلیک کنید در ادامه برای اینکه لیستی از سایت هایی که رقبا در آنها لینک سازی کرده اند را به دست بیاورید روی گزینه One link per domain  کلیک کنید.

پیدا کردن بک لینک رقبا

حالا هر کدام از این سایت‌ها را بررسی کنید و در صورت امکان بک لینک بسازید.

البته با رفتن به آدرس https://ahrefs.com/backlink-checker می توانید حدود 100 بک لینک آدرسی که وارد کرده اید را ببینید. ولی برای دیدن بک لینک های بیشتر باید در اکانت خود لاگین شوید. 

نرم افزار Website Auditor

روش دیگری که برای بررسی بک لینک های رقبا می توانید مورد استفاده قرار دهید Website Auditor است. کار با این نرم افزار پیچیدگی خاصی ندارد.

پیشنهاد ویژه: استعلام قیمت سئو سایت ارزان

پیدا کردن بک لینک رقبا با backlink-tool

 

این ابزار که به راحتی قابل استفاده است، آمار جالبی در مورد بک لینک ا ارائه می دهد. مثل می توانید بک لینک های فالو و نوفالو و اینکه از هر دامنه چند بک لینک دریافت شده است را ببینید. کافی است به این آدرس بروید:

https://www.backlink-tool.org/en

سپس دامنه یا آدرس صفحه مورد نظر را در کادر مانند تصویر وارد کنید. در اینجا برای نمونه یک سایت را مورد بررسی قرار دادیم. 

پیدا کردن بک لینک رقبا با backlink-tool

آنالیز بک لینک رقبا با freetools.seobility.net

 

با کمک این ابزار می توانید بک لینک های دامنه یا یک لینک خاص را مورد بررسی قرار دهید. این ابزار هم بک لینک های فالو و نوفالو را به طور مشخص، نشان می دهد. همینطور دامین آتوریتی دامنه هایی که لینک دریافت شده است را نیز می توانید ببینید.

https://freetools.seobility.net/en/backlinkchecker

کافی است به آدرس فوق مراجعه کنید و آدرس سایت یا صفحه ای که می خواهید بررسی شود را در کادر وارد کنید.

آنالیز بک لینک رقبا با freetools.seobility.net

آنالیز بک لینک رقبا با seoptimer.com

 

این ابزار هم کاملاً رایگان است و می توانید بک لینک های آدرس مورد نظر را با این ابزار آنالیز کنید و در هر کدام از سایت هایی که بک لینک نساخته اید، برای سایت خودان بک لینک ایجاد کنید. با این آدرس به این ابزار می توانید دسترسی داشته باشید.

https://www.seoptimer.com/backlink-checker/

پیدا کردن ابزار بک لینک رقبا

به راحتی می توانید با سرچ عبارت backlink checker در گوگل، ابزارهای آنالیز بک لینک زیادی را ببینید که بعضی از آنها رایگان هستند و بدون هزینه می توانید از آنها استفاده کنید. بسیاری از این ترفندها را به راحتی می توانید در دوره سئو آموزش ببینید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا