آرتا رسانه

The launch of digital currency support project by Coinbase

پروژه حمایت با ارز دیجیتال توسط کوین بیس راه اندازی شد

صرافی ارز دیجیتال آمریکایی کوین‌بیس، پروژه حمایت با ارز دیجیتال راه‌اندازی کرده است، که توسط یک کمیته اقدام سیاسی (PAC) حمایت می‌شود.
پیشنهاد مطالعه : آیا رشوه در بایننس حقیقت دارد؟

پروژه حمایت با ارز دیجیتال چیست؟

پروژه “حمایت با ارز دیجیتال” (Stand With Crypto) متعلق به کوین‌بیس، در تاریخ ۱۰ مه اعلام کرد که یک PAC برای حدود ۴۵۰,۰۰۰ عضو خود راه انداخته است تا به نامزدهای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا کمک مالی کنند. این ابتکار که در سال ۲۰۲۳ توسط کوین‌بیس راه‌اندازی شد، در وب‌سایت خود گزارش داد که کاربران بیش از ۸۶ میلیون دلار برای حمایت از طرفداران ارز دیجیتال در این کشور کمک مالی کرده‌اند. مشخص نیست که چه مقدار (اگر وجود داشته باشد) از این وجوه به PAC اختصاص داده خواهد شد.

حمایت از حامیان ارز دیجیتال در انتخابات

به گفته‌ی نیک کار، استراتژیست ارشد “حمایت با ارز دیجیتال”، هدف این پروژه این است که از نامزدهایی که در طول ماه نوامبر حقوق طرفداران ارز دیجیتال را مدافعت می‌کنند، حمایت و تایید کند. از زمان راه‌اندازی، گروه طرفداری ارز دیجیتال قبل از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه، یک فروم برگزار کرده است تا از نامزدهایی که در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و قانون‌گذاران واشنگتن دی‌سی حمایت می‌کنند، حمایت نمایند. این پروژه عملکرد نامزدهای انتخابات ۲۰۲۴ را در مقیاس A تا F ارزیابی می‌کند و نامزدهای پیشنهادی شامل برنی مورنو جمهوری‌خواه برای انتخابات سنای اوهایو و شوماری فیگورز دموکرات برای یکی از کرسی‌های کنگره آلاباما هستند.

شیش ماه تا انتخابات

زمان رای گیری حدود شش ماه دیگر است، زمانی که رأی‌دهندگان تعیین می‌کنند کدام حزب سیاسی مجلس نمایندگان، سنا و ریاست جمهوری را کنترل کند. کمیته‌های اقدام سیاسی (PAC) متمرکز بر ارز دیجیتال – از جمله Fairshake و همکاران آن، Defend American Jobs و Protect Progress – بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای حمایت از نامزدهایی که از سیاست‌های دارایی‌های دیجیتال حمایت می‌کنند، جمع‌آوری کرده‌اند.
یکی از رقابت‌هایی که نامزدهای انتخاباتی صریحاً طرفدار و مخالف ارز دیجیتال در آن حضور دارند، مبارزه بر سر کرسی سنای ماساچوست است که در حال حاضر در اختیار الیزابت وارن، سناتور دموکرات قرار دارد. جان دیتون، جمهوری‌خواه و وکیلی که در چندین پرونده از کاربران ارز دیجیتال حمایت کرده است، در دوران تصدی خود با دیدگاه‌های ضد ارز دیجیتال سناتور وارن مخالفت کرده است.

PAC کنترل کننده کنگره

ریک کلی‌پول، محقق Public Citizen، در پستی که در تاریخ ۶ می منتشر کرد، گفت: «هنوز یازده انتخابات مقدماتی باقی مانده است که در آن نامزدهای حمایت‌شده توسط ارز دیجیتال حضور دارند. سپس به انتخابات سراسری می‌رسیم، جایی که هزینه‌های PAC می‌تواند کنترل کنگره را تغییر دهد.»
طبق قوانین کمیسیون انتخابات فدرال، افرادی که از یک PAC حمایت می‌کنند، محدود به کمک‌های مالی حداکثر ۵۰۰۰ دلاری هستند، که به طور بالقوه می‌تواند با توجه به تعداد اعضای فعلی، تا سقف ۲.۲ میلیارد دلار را برای Stand With Crypto فراهم کند. در مقابل، PACها می‌توانند کمک‌های مالی نامحدودی از شرکت‌ها دریافت کنند. کوین‌بیس میلیون‌ها دلار به Fairshake و همکارانش کمک مالی کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا