آرتا رسانه

Softbank the flagship of future artificial intelligence

شرکت Softbank پرچمدار هوش مصنوعی آینده؟

ماسایوشی سون، غول مالی میلیاردر همچنین مدیر عامل شرکت Softbank پرچمدار هوش مصنوعی گفت که هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۵، ۱۰,۰۰۰ برابر باهوش‌تر از انسان‌ها خواهد شد.
ماسایوشی سون، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ژاپنی Softbank، بر این باور است که هوش مصنوعی (AI) تا سال ۲۰۳۰، یک تا ۱۰ برابر باهوش‌تر از انسان‌ها و تا سال ۲۰۳۵، ۱۰,۰۰۰ برابر باهوش‌تر خواهد شد.
سخنان سون در جریان نشست سالانه Softbank در توکیو در ۲۱ ژوئن بیان شد. او در آنجا در سخنرانی‌ای که گفته می‌شود احساسی بوده، اولویت‌های آینده شرکت را برای کارمندان تشریح کرد.
پیشنهاد مطالعه : ماینینگ مبتنی بر منبع تجدیدپذیر در فنلاند

هوش مصنوعی فوق العاده

به نظر می رسد نتیجه گیری اصلی از سخنان سون این است که Softbank خود را وقف توسعه “هوش مصنوعی فوق العاده” (ASI) کرده است که قادر به دگرگون کردن زندگی بشر به شکلی است که ما آن را می شناسیم.
سون در سخنرانی خود به هر دو هوش مصنوعی عمومی (AGI) و ASI اشاره کرد. به گفته مدیرعامل Softbank، تفاوت بین این دو این است که یک سیستم AGI معادل “نابغه” انسانی را با ضریب حداکثر ۱۰ برابر نشان می دهد.
از سوی دیگر، یک ASI ۱۰,۰۰۰ برابر هوش یا قابلیت‌های یک انسان را دارا خواهد بود – به ظاهر بسیار فراتر از محدودیت‌های بالقوه مغز انسان.
لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ اجماع علمی در مورد توانایی‌های یک AGI یا ASI یا اینکه آیا چنین موجودی با فناوری مدرن امکان پذیر است، وجود ندارد. تا به امروز، سیستم های هوش مصنوعی قادر به استدلال در سطح انسان همچنان نظری هستند.

واکنش بازار سهام

سون در ادامه به بحث در مورد آینده Softbank و مرگ خود پرداخت، موضوعی که ممکن است برخی از سرمایه گذاران را نگران کرده باشد، زیرا سهام این شرکت پس از پایان جلسه در بورس اوراق بهادار توکیو بیش از سه درصد کاهش یافت.
طبق ویدیویی از رویداد که توسط Cointelegraph دیده شده، سون گفته است که دو سال پیش متوجه شده که او در حال “پیر شدن” است و ظاهراً می خواست قبل از پایان عمرش کارهای بیشتری با زندگی خود انجام دهد.
او افزود:
« Softbank برای چه هدفی تأسیس شد؟ ماسایوشی سون برای چه هدفی به دنیا آمد؟ ممکن است عجیب به نظر برسد، اما فکر می کنم برای تحقق بخشیدن به ASI به دنیا آمده ام. من در مورد آن فوق العاده جدی هستم.»

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا