آرتا رسانه

مشاغل پردرآمد دیجیتال مارکتینگ

مشاغل پردرآمد دیجیتال مارکتینگ بصورت دوركاري

دیجیتال مارکتینگ یک صنعت پررونق است و مشاغل پردرآمد دیجیتال مارکتینگ که بصورت دورکاری است زیاد است. اما مشاغل دیجیتال مارکتینگ دقیقا چیست؟ و چه مشاغل بازاریابی دیجیتال از راه دور وجود دارد؟

خواه مدیر بازاریابی دیجیتال، مدیر اجرایی، بازاریاب شبکه های اجتماعی، یا مدیر تجزیه و تحلیل هستید که در دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ بصورت مفصل صحبت کردم. اگر به دنبال یک موقعیت از راه دور هستید، به خواندن 15 شغل پردرآمد بازاریابی دیجیتال که می توانند از راه دور انجام شوند، ادامه دهید.

مشاغل پردرآمد دیجیتال مارکتینگ بصورت دورکاری 

شغل بازاریابی دیجیتال از راه دور، نقشی است که می‌توان آن را از هر کجای دنیا انجام داد، تا زمانی که به اینترنت متصل باشید، مخصوصاً برای بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از کانال‌های دیجیتال بسيار پركاربردي است.

با ظهور اینترنت و فناوری‌های دیجیتال، کسب‌وکارهای بیشتری به دنبال نامزدهایی هستند که بتوانند به آنها کمک کنند تا به مخاطبان هدف خود به صورت آنلاین دسترسی پیدا کنند.

بازاریابی دیجیتال نقش های مختلفی را در بر می گیرد و وظایف هر موقعیت بسته به اندازه و نوع شرکتی که در آن کار می کنید و همچنین عنوان شغلی خاص شما متفاوت است.

با در نظر گرفتن همه این موارد، تعدادی از نقش‌های بازاریابی دیجیتال پرتقاضا وجود دارد که حقوق بالایی را پرداخت می‌کنند.

پردرآمدترین مشاغل بازاریابی دیجیتال از راه دور:

1. مدیر ارشد رشد

میانگین دستمزد یک مدیر ارشد رشد 218000 تا 360000 دلار است.

مدیران ارشد رشد تقاضای زیادی دارند و مسئول توسعه و اجرای استراتژی‌هایی برای رشد یک شرکت هستند.

برخی از مهارت هایی که برای این نقش در سطح اجرایی نیاز دارید شامل تجربه در بازاریابی دیجیتال، تجزیه و تحلیل داده ها، مدیریت پروژه و رهبری است.

2. معاون بازاریابی دیجیتال

میانگین دستمزد برای معاون بازاریابی دیجیتال 170000 تا 320000 دلار است.

معاونان بازاریابی دیجیتال، استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال یک شرکت را مدیریت می کنند. این می تواند به معنای همه چیز باشد، از توسعه و مدیریت یک وب سایت گرفته تا نظارت بر تیمی از بازاریابان دیجیتال.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه در تمام جنبه های بازاریابی دیجیتال، از جمله سئو سایت، رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی محتوا نیاز دارید. علاوه بر این، شما باید مهارت های مدیریت پروژه و رهبری قوی داشته باشید.

3. مدیر ارشد بازاریابی (CMO)

میانگین دستمزد برای یک مدیر ارشد بازاریابی 250000 تا 400000 دلار است.

وقتی صحبت از نقش یک مدیر ارشد بازاریابی می شود، ممکن است با معاون بازاریابی دیجیتال همپوشانی هایی وجود داشته باشد. CMOها مسئول توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی برای رشد یک شرکت هستند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه در تمام جنبه های بازاریابی از جمله بازاریابی سنتی، دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات، روابط عمومی و تحقیقات بازار نیاز دارید.

4. BI Analytics Manager

میانگین دستمزد یک مدیر BI Analytics 140000 تا 200000 دلار است.

BI مخفف هوش تجاری است و مدیران تجزیه و تحلیل BI از ابزارهای داده برای اجرای تجزیه و تحلیل کسب و کار، داده کاوی و تجسم داده استفاده می کنند تا استراتژی هوشمندی یک شرکت را برای اتخاذ تصمیمات مبتنی بر داده توسعه دهند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه با ابزارهای مختلف داده و داده کاوی، تجزیه و تحلیل داده و گزارش نیاز دارید. علاوه بر این، شما باید مهارت های مدیریت پروژه قوی داشته باشید.

5. استراتژیست دیجیتال

محدوده حقوق متوسط برای یک استراتژیست دیجیتال 80000 تا 120000 دلار است.

یک استراتژیست دیجیتال می تواند چیزهای زیادی باشد، اما در درجه اول مسئول توسعه و اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال یک شرکت است. این به معنای همکاری با سهامداران برای توسعه یک استراتژی محتوایی است که در راستای اهداف کلی آنها باشد.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه در تمام جنبه های بازاریابی دیجیتال، از جمله سئو، رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی محتوا نیاز دارید. علاوه بر این، شما باید مهارت های مدیریت پروژه قوی داشته باشید.

6. مدیر پروژه دیجیتال

میانگین دامنه حقوق برای یک مدیر پروژه دیجیتال 125000 تا 140000 دلار است.

مدیران پروژه دیجیتال با استراتژیست های دیجیتال متفاوت هستند زیرا آنها مسئول اجرای واقعی استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند.

این بدان معناست که با تیمی از طراحان، توسعه دهندگان و کپی رایترها کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که پروژه ها به موقع و در حد بودجه تکمیل می شوند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه در مدیریت پروژه و همچنین دانش کانال های مختلف بازاریابی دیجیتال نیاز دارید. علاوه بر این، داشتن مهارت های نوشتاری و ارتباطی قوی مفید است.

7. تولید کننده محتوای دیجیتال

میانگین دستمزد برای یک تولیدکننده دیجیتال 85000 تا 135000 دلار است.

تولیدکنندگان دیجیتال نقش مهمی دارند که شامل مدیریت فرآیند تولید محتوای دیجیتال، از جمله توسعه وب‌سایت، تولید ویدیو، و نقش‌های توسعه برنامه است.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه در مدیریت پروژه و کانال‌های مختلف بازاریابی دیجیتال و همچنین ابزارها و پلتفرم‌های مختلف وب، ویدئو، و اپلیکیشن نیاز دارید.

8. مدیر شبکه های اجتماعی (SMM)

محدوده متوسط حقوق برای یک مدیر رسانه اجتماعی 90000 تا 125000 دلار است.

همانطور که نفوذ مصرف کننده رسانه های اجتماعی در حال تکامل است، SMM ها در حال افزایش تقاضا هستند. مدیران رسانه های اجتماعی مسئول برنامه ریزی، اجرا و مدیریت استراتژی رسانه های اجتماعی یک شرکت هستند.

برای موفقیت در این نقش، باید با تمام پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی و همچنین ابزارهای مختلف رسانه های اجتماعی تجربه داشته باشید. علاوه بر این، شما باید مهارت های نوشتاری و ارتباطی قوی داشته باشید.

9. توسعه دهنده تجارت الکترونیک (Shopify، Magento)

میانگین دستمزد برای یک توسعه دهنده تجارت الکترونیک 100000 تا 140000 دلار است.

رشد تصاعدی تجارت الکترونیک هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد، بنابراین متخصصان تجارت الکترونیک تقاضای بالایی دارند.

توسعه دهندگان تجارت الکترونیک مسئول توسعه و مدیریت وب سایت های تجارت الکترونیک از جمله طراحی، توسعه و نگهداری سایت هستند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه با پلتفرم های مختلف تجارت الکترونیک مانند Shopify یا Magento و همچنین ابزارها و زبان های توسعه وب نیاز دارید. علاوه بر این، شما باید سفر مشتری قوی و مهارت های UX داشته باشید.

10. مدیر برند

میانگین دستمزد یک مدیر برند 100000 تا 145000 دلار است.

آگاهی از برند و شهرت بیش از هر زمان دیگری مهم است، بنابراین استخدام مدیر برند برای موفقیت کسب و کار ضروری است. مسئولیت های یک مدیر برند شامل توسعه و مدیریت استراتژی برند و همچنین ایجاد و اجرای برنامه های بازاریابی است.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه در تمام جنبه های بازاریابی، از بازاریابی سنتی گرفته تا دیجیتال، و همچنین درک سطح بالایی از برندسازی و روندهای صنعت نیاز دارید.

