آرتا رسانه

آژانس دیجیتال مارکتینگ آرتا رسانه با سالها تجربه کنار شماست

آکادمی آرتا رسانه با دوره های آموزشی رایگان

ویدئو مارکتینگ یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ است که شامل ایجاد یک ویدیوی کوتاه و آموزنده است که یک محصول را تبلیغ می کند و قبل، حین یا بعد از ویدیوی اصلی پخش می شود. این به گفتن داستان، بهبود حجم فروش، ایجاد سر و صدا، انتقال مختصر و جذاب اطلاعات و دستیابی به مخاطبان بیشتر کمک می کند.

اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید، شاید بهتر باشد از میان مقالات و مطالب مطرح شده، ابتدا مطالعه‌ی مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار دهید
در این مقاله دلایل استفاده از  ویدئو مارکتینگ، مزایا، انواع و مثال‌های آن را معرفی می‌کنیم. ما همچنین نحوه ایجاد یک تبلیغ ویدیویی جذاب برای کسب و کار خود را پوشش خواهیم داد.

 

فهرست مطالب

۱۱ دلیل برای استفاده از ویدئو مارکتینگ

تبلیغات ویدیویی یک رویکرد بازاریابی موثر است که به برندها کمک می کند عملکرد تجاری خود را بهبود بخشند. بازاریابان اذعان دارند که ویدیوهای تبلیغاتی به افزایش آگاهی، ارتباط با مخاطبان هدف خود و ایجاد اعتماد با مشتریان احتمالی کمک می کند.

69 درصد از کاربران هنگام یادگیری در مورد یک محصول جدید، ویدیو را به سایر قالب های محتوا ترجیح می دهند. به همین دلیل است که با توجه به Biteable، 60٪ از شرکت ها ویدیوهای تبلیغاتی را ایجاد می کنند زیرا معتقدند که آنها موثر هستند. دلایل متعددی توضیح می دهد که چرا درصد زیادی از کسب و کارها ویدیوها را مواد تبلیغاتی خود می دانند.

این دلایل عبارتند از:

 • افزایش تعداد اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی؛
 •  سطح دید بالا؛
 • مخاطبان بین المللی گسترده؛
 • افزایش تبدیل و حجم فروش؛
 • ROI افزایش یافته؛
 • افزایش اعتماد و اعتبار؛
 •  رتبه بهتر در نتایج جستجوی گوگل؛
 • ترافیک ارگانیک عالی؛
 • تعامل بهتر کاربران تلفن همراه؛
 • نرخ کلیک عالی

اکنون که دلایل در نظر گرفتن تبلیغات ویدیویی برای کسب و کار خود را می دانید، بیایید به بخش بعدی برویم تا مزایای آن را بررسی کنیم.

مزایای ویدئو مارکتینگ

یافتن تاکتیک‌ها و تکنیک‌های جدید، مؤثر و منحصربه‌فرد برای بازاریابان همیشه حیاتی است که به یک محصول یا خدمات کمک می‌کند در بازاری که توسط رقبا غرق شده است برجسته شود. تبلیغات ویدیویی یک بچه جدید در بلوک نیست. این یک راه برقراری ارتباط با مصرف کنندگان است که نتایج قابل مشاهده ای را برای مشاغل به ارمغان می آورد. با کمک آن، کارآفرینان محتوای باکیفیت و منحصربه‌فردی ایجاد می‌کنند که دسترسی، فروش و شناخت برند آن‌ها را افزایش می‌دهد.

این راز نیست که افرادی که سبک زندگی پرمشغله ای دارند ترجیح می دهند به جای خواندن مقالات طولانی، یک ویدیوی کوتاه تماشا کنند و همه اطلاعات لازم را در مورد یک محصول به دست آورند. اگرچه این یکی حرفه ای کلیدی است، اما موارد بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

تبلیغات ویدیویی کمک می کند به :

 • به دست آوردن حجم فروش عالی؛
 • یک داستان بگویید؛
 • اطلاعات لازم را سریع منتقل کنید.
 • دریافت ترافیک ارگانیک بالا؛
 • آموزش افراد در مورد یک موضوع به روشی تعاملی و جذاب؛
 • به دست آوردن سهام اجتماعی بیشتر؛
 • ویروسی شدن؛
 • دستیابی به دسترسی بیشتر به مشتری؛
 •  ایجاد آگاهی از برند

مزایای بسیاری وجود دارد که می توانید پس از اجرای تبلیغات ویدیویی به دست آورید. با این حال، برای رسیدن به اهداف خود، باید مناسب ترین فرمت های تبلیغات ویدیویی را برای شرکت خود شناسایی کنید. در بخش بعدی، ما به شما کمک می‌کنیم تا انواع کلیدی تبلیغات ویدیویی را بیابید و تصمیم بگیرید که کدام‌یک می‌توانند به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک کنند.

ویدئو مارکتینگ

انواع تبلیغات ویدیویی 

تبلیغات ویدیویی برجسته می تواند به برندها کمک کند تا به مشتریان دسترسی پیدا کنند و توجه آنها را جلب کنند. می‌توانید ویدیوهای خود را در YouTube یا سایر پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدیو اجرا کنید تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرید. برای انتخاب فرمت تبلیغات ویدیویی مناسب برای برند خود، باید در مورد گزینه های موجود و ویژگی های آنها بیشتر بدانید، بنابراین بیایید شروع به کاوش کنیم.

 • تبلیغات درون جریانی .(In-stream ads) وقتی محتوای ویدیویی قبل، در حین یا بعد از ویدیوی اصلی در YouTube یا سایر پلتفرم‌ها پخش می‌شود، می‌توانید این نوع تبلیغات را ببینید. تبلیغات درون جریانی می توانند هم قابل رد شدن و هم غیرقابل رد شدن باشند. در سناریوی اول، بیننده می تواند ویدیو را رد کند. این تبلیغات به ایجاد آگاهی از برند، دستیابی به سرنخ ها و مشتریان و هدایت ترافیک ارگانیک به یک وب سایت کمک می کند.
 • تبلیغات ویدیویی خارج از جریان.(Out-stream video ads). اینها تبلیغاتی هستند که فقط تلفن همراه کاربران می توانند خارج از YouTube پیدا کنند. تبلیغات ویدیویی خارج از جریان در برنامه ها و وب سایت های شریک ظاهر می شود. شما به راحتی می توانید تبلیغات خارج از جریان را تشخیص دهید زیرا آنها با صدای خاموش پخش می شوند. اگر بیننده‌ای به محصول تبلیغ‌شده علاقه‌مند باشد، این شخص می‌تواند روی ویدیو ضربه بزند تا آن را لغو کند و تمام اطلاعات لازم را دریافت کند. این نوع تبلیغ ویدیویی برای شرکت هایی که نیاز به افزایش دسترسی خود با قیمت مقرون به صرفه و افزایش آگاهی از نام تجاری دارند، عالی است.
 • تبلیغات باپر. (Bumper ads) اینها تبلیغات 6 ثانیه ای غیرقابل رد شدن هستند که می توانند قبل، در حین یا بعد از ویدیوی اصلی ظاهر شوند. مردم می توانند با این نوع تبلیغات ویدیویی در یوتیوب، سایت ها و برنامه ها مواجه شوند. برندهایی که از تبلیغات بامپر استفاده می کنند، بر اساس تعداد نمایش تبلیغات، هزینه آن را پرداخت می کنند. اگر یک شرکت در تلاش است تا با یک پیام واضح و کوتاه به مخاطبان هدف خود برسد، این نوع یک انتخاب عالی است.
 • تبلیغات کشف ویدیویی. (Video discovery ads) این تبلیغات را می توان در ویدیوهای مرتبط YouTube، نتایج جستجوی YouTube یا در صفحه اصلی YouTube برای دستگاه های تلفن همراه یافت. این تبلیغ شامل یک تصویر کوچک (عکس فوری از یک ویدیو) و متن کوتاه است. طول این ویدیوی تبلیغاتی بسته به مکان آن می‌تواند متفاوت باشد، اما این نوع تبلیغ همیشه حاوی دعوت‌نامه برای تماشای ویدیو است.
 • تبلیغات سرصفحه. (Masthead ads)  این قالب برای تبلیغ یک محصول جدید و افزایش آگاهی مناسب است. این به مخاطبان گسترده ای کمک می کند و در یک بازه زمانی کوتاه سروصدا ایجاد می کند. بینندگان می‌توانند یک ویدیوی تبلیغاتی را ببینند که به‌طور خودکار با صدا خاموش برای حدود 30 ثانیه در بالای فید YouTube Home پخش می‌شود.
  اکنون که همه قالب‌های تبلیغات را می‌شناسید، زمان آن رسیده است که به موضوع عمیق‌تر بپردازید و نحوه ایجاد یک تبلیغ ویدیویی عالی برای شرکت خود را بیابید.
تبلیغات ویدئویی

چگونه ویدئو مارکتینگ موثر برای کسب و کار خود ایجاد کنیم؟

ما پنج نکته موثر را آماده کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند یک تبلیغ ویدیویی ایجاد کنید که تبدیل‌کننده باشد، بنابراین بیایید نحوه انجام آن را بیابیم.

 1. مطمئن شوید که قانع‌کننده‌ترین بخش را در آغاز قرار داده‌اید. طبق گفته Stone’s Throw Media، شما فقط 15 ثانیه فرصت دارید تا توجه مشتریان بالقوه خود را جلب کنید و علاقه آنها را جلب کنید، به همین دلیل است که باید مهمترین و چشم نوازترین اطلاعات را در ابتدای ویدیوی خود قرار دهید. اگر موفق شدید ویدیویی با کیفیت بالا تولید کنید که بینندگان خود را از همان ثانیه های اول مجذوب خود کند، می توانید از رد شدن تبلیغ خود جلوگیری کنید. برای انجام این کار، ویدیوی خود را با بیانیه ای شروع کنید که فوراً بازار هدف شما را مجذوب خود می کند. سعی کنید مشتریان بالقوه خود را از همان ثانیه های اول با بحث در مورد یک مشکل گسترده، پرسیدن یک سوال یا به اشتراک گذاشتن یک واقعیت جدید جذب کنید.
 2. در مورد مزیت رقابتی شرکت خود بگویید. هر مشتری می خواهد دلایل انتخاب برند شما را بداند – چیزهایی که شما را خاص می کند و به شما کمک می کند در یک بازار رقابتی برجسته شوید. حتما پاسخ این سوالات را در ویدیوی خود قرار دهید. نقاط قوت، ویژگی های منحصر به فرد، مزایا و دستاوردهای خود را به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید برخی از شواهد اجتماعی موفقیت خود را شامل کنید: بررسی ها، توصیفات، و بازخورد.
 3. طول بهینه ویدیوی خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که شما یک ویدیو نمی سازید تا کل تاریخ برند خود را نشان دهید، بلکه برای تبلیغ و فروش محصول خود هستید. تبلیغات شما باید به اندازه کافی کوتاه باشد تا توجه مشتریان را حفظ کند و پیام شما را منتقل کند. به طور کلی، مدت زمان تبلیغات ویدیویی آنلاین حدود 30 ثانیه یا کمتر است. بنابراین زمانی که یک اسکریپت می نویسید، مطمئن شوید که می توانید هر آنچه را که می خواهید در چارچوب زمانی معین خود منتقل کنید. اگر برای کاربران موبایل و شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام تبلیغات ویدیویی تولید می کنید، ایجاد یک ویدیوی 15 ثانیه ای برای اطمینان از اینکه مردم آن را تا انتها تماشا خواهند کرد ایده بسیار خوبی است.
 4. دلایل قانع کننده ای ارائه دهید که برند شما ارزش اعتماد مشتریان را دارد. بینندگان شما باید بتوانند درک کنند که چرا شرکت شما انتخاب خوبی برای آنها از طریق ویدیوی شماست. برای تحقق آن، باید به مشتریان استدلال های کافی ارائه دهید که محصول شما واقعاً مشکلات آنها را حل می کند. ارزش قابل مشاهده، ضمانت نامحدود، فناوری جدید، یا ویژگی های نوآورانه – مواردی را ذکر کنید که برای مشتریان بالقوه شما بسیار مهم است و می تواند آنها را متقاعد کند که از شما خرید کنند.
 5. استفاده از CTA را در نظر بگیرید. اهداف شما می تواند متفاوت باشد: آگاهی از برند، پایگاه مشتری گسترده تر، یا افزایش فروش. برای تشویق افراد به انجام اقدام دلخواه، یک دکمه تماس به اقدام قرار دهید. بهترین گزینه این است که آن را در انتهای ویدیو خود قرار دهید تا مشتریان پس از آشنایی با محصول شما بتوانند آن را مشاهده کنند. در این لحظه، مشتریان احتمالی ممکن است بخواهند از وب سایت شما دیدن کنند تا درباره شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنند، جزئیات رویداد را بررسی کنند یا تبلیغات را بررسی کنند.

روند ایجاد تبلیغات ویدیویی واضح است، بنابراین اجازه دهید به مثال‌ها برویم. آنها به شما کمک می کنند تا ایده های جدیدی ایجاد کنید و یک تبلیغ ویدیویی عالی برای بینندگان خود ایجاد کنید.

تبریک می گوییم، دلایل در نظر گرفتن تبلیغات ویدیویی و مزایا و انواع آن را می دانید. از نمونه‌های ما الهام بگیرید تا ویدیویی بسازید که توجه بینندگان را جلب کرده و فروش را افزایش دهد.

پیمایش به بالا