11. مدیر اتوماسیون بازاریابی (Marketo، Eloqua، HubSpot)

میانگین دستمزد یک مدیر اتوماسیون بازاریابی 90000 تا 170000 دلار است.

مدیران اتوماسیون بازاریابی به تیم های بازاریابی کمک می کنند تا هوشمندانه تر کار کنند نه سخت تر و مسئول توسعه و مدیریت استراتژی اتوماسیون بازاریابی شرکت هستند.

این به معنای انتخاب پلت فرم و ابزارهای اتوماسیون بازاریابی مناسب و همچنین نظارت بر استفاده تیم از این ابزارها است.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه با پلتفرم های مختلف اتوماسیون بازاریابی مانند Marketo، Eloqua یا HubSpot، و همچنین درک عمیق از تولید سرنخ، بازاریابی ایمیلی و پرورش سرنخ نیاز دارید.

12. توسعه دهنده/طراح ایمیل

میانگین دستمزد یک برنامه نویس یا طراح ایمیل 100000 تا 130000 دلار است.

بازاریابی ایمیلی بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی جامع است، بنابراین توسعه دهندگان و طراحان ایمیل مسئول ایجاد و مدیریت کمپین های ایمیل با تبدیل بالا هستند.

این می تواند شامل طراحی قالب های ایمیل، کدگذاری ایمیل ها و توسعه برنامه های ایمیل خودکار باشد.

برای موفقیت در این نقش به تجربه با HTML و CSS و همچنین پلتفرم های مختلف بازاریابی ایمیلی نیاز دارید.

13. مدیر رسانه برنامه ای

میانگین دستمزد یک مدیر رسانه برنامه‌نویس 90000 تا 170000 دلار است.

یکی از زیر مجموعه های بازاریابی PPC، بازاریابی برنامه ای، استفاده از نرم افزار برای خودکار کردن خرید و فروش تبلیغات آنلاین است.

مدیران رسانه های برنامه ای مسئول توسعه و مدیریت استراتژی بازاریابی برنامه ای یک شرکت هستند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه با پلتفرم‌های بازاریابی برنامه‌ای مختلف، و همچنین درک عمیق از بازاریابی PPC، تبلیغات نمایشی، و مناقصه در زمان واقعی نیاز دارید.

14. کارشناس گوگل آنالیتیکس

میانگین دستمزد یک متخصص گوگل آنالیتیکس 125000 تا 175000 دلار است.

کارشناسان گوگل آنالیتیکس با تیم های بازاریابی همکاری می کنند تا به آنها در تصمیم گیری های مبتنی بر داده کمک کنند.

آنها مسئول توسعه و مدیریت استراتژی گوگل آنالیتیکس یک شرکت و همچنین پیاده سازی کد رهگیری گوگل آنالیتیکس در وب سایت ها هستند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه با Google Analytics، و همچنین درک عمیق از تجزیه و تحلیل وب، بهینه سازی وب سایت و بهینه سازی نرخ تبدیل نیاز دارید.

15. مدیر تجزیه و تحلیل وب

میانگین دستمزد یک مدیر تحلیل وب 125000 تا 156000 دلار است.

مدیر تجزیه و تحلیل وب کمی متفاوت از یک متخصص گوگل آنالیتیکس است زیرا آنها بیشتر بر تفسیر داده ها تمرکز می کنند تا پیاده سازی.

آنها مسئول توسعه و مدیریت استراتژی تجزیه و تحلیل وب یک شرکت و همچنین تجزیه و تحلیل داده های وب سایت برای ارائه توصیه هایی برای بهینه سازی هستند.

برای موفقیت در این نقش، به تجربه با ابزارهای مختلف تجزیه و تحلیل وب، و همچنین درک عمیق از بهینه سازی وب سایت و تجربه کاربری نیاز دارید.

آینده مشاغل بازاریابی دیجیتال از راه دور

همانطور که جهان روز به روز دیجیتالی تر می شود، نیاز به مشاغل بازاریابی دیجیتال همچنان رو به افزایش است.

و همانطور که شرکت‌های بیشتری به کارمندان خود اجازه می‌دهند از راه دور کار کنند، تعداد مشاغل بازاریابی دیجیتال از راه دور نیز افزایش می‌یابد.

اگر به دنبال شغلی با درآمد بالا هستید که بتوانید از هر کجای دنیا انجام دهید، بازاریابی دیجیتال یک گزینه عالی است.

منبع: mondo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